1 fro Kort aan bloed. Het is de bloedeloosheid DE PINK PILLEN P fPIS°y 1ÜIÜ3) ,fei ÏË8 fis feil £8* Éif* Brieven van Doktors. Bleekzucht. Bloedgeltrek De Kiesstrijd. In 't Volkshuis. Maatschappij Oud-Pompiers. Fransch Tooneel. Mej. Lina Muiite. LA TOSCA, EMMER Y-P OLLE Y, MAATSCHAPPIJ BURGERWACHT. sfeisi voor Bleeke Lieden De tweede vertooning van de Ylaamsche Ster Poperinghe. Burgerstand der Stad Poperinghe. van den 17 tot den 24 dezer maand. en peerden door te rijden daar kisten en koopwaren tot in 't midden der straat lig gen, den doortocht belemmeren, en denkt gij dat M. Surmont zulks zal verbieden! gij zijt er wel mede I Maar eenen armen werkman die geene plaats in zijn huis heeft om zijne kar of ■wagen binnen te steken, zal spoedig een agent in zijn huis hebbenen proces-verbaal opmaken, en gestraft worden. Ziedaar de onpartijdigheid van de mannen van eersten Februari die door bedrog en be loften aan 't bewind gekomen zijn. O die valsschaards Allerlei zonderlinge gerucnten doen thans de ronde in onze stad. Men vertelt dat er door de liberalen maar zal gestreden worden, met eene onvolledige lijst of zelfs in 't geheel niet. Door haar al te lang zwijgen laat de Libe rale Associatie veld winnen aan die geruch ten, die moedeloosheid zouden kunnen teweeg brengen in de rangen der liberalen, als ze niet in tijds gelogenstraft werden. Het woord is dus aan de Liberale Asso ciatie Zondag was het groot souper voor wel 500 vrij vilverpliciiters die daar rosbeaf en kieke s moesten gaan eten tegen hunnen wil, zoowel dat zij er een indigestie van hadden en als zij op straat kwamen de kie- kenbillekens wederom op straat zonden, dat men er over de beenen zou gebroken hebben, ook het kan niet anders wanneer men eet te gen zijne goest, wordt men onpasselijk. Toen aan het nagerecht werd er eenen heildronk gedaan door den deken 1aan wie? aan den Koning II wel neen, aan den Paus, want 't is van daar dat de centen komen in tijd van kiezing om werkman en boer te be driegen en te misleiden. En Seysl? waar was Seys, en de andere koningsgezinde mannen 1 hadden zij ook eene indigestie of sliepen zij En dat heeten zij een souper van vrijheid, volksgezindheid! Is het niet om te bar sten van lachen 1 Zondag 27n November 1898, van 12 tot een uur zal er een publiek Concert gegeven worden in haar lokaal ter gelegenheid van Sint Cecilia. PROGRAMMA. 1. Marche militaire X.... 1. Les deux Hussards, ouvertre Doppler. 3. L'Africaine, fantaisie Meyerber. 4. Frisettes, valse H. Moerman. VRIJEN INGANG. Het is op 2 December aanstaande dat de welgekende Mej. LINA MUNTE eeüe luister- lijke vertooning geven zal op ons stads schouwburg, bestaande in stuk in 5 bedrijven en 6 tafereelen door Victor Sardou. Geen twijfel of de zaal zal te klein zijn daar deze juffer zoowel in Belgie als in Frankrijk gekend is. Prijzen der plaatsen1" plaats 2,50 fr. 2d' pl. 1,50. 3de pl 50 c. Men kan voorop kaarten bekomen en zijne plaats voorbehouden bij Th. Degroote, Vandepeereboomplaats. Vooraleer een nieuwe Parapluies of Wandelstok te koopen gaat zien naar het Groot Magazijn BOTERSTRAAT N° 22, gekend voor zijne groote schoone en voordeelige keus, waar men ze maakt en vermaakt. Opgelet: 22, Boterstraat 22. Schieting van 24 Nov. 1898. Vermeulen B. 20 25 25 25 25* 120 Froidure Rob. 25 25 25 20 25 120 Butaye Arth. 20 25 25 20 25 115 De Coene 20 25 25 20 25 115 Legon Emile 25 25 20 25 20 115 mMmg 3~, Te weinig bloedDaar ligt de rede waarom mannen en vrouwen die sterk en krachtig zouden moeten zijn, integendeel vaal, bleek, zwak zijn. Zij zijn altoos vermoeid, zonder eetlust, on machtig te verteren, uitgeput en ademloos bij de minste moeite, de lippen zijn bleek, het onderste gedeelte der oogleden is wit. Gij moet U verzorgen, anders staat gij aan de ergste der ziekten, aan de kwijning, blootge steld, en dus aan de dood. VAN Dr. WILLIAMS zijn, onder al de gebruikte geneesmiddels, het middel welk hot