BERICHT." OCCASIE Garde civiek's Kostuiin door de personen die lijden Schoolboeken. EEN BELANGWEKKENDE BRIEF De Gracieuse DE BRETAGNB aan zeer geuadigen prijs. XE LEZEiV OUDfi VERWAARLOOSDE VALLINGEN Eene verwaarloosde of slecht behandelde valling ontaardt dikwijls in bronchiet, wan neer zij niet tot de longtering leidt; soms herhalen de hoestbuien zich zoo dikwijls en worden zoo geweldig dat zij gansrch het li chaamsgestel verzwakken; de slaap is on mogelijk, de pols koortsachtighet minste gevoel van koude verdubbelt de smarten. Te dikwijls vormen er zich knobbeltjes die, door hunne vermenigvuldiging, de longen verstop pen; wanneer zij verzweren, vernietigen zij de longcellen en veroorzaken er grcote ver liezen van zelfstandigheid, welke men holten noemt. Deze zieke is door eene verkwiining onder smart, door eene voortdurende droef geestigheid aangetast. Zijne speeksels, eerst wit, schuimig en paarlmoerkleurig. nemen meer en m' er eene onheilvoorspellende kleur élixir antigouteux en antirhumatismal. Ik reken het mij als eene plicht hem aan te bevelen aan al degene die door deze ziek te aangetast zijn. Josef Somville. Depot bij M. C. Libotte, apotheker, Boomgaardstraat. Yperen. Priis3 fr. de flesch. (17) Verbeteringen in den postdienst. Het fransch postbestuur komt eene goede hervorming in te voeren. Men weet dat in België het papier der postmandaten en post- bons uiterst slecht is. Dit was zoo ook in Frankrijk, doch nu komt men eene zooge naamde mandaat-kaart in voege te brengen. Om nu geld te verzenden vraagt het veel moeite en tijd. Met het fransche stelsel gaat men naar de post, men geeft naam en adres van verzender en bestemmeling op. men legt er het noodige geld bij, mitsgaders den taks. en men heeft gedaan. Het staatsbestuur gelast zich het mandaat ter bestemming te brengen en dit te huis te betalen, mits een taks van 10 centiemen voor welken prijs de bestemmeling nog eene kostelooze briefkaart ontvangt om de afzen der, des gevallende, de goede aankomst der goudvinkjes te meldeu, Echt praktisch en 't ware te wenschen dat dit stelsel weldra bij ons ia voege trad De Beukelaer's Rum Confiture Wafers DeBeukelaer's Chocolade is de lekkerste De Beukelaer's Cacao is de fijnste. Het gansche A-B-C over den Marte laar van het Duivelseiland Verschrikkelijk spoorwagongeval te Brussel, Een vreeslijk ongeval had dinsdagmorgen ten li u. 45 m. plaats op de hoogte van de werkhuizen van den ijzerenweg in de Voor uitgangstraat. Voorbij de Rogierstraat, vormen de lijnen van den ijzerenweg eene groote kromming. Werklieden zijn aldaar bezig met het her stellen der baan. Tusschen hen waren er drie piocheurs aan den arbeid, op het punt waar de kromming het gevoeligst is. Daar konden zij onmogelijk in de verte de aankomst der treinen zien. De trein 607 was voorbij gereden en de drie werklieden hadden zich op zijde ge plaatst. Nadat deze trein zijn weg had voorgezet, hadden de werklieden den arbeid hernomen. aan, en, op 't einde worden groenachtig grijs. Zijn bestaan is slechts eenen langen doodstrijd en hij sterft in volle besef. Men kan dus niet genoeg voorzorgen ne men tegen eene voortdurende valling, nog meer bij 't oatstaan een -r bronchiet. Men moet de kwaal tegenhouden alvorens zij in eene ergere aandoening ontaarde en hel ze kerste is ze bij haren aanvang te bestrijden. Een koffielepel Teer van Guyot, gemengeld in elk glas water of drank welke men ge woon is bij zijne eetmalen te nemen, is ge woonlijk voldoende om in weinigen tijd de meest hardnekkige valling en de meest in gewortelde bronchiet te genezen. Men kan zelfs zoo de reeds verklaarde tering tegen houden en genezen. In dit geval belet de teer de ontbinding der knobbeltjes, en, met de hulp der natuur, heeft de genezing snel ler plaats dan men kon verhoopen. 