AANBESTEDING OCCASIE GARDE OIFÏËK'S KOSTU1M TE KOOPEN Programme des Fêtes Ville de Poperinghe. SOCIÉTÉ PHILHARMONIQUE. De meter van Charley, Yreeselijke ramp op de Schelde bij Antwerpen. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. GENEZING EENER HUIDZIEKTE RIJSCHOOL. DE BRETAGNE w a aan zeer genadigen prijs. De Gracieuse m A LIRE PAR CEUX QUI SOÜFFRENT de la vessie. STERFGEVALLEN Truant Emma, 11 jaar, Wijk D. Van- denberghe Emma, kleermaakster, ongehuwd 27 jaar, Wijk K. Galliaerde Rosalie, zon der beroep, ongehuwd, 61 jaar, Gasthuis straat. Baes Arsenia, zonder beroep, 79 jaar,weduwe van Karei Dewancker, Wijk B. Kinders beneden de 7 jaar. Mannelijk 2, Vrouwelijk 2. qui seront données l'occasion de la S4" CÉCILE 1898. Samedi 26 Novembre a 7 heures du soir Grande retraite aux flambeaux. Dimanche 27 dito all heures du matin: Sortie de la musique avec trompettes et tam bours. Concert populaire sur la Grand'place A 1 heure BANQUET. Lundi 28 dito a 5 1/2: Représentation flamande par la troupe dn théatre Neerlan dais de Gand Bloed vijanden, drama in 4 bedrijven. blijspel in 3 bedrijven. Mardi, 29 dito, 6 heures du soir JEU DE BOULES offert aux Dames. A 9 heures: BAL, il finira k 1 heure. Drie Dooden. Talrijke gekwetsten. Verleden week Vrijdagavond omstreeks halftien had op de Schelde bij Antwerpen eene vreeselijke ramp plaats. Op de Stad Aalst, eene stoomboot dienst doende als beurtschip tusschen Antwerpen en Aalst, sprong plotseling de stoomketel met een verschrikkelijken slag uiteen. Aan boord bevonden zich vier personen, waarvan twee, waaronder de machinist, om het leven kwamen. De beide andere wisten zich te redden. Ook de genaamde van Reeth, eigenaar van een ander schip dat in de nabijheid lag, werd door een zwaar stuk ijzer aan het hoofd getroffen en gedood. Verscheidene personen werden door stuk ken van den ketel min of meer ernstig ge kwetst. De Stad Aalst was een schip van 140 tonnen inhoud en geladen met 95 ton nen raapzaad. Gansch de lading is vernield, terwijl het schip in de diepte verdween. De slag was zoo ontzettend, dat men dien op een uur afstand gehoord heeft. Vele geneesheeren hebben bij hunne zie ken het Elixir A. Vincent, apotheker, Grensstraat, 33, Brussel, beproefd allen er kennen dat het het krachtigste hulpmiddel is, om de jicht en het rheumatismus te ge nezen; de talrijke bewijsschriften, die eiken dag toekomen, zijn er de beste proef van. Het is een natuurlijk geneesmiddel, enkel plantaardige zelfstandigheden bevattende en de zwarigheden der sterk afdrijvende midde len en der scheikundige samenstellingen niet aanbiedende. Depot bij M. C. Libotte, Boomgaard- straat, Yperen. Prijs; 3 frank de flesch. De toestand in Kongo. Bij gelegenheid der feesten, ter eere van Koning Leopold souverein van den KoDgo- staat, worden de volgende cijfers medege deeld over den toestand in Kongo op 16 Ok tober 1896: Aantal Belgen in Kongo verblij vende 1.060 Aantal koffleplanten circa 4 000.000 Aantal cacaoplanten 125.000 Aantal tabaksplanten 76.000 Hektaren door den Staat bebouwd 10.000 Hectaren door partikulieren be bouwd 32.000.000 Stoomboten op den Boven-Kongo 41 Tonnenmaat dezer stoombooten 1.560 De Beukelaer's Rum Confiture Waters DeBeukelaer'sChocolade is de lekkerste De Beukelaer's Cacao is de fijnste. Over tabak. Het is gekend dat de sigaar en de Duitsche van waterzak voor ziene pijp, met lichten tabak, onschadelijk zijnwat de sigaret betreft; zij is ten hoog ste afkeurenswaardig, want uit de sigaret haalt men al de kracht, terwijl de rook van de sigaar door het