Ziq^ing-, Heup» er) ZepüWpijpei) pir)k piller) Voor bleek,e Bieder) STADSNIEUWS. Eer het te laat is. Oud-Pompiers EMMER Y-P OLLE Y, Bleekzucht, bleeke Kleuren, algemeens Zwakheid Lamheid, St. Veitsdans, langdurige Ontsteking der Luchtpijptakken Brand en Knobbels Diefstallen. Koninklijke besluiten. Poperinghe. Burgerstand der Stad Poperinghe. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. jaar leveren met geweld, laag en lafheid, kanailjerie en verpaapsching Een officier, hooger in graad, zal hem in dit geval gaan afhalen op het Duivelseiland. Dreyfus in uniform en zullen zich naar Cayenne begeven, van daar naar Fort te France waar zij plaats zullen nemen aan boord des postboot die ze naar Frankrijk zal brengen. Aan boord zal hij eene kabien le klas be trekken en slechts den officier voor gezel hebben. Met niemand zal hij mogen spreken. De overtocht zal 17 a 18 dagen duren. Als 't kiezing is en de stembrieven wor den uitgedeeld, rijzen allerwegen klachten op. Hier heeft men eene stem te kort, gin der treft men iemand aan die er eene te veel heeft en verder nog staat een beteuterd te kijken omdat hij niet op de kiezerslijsten voorkomt. Aan wie ligt de fout dier onregelmatig heden Aan ons zeiven, we geven ons op het ge paste oogenblik de moeite niet onze rechten te doen gelden, en de klerikale kiesagenten rekenen op onze onverschilligheid. Men zal zich nog herinneren dat zij niet aarzelden de Belgische nationaliteit aan me- nigen officier vau 't leger te betwisten. De heereu namen de zaak niet ernstig op, de den geen voetstap, maar waren en bleven van de kiezerslijst geschrapt. Een enkel ontbrekend stuk is dikwijls vol doende om van zijn kiesrecht te zijn beroofd. We raden dus allen aan, die een bericht ontvangen dat zij van de lijsten zijn ver dwenen, of dat tegen hunne inschrijving of hun stemmengetai reklamatiën zijn inge diend, zich te wenden tot het bureel der liberale Vereeniging. Daar is men beter te huis in de chineezerijen van ons kieswetten kraam, en kosteloos worden er aller rech ten verdedigd. Vergeten we niet dat de tegenwoordige lijsten voor de kiezing van toekomende jaar worden opgemaakt en nemen wij onze voor zorgen, eer het te laat is. Dus kan men nazicht nemen der kiezers lijsten in de liberale Associatie, Seminarie straat, herberg De Zalm en zich aldus verzekeren of men het noodigo getal stemmen heeft, waarop men recht meent te hebben. Het concert, dat op 98 Oogst 11. had moe ten plaats grijpen en dat, ten gevolge van de onzekerheid van het weer, uitgesteld werd, is vastgesteld op zondag 25" September, om 4 1/2 ure stipt in den Hof der Citadtlle. Het programma bestaat uit de volgende mu ziekstukken. le gedeelte. 1. Ouvrons le b al, marsch, Jouve 2, Les deux Hussards, ope ningsstuk. Döppler, 3 Andalucia, mazurka. Heymans 4.Concerto voor clarinet- ten. Wettge 2® gedeelte. 1. Deci, Dela, marsch. Denza. 2 Le Prophéte,fantazia. Meyerbeer. 3, Josephine,gavotta. Eilenberg 4. New waltz. Komzak. Indien het weder gunstig blijft durven wij verhopen dat iedereen het zich als een plicht zal rekenen op het concert tegenwoordig te zijn en aldus eenen blijk van genegenheid te geven aan ons moedig muziekkorps. Vooraleer een nieuwe Parapluie of "Wandelstok te koopen gaat zien naar het Groot Magazijn BOTERSTRAAT N° BS, gekend voor zij ne groote schoone en voordeelige keus, waar men ze maakt en vermaakt. Opgelet: 22, Boterstraat 22. zooals al de ziekten die uit een arm en onzuiver bloed voortkomen, worden genezen door de Vap Dr. Willian)?; Geen enkel geneesmiddel heeft zulke verbazende werking getoond KRACHT AAN ZWAKKEN ECHO