LET OP MOBI L I ERS De geneeslieeren schrijven het voor. Tabellen van den IJzerweg EMMER Y-P OLLE Y, Staatsblad. Burgerstand der Stad Poperinghe. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. LEES HIER EN SPOED 85.000 bijzonder goede Gigaren Wandelingen in Brugge. A WARNETON Le Mardi 8 Novembre 1898. d'effets et de Boutique une Charette a l'usage de Boulanger et d'environ 3000 Fagots. XE LEZEW DOOR DE PERSONEN DIE LIJOEN OUDfi VERWAARLOOSDE VALLINGEN Eene verwaarloosde of slecht behandelde valling ontaardt dikwijls in bronchiet, wan neer zij niet tot de longtering leidtsoms herhalen de hoestbuien zich zoo dikwijls en worden zoo geweldig dat zij gansch het li chaamsgestel verzwakken; de slaap is on mogelijk, de pols koortsachtig; het minste gevoel van koude verdubbelt de smarten. Te dikwijls-vormen er zich knobbeltjes die, door hunne vermenigvuldiging, de longen verstop pen; wanneer zij verzweren, vernietigen zij de longcellen en veroorzaken er grcote ver liezen van zelfstandigheid, welke men holten noemt. Deze zieke is door eene verkwijning onder smart, door eene voortdurende droef geestigheid aangetast. Zijne speeksels, eerst wit, schuimig en paarlmoerkleurig. nemen meer en m<er eene onheilvoorspellende kleur ren dat de taal nog al zuiver gesproken werd, dat houding en gebaren ongedwongen en natuurlijk en allen, spelers en speelster vol komen rolvast waren Een gul en driedubbel proficiat aan allen en bijzonderlijk voor den G. Mailliard die zich wel heeft willeu gelas ten met de moeilijke taak van tooneelmees- ter. Het is te hopen dat wij hem inde naas te vertooningen niet achter, maar op het too- neel zullen mogen toejuichen. Het was in een woord eene puike vertoo ning ouder alle oogpunten. En zeggen dat onze stadhuismannen aan zulke maatschappij een hulpgeld halsstarrig weigeren, terwijl zij aan vreemde schuite laars 75 tot 100 frank geven voor stukken die somtijds het opveren niet waardig zijn. 't Is bedroevend en belachelijk tevens. D. Vooraleer een nieuwe Parapluie of Wandelstok te koopen gaat zien naar het GrooS Magazijn BOTERSTRAA.T N° 22, gekend voor zijne groote schoone en voordeelige keus, waar men ze maakt en vermaakt. Opgelet: 22, Boterstraat 22. Bij koniDglijk besluit van 23 October -1898 wordt M. E. Geudens, thans controleur te Rousselaere, benoemd tot ODtvanger der rechtsche belastingen, te Yperen in vervan ging van M. Lowet overleden. BURGERSTAND van den 21 tot den 28 October 1898 Geboorten. mann. geslacht 4. Vrouwelijk id. 2. ISiivvelï.j Icon Maelbrancke Karei, heibergier, en Ha- ghehaert Leonie, kleermaakster. Markey Remi, onderwijzer, en Declerq Hélène, zonder beroep Beernaert Auguste, garde convoi en Gou- wy Evéline, zonder oeroep. O verlij dens. Vanbecelaere Sophie, 87 jaren, zonder be roep, ongehuwd, Meenenstraat. Leclercq Julie, 67 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Beestemarkt. Verstraete Lucie, 30 jaren, herbergier ster, echtgenoote van Carnier Arthur Boom gaardstraat. VanGheluwe Louis, 58 jaren, landbouw- werkman, ongehuwd, Meenestraat. Hoirelbeke Marie, 84 jaren, zonder beroep, weduwe van Samyn Frangois Rijselstraat. Goethals Jules, 50 jaren, schoenmaker, echtgenoot van Schoopheere Florence, Mee nestraat. Slove Anastarie, 69 jaren, kloosterlinge, Rijselstraat Kinders beneden de 7 jaren, N. B. Woensdag 2 November, zullen de bureelen van het stadhuis gesloten