GRAND CONCERT pipk, Pillet) voor 3ieek;e Lieden DE PINK PILLEN h Wat de zieken die genezen zijn zeggen. Collége Moderne, De Mrachï aan (Se Zwakken. Eenen nieuwen Lam...s. aait De Pink Pillen her- schenken de krachten aan de mannen die door het. werken en de overdrevenheden uitgeput zijn. Oud-Pompiers. MAATSCHAPPIJ BURGERWACHT Roeselaere. Kortrijk. Poperinghe. Burgerstand der Stad Poperinghe. van den 1 tot den 8 dezer maand. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. rjh werken uitgegeven over kunsten en weten schappen, over muziek en letteren: meester werken van gevierde schrijvers werden op duizende exemplaren gedrukt en aldus hein de en verre verspreid; liederboeken werden uitgegeven, waarin het volk putten kan en gansche reeksen nieuwe liederen zagen door het toedoen van het Comiteit van het Wil- lems-Fonds tot bevordering tot het Neder- landschen zang het licht. Sommige dier lie deren hebben een reusachtig succes behaald en zijn als het ware populair geworden. Thans geeft het Wiliems-Fonds sinds een drietal jaren ook een Tijdschrift uit, dat aan al de inschrijvers gezonden wordt en dat voorzeker ook veel bijdragen zal om kennis en wetenschap onder ons volk te versprei den. (Wordl voortgezet). ¥ille d'Ypres. SAMEDI, 17 DÉGEMBRE 1898, a huit heures du soir, en la Salie des Anciens Pompiers, Rue du SÉMINA1RE, organisé avec le concours de 1'HARMONIE DES ANCIENS POMPIERS D'YPRES, sous la direction de M. H. Moerman Monsieur N. MASSART, Ténor, du Théatre Royal de la Monnaie Mademoiselle Antonia GUILLEAUME, artis te dramatique; ler Prix du Conservatoire de Bruxslles; élève de M. Mounet; pro- fesseur de diciion a Bruxelles Monsieur ROT H EN H EIS LER, Violoncelliste des Concerts artistiques de Bruxelles Monsieur Eug. VAN ELSLANDE, Flütiste, Laurèat du Conservatoire de Bruxelles, Directeur delaSociété Philharmonique de Poperinghe Monsieur H. MOERMAN, Pianiste,Directeur de l'Harmonie des Anciens Pompiers d'Ypres. PRIX DES PLACES Cartes de familie 10 fr. Cartes personneiles: 4 fr. SecondesCartes personneiles 2 fr. 50. Galerie Cartes personneiles 1 fr. 25. Réservées (TWEESPRAAK). Louis. Ah dag Jan, hoe gaat het, geen nieuws. Jan. Och heere wat nieuws zou er hier zijn in ons krot stedje van Yperen! Ah, wacht eens, weet gij het al er is eenen nieu wen Lam..,s bij de politie Louis. Eenen nieuwen Lam...s, wie ilat Jan. Gij weet wel dat er vroeger een Lam...s was in Yperen die hier de burgers Liberale burgers wel te verstaan, pro ces op proces aandeed, en die voor zijne heldendaden meester van de croc morts is genaamd geweest. Louis. Ja ik herinner mij iets van de StatiestraatWelnu wat is er van dien nieuwen Lam...s. Jan. Ehweldaar was daar 'nen tim merman bij een kalote baas die zegde dat er met timmeren niet te verdienen en daar bij te lastigwas, en er meer geld te verdienen was met op de liberalen te klop pen dan op zijnen werkbank, en hij werd door Surmont, Boone en consoort, agent genoemd Louis. Agent van de doode?.... want hij heeft er een gezicht van Jan. Maar neen, agent van politie Louis. Ai, ai, ail wat dat gij zegt 1 Eh wel dat is eene goede zaak voor hem, want met eenige heldendaden tegen de libe ralen zal Surmont hem tot directeur van 't kerkhof noemen om de dooden te bewa ren. De twee directeurs kunnen te samen hun partijtje doen. Les deux font la paire zegt de franschman, maar nu ter zaak wat is er gebeurd Jan. Ehwel Zondag avond was het Sl Eloi, on ge weet er zijn dan nog al veel Van Dr. Wiiiiarns Ademloosheid Hartkloppingen Lotgevallen van eenen mulder Werking op eenen zieke die sedert twintig jaren leed M, F.