't Is een voudig en echt. Ten gevolge der talrijke genezingen, in hopelooze gevallen, door de Teer van Guyot vermits alsdan geen andere trein in 't zicht was. Eenen minuut later kwam de trein 236 van Antwerpen-Oost aangereden met eene vertraging van 35 minuten. Twee der piocheurs, Amand Van Gender- deuren, wonende te Ideghem en Karei De Bruyne, gehuisvest te Bruggenhout, werkten te midden der baan den rug gekeerd naar de Twee-Bruggen. Zij konden bij gevolg onmogelijk den trein 236 zien. De machinist van dezen trein kon van zij nen kant, ter oorzake der kromming, de piocheurs niet bemerken. De twee ongelukkigen werden door den trein verrast, omvergeworpen en letterlijk vermorzeld. Bij de aankomst van den trein in de Noord; statie, zag men dat er brokken vleesch kleef den aan de wielen van verscheidene wagons. De stukken van de twee lijken werden verzameld en in de werkhuizen der Vooruit gangstraat gedragen. Met één aandeel van de Crédit immobi- lier populaire betaalbaar in 12 maande- lijksche stortingen van 56 centiemen, kan iedereen aan 150 trekkingen van Belgische stedeleeningen deel nemen en premiën van 6815 franks winnen, met gewaarborgde teruggave der stortingen met intrest. Voor alle inlichtingen schrijve men, met zegel voor het antwoord, aan het Bestuur, 9, Lange Boomgaardstraat, te Gent. Agenten worden gevraagd. 3—g— De Chocolade des bonnes Mères is de beste en voedzaamste.De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. Wij vestigen de aandacht van onderwij zers en onderwijzeressen op de onlang ver schenen schoolwerkjes van den Heer M. Verliest Lessen uil de Vaderlandsche Geschie denis,(bij K. Daweerdt, uitgever, te Ieperen en Handboekje, van Gezondheidsleerbij A. Demarteau, uitgever te Tongeren. Beide werkjes, naar het officieel program ma bewerkt zijn voor de lagere en middel bare scholen geschikt. bekomen, en dit binst de dertig jaren, zoeken mededingers, zich soms steunende op de naamgelijkenis,hunne produkten in de plaats van het echt te verkoopen, alzoo de zieke bedriegend en nadeel berokkenend. Er zijn inderdaad verschillende soorten teer. In Noorwegen groeien de dennen die den besten teer geven, en M. Guyot gebruikt uitsluitend voor zijne voortbrengselen den zuiversten Noorweegschen teer, ondanks zij nen hoogen prijs, terwijl dikwijls vele fabri kanten, uit spaarzaamheid, teer van minder goede hoedanigheid gebruiken; deze kosten minder maar genezen niet. Het is dus volstrekt noodig, om uwe bron chitis, catarrha, verwaarloosde vallingen en meer nog kortborstigheid en tering te ge nezen, en om alle misrekening te voorko men, dat gij u wel verzekert, wanneer gij in eene apotheek eene flesch teer Guyot vraagt, dat men u wel de echte teer Guyot geve. Dit is gemakkelijk te zien, gij hoeft enkel te bestatigen of het etiket wel het Het tijdschrift voor mutualiteit, samen werking, arbeiderswoningen, en alle andere instellingen van voorzorg en verzekering. De Mutualiteitzal zal dit jaar wederom eenen ALMANAK uitgeven voor de mutualiteit en de samenwerking. Het vriendelijk onthaal dat onze eerste almanak verleden jaar beko men heeft, moedigt ons aan om dit jaar een nog vollediger boekje uit te geven, dat zal kunnen wedijveren met de soortgelijke al manakken in Nederland, Duitschland en Frankrijk