UIT BRETANIEN DE PINK PILLEN schenken de gezondheid terug in de wanhopigste gevallen. TWEE ONDER DUIZEND VOORBEELD N DE PINK PILLEN geven aan de ouderlingen de kracht en de gezondheid der jonkheid terug. \IV)1£S IMK £RS ONNES AlsES In den nacht tusschen Woensdag en Don derdag zijn dieven ingebroken in het huis der weduwe Rabau-Delfosse, winkelierster in de Bukkerstraat, en hebben er uit eene tooglade eene som geld gestolen, van 700 fr. benevens eenige stukken goed, bestaande in merinos, cheviotte, zijde, enz. geld en kleer- stoffen samen gerekend, eene waarde heb bende van 1700 franken, en zijn er mede gevlucht langs de Rijke Klarenstraat, naar de vesten, waar men nog de plankjes, waarop het goed gerold was, heeft weerge vonden. Het schijnt dat de dieven waren zwart gemaakt en onbekend gebleven zijn. In dezelfde straat, in de herberg en loge ment het Zeepaard bewood door Bogaerds horlogiemaker, hebben insgelijks beproefd in te breken langs het venster. Zij hadden reeds eene ruit met zeep bestreken om ze uit te snijden, toen de bewoners van het huis hun hoorden en riepen "Wacht wij komen Maar de dieven hadden den tijd niet te wacfiten, zij zijn aan 't loopen gegaan en loopen nog. Misschien zijn het dezelfde die inden winkel van de weduwe Rabau hebben gestolen. Denzelfden naiht, in de herberg De Bas cule bewoond door M. Vasseur, buiten de Meenenpoort, hebben ook dieven willen in breken. Daar zij te veel gerucht maakten, zijn de menschen van het huis opgestaan en de dieven werden op de vlucht gedreven. Bij koninklijk besluit van 12 Juli 1898, wordt een pensioen van 1633 fr. verleend aan den heer Julius Ducorney, gewezen ge meenteonderwijzer te Yperen. BURGERSTAND. van den 16 tot den 23 September 1898. Geboorten. mann. geslacht 5. Vrouwelijk id. 6. Iluvvelïj ken Clement Henri, zonder beroep, en Depuydt Lucie, winkelierster. Overlijctens. Dehaese Marie, 78 jaar, ongehuwd, Mee- nenstraat. Wybouw Leonard, 78 jaar, leurder, we duwnaar van DevicbyAnna, Meenenstraat. Dehem Charles, 75 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Woets Marie, Hondstraat. Kinders beneden de 1 jaar. mannelijk geslacht 2. j Vrouwelijk id. 2. Hartelijken dank aan den Poperingschen correspondent van Het Nieuwsblad Het zal waarschijnlijk door zijne voorzorg zijn dat ik over veertien dagen het Nieuwsblad van Yper gratis per post wierd gestuurd Nu liet is het eenigste dat hem te doen staat indien hij wil zijn proza doen lezen daar men het Nieuwsblad tot Poperinghe schier niet te lezen vind. Aan den kilometrisehen artikel dien hij opdischt kan men zien dat de jongen van langs te beter ter tale komt, waarlijk hij zal eindigen met beleefd te worden hoe zonderling dit van wege een jesuiet ook weze, en dan zal het waarlijk een pleisier zijn onder ons te redetwisten. Nogtans wat den Festival betreft, wij zullen hem van nu voortaan op zijde laten want 't zou kunnen gebeuren dat wij er ten naaste jare nog mee bezig zijn, zoodus ten is niet omdat de goesting ontbreekt!! Al leenlijk houd ik mijn gezegde staande en bijzonderlijk voor wat het feit betreft als zouden de vreemde maatschappijen min of meer van zekere gekende liberale herber gen afgehouden zijn geweest. Dit werd ten stelligste bevestigd door verscheidene per sonen die ten minste zoo geloofbaar zijn dan den correspondent van Het Nieuwsblad Hij beticht ons te liegenhet kan ons im mers weinig schillen daar wij hem kunnen het welgekende spreekwoord toepassen waarvan het harte vol is loopt deu mond over 1 en voor wat de bewijzen betreft van hetgeen wij voorhouden, wel ten ware niet moeilijk om er te vinden, onder