zijn, uit gezonderd 't bureel van den Burgerstand, die zal open zijn van 9 tot 11 ure 's morgens. aan, en, op 't einde worden groenachtig grijs. Zijn bestaan is slechts eenen langen 1 doodstrijd en hij sterft in volle besef. Men kan dus niet genoeg voorzorgen ne men tegen eene voortdurende valling, nog meer bij 't ontstaan eener bronchiet. Men moet de kwaal tegenhouden alvorens zij in eene ergere aandoening ontaarde en het ze kerste is ze bij haren aanvang te bestrijden. Een koffielepel Teer van Guyot, gemengeld in elk glas water of drank welke men ge woon is bij zijne eetmalen te nemen, is ge woonlijk voldoende om in weinigen tijd de meest hardnekkige valling en de meest in gewortelde bronchiet te genezen. Men kan zelfs zoo de reeds verklaarde tering tegen houden en genezen. In dit geval belet de teer de ontbinding der knobbeltjes, en, met de hulp der natuur, heeft de genezing snel ler plaats dan men kon verhoopen. 't Is een voudig en echt. Ten gevolge der talrijke genezingen, in hopelooze gevallen, door de Teer van Guyot van den 13 tot den 29 dezer maand. GEBOORTEN 9. HUWELIJKEN. Justinus Reniere, schoenmaker, oud 50 ja ren, weduwenaar van Gerenia-Eugenia Ca- trycke.met Leontina-Cornelia Papin, naaister oud 33 jaren. Julianus-Cornelius Couwet, huidvettersgast, oud 26 jaren, jongman, met Elisa Debyser, naaister, oud 19 jaren. Edouard-Cornelius Vandooren, landwerker, oud 24 jaren, met Ludovica Garoen, kant werkster, oud 29 jaren. STERFGEVALLEN. Demey Adolf, bijzonderen, oud 76 jaren, weduwenaar van Virginie Vanneste, overle den den 17 October. Vanhoucke Alois, bakker, oud 30 jaren, echtgenoot van Clabau Marie-Theresia, overleden den 25 October. Techel Charlotte, zonder beroep, oud 79 ja ren, weduwe van Pieter Joannes Ingelaere, overleden den 25 October. Kinders beneden de 7 jaar. 3. De heer Kamiel Massart, marmerwer- werker te Lobbes-Lez-Thuin schrijft Ik had een rheumatismus in de rechter knie, ik leed insgelijks van de maagpijn. Na vruchteloos vele geneesmiddelen gebruikt te hebben, nam ik het tegenrheumatisch en tegen-jichtig Elixir Vincent van Brussel sindsdien zijn mijne pijnen verdwenen en mijne maag is in goeden staat. 11 Kamiel Massart. Kortrijk. Brand. - Dinsdag avond, om 11 ure, klepte de brandklok. Het brande bij M, Isembart, 43 a, ineen magazijn van shoenen. De pompiers waren er onmiddelijk bij en vrijwaarden de andere gebouwen. Alles werd de prooi van het vuur en schade werd toegebracht aan het aanpalend huis van den hr, Albert Devreese. De bewoners waren afwezig. Het gebouw behoorde den hr. Lecoutere. De Bsukelaor's Rum Confiture Waters DeBeukelaer's Chocolade is de lekkerste De Beukeiaer's Cacao is de fijnste. Misbrnik van vertrouwen. De krijgsauditeur te Brugge houdt zich b ezig met eene erge zaak, Een adjudant der gen darmerie, met de boekhouding gelast, kreeg onlangs bevel een wissel van 2,500 frank in de Nationale Bank te gaan trekken om eeni- ge dringende betalingen te doen. De wissel werd geteekend door de bevoegde officiers. In plaats van 2, 500 werd er echter 32, 500 frank en ging dan voor vier dagen in verlof, ouder voorwendsel van zijne moeder in Lux emburg te gaan bezoeken. Het schijnt echt er dat hij vertrokken is met eene meid van een koffiehuis, waar hij dikwijls kwam. Het bestuur der Nationale Bank had on- dertusschen vermoedens opgevat en vroeg inlichtingen aan den kapitein-bevelhebber der gendarmerie Weldra bleek dat er op den wissel het noodige wit gelaten geweest was om het bedrag der som te verhoogen. Daar het geschrift van dezelvde hand was, had de bediend der bank zonder wantrouwen de in geschreven 32. 