meeste zieken genezen heeft, door hun kracht, moed, eetlust, vroolijkheid, enz. terug gegeven te hebben. Ik heb de Pink Pillen voor bleeke lieden aan twee zieken voorgeschreven en zij hebben zich met deze verpleging opperbest bevonden 1 Juffr. H. C., 18 jaar oud, bleekzuchtig op het hoogste punt, die hulpeloos al de gewone geneesmiddels gebruikt had 2 Juftr. L. I., erg bloedgebrekkig ten gevolge eener lange ziekte. In de twee gevallen heb ik onverwachte gevolgen kunnen verkrijgen. Dr. A. Blanc, Ik heb uwe Pink Pillen op twee personen ondervonden. De eerste persoon leed sedert jaren aan algemeene verzwak king, van gebrek en te veel werken voortkomende. Hij ver teerde slecht en herhaalde pijnen in de helft van het hoofd verergerden nog zijnen toestand. De tweede was op hoogen graad bloedgebrekkig. Onder den invloed uwer Pink Pillen hebben beiden hunne gezondheid snel zien verbeteren en nu bevinden zij zich in eenen des te beteren toestand dat het niet dikwijls gebeurt zulke gelukkige veranderingen in eenen zoo noodlottigen toestand te ontmoeten waar, gewoonlijk, de geneesmiddels zonder werking blijven of maar eene tijde lijke verbetering verwekken. Het dunkt mij dat dit twee genezmgsgevallen zijn die geen twijfel laten aangaande de genezingswaarde der Pink Pillen. Dr. G. Ferrua, JONGE VROUW IN GEVAAR Ik spoed mij U te laten weten, schrijft Mme Alphon- sine Sochet, Menetou-Salon (Cher), dat het aan de Pink Pillen is dat ik mijn leven te dan ken neb. Sedert vijf jaren was ik zoo erg bloedloos geworden dat ik bijna dood was. De doktors zelf hadden mij verlaten, na alle soorten van geneesmiddels ge probeerd te hebben. Ik las in uw boek en zag dat sommige ziekten van denzelfden aard door de Pink Pillen overwon nen geweest waren zooals de schipbreukeling die eene plank aangrijpt en er zijne redding van hoopt, liet ik zoodra van de Pillen komen. De eerste doozen reeds gaven mij de hoop terug. De eetlust kwam terug en ook de krach ten ik kon weêr gaan, van bleek kwamen de kleuren langzaam op mijne wangen terug. Mijne oogen hernamen hunnen vonk, mijne lippen en mijn tandvleesch werden terug rood. De personen die mij niet zonder schrik zien konnen zijn ver baasd mij zoo snel te zien herleven. Nu bestaat er geen tee-* ken van ziekte meer, maar ik wil altoos de Pink Pillen in huis hebben. tn Koopbaar bij alle apothe kers en ter stapelplaats België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel, voor y fr. 50 per doos of ij fr. 50 per 6 doozen, franco tegen postmandaat. De aanblik, dien onze schouwburgzaal Zondag laatst aanbood, was inderdaad ver rassend. Van vroeg in den namiddag was het publiek opgekomen en immer groeide de kijk- en luistergrage menigte aan, van de stad, van den buiten, van uren ver in het ronde. Reeds was het eerste stuk ten einde, en nog altijd kwamen er toeschou wers bij, met geheele reeksen, in een zaal waarvan reeds al de plaatsen bezet waren. Een schoon publiek en eene schitterende vertooning, ziedaar de uitslag waartoe een maatschappij geraakt, door het Stadsbe- 'l stuur aau haar eigen krachten overgelaten, maar zich steeds een nieuwe eerkroon vlech tend met de geestdrift voorde Vliamsche kunst, den moed, de toewijding van hare leden, Men gaf ons eerst het zonderlinge, eigen aardige blijspel Adam en Eva! Veel geest zit er niet in dat stuk, alzoo min als in den Baas uit den rooden ezel, waarmede de tooneelavond sloot, maar het eerste zoowel als het laatste zijn dol plezierig; en komen er ook alhier, aldaar, sommige eenigszins gewaagde grappen in voor, het geheel werkt toch veredelend. Overigens, een blijspel moet een blijspel zijn, dit is, een stuk dat doet lachen, en hoe meer hoe beter dat is de hoofdzaak En een blijspel, waar een kwezelaar zich niet aan stoort is geen blijspel meer, want dan is 't lachen er af. Nu, Zondag lieett men gelachen, en ferm. Ik weet waarlijk niet met wat het meest met de navolgbare