ander wie zou durven verzekeren dat het door den hazaard is dat den Haan de eenigste her berg op de groote markt was waar geene enkele maatschappij was afgestapt. Zulken hazaard ware voorzeker wonder lijk 1 Het feest gegeven op het kasteel der Lovie, door den heer Voorzitter der Philharmonié J. Van Merris is onder alle opzichten prach tig geweest. Het getal nieuwsgierigen dat naar de prinselijken lusthof was toegesneld was waarlijk ontelbaar alhoewel het feest op een der slechtste dagen van de weeken binst denhoppepluk plaats had. Het Concert der Philharmonié was bui tengewoon wel gelukt en hot vuurwerk dat 'savonds werd afgeschoten heeft ook een ieders verwachting overtroffen. van den 15 tot den 22 dezer maand. GE EOORTEN. mannelijk 6. Vrouwelijk 9. STERFGEVALLEN. Leupe Eusebia, 76jaar,ongehuwd, dienst meid, Priesterstraat. Moncarey Felicie, 12jaar, Wijk A. - Louwage Emile, 52 jaar landbouwer, weduwaar van Delta Odile Wijk K. Huyghe Juliane, 39 jaar, kant werkster, echtgenoote van Joannes Van- spranghe, Veurnestraat. Kinders beneden de 7 jaar. mannelijk geslacht, 1. Vrouwelijk id. 1. «Je soussigné déclare avoir été atteint du rhumatisme articulaire. Je gardais le lit sanspouvoir en bouger; le moindre mouve ment me faisait crier de douleur. J'avais déja pris plusieurs medicaments sans résul- tat, lorsque mon médecin me. prescrivit VElixir antirhumatismal en anligoidtèux A. Vincent, de Bruxelles. Après le premier flacon, je pouvais déja marcher doucement; au bout de huit jours, j'étais guéri. Joseph SANDERMANS, cultivateur, a Bunsbeek-lez-Tirlemont.» Dépositaire M. C. Libotte rue du ver ger, Ypres. (6) Roeselaere. Bakker Vandeputte, van op de Nieuw markt, wilde verleden week zijnen oven verwarmen, en om het vuur aan te jagen, goot hij petrol op het hout. De vlam werd op eens zoo groot en geweldig, dat de bakker vrees kreeg, en in zijne ont roering stortte de kruik uit op zijne klee deren, die ook aanstonds vuur namen, en zijne borst deerlijk verbrandden. Hij leed groote pijnen, en is nu aan de beterhand. Wanneer zullen de menschen toch eens wijzer worden en zoo met de petrol niet meer te vverke gaan om vuur aan te stoken Reeds heeft men zooveel ongelukkige voor beelden. Eene 60 jarige vrouw van den wijk Batavia komt zondag na den middag schie- Teyssier, onderwijzer te Labarthe-Bleys (Tarn), zegt dat zijne dochter, nu 23 jaar oud, sedert meer dan zes maanden pijnen in de. nieren, in de schouders, in het hartputje en in het hoofd gevoelde.Hare eetlust was verdwenen en hare krachten ver minderden. Na zij eenige doozen Pink Pillen genomen had kwamen hare krach ten volstrekt terug. Geene pijnen, geene maagkrampen meer; de eetlust is uitmuntend; de krachten zijn terug ge komen en dezen toestand blijft sedert reeds lang voortduren. Van een onzer medewerkers: Uit Campel, bij Maure-de-Bretagne (IIIe-en-Vi- laine)komt mij dit belangwekkend feit u-r kennis. Het wordt mij door Juffrouw Aug.. ie Bourré verteld en ik zal maar weinig aan liaron dank- vollen brief veranderen. De gezondheid van Juffrouw Bourré, die tot alsdan goed was, werd erg in twee maanden tijd geschonden. Plotseling ziek gevallen had zij al de afwisselingen eener erge ziekte doorgestaan. Hare kleuren waren verdwenen, de fnschheid harer gelaatstint was door bleekheid vervangen, de vonk harer oogen was vervallen. Hevige stekingen in de zijden, pijnen overal, gedurige hoofdpijnen, herhaalde hartkloppingen, maakten haar het leven onverdraaglijk. De bleekzucht had haar bijna uitgeput en dit alles in twee maanden tijds. Dé geneesmiddelen die haar waren voorge schreven geweest