500 frank betaald. De Chocolade des bonnes Mères is de beste en voedzaamste. De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. bekomen, en dit binst de dertig jaren, zoeken mededingers, zich soms steunende op de naamgelijkenis, hunne produkten in defplaats van het echt te verkoopen, alzoo de zieke bedriegend en nadeel berokkenend. Er zijn inderdaad verschillende soorten teer. In Noorwegen groeien de dennen die den besten teer geven, en M. Guyot gebruikt uitsluitend voor zijne voortbrengselen den zuiversten Noorweegschen teer, ondanks zij nen hoogen prijs, terwijl dikwijls vele fabri kanten, uit spaarzaamheid, teer van minder goede hoedanigheid gebruiken; deze kosten minder maar genezen niet. Het is dus volstrekt noodig, om uwe bron chitis, catarrha, verwaarloosde vallingen en meer nog kortborstigheid en tering te ge nezen, en om alle misrekening te voorko men, dat gij u wel verzekert, wanneer gij in eene apotheek eene flesch teer Guyot vraagt, dat men u wel de echte teer Guyot geve. Dit is gemakkelijk te zien, gij hoeft enkel te bestatigen of het etiket wel het Met één aandeel van de Crédit immobi- lier populaire betaalbaar in 12 maande- lijksche stortingen van 56 centiemen, kan iedereen aan 150 trekkingen van Belgische stedeleeningen deel nemen en premiën van 6815 franks winnen, met gewaarborgde teruggave der stortingen met intrest. Voor alle inlichtingen schrijve men, met zegel voor het antwoord, aan het Bestuur, 9, Lange Boomgaardstraat, te Gent. Agenten worden gevraagd Aux SOTJRDS. Une dame opulente, qui a été gnérie de sa surdité et de bourdon- nements d'oreille par les Tympans artificiels de Dr. Nicholson, a remis a son institut la somme de 25,000 francs afin que toutes les personnes sourdes qui n'on pas les moyens de se procurer les Tympas puissent les avoir gratuitement. S'adresser a A. T. HALE, Secrétaire, 25, Richmond St., St. Luke'sLondres, E. C. L1KWIDATIE VAN aan den spotprijs van 50 fr. de dui zend, 5 fr. 50 de °/0, franco, tegen postmandaat ot remboursement. TH. FOLOGNE, te S'-Truiden. KOMT TE VERSCHIJNEN. Een schoon en groot boekwerk van 265 bladzijden en 160 photogravuren, in twee kleuren gedrukt met eene kaart. Prijs 4 Franks. Alwie liefhebber en kenner is zal zich voorzeker zulk een boek aankoopen, haast u dus want er zijn niet veel exemplaren meer over. volgende adres draagtMaison Frere, 91, rue Jacob, Parijs, alwaar M. Guyot sedert 1869 zijne werkhuizen heeft overgebracht elke flesch draagt het handteeken van den uitvinder E. Guyot, in drie kleuren violet, groen en rood, schuinsch geplaatst. Prijs van den teer Guyot: 2 fr. de llesch. Dit geneesmiddel is te koop in alle apo theken. Voor de gemeente waar geene apotheek is kan men schrijven, 19 rue Jacob te Parijs, en het bedrag van wat men verlangt in post zegels te zendende zending zal onmiddel lijk geschieden. P.