ïE^Fl~ét~öFï GROOT BAL BRUXELLES OMÉGA LIJNVISSCHBN PRIJSKAART ING AgentsGyclistes TraBOLL ING De Gracieuse op 14 en 15 Augustus 20 Fr. Prijzen COUVERTS CH RISTOFLE w w L'AMÉRICAINE Francois HOFLACK YPLES. Op Zondag 21 Augustus 1898. 325 FR. PRIJZEN Op Maandag 22 Augustus 1898. 25 Frank Prijzen Onvergelde Lolling hal AU TOUR DU RÉGIMENT. dra waren wij op straat. Eensklaps zeide mijne vrouw; Wacht even, ik moet nog eens terug, ik ben dadelijk bij u!... Na tien minuten wachten, kwam zij einde lijk. Ik heb wat koek medegenomen voor de kinderen. Maar nu een beetje vlug, zeide ik bui ten adem. Wij kwamen op 't perron... Daar klonk de bel Een trein reed voor onzen neus weg. Is dat de sneltrein vroeg ik aan den portier. Jawel, mijnheer. Nu kunt gij gaan zitten en uw koek opeten! gaf ik mijne vrouw ten antwoord. Wat moeten wij nu doen? Vrouwen ontbreekt het nooit aan goeden raad Laten wij met de boot gaan, zeide zij, dat is nog goedkooper. Het gedacht was niet slecht. Ik ging weer naar den portier toe en vroeg hem wanneer een boot naar K. vertrok. Precies weet ik het niet, zeide hij, maar ik geloof om 1 uur 32. Die kunt gij nog heb ben. Maar als gij wachten wilt, om 2 u. 15 gaat er een trein. Neen, dat duurt mij te lang; wij zul len maar trachten de boot te bereiken. Kom vrouwtje, nu spoedig En wij snelden naar den stoomboot. Ik liep vooruit. Na tien minuten keek ik om geen vrouw was er te zien. Eindelijk komt ze aangesukkeld. Waar blijft gij? Wij zullen de boot ook nog missen? Loop maar vooruit, antwoordde zij kalmtjes, ik zou er wel gekomen zijn. In de dertig cents bazar heb ik wat voor den klei nen Karei gekocht. Zoo'nvrouw is vreeselijk, als zij tante is! Wij kwamen eindelijk buiten adem aan de aanlegplaats. Ik snelde naar het winket. Telaat! riep de kassier. Zoo juist is de boot vertrokken. Nu ga ik een pot bier drinken, en gij gaat alleen naar huis, kousen stoppenriep ik mijne vrouw toe. Waarom? vroeg zij, met een onschul dig gezicht. Nu is het kwart voor twee, om kwart na twee gaat de trein, als wij dus hard loopen, kunnen wij den trein nog hebben. Dat lachte mij toe en daar ik er nu op gezet was, naar K. te gaan, gaf ik toe. Wij Hepen tien minuten daar bleef mijne dierbare wederhelft staan. O, Hemel, door het loopen heb ik steken in de zijde? Wacht een oogenblik, stamelde ze buiten adem. Wij blijven staan en nadat ik haar wat eau de cologne had laten rieken, gingen we verder. Juffrouw Peters waar naar toe roept plotseling een klein, dik vrouwtje achter ons. En na begon er handgedruk en een geklap dat ik mij niet meer kon inhouden en tus- schen beiden kwam. Kom toch, of wij zullen dien trein ook nog misse». De vrouw wierp mij «en woe denden blik toe, doch ik stoorde mij er niet aan en liep verder. Proestend en met zweet bedekt, kwamen wij aan de statie. Wij waren nog juist bij tijds.... om het fluitje van den vertrékkenden trein te hooren. Gij zijt een ongeluksvogel riep mij de de portier van zooeven toe. Hebt gij de boot niet meer gehad Neen, daarom wilden wij met dezen trein gaan antwoordde ik norsch. Gij komt een oogenblik te laat. Doch als gij de onkosten niet ontziet, neemt dan een vigilant en rijdt daarmede naar Vijf huizen, van daar gaat om 3 uren een plezier- bootji naar K., misschien kunt gij daarmede gaan Laat ons dat doen 1 riep mijne vrouw. Dat is een heerlijk tochtje Mijn wanhoop was ten top en ik was in een toestand, waarin mij alle* eender was. Zoo huurde ik dan een rijtuig. Snel naar vijfhuizen riep ik den koet sier toe en wij stapten in. De wagen bleef rustig staan. Wat beteekent dat? riep ik builen mij zelf van woede, vooruit, wij hebben geen tijd te verliezen Een oogenblikje meneer! Ik moet eerst wat drink n. Saperstie! was ik alleen gegaan, hoe rustig zou ik dan in K. kunnen zitten. Eindelijk zette zich de kar in beweging en op een sukkeldrafje reden wij naar Vijfhuizen. Nog was het 10 minuten voor drieën, toen