l ZIJT GIJ BLOEDGEBREKKIG^ De pljMK Voor 15LEEKE j^IEDEK I Eijt gij bleeK of l Vaal Is bot opder^te gedeelte uwer oog leden witKleürig? Zijp uwe lippep opk;leürig? Is de eet lust slecht? Züjt gij bij de nqip$te gracht- ipspappipg ver- rpoeid Snelwieldersmaatschappij Schoolboeken. EMMER Y-P OLLE Y Brugge. VERSCHILL1GE TIJDINGEN. GENEZEN HET BLOEDGEBREK. Allerlei. LE VÉLO-CLUB De loopstrijden van Zon lag laatstleden hebben nog al veel vreemde rijders naar Yperen gelokt. Jammer dat bet weder zoo wankelbaar was, niettegenstaande was er veel volk. Het spijt ons den uitslag niet te kunnen mededeelen, daar men ons niets toegezonden heeft. Wij verzoeken de Commissie per naaste er aan te denken. Wij vestigen de aandacht van onderwij zers en onderwijzeressen op de onlang ver schenen schoolwerkjes van den Heer M. Verkest Lessen uit de Vaderlandsche Geschie denis, bij K. Deweerdt, uitgever, te Ieperen, en Handboekje van Gezondheidsleerbij A. Demarteau, uitgever te Tongeren. Beide werkjes, naai1 het officiéél program ma bewerkt zijn voor de lagere en middel bare scholen geschikt. Vooraleer een nieuwe Parapluie of Wandelstok te koopen gaat zien naar het Groot Magazijn BOTERSTRAA.T N° 22, gekend voor zijne groote schoone en voordeelige keus, waar men ze maakt en vermaakt. Opgaiet: 22, Boterstraat 22. BURGERSTAND. van den 28 October tot den 4 Nov. 1898. Geboorten. mann. geslacht 1. Vrouwelijk id. 5. Overll jdens. Donck Lucie, 70 jaar, zonder beroep, on gehuwd, Groote Markt. Priem Helena, 29 jaar, naaister, onge huwd, Meenenstraat. Einders beneden de 7 jaren, De lezers van het Weekblad weten reeds aan welk bedrog en diefstal zich een adju dant der gendarmerie heeft schuldig gemaakt met een mandaat van deux mille cinq cents francs (twee duizend vijf honderd franks) in een van trente deux mille cinq cents francs (tweeen dertigduizend vijf honderd franks) te veranderen. Dit is gebeurd, door de enkele bijvoeging van het woord trente vóór de schriftelijke melding der som. Wel nu zeer juist doet men ons opmerken, dat dit bedrog onmogelijk zou geweest zijn, wa ren de betalingsmandaten in de twee talen gesteld en ingevuld. De Nederlandsche tekst zou inderdaad de tusschenvoeging van twee woorden geeischt hebben, waarvoor er geen plaats zou open zijn gebleven, terwijl het woord trente enkel voor de melding diende bij gevoegd te worden en niemand gelet heeft op de ruimte, die daarvoor opzettelijk open bleef. In het vlaamsch zou men het dadelijk vermoed hebben. Misschien zal deze vaststelling wel aan leiding geven tot het tweetallig invullen der betalingsmandaten. Nog de oneerlijke gendarm. De persoonsbeschrijving en het portret van den adjudant schriftvervalscher, zijn deze week naar al de regeeringen van Europa rondgezonden. De onregelmatigheden ten zijnen laste ont dekt, en waarvan een onderzoek in gang was, waren aftrekkingen die hij deed op de livretten van de kleedingsmassa der gendar men. 't Is om aan de vervolgingen en aan de schande, die hem deze onregelmatigheden gingen veroorzaken, te ontsnappen, dat hij de schriftvervalsching zou bedreven hebben en gevlucht zijn. Dezelfde onregelmatigheden zijn ontdekt in andere steden. Een onderzoek is geopend over zekere verantwoordelijkheden, die zouden in 't spel zijn nopens de zaak van Brugge. M. Mignolet, kapitein-bevelhebber van Brugge, is dezen morgend bij den generaal van het korps te Brugge geroepen. De winter is daar en met hem zijn ge wonen stoet van slechte dagen. Onder onze luchtgesteldheid vooral is zijn uitwerksel rampvol, ter oorzake der schielijke en ge stadige veranderingen der weersgesteldheid, ter oorzake vooral, van die vochtigheid, die een der eigenschappen is van ons land. Opgepast voor de rheumatismen, wee aan de jichtigen I Hunne smarten zullen in hevigheid toene men en de lange lijdensuren zullen aanvan gen voor hen. En wat te doen! Zij hebben alles beproefd zonder tot eenigen ernstigen uitslag te ko men. Zij hebben de lange lijst geneesmiddelen met ronkende beloften uitgeput; zij hebben de oude wijfs geneesmiddelen gebruikt en zij zijn altijd in denzelfden staat. Wanhopig lij den zij zonder op verzachting te hopen. Maar