-S. De personen die den smaak van het teerwater niet kunnen gewoon worden, kunnen hetzelve vervangen door de Capsu- len Guyot in zuiveren Noorweegschen teer, en er 2 of 3 nemen vóór iedere maaltijd. Al dus verkrijgen zij dezelfde heilzame gevol gen en eene even zekere genezing. Prijs 2.50 fr. de flesch met 60 capsulen. ro CR 2L co ro O O O O ET co O c co oo K Sd H H Tl W ES3 Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eerzijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert 14L jaar hij Mevr. We Van Kemmel, Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. ten bureeie van dit blad. VENTE PUBLIQUE a 1 heure de relevée. en la Maison a l'usage de BOULANGERIE occupée par sieur Désiré Delbecque, sise au dit Warneton, Faubourg de Lille consistant notamment en Effels MobiliersQardes de Robes, Tables, Chaises, Fauteuil, Secrétaire, deux Cuisiniè- res, Poële, Bureau Ministro, Lavabocommo de et Batterie de Cuisine. Ustensiles de Boutique: Comptoir, Ray ons, Balance et accessoires, plus une Charelte d l'usage de Boulanger et d'environ 3000 fagots. Au comptant augmenté de 10 par le Ministère de l'Huissier ALPHONSE HOF,rue de Dixmude, 8 Ypres. aan BRONCHIET, ZINKING MANNELIJK 2. VROUWELIJK i. Niemand kentbeterdemoeielijkheid en den last een kind op te brengen dan de moeder of de mem. Wij moeten hen de talrijke te bestrijden ziekteteekens niet bekend maken, zooals storing der verteringsorganen, onregelmatige spijsver tering der darmen, algemeene ongesteldheid tengevolge van de welke het kind gedurig schreeuwt en eene gestadige oorzaak van bekommering voor de ouders is. Indien gij aan eenen geneesheer vraagt, wat de Scott's Emulsie voor een ziekelijk kind doen kan, zal hij steeds antwoorden dat deze toebe reiding, van eersten rang, meer zal verrichten om de moeielijke spijsvertering te overwinnen,eene ge zonde voeding te ver zekeren en de alge meene herstelling te verwekken dan welk- danig middel ook. In liet hier onder voorgesteld geval, ziiltgijccndoorslaand J^bewijs vinden van ggv/ v«^v^hetgeen de Scott's Emulsie kan doen voor de kindertjes en Sbarltttte gij zult opmerken dat deze toebereiding ondersteund werd door verscheidene geneesheeren,in deze gelegenheid geraadpleegd. I.ovailois-Perret (Seine),Frankrijk,20 Juni 1897. Mijnheer, Ik aanzie het als een plicht u met den uitslag bekend te maken, hekomen door het gebruik van de Scott's Emulsie. Mijn kind, dat ik bij eene voedster uit besteed had, was er zoo slecht verzorgd, dat ik het er moest gaan afhalen, te laat, helaas! want het was in zulkdanigen staat van verzwakking dat wij oprecht in bekommerd waren. Verscheidene geneesheeren door ons geraad pleegd, verklaarden dat enkel eene herstellende voeding het kind redden kon en de Scott's Emulsie werd voorgeschreven, beurtelings met goede melk. Mijn dochtertje,dat het weinige voedsel weigerde of dikwijls overgaf, melk, vleeschsap, en eieren, dat wij haar wilden doen nemen, was op uwe toebe reiding die zij gemakkelijk verteerde, verlekkerd. Wij gaven er haar dus regelmatig en ik mag u verzekeren dat het aan de weldoende gevolgen uwer toebereiding is, dat wij het leven te danken hebben van ons bemind kind, waarvan ik het genoegen heb u hier eene photographie op te sturen. U de toelating gevend dezen brief af te kondigen, gelief enz. M. Le Cöme, 61, rue de Cormeille. H td bd ffl K >jJ O P O >-t p O 3 -5 O Cu p 05 CT. 2 TC C/3 C/3 09 CD CT3 CD O O w 00 O O O O O O CO LD O OO to ox O O O O O OOOOOOCJTO O co CO CD O V O CR O O O O O O O O O Ül O "to CJT OT O SO S- g- O ÉA O CD ZL pT 2 JQ cn g O *"2 «4 SÖ 3 N C+- CD ►s O- p WJ W O O CD 3 00 i—i «H

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3