uitgegeven. Het zal bevatten, be nevens aangename en onderhoudende arti kels over alles wat onze lezers het meest be lang inboezemt, eene verzameling van aller hande nuttige en practische werken. Wij herinneren onze lezers, dat verleden jaar een groot getal aanvragen nog inkwamen, toen reeds de uitgave van den Almanak was uitgeput. Daarom dringen v/ij er op aaD, dat de aanvragen zoo vroeg mogelijk gezon den worden aan den Hoofdopsteller van De MutualistK. H. De Qué-ker,558, Alsem- bergsche Steenweg, Ukkel-Brussel. Hoepel de Almanakgrooter wordt, blijft de prijs onveranderd per exempl. 10 centie men, per 100 ex. 9 fr.; per 500 ex. 40 fr., en per 1000 ex. 70 fr. Het beste geïllustreerd Neder - landsch modeblad. Tijdens een bezoek bij Mevrouw V overal om haren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin Welke toovernijmf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie- volgende adres draagtMaison Frere, 91. rue Jacob, Parijs, alwaar M. Guyot sedert 1809 zijne werkhuizen heeft overgebracht elke flesch draagt het handteeken van den uitvinder E. Guyot, in drie kleuren violet, groen en rood, schuinsch geplaatst. Prijs van den teer Guyot: 2 fr. de ilesch. Dit geneesmiddel is te koop in alle apo theken. Voor de gemeente waar geene apotheek is kan men schrijven, 19 rue Jacob te Parijs, en het bedrag van wat men verlangt in post zegels te zendende zending zal onmiddel lijk geschieden. P.-S. De personen die den smaak van het teerwater niet kunnen gewoon worden, kunnen hetzelve vervangen door de Capsu- len Guyot in zuiveren Noorweegschen teer, en er 2 of 3 nemen vóór iedere maaltijd. Al dus verkrijgen zij dezelfde heilzame gevol gen en eene even zekere genezing. Prijs 2.50 fr. de flesch met 60 capsulen. ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...-, glimlachte en vroeg met een zekere zweem van voldoeningIn wat overtreft mijne kleedij die der andere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw V.... nochtans staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg U zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is «De Gra cieuse. Abonnementsprijs Gewoon Abonnement-. Voor 3 maanden. fr. 2,50 6 5.0O ljaar 10.00 Met gekleurde plaat Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar 16 00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek handelmaatschappij, 16, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes, Aardappels Boter Eiers 25 16,50 13,75 ,00 ,00 ,00 5,50 2,50 3.60 co k Sö W H Pi ES S Médaille d'or. Exposition internationale d'hygiène et de sauvetage d'Ostende 1888. Médaille d'argent. Grand concours inter national de Bruxelles 1888. Médaille d'or. Exposition de Tunis. Rhumatisme, Sociatique, Goutte, etc. guéris infailliblement et en trés peu de tem'ps par l'emploi du POIL ei !a laine Foil do IliÉS*^ Bretagne a tricoter. Dèposé au vceu de la loi. Produit bréveté, emploi facile et recom- mandé par MM. les médécins. Dépót général pour la Belgique, chez Elisa Van Houtrive, 9 et 10, Scheepsdaele Brug.-s et en vente dans toutes les villes du pays. B eene nieuwe TE KOOPEM Voor inlichtingen zich te begeven ten bureele van ons blad. de aan BRONCHIET, ZINKING A is Aanklacht van Zola den Schrijver. B is Brisson, een minister vol ijver: C is Chanoine, eene allerdroevigst figuur. D is Dreyfus, wiens vrijheid daagtbij het uur. E is Esterhazy, beladen met schuld. F is Faure die Chanoine niet duldt. G is Gonse, een generaal zonder eer. H is Henry,'een vervalscher weleer. I is 't Duivelseiland, waar de balling niets ziet. J is Jules