-G. Lugan, machinist, tc Leseure bij Albi (Tarn), zegt: Sedert meer dan twintig jaren, had ik tijdelijke pijnen ineen been. Wanneer ik mij vermoeide iets of wat meer dan bij gewoonte zwol de knie op eii ik kon ze niet meer buigen. Ik meende dat do oorzaak van de zenuwen kwam. Heden, dank aan de Pink Pillen, kan ik mij zwaar ver moeien zonder met dit been te lijden. Nierpijnen zuiveren eq verrijfcer) bet bloed, Ver- ?ter^eq bet zeqüW?tel?ei, geVeq braeb' aap de ?piereq. Riet alleeq zijp ze Voor de Volgeqde ziek,feq rjuttig A.. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel, tegen 3 fr. 50 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen postwissel. gasten die laat uit zijn en een pintje pakken, in de boterstraat, rond jtwaalf uur, was er een treffelijk burger die naar huis ging, op eens aangesproken door een manskerel in burgersli Het was de nieuwe Lam....s.... Gij hebt hier geen klinkertje te spelen hoort gijwat ik? antwoordde de burger, zijt gij niet gemist? hebt gij dat gezien, neen ik zegde hij maar ik heb het gehoord 1...,. Ehwel antwoorde de burger gij hebt mis ge hoord, ik hou mij niet bezig met zulke kin derachtigheden. Dussalut. 1 Is wel ant woordde de nieuwe Lam...s ik maak een proces verbaal Louis. Wat zegt gij, is dat zulk'nen Janhij maakt processen voor iets dat hij niet gezien heeft, maar beweert gehoord te hebben, wel wel waar gaat men naar toe. Moeder Justitia zal daarzeker mede lachen, en hem wandelen zenden. Hij kwam mis schien van 't Candeeltje 1gelijk 't Journal d'Ypres zegt. Jan. Ja maar, de grootste comble is dat er bij 't Candeeltje maneschijn was, en nog zag hij geen klaarwant hij beschuldigde den baas uit d'herberg de Mane, die aan deze uur in d'herberg het Oud-Yper zat. Louis. Well well wel! dat zal nog eenen grooteren held worden dan Lam...s, als hij er van nu al twee voor een zietl... wat zal het later wezen I Jan. Ik zeg dat het belachelijk en wraakroepend is zulke mannen bij de politie te vinden, die misbruik van hunne bediening maken, om tergende processen aan hunne politieke tegenstrevers aan te doen. Louis. Ja! Jai 't zal nog al beteren. Yperen is ziek, en daar het in d'handen van 't gerecht is laat ons nu wachten en zien wat moeder Justitie zal zeggen, dus Jan tot later. Jan. Ik had u nog wat nieuws in den zeffden zin mede te deelen, wij zullen het uitstellen tot een naasten keerLouis slaap wel Louis. Ah ah! ik weet, zeker van den pompier die sabelslagen uitdeelde aan bui- tenmenschen, waar was hij dan den held I had het maar een liberaal geweest, hij zou het voorzeker gehoord hebben. Het verslag over het Concert der Oud- Pompiers te laat toegekomen kan maar bin nen acht dagen overgenomen worden. Morgen Zondag li December, ter gelegen heid van St Barbara, uitgang van 't r- om 10 1/2 's morgens vergadering in ,V"Zdek' berg de Zalm e her- Om 1 1/2 ure groot Banquet in het lokaal Gewone schieling, Vermeulen B. 25 25 25 25 25 *5 25 25 25 7° De Coeno Boedt Froidure Rob. Massclielein Legon Emile Rabau Arib. 20 25 20 25 25 25 115 o_ ;5 20 20 25 il5 2o 20 25 25 20 i 25 20 25 25 20 2° 2o 25 20 20 115 BURGERSTAND van den 2 tot den 9 December 1898. Geboorten. Mannelijk gesl. 4. Vrouwelijk gesl. 3. Huwelijken. Therry Henri, daglooner. en Graer Victo- rine, huishoudster. Grison Achiile, fabriekwerker en Lameire Eulalie, dienstmeid. Laporte Théodore, dienstknecht, en Lou- wers Marie, dienstmeid. Over tijdens. David Alexandre, 85 jaren, zonder beroep ongehuwd, Rijselstraat. Baelde Clémence, 89 jaren, zonder beroep weduwe van Grimmonprez Karei, St. Jans Hospitaalstraat. Lannoye Justine, 75 jaren, zonder beroep, weduwe van Bonduelle Pierre, Meenenstraat! Kinders beneden de 7 jaren, Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 0. Maandagavond is een begin van brand uitgebroken bij G. de Gryse, Noordstraat. Het alarm werd spoedig gegeven en eenige oogenblikken later waren de vrijwillige pompiers met spuiten en ladder ter plaats. Daar de bewoners uitgegaan waren, heeft men de deur moeten openbreken. Een hoop vodden was aan 't vunzen en verspreidde een dikken rook. Men heeft bij middel van eenige emmers water het vuur uitgedoofd zoodat de pompiers onverrichter zake zijn mogen terugkeeren. Maandagavond, rond 8 ure, werd Ver- haeghe Joseph, 26 jaar oud, koetsier, wo- f nende in de R"Colleistraat, in de Gazstraat door drie personen aangerand en deerlijk mishandeld. Zekere Remi Laperre en ver- fr scheidene andere personen, die tusschen- kwamen, werden eveneens geslagen. De da ders zijn gekend. Diefstal. Dieven drongen in het huis van M. Edmond Ballyn en stolen er 150 fr. in geld, 1000 fr. in acties, een spaarboekje, een zilveren horlogie, twee gouden oorringen en eene pistool. Geboorten. Mannelijk gesl. 2. Vrouwelijk gesl. 2. SLERFGEVALLEN. De Puydt Pieter, 91 jaar, ongehuwd, goudsmid, Gasthuisstraat. Ghillebaert Eugenie, 67 jaar, winkelierster, weduwe van Amand Maerten, Kleine Markt. Van Hauwaert Rosalie, 77 jaar, kloosterlinge, Bruggestraat. Kinders beneden de 7 jaar. Mannelijk gesl. 1 Vrouwelijk gesl. 2. M. Josef Somville, mamlemakor, te Auvelois, schrijft Mijnheer Vincent, apotheker, Grensstraat, 33, BrusseL Ik heb het genoegen u te laten dat ik ge nezen ben van het Jicht, die mij sedert vier jaar deed lijden, gratie aan uw uitmuntend paqmmsmt AU PROFIT DU Hieronder zijn de onderhonden met de personen die door de genezen zijn, zonder verandering- overgeschreven. Deze genezingen hebben plaats gehad daar waar alle andere genees middels zonder werking gebleven waren. Sedert twee jaren, zegt Juffrouw Albertine Chevalier, te St-Mathurin (Maine-et-Loire), leed ik aan vele hartkloppingen en adem loosheden die mij krachteloos lieten. Ik was veiplicht geweest al werk te laten staan. Ik nam eene menigte geneesmiddels, maar te vergeefs. Men raadde mij de Pink Pillen te ondervinden et gelukkiglijk duurde hunne wonderachtige werking niet voortekomen. Eenige tijd later had ik gcene hartkloppingen meer en de ademloosheid was verdwenen. Eindelijk waren de schoone kleuren der jonk heid weêrgekomen. Wanneer ik den brief van M. Auguste Sauva- gest, molenaar, die op den molen Douzy, werkt, ontving, klein dorp bij Brézé (M;>iae-et-Loire), betreurde ik de reis niet te kunnen doen om nog eens deze schoone streek te mogen zien. Ik zou mij met groot genoegen op dien' weg van Tours naar Angers bevinden, met