dat zij zich getroosten. Dank aan den heer Vincent, apotheker, Grensstraat, 33, te Brussel, zullen hunne smarten eindi gen. Dat zij hem zegenen, want hij heeft het overwinnend geneesmiddel, het Elixir an- iirhumatismal en anti goutteux gevonden, dat zijnen naam draagt en dat, in korten tijd heelemaa) hunne pijnen zal doen verdwijnen en hem toelaten zal hunne bezigheden teher- nemen. Door zijn gebruik is de gewisse genezing verzekerd, en eiken dag ontvangt den heer Vincent lalrijke getuigenissen van dank baarheid van wege deze die hij het leven heelt teruggeschonken door zijn wonder baar èlixir. (12) Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurtspoor wegen, gedurende de maand Juli op de vol gende lijnen beloopen tot Oostende Nieaport-Veurne fr. 30,373-49 voor de reizigers en fr. 5,982-75 voor de koopwaren. Te zamen fr. 36,355-94. Oostende-Blankenberghe, fr. 78,680-67 voor de reizigers en fr. 3,133-34 voor de koopwaren. Tezamen fr. 81,814-01. Veurne- Yper, fr. 13,712-60 voor de rei zigers en fr. 5,002-73 voor de koopwaren, Te zamen fr. 18,715-75. De algemeene ontvangsten sedert 1 Janua ri bedragen 1897 1898 Oostende-Veurne, 140,321-16 141,600-50 Oostende-Blankenb. 135,996-77 154,806-36 Veurne-Yper, 103,215-39 118,952-10 De nieuwe rijtuigen van 2de klas op de staatsspoorwegen zijn sedert gister in voege en hebben in 't algemeen zeer wel be vallen. Zij zijn rijkelijk en gemakkelijk in gericht en, aan elk rijtuig, dat zes afdeelin- gen van zes plaatsen elk bevat, is een water closet gehecht. Een gang van een meter breedte, is ter zijde aangebracht, tot dewelke elke afJeeling toegang verleent. Te Mechelen is een comiteit tot stand ge komen welke zich heeft voorgenomen een standbeeld op te richten ter nagedachtenis van den Bevelhebber, Van Kerckhoven, Staatsopziener, overleden in Afrika, den 10 Oogst 1892. Meer dan zes jaren zijn reeds verloopen, sedert de dappere strijder als slachtoffer viel zijner zelfopoffering voor de zaak van Congo en der menschheid tijd is het dat men hem herdenke om zijne verdiensten te herkennen, zijne loffelijke daden te verheffen en zijn voorbeeld te behartigen. Het Comiteit samengesteld uit personen aller gezindheden denkt zich geroepen om een nationaal werk te verrichten en doet een beroep op de medewerking, zonder onder scheid, der mannen van hart wie het grootsch werk der beschaving, door den ko ning op Afrikaansch grondgebied onderno men, ter harte ligt. Dat allen het ondersteunen die in CoDgo's lotsbestemmidg vertrouwen stellen evenals zij die beseffen dat een volk zich vereert met de barbaarschheid te bestrijden door het uit roeien van de afschuwelijke plaag der sla vernij. Zijl gij moedeloos en is uwe ademhaling hort HET IS HET BIÖEDGEBREK Verzorg U, anders stelt gij bloot aan de ergste der ziektenaan de hwijning, en dusvolgens aan den dood. Nieuwe postzegels en postkaart.— Men verzekert dat er door het Postbestuur besloten is een nieuwe postzegel van 1 cen tiem uit te geven. Voor de teekening daarvan zou een prijskamp worden geopend. Er zal ook eene nieuwe postkaart, van grooter formaat, gemaakt worden. De Bsukelaer's Rum Confiture Wafers DeBeukelaer's Chocolade is de lekkerste DeBeukelaers Cacao is de fijnste. Is cigarettenpapier nadeelig voor de gezondheid? Dat het bovenmatig rooken van cigaretten nadeelig werkt op de gezondhei 1 van hen die geene sterke longen hebben, staat onher roepelijk vast. Doch het is eene onwaarheid dat de slech te gevolgen alleen aan het papier in plaats van aan den tabak moeten worden toege schreven. De juistheid dezer bewering blijkt uit dc volgende eenvoudige berekening Iemand die gemiddeld 25 cigaretten per dag rookt, verbruikt daarbij ongeveer 0.8 gram papier waarvan de ascb circa 006927 gram weegt. Toegegeven dat deze asch, al is het ook in zeer geringe mate, ijzer, kalk, kop r, blik, enz., bevat, dan komen op de 08 gram pa pier, met zijn 8 peresnt asch slechts 0000128 gram koper-en blikoxyde voor, zoodat, ook wanneer deze schadelijke producten geza menlijk met de longen in aanraking komen wat feitelijk niet hei geval isde roo- ker na 25 jaren niet meer dan een gram daarvan ingeademd heeft. De