wij er aankwamen. Het was geen gemakke lijke taak om door den drom van menscken te dringen, die het bootje bestormden, wij waren dik met stof bedekt en ik zweette dat mijn col als een wasdoek om mijn hals hing. Eindelijk bereikten wij ods doei. Een schoon, met vlaggen, versierd bootje lag voor ons, maar er was geen doorkomen aan. Slechts langzaam ging de stroom van 't volk voorwaarts. Ik merkte een boord met opschriftKaar ten worden aan boort afgegeven. Dus wij moesten er doorheen. Eindelijk stonden nog maar tien personen voor mij. Daar werd de loopbantv wegge haald, een gillend gefluit volgde en de boot zette zich langzaam in beweging. Ondanks mijne ergenis moest ik lachen om het gezicht mijner vrouw. Dat alles is uwe schuldriep ik. Hadt gij de koek thuis gelaten, dan zaten wij nu goed en wel in K. Eensklaps werd zij bleek. Mijn horlogie! stamelde zij en hield een sluk gouden ketting in de hand. - Dat ook nog! Nu zijt gij uw horlogie ook nog kwijt..... Misnoegd keerden wij naar huis terug, waar ik met een sigaar mijne woede kal meerde. Aux SOURDS. Une dame opulente, qui a été guérie de sa surdité et de bourdon- nements d'oreille par les Tympans artificiels de Dr. Nicholson, a remis a son institut la somme de 25,000 francs afin que toutes les personnes sourdes qui n'on pas les moyens de se procurer les Tympas puissent les avoir gratuitement. S'adresser a A. T. HALE, Secrétaire, 25, Richmond St., St. LukesLondres, E. C. Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eerzijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert 1^5; jaar bij Mevr. We Van Kemmei, Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant heiast met het vertegenwoor digen van zijn huis. Het beste geïllustreerd Neder - landsch modeblad. Tijdens een bezoek bij Mevrouw V overal om haren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin Welke toovernijinf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie- ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...., glimlachte en vroeg met een zekere zweem van voldoening: In wat overtreft mijne kleedij die der andere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw Vnochtans staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg U zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is De Gra cieuse. Abonnementsprijs: Gewoon Abonnement Voor 3 maanden. fr. 2,50 5,00 10.00 ljaar Met gekleurde plaat Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar 16 00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek handelmaatschappij, 16, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. STAD YPEREM. Ter gelegenheid van TUINDAG in de groote zaal der Café de ia Bourse Cartonstraat 19, bij P. Bouckenooghe. Buitengewoon schoon orkest. INGANGSPRIJS 25 centiemen (recht aan een glas bier). STAD YPEREN. Op Zondag 14 Augustus 1898 in de herberg bewoond door Désiré Vandamme. Bukkerslraat. VERDEELD ALS VOLGT 1 Prijs 8 fr. I 3 Prijs 4fr. 4 af ge sla gene 2 6 lr. in d'p ronde 2 fr. Inschrijving om 6 uren, speling ten 7 uren. De inleg is bepaald op 15 centiemen. HHMLjjm MlTvIi 2 8 S* 5. - aq 51 "S e: N K k H co ft» c N cp jsj g Les grandes nouveautés pour 1898 ce sont les bicyclettes sans chaïnes mouvement intérieur et central construite avec les célèbres pieces de la FABRIQUE NATIONALE DARMES DE GUERRE A HERSTAL. Constructeur-Brêveté, 33 Hue Carton 33 STAD YPERE JNT. LUISTERLIJKE PRIJSKAMP Gegeven met de welwillende medehulp van het Stadsbestuur, door de maatschappij iijn- visschers: De Ware Liefhebbers bijge naamd Taartevisschers gevestigd in de herberg <- Het Schippershuis bij de Wa Lagace, Kaai, Yper. en y Eermetalen. Voor devoorwaarden zie het programma. GEMEENTE VOORMEZEELE MAATSCHAPPIJ «ZORG VOOR U ZELVE" gevestigd in d'herberg Den laalsten stuiver bewoond door Seraphin Desmadryl. Zeer schoone verdeeld als volgt: P Prijs 9 fr. in geld 3e Prijs 5 fr. in geld 2° Prijs 7 idem 4e Prijs 4 idem