zijne lieve gezichipun- ten, zijne zoo vruchtrijk», hellingen van Saamur, mei de Loire aan hunne voeten, met hunne talrjke windmolens wiens zwengels altoos in gang bij de minste wind zijn. De b stuurden van mijn dagblad, mij te Parijs noodig hebbende, heb ik, in p'aats van h m to gaan bezoekenmij moeten tevreden! ste len met met M. t^au- vaget to briefvtis e- len. Zijne gezondheid was erg besrh- digd gcweeH. De nabijh id van de kleine rivier ie Thouet en het ka naal van de Dive waarop den niohn waar hij werkzaam is heeft zeker voor ren deel geholpen bij hom de zinkingpijnen te ontwikkelen. In september laast- leden was hij ver- j.: - - plicht het lied té be- /,-u' 1 waren zonder zich te kunnen verroeren. Mijn dokter, ze t hij, gaf mij de beste zorgen wrijvingen, brandstellen, trekpleisters, watte rondom de'boenen, allo goede dingen die mij eene kleine verzachting gaven maai de genezing niet 1 Eens las ik in he' Pulit Journal oen gev.il van genezing door een cn'lilbaar gene esmid le! tegen de heup- en zinkingpijnen de Pink Pillen voor bleekc lieden van Dr. Williams die een groot aantal zieken van doze kwalen genezen nadden. Mijn besluit was rap genomen. Zoodra. het geneesmiddel gekomen was begon ik het te nemen en sedert d-. eerste doos gevoelde ik mij een weinig beter. Dit gaf mij moed en ik ver volgde. de verpleging. Rap kwam de genezing. Vijï doozen waren volJo.nlo. Ik ben blijde deze verpleging te liebLen gevolgd wait nu is mijn vertrouwen oneindig en indien deze afschuw lijke lijnen mij vveör aai- vallen ken ik het middel om ze te bestrijden en ze weg te jagen. Ik dank U van harte als proef mijner erkentenis veroorloof ik U mijnen brief uit te geven. Mijne dochter, die zestien jaren bereikt heeft en die aanbloedgebrek sukkelt en bijna altoos ziek is, heeft hare kleuren hernomen, eenen uitmuntenden eetlust en eene volko men gezondheid, dank aan de Pink Pillen. Ik zou U niet genoeg voor de diensten die gij mij betoond heb, kunnen bedanken. Gouindard, eigenaar, te Saint- Jodart (Loire), vertelt het vol gende Mijne twaalf jarige dochter die erg aan de St. Veitsdans leed is volstrekt genezen. Haar linker arm was lam en hare beenen waren onmachtig haar te dragen en ze sprak niet. Rap verbeterde ze onder den invloed der Pink Pillen en nu kan zij ze missen daar zij volstrekt genezen is. Ik heb lang uitgesteld alvorens U te schrijven, zegt M. Marty, te La Grabie-de- Journiac (Dordogne), wat het vervolg mijner verpleging was. Ik liet eerst den oogst voorbij loopen om zeker over mijne genezing te zijn. Sedert mijne kinderjaren liad ik afgrijselijke nierpijnen,was eellustloos en sliep niet meer. Sedert ik uwe Pink Pillen neem ben ik volkomen genezen en heb niet het minste ver val ondervonden. Dat iedereen het wete, laat het overal drukken. bloedgebrek, zinking-en heuppij nen,zenuw pijn, lam heid, onregelmatigheid der voortbeweging, St. Veits dans, hoofdpijnen, zenuwkwaal, kliergezwel, enz., maar verder brengen zij de schoone kleuren terug, werken op de verschillende soorten van verzwakking bij de vrouwen en hebben op de mannen eene krachtige werking tegen al de ziekten die uit na tuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. Koopbaar bij alle apothekers of ter stapelplaats voor België, bij

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2