schijnheiligheid van het serpent (de hr. Mailliard) of de schuchter heid vaa Adam (de hr. Hustincxof diens bekoring door Eva (Mej. Devers) of maar kan ik ze allen noemen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van een avond, waar men lang met de grootste vol doening zal mogen van gewagen. Het volsta hier nog eene bijzondere mel ding te maken voor den heer Devoeerdt, zoo grappig in de rol van den zelfzuchtigen Wittebol en voor Mej. M. Igodt, omdat ze voor de eerste maal voor het voetlicht kwam. Men is het eens om te erkennen dat zij in de rol van de vrekkige boerendochter heeft gespeeld op eene wijze die ons de beste verwachtiug geeft voor de toekomstin stukken met twee rollen zal ze Mej. Devers zeker goed ter zijde staan. De zang heeft een niet gering aandeel ge had in den overgrooten bijval van Zondag laatst. Het waren meestal lieve, trissche melodieën wel geschikt om het publiek in verrukking te brengen, vooral als ze gezon gen worden met eene zoo welluidende stem als van Mej. Z. Devers, of eene zoo sympa thieke als van den h. Nevejans ,en met een zoo goeden begeleider als den heer Tasseel. De tooneelschikking ook was voortreffe lijk. Dit kwam vooral uit in het tooneelspel Het badmeisje, dat tusschen de twee blij spelen een plaats gekregen had. Het is een roerend stuk, half blijspel, half drama, niet zonder verdienste. Weinige tooneelen ken ik die kluchtiger zijn dan de geschiedenis van Mozes door den heer Maillard, in de rol van den visscher Barth, ongelooflijk grappig ver haald: het is werkelijk onbetaalbaar. Maar allengskens wijzigt zich het kluchtspel in een treffend drama, waarvan echter de ontknoo ping iedereen bevredigt. De rollen van Koenraad en Lambrecht door de heeren Kerrinckx en Beun werden ook meesterlijk weergegeven. Het orkest was talrijk, en speelde goed. De heer Tasseel mag fier zijn op zijn muzi kanten hij streeft er naar afwisieling te brengen in de uit te voeren stukken, en dat is ons zeer lief. Er is daar evenwel nog een pot-pourri, die dunkt me, te dikwijls weer- komt. Ik weet niet wat het publiek erover denkt, maar, wat mij betreft, die mocht er wel uit. En nu het besluit. De Vlaamsche Ster wint, ze wint altijd. Ze wint in getalsterkte, en in gehalte; ze stijgt in de achting van het Iepersche pu bliek, en de daverende bijval van de stamp volle zaal van zondag laatst moet aan ons stadsbestuur als een verwijt de ooren klinken voor de niet te verrechtvaardigen on verschilligheid waarmede het ons Vlaamsch tooneel bejegent. Hoezee voor de Ster BURGERSTAND. van den 18 tot den 25 November 1898. Geboorten, Mann. geslacht 3. Vrouwelijk id. 1, Huwelijken. Geeraerd Henri, winkelier, en Gisquiere Louise, dienstmeid. Deberdt Désiré, smid, en Verbrugghe Leo- nie, zonder beroep. Overli jdenis. Velghe Julien, 43 jaar, schrijnwerker, echtgen.vanMonseré Marie, Paddepoelstraat. Segard Cecile, 67 jaar, kloosterlinge on gehuwd, Bollingstraat. Talon Victor, 75 jaar, zonder beroep, we duwnaar van Hubert Louise, Dixmudestraat, Cerdobbel Anne, 79, jaar, zonder beroep, weduwe van Vandevelde Karei, de Stuersstr. Kinders beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht 1. Vrouwelijk id. 1. Brand. Brand brak in de herberg uit De droog e Top, rond 8 uur. De schuur, eene hoeveelheid graan, een tabakmachien en landbouwgerief werden door het vuur vernield. Het gebouw is verzekerd; het ove rig vernielde niet. De herberg hoort toe aan den brouwer Paret van Poperinghe. Geboorten. mannelijk geslacht 3. Vrouwelijk id. 2. IIu vvelïj ken Cyrille Beddeleem, bijzonderen, en Helene Coubronne, bijzondere. Julien Sergier, landwerker, en Maria Delbaere, landwerk ster. Charles Nouwynck, dienstbode en Emma Camerlynck, dienstmeid. O a a BPJGMNE.s y E&t&iNES M Gewezen bestuurder van het gezondheldsbestuur der zeevaart te Marseille. Zeevaartsgeneesheer te Havre. Ill I llll BBM—B—B— «nrrr a——p

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2