stompeken om zoo te zeg gen, gezicht wordt. Eene gewone pijp is ook goed als ze zeer dikwijls gekuischt wordt, anders neemt de tabak veel in kracht toe, uit hoofde van de overvloedige nicotine die in den steel kleeft. Snuiven en pruimen zijn zoo ongezond als de sigaret, daar de vochtige deelen der huid zooals in neus en mond, zoowel nicotine, morfine en andere dergelijke giften opslor pen als de huid der maag. Door het snuiven komt er vooreerst eene ontsteking in het reukorgaan; tweedens een gedeelte der korreltjes vallen in de keel en in de maag, en daar veroorzaken ze ontste kingen en zelfs wonden; geen wonder dat veel snuivers aan schier ongeneesbare maag ziekten lijden. Door het pruimen, als men al het speek sel inslikt dat in den mond komt, neemt men voorzeker zooveel nicotine in dat men op korten tijd al de kenteekenen heeft van het nicotinism of de aanhoudende vergifti ging door tabak, vooral gekenmerkt door eene beving en verslapping der vingers. Spuwt men het speeksel uit, dan is het zelfde alsof men het best van zijn bloed zou uitspuwen. Het speeksel is voor de spijsver- teering onontbeerlijk. Die slechte gewoonten kan men, als men oud is, moeilijk latendaarom moet men zijn best doen niet alleen om er niet zelf aan gewoon te worden, maar ook om er de jon gelingen van te vrijwaren. Om dat doel te bereiken is strengheid niet altijd het beste middel. Iets dat streng verboden is, wordt dik wijls gedaan enkel uit lust voor de verboden vrucht. Zeg liever aan den jongeling: Denkt ge dat ge er meer man uitziet om dat ge eenen rookstok tusschen uwe knevel- looze lippen hebtofwel weet ge niet hoe u te houden als ge geen sigaar in de hand hebt; zijt gij zoo weinig man dat ge met uwe eigene handen verlegen zijt? De Chocolade des bonnes (Vlères is de beste en yoedzaamste.De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. Met één aandeel van de Crédit irnmobi- lier populaire betaalbaar in 12 maande- lijksche stortingen van 56 centiemen, kan iedeieen aan 150 trekkingen van Belgische stedeleeningen deel nemen en premiën van 6815 franks winnen, met gewaarborgde teruggave der stortingen met intrest. Voor alle inlichtingen schrijve men, met zegel voor het antwoord, aan het Bestuur, 9, Lange Boomgaardstraat, te Gent. Agenten worden gevraagd. STAD YPEREIT Het raadbestuur van voorzegde rijschool zal ZATERDAG 3 DECEMBER 1898, om 10 1/2 ure 's morgends in tegenwoordigheid van den heer plaatsbevelhebber en na ver dere goedkeuring van den heer minister van oorlog overgaan tot de openbare aanbeste ding van het MEST voortkomende gedu rende het jaar 1899, van de paarden der bo vengemelde rijschool. Het lastkohier en het model van aanbie ding zijn voor iedereen zichtbaar tan 9 tot 11 ure 's morgens, ten bureele van den lui tenant betaalmeester Van Wynsberghe, in 't arsenaal, waar de openbare aanbeste ding zal plaats hebben. Yperen den 18 November 1898. Het Raadbestuur: Op Bevel; Van Wynsberghe. D EH A S E Médaille dl or. Exposition internationale d'bygiène ét de sauvetage d'Ostende 1888. Médaille d'argent. Grand concours inter national de Bruxelles 1888 Médaille dor. Exposition de Tunis. Rhumatisme, Sociatique, Goutte, etc. guéris infailliblement et en trés peu de temps par l'emploi du PÖIL et la laine Poil de a tricoter. Déposé au vceu de la loi. Produit bréveté, emploi facile et reeom- mandépar MM. les médécins. Dépot général pour la Belgique, chez Elisa Van Houtrive, 9 et 10, Scheepsdaele Bruges et en vente dans toutes les villes du pays. Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eerzijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt on met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert 14 jaar- bij Mevr. We Van Kemmel, Groote Markt, 5(gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. 8 5 k w S3 3 3 eesie nieuwe Voor inlichtingen zich te begeven ten bureele van ons blad. Het beste geïllustreerd Neder- landsch modeblad. Tijdens een bezoek bij Mevrouw Y overal om baren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin Welke toovernijmf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...., glimlachte en vroeg met een zekere zweem van vcldoening: In wat overtreft mijne kleedij die derandere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw V.... nochtans .staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg U zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is De Gra cieuse. Abonnementsprijs Gewoon Abonnement Voor 3 maanden. fr. 3,50 "6 50 O ljaar 10.00 Met gekleurde plaal Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar 16 00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek- handelmaatschappij.lü, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. Chacun sait que les reins sont occcpés sans in terruption a séparcr du sang qui les traverse une certaine quantité d'eau conlenant un dissolution des seis et autres produits qui seraient. nuisibles pour 1» santé, s'ils restaient dans le corps. Si ce liquide, qui est l'urine, avait dü sortir du corps mesure de sa production, sans interruption, cela eüt étó, pour nous, la cause d'une gêne bien facile A comprendre. C'est pour nous épargner ce grave ennui que la vessie a été créée. La vessie, placée dans le bas-ventre, est un ré servoir assez grand pour recevoir et emmagasiner la quantité de liquide que les reins peuvent produi- re dans l'espace de plusiet'rs Ueures. La vessie est sujette de nombreuses maladies, dont la plus fré- quente, surtout chez les personnes d'un certain age, est le eatarrhe de vessie. Le malade éprouve, dans le bas-ventre, une douleur sourde. II urine fréquemment et son urine renferme des glaires. Le moyen le plus simple, le plus sür et le plus économique de combattre cette affection pénible et qui peut finir par devenir dangereuse, est de boire, a ses repas. de l'eau de goudron. Une cuillèr a café de Goudron Guyot, mélangée a chaque verre d'eau ou de la boisson que l'on a coutume de prendre a ses repas, suffit, le plus sou vent, pour t uéric les catarrhes de vessie les plus invétérés; le goudron augmente la dose des urines, excite l'appetit et facilite la digestion. Le goudron est un antiseptique au premier chef, et en tuant les microbes, causes de la maladie, il nous guérit. En présence des guérisons nombreuses, dans des cas désespérés, obtenus depais trente ans par le Goudron Guyot, des concurrents cherchent parfois k vendre leur produit aux lieu et place du produit réritable, en trompant le malade a son détriment. C'est qu'en effet certains fabricants emploient des goudrons de qualité inférieure, qui coütent quel- quefois un peu moins cher, mais qui ne guérissent pas. II est done absolument nécessaire, pour obtenir la guérison, de bien demander dans les pharma cies du Goudron de Guyot, et, afin d'éviter toute erreur, il faut regarder l'étiquette. Bile doit porter le nom de Guyot en gros caractères et sa signature en trois couleurs, violet, vert, rouge, et en biais. L'étiquette doit aussi porter l'adresse de ia fabri- brique: Maison, L. Frere, 19, Rue Jacob. Paris. Prix du Goudron Guyot2 fr. le flacon. Ce medicament se trouve dans