konden niets verbeteren en zij meende verlaren te zijn wanneer men haar aan raadde de Pink Pillen van Dr. Williams te ge bruiken. Zonder te aarzelen,volgde zij de voorbeschrevene verpleging voor het gebruik dezer Pillen en zij laat de volgende uitwerking kennen Ik vraag U om verschooning, schrijft zij, U niet vroeger de gelukkige uitslagen die de Pink Pillen bij mij verwekt hebben, te hebben laten kennen maar ik had liever wat te wachten om over mijne genezing zeker te zijn. Van den eersten tijd af bevond ik mij veel heter en alle dagen zag ik mijne kwalen de eene na de andere verdwijnen. De genezing was bijna even plotseling als ae toeneming der ziekte steken in de zijden, pijnen, zenuwziekten, hartkloppingen, dit alles verdween als tooverij. Het is nu maar een droom of beter het aandenken eener merrie. Heden heb ik met mijne kleuren eenen moedigen en voordeeligen eetlust herwonnen. Mijn bloed is hernieuwd. De erge bloedeloosheid, gevolgd door al de ongelukken die gewoonlijk bij de vrouwen medekomen, is volstrekt verdwenen. Het is mij onmogelijk U mijne erkentenis uit te drukken, die voor U oneindig is. Ik ben zoo ge lukkig de gezondheid te hebben weergevonden dat ik van uwe Pillen niet ophoud te spreken en ik bid U overal te zeggen dat zij de eeenige oorzaak mijner genezing zijn. De wijze en voorzienige moeders zullen aan hunne dochters de Pink Pillen doen nemen. Is uwe dochter bleek, zwak, of met niets ver moeid, heeft zij hoofdpijnenondervindt zij nier- pijnen of zenuwpijn iusschen de ribben, zijn hare maandelijkse/ie zuiveringen achteruit of gebeuren zij moeilijk Dan moogt gij geen tijd verliezen. Gij moet de Pink Pillen van Dr. Williams bezorgen. Zij zullen het lichaam helpen zich regelmatig en natuurlijk te ontwikkelen, zij zullen h"t bloed verrijken en op de wangen den blos der gezond heid terug roepen. Al gevaar van kw'jniny en van vroeg stereen zal overwonnen zijn. Brief van eerseit Doctor M. Parod, doctor der Geneesschool van Parijs (7, Da Mothe plaats, te Limoges), in eenen brief aan M. Gablin, schrijft dat hij gelukkig is de goede gevolgen die hij door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams hekomen heeft te mogen mededeelen. Ik verzorgde, zegt hij, eene jonge vrouw die hare ouders door de long tering had verloren zij leed aan zeer erge bleekzucht Dank aan deze uitmuntende Pillen zijn de kleuren teruggekomen de e tinst is verwekt en de zieke is nu in den hesten gezondheids toestand. Een ander mijner kalanten had sedert lang hevige heuppij nen die aan al ile ge- woone verplegingen weerstaan hadden Eene enkele doos Pink Pillen heeft hem van deze pijnlijke ziekte verlost, en hij raad hun gebruik aan de personen die h'j ontmo et Wat mij aaiigaat, ik veroorloof U van mijnen brief gebruik te maken volgens U wilt. OUR VV Daar de grondregel dezer verpleging in de hernieuwing des hloeds en de versterking der zenuwen bestaat spreidt hare werking zich tot vele ziekten uit: bloedgebrek, zinking, heuppijn, zenuwpijn, lamheid, onregelmatigheid der voort beweging, St. Veits dans, hoofdpijnen, zenuw kwaal, kliergezwel, enz. De Pink Pillen geven aan een bleek gelaat zijne schoone kleuren terug, werken tegen alle verzwakkingen en hebben eene krachtige werking tegen al de ziekten die door natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voort komen. Koopbaar bij alle apothekers en in de bewaar plaats voor België bij M. A. Derneville, apothe ker, 66,Waterloolaan, Brussel. Prijs 3 fr. 50 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen nost- wissel.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2