De inleg is bepaald op 25 centiemen, de inschrijving zal plaats hebben van 2 tot 3 ure. Denzelfde dag voor Mannen en Vrouwen om 5 u. VOOR XXEIISr Y-^PlIsZEEINr bestaande in schoone rijke kleedingstukkeu ter waarde van 60 frank. e, Si je vous éeris, eest pour rnon fils qui iousse depuis son retour du régiment. II a attrapé ceia pendant son service militaire par saite d'un rliume négligé. Tousles matins, il lousse pendant une heure; il rend de la bile et des glaires qui ont bien de la peine a se détacher. Aprés déjeuner, qa se calme. Dés qu'il fait froid, il tousse davantage; et quand il rentre au chaud, il va mieux et la toux se calme. A part cela, il se poite bien, l'appétit est bon. Ses père et mère n'ont jamais toussó: pas de poitrinaire dans la familie. Nous avous une amie qui a été guérie par votre goudron. Je vous prie de m'en envoyer un flacon. Signé: Marie Desnoix, 125. r. de Sèvres, Paris. Le pharmacien qui recevait cette lettre, le 19 oc- tobro 189C, envovait aussitót le flacon demandé. Quelques semaines plus tard, Mme Desnoix écri- vait de nouveau 21 novembre 1*96 Monsieur Guyot, lorsque mon fils eut pris le flacon de gou dron que vous m'avez envoyé, il ne rendit plus de bile ni de glaires et ne ioussa presque plus. Les forces lui sont bien revenues, et, après aveir con tinué encore quelque temps votre excellent remède, il fut bientót complètement guéri. Tous nos remerciernents. Je vous aurai toute ma vie une grande recounaissance, c&r je commen- cais a craindre beaucoup pour la santé de mon en fant, qui a besoin de bien se porter pour gagner sa vie. Je vous autorise volontiers A publier ma lettre et ne saurais trop recommander votre médieament a tous eeux qui sont atteints des bronches ou de la poitrine. Signé: Marie Desnoix. L'usage du Goudron Guyot a tous les repas, a la dose d'une cuillerée a café par verre d'eau ou de la boisson que l'on prend, suffit, en effet, pour guérir en peu de temps le rhume le plus opiniatre et la bronchite la plus invétérée. On arrive même parfois a enrayer et a guérir la phtisie dèja bien déclarée, car le goudron arrête la décomposition des tubercuies du poumon, en tuant les mauvais microbes, causes de cette décomposition. C'est qu'en effet certains fabricants emploient des gou- drons de qualité inférieure, qui coütent quelquefois un peu moins cher, mais qui ne guérissent pas. 11 est done absolument nécessaire, pour obtenir la guérison de vos bronchites, catarrhes vieux rhu- mes négligés, et a fortiori de l'astbme et de la phtisie, de bien demander dans les pharmacies du Goudron de Guyot; et, afin d'éviter toute erreur, il faut regarder l'éfiquette. Elle doit porter le nom LUISTERRIJKE de Guyot, en gros caractères, et sa signature en trois couleurs, violet, vert, rouge, et en biais. Prix du Goudron Guyot, 2 fr. le flacon. Ce médieament se trouve dans toutes les phar macies. Pour les localités dans le voisinage des- quelles il n'existe aucun pharmacien, il suffira d'écrire a la fabrique du Goudron Guj'ot, 19, rue Jacob, a Paris, en envoyant le montant en tim- bres-poste de ce que l'oa désire, et l'envoi sera fait immédiatement franco. P. S. Les personnes qui ne peuvent se faire au goüt de l'eau de goudron pourront remplacer son usage par celui des Capsules Guyot au goudron de Norwège pur, en prenant 2 ou 3 capsules avant chaque repas. Elles obtiendront ainsi les mêmes effets salataires et une guérison aussi oertaine. Prix2 fr. 50 le flacon de 60 capsules, ce qui remet le traitement a moins de 20 centimes par jour. -• O p O -3 ja p S5 2 c- h o e—CD 2 cd a TS ui co - c/T CD CJQ to CJl CD CD Ob i CO to O CO O O O O O O O O O O to to ül O O O O oi O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O CH O O O O O O 5* <1 O sr O cn O c-t- o ro P E3 P ct- CD "S P. P Ot) i—i rt- P CC 00 CD 00 o Ter gelegenheid der Tuindagfeesten, voor het r

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3