toutes les phar macies. Pour les localités dans le voisinage des- quelles il n'existe aucun pharmacien, il suffira d'écrire la fabrique du Goudron Guyot, 19, rue Jacob, a Paris, en envoyant le montant en timbres- De korsten en huiduitslag die wij zoo dikwijls bij kinderen bestatigen,ook wel bij volwassenen, vinden gewoonlijk hunne oorzaak in eene verar ming van het bloed. Ofschoon er in het bloed niet het minste spoor van scrofulus, noch eene kiem van ziekte moge bestaan, is het nochthans zeker, dat bij bloedarme menschen huiduitslag kan voorko men. Deze natuurwet is de zelfde voor personen van allen ouderdom. Wij halen hier den brief aan van eene dame, die ons het portret zendt van het kind van eene harer bloedverwan ten; zij vertelt ons hoe dit kind werd genezen door Scott's Emulsie, deze wondervolle bereiding die het bloed verrijkt, ge zond vleesch vormt en de levenskracht in het organismus verspreidt. Scott's Emulsie bevat traan, vol maakt verkoelend on hypophosphieten van kalk en soda, Henriette CI II.I.OI' algemeen aanbevo» lene remedies. Scott's Emulsie, verhoogt hunne doelmatigheid door ze bijzonderlijk aan te passen tot de behandeling der verzwakte stelsels. Scott's Emulsie is zoet en gesuikerd van smaak, en wordt zoo gemakkelijk door de ver teringsorganen opgenomen dat zij niet de minste inspanning vergt, zelfs niet van de organen van een verzwakt kind. In haren brief betuigt Mej. Guillot dal zij Scott's Emulsie in de hoogste achting houdt. Curciat-Dongalon (Ain), Frankrijk, 29 April 1897. Mijnheer, ik heb hetgenoegenU den goeden uitslag te doen kennen, bekomen met uwe Scott's Emulsie bij een kind mijner familie, dat veel huiduitslag had, dewelke op de oogen gevallen was, waaraan het kind voortdurend pijn had. De kleine nam zeer wel deze bereiding; na het gebruik van enkele flesschen was de huiduitslag verdwenen, evenals het oogzeer; thans is zij zeerwel te pas. Door dezen gelukkigen uitslag aangemoedigd, verzoek ik U mij een flesch te laten geworden voor een kind, dat.ook veèl aan huiduitslag lijdt. Ik zal U den uitslag doen kennen. Gij moogt van mijn schrijven gebruik maken, indien U zulks kan nuttig zijn. Aanvaardt, Mijnheer, de verzekering mijner oprechte achting. Augustine Guillot, Vroedvrouw. De luitenant Betaalmeester, De luit' Kolonel Voorzitter, poste de ce que l'on désire, et. l'envoi se fait immé- diatement franco. Un autre avantage de cette médication, et qui a bien son importance, c'est la modicité de son prix. Si l'on considère que chaque flacon de Goudron Guyot contient la quantité de goudron nécessaire pour préparer 12 415 litres d'eau ou de boisson, on reconnaltra, en supposant que l'on boive un litre d'eau par jour, que le prix du traitement est de 10 A 15 cenrrnes par jour. 11 est évident que la ques tion de prix n'a pas contribuê, moins que l'effioa- cité du traitement, a rendre populaire l'emploi du Goudron de Guyot. P. S. Les personnes qui ne peuvent se faire au goüt de l'eau de goudron pourront remplacer son usage par celui des Capsules Guyot au gou dron de Norwège pur, en prenant 2 ou 3 capsules avaBt chaque repas. Elles obtiendront ainsi les mê- meseffets salutaires et une guérison aussi certaine Prix2 fr. 50 le flacon de 60 capsules. OpO'-SpoP CD 03 3 to ÜT O Cu >3 T3 ff T3 C/3 2- w co O CD o o o oo O U-. o O O O O O O OO -1 O CJI o o o o cn O O O O O O w w a o .UI 00 ooooooooo ooooooooo 5 so sr O É-L O 2. cf- O CD co 05 O) O O p e N p e-t- CD ►s e. p Oq 14» W H M «H C5 O CD C £5 03 CD 00

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3