aangename op wekking der zenuwen door de cigarette is, voor zoover de tabak verdragen wordt, met betrek tot het weinige papier dat den tabak omhult in het minst niet gevaarlijk. Eene vraag. Een slechte kerel kwam voor de tiende maal voor de korrek- MANNELIJK 2. VROUWELIJK 0. van Dr. WILLIAMS Onderde talrijke gevallen van genezing, zullen wij het volgende vertellen Mr. Victor Pousseau, te Guissery (Seine-et- Oise), zegtUwe goede Pink Pillen hebben mijne dochter volstrekt genezen; zij was erg bloedgebrekkig en hare gelaatskleur was zoo geel dat het verdrietig was haar te zien Sedert 18 maanden was zij zond'r eetlust, zonder macht noch moed; zij hoeste veel. Ik was van al de verplegingen moede en wij waren wanhopig wanneer men ons per geluk uwe Pillen aan raadde. Met de tweede doos zag iedereen in de streek de goede kleuren bij mijne dochter terug komen en haren goeden gang kwam ook terug, want het bloedgel-rek had liaar nedergeslagen. Heden is alles verdwenen en gij hebt ons geluk kig gemaakt met onze beminde dochter te genezen. sedert drie jaren Belangwekkend onderhoud met AI. den Pastoor van Mons (Var), Frankrijk. Uit de Soleil, van Parijs. Vervolgens eencn brief van M. den abt Martel, pastoor te Mons,bij Fayenne (Var), werd ik door mijn dagblad gezonden om sommige der belangrijke feiten te beoordeelen die dezen brief vertelde. Ik zal hier eeno kor.o schets van het onderhoud met dezen goeden priester geven. Ik gevoel het mijne plicht, zegde hij, U de gebeurtissen over te brengen die mij het hart vol vreugde vervu'd hebben, daar het geluk van eenige mijner paro hianen in zaak is. Drie personen werd n volstrekt door het gebruik der Pink i illen voor bleeke lieden van Dr. Willians genezen. Drie andere hebben wonderachtige gevolgen onder vonden gedurende al den lijd dat zij ze gebruikt hebben. Een zevende persoon die pijnen in de kniëa had za» geene verbetering, maar gij zegt het recht uit dat uw genees middel geen algencesmidael is. Eene der drie genezene zieken was op zulk een punt bloedgebrekkig dat hare magerheid en hare vale gelaatskleur pijnlijk om zien waren. Op den ouderdom van zest'en jaren begon zij te lijden; alle verplegingen bleven vruchteloos. Men raadde haar uwe pillen endaar zij wanhoopte wilde zij ze wel ondervinden. Na de derde doos, kwamen de schoone kleuren terug die zij verloren had. h a de achlste doos, was zij herlevend en zij bevindt zich nu volkomen goed en heerlijk is hare gelaatskleur. De tweede persoon is acht en twintig jaar oud en leed sedert den ouderdom van twintig jaren aau zenuwachtige pijnen die van jaar tot jaar verergerden. Zij volgde uwe verpleging ook en met twaalf dozen werdt zij volstrekt genezen. Sedert Mei heeft zij niets meer ondervonden. De derde zieke is een jong kind dat na eene ontsteking der luchtpijptakken en een zweer aan de knie bloedgebrekkig geworden was. De verpleging met uwe pillen is wat lang geweest maar vandaag is zijne gezondheid uitmuntend. De drie andere per onen zijn vrouwen wier bloed zoo arm was dat de zenuwen het overste genomen hadden duizelingen, hoofdpijnen, eetlust verlies, algemeene zwakheid, daar was hunnen loestand. De Pink Pillen hebben deze personen in goede gezondheid gebia-.ht maar zij mogen nooit nalaten de pillen te gebruiken. Ik ben gelukkig ter verspreiding te kunnen weiwen van een geneesmiddel van hetwelk ik de wonderachtige werking en de voortdurende werkdadigheid heb kunnen ondervinden. De Pink Pillen zijn een krachtig bloedhervormer en versterker der zenuwen zij genezen; zinkingpijnen, heup-, hoofd-, zenuwpijnen, onregelmatigheid der voortbeweging, St. Veitsdans, zenuwkwaal, kliergezwel, enz. zij geven aan bleeke gezichten schoone kleuren terug, werken tegen alle soorten van verzwakking bij de vrouwen en hebben bij de mannen eene weldoende werking tegen al de ziekten die uit natuurlijke of geestelijke overdre venheid voortkomen. Koopbaar bij alle apothekers en ter stapelplaats in België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel, voor 3 fr. 50 per doos, of 17 fr. 50 per 0 doozen, franco tegen postmandaat. Illlll III Hl Hf"

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2