Guérin, de anti-semiet. K is Krijgsraad, waar men Esterhazy voor daagde L is Laborie, wien de comedie mishaagde. M is Méline, een man zonder hart N is Normand, zoo eerlijk als Bard. O is Onzekerheid, waarmee iedereen werd gekweld P is Picqart, een Strijder, een Held Q is Quaestie, welke iedereen vervulde. R is Revisie, waarvoor onze hulde. S is Scheermes, waarvan Henry zich bediende. T is Tarieux die onzen lof wel verdiende. U is Uitspraak van het Hof van Cassatie. V is Volk, steeds gereed voor sensatie. Wis Wetboek, dat vraagt steeds naar recht. X Onbekende, die de waarheid heeft gezegd. Y is Yver van advocaten en Hof. Z is Zola, aan hem onzen lof! On m'a assuré, Monsieur le Bourgmestre, que la concurrence contre mes produits s' exerqaitchez vous, sur une grande échelle. Pour ce qu' est de <ja, Monsieur Géraudel, vous pouvez dire que c' est un pur mensonge. D' abord il n' y a pas une seule grande échelle dans toute la commune et ensuite, nous sommes tous et toujours fidèles a la vieille devise: Si vous toussez, prenez des Pastilles Géraudel. Pastilles Géraudel. Seul remède etïicace et eientifiquo contre toutes les maladies de 1' hiver. Notice et Echantillon franco sur demande a Mr Géraudel, Sainte Ménehould (Marne). Mijnheer, In de hoop dienstig te zijn aan de per sonen die dezen brief zullen lezen, ben ik gelukkig u den uitslag te doen kennen, bekomen door uwen Scott's Emulsie. In oktober 1895 schreef mij de geneesheerverlos- kundige, dien ik moest raadplegen, de Scott's Emulsie voor,om mij te verkloeken en tevens het kind dat ik droeg. Mijne zwangerheid ging door zonder de minste onpasselijkheid, en op 't einde van Maart 1896, beviel ik van een wichtje, bewouderingswaardig van lichaamsbouw. Verrukt over de gelukkige gevolgen uwer toebe reiding, bleef ik er gedurende gansch den duur der voeding gebruik van makenden ik moet u verklaren, dat de melk in zulkdanige hoeveelheid was, dat ik gemakkelijk zonder de minste moeite twee kinderen had kunnen voeden. Heden bezit mijn kind, i'i maanden ou.!, reeds 15 schoone tandjes, dat het doorstak zonder het minste leed, ik kom het te spenen en sinds acht dagen reeds, neemt het de Scott's Emulsie waarvan het overigens zeer snoeperig is. De bekomen uitslag is zekers te danken aan uwe toebereiding, want vriendinnen die haar, op mijne raadgevingen gebruikt hebben, zijn er ook uiterst tevreden over. Ik stuur u met groot genoegen de lichtteekoning van mijnen kleinen op, en ik bied U, Mijnheer, de uitdrukking mijner bijzondere gevoelens te willen aanvaarden. (Geteekend),MwDumoulin,35,RueMontholon, Paris. De Scott's Emulsie kan men in alle goede apotheken vinden. Algemeen dépotCh. Delacre en Gie, Apothe- kers. Brussel. Granen, enz. H— Ox j-i 05 ÜT O CO Cl O O O O p. O O O O O O 2. £- laagste pi- per 100 ki o to U O) O CO -4 OO O O O O O -3 o o o o o o ut O O <3 e N So rt- a> «s fo (F3 O CD O CD CÖ 00 00 i—i Er zijn duizende menschen die het groot gewicht niet weten te schatten der voeding van de vrouw bij 't naderen der bevalling. In volgenden brief, door eene moeder geschrevenwordt eene proefneming van bijzondere waarde voor alle vrouwen ./H., r j bekend gemaakt, en w-Ssi die in aanmerking zou moeten genomen vorden, zelfs door de mannen, want het geldt hier niet enkel het leven der boor- lingen, maar ook een mee- im^s gezondheids toestand Lonis MiMSlXIM echtheid van dezen brief, en wij verwijzen u tot de schrijfster voor alle verlangde bekracht iging. Parijs, 28 April 1897.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3