OCCASIE!! Lees-en geïllustreerde Boeken TE KOOP OCCASION!! Livres et Illustrations Pm Kort aan bloed. Het is de bloedeloosheid DE PINK PILLEN Itól lÈ^ nm nm COURSES D'YPRES £8 aft l'Ecole d'Equitation Dimanche 4 Juin 1899, 2500 FRANCS DE PRIX. ler Avis. 2me Avis. 3me Avis. Ten bureele van dit blad aan zeer genadige prijzen Au bureau du journal. A VENDRE a des prix exceptionnels Diefstal. voor Bleeke Lieden Brieven van Doktors. Bleekzucht. Bloedgehrek iüS Poperinghe. Volgens wij komen te vernemen zal het derde feest plaats hebben in 't zamerlokaal Citadelle Bravo heeren der Commissie, zulke fees ten vallen in den smaak uwer leden. avec le bienveillant concours de a S lires de relevée. La commission du sport hippique a l'hon- neur de porter a la connaissance du public, que l'École d'Equitation commencera son intéressant travail 2 heures. Les courses au trot monté et attelé com- menceront a 3 heures précises pour se ter miner a 4 1/2 heures. L'École d'Équitation terminera la fête par un concours de sauts en hauteur qui durera 30 minutes. La commission du Sport Hippique a l'hon- neur d'informer le public qu'elle acceptera jusqu'au 28 Mai, a midi précis, au café du Sultan, grand'place Ypres, les soumissions cachetées pour la location du buffet prin cipal, a établir, aux frais du plus haut sou- missionnaire, dans l'enceinte du pesage. Les personnes qui désirent se faire inscrire comme Membres Protecteurs (10 francs, carte de familie habitant sous le même toit) sont priées de s'adresser jusqu'au 28 Mai iaclusivement chez Monsieur Augusts Brun- faut, rue de Lille, ou chez Monsieur Louis Vandoorne, Place Van den Peereboom it Ypres. Après cette date los inscriptions ne seront plus regues nog den prijs niet dat het verbinden gekost heeft. pas même le prix de la reliure. Dezen morgend op de markt is er eene boerin haren portemonnaie ontstolen ge weest, met 10 frank erin gelukkiglijk werd zij het gewaar en het duurde niet lang of de diefegge was in de handen der politie. Volgens wij vernomen hebben is zij woon achtig te Vlamertinghe. BURGERSTAND van den 28 April tot den 5 Mei 1899. Geboorten. Mannelijk gesl. 3. Vrouwelijk gesl. 3. Huwelijken. Degroote Jules, schilder, en De vos Hélène kleermaakster. Roscamp Achille, leurder, en Rommens Irma, naaister. Leupe Arthur, rijtuigmaker, en Morel Ma rie, naaister. Cambier Charles, koetsier en Verfaillie Marie. mrnms Hf tü&il# ï- dh*? ■flia B&is, 3%$ mÉÉ® Te weinig "bloedDaar ligt de rede waai-om mannen en vrouwen die sterk en kraphtig zouden moeten zijn, integendeel vaal, bleek, swais zijn. Zij zijn altoos vermoeid, zonder eetlust, on machtig te verteren, uitgeput en ademloos bij de minste moeite, de lippen zijn bleek, het onderste gedeelte der oogleden is wit. Gij moet U verzorgen, anders staat gij aan de ergste der ziekten, aan de kwijning, blootge steld, en dus aan de dood. zijn, onder al de gebruikte geneesmiddels, het middel welk het meeste zieken genezen heeft, door hun kracht, moed, eetlust, vroolijkheid, enz. terug gegeven te hebben. Ik heb de Pink Pillen voor bleeke lieden aan twee zieken voorgeschreven en zij hebben zich met deze verpleging opperbest bevonden i° Juffr. H. C., 18 jaar oud, bleekzuchtig op het hoogste punt, die hulpeloos al de gewone geneesmiddels gebruikt had 2° Juffr. L. I., erg bloedgebrekkig ten gevolge eener lange ziekte. In de twee gevallen heb ik onverwachte gevolgen kunnen verkrijgen. Dr. A. Blanc, Ik heb uwe Pink Pillen op twee personen ondervonden. De eerste persoon leed sedert jaren aan algemeene verzwak king, van gebrek en te veel werken voortkomende. Hij ver teerde slecht en herhaalde pijnen in de helft van het hoofd verergerden nog zijnen toestand. De tweede was op hoogen graad bloedgebrekkig. Onder den invloed uwer Pink Pillen hebben beiden hunne gezondheid snel zien verbeteren en nu bevinden zij zich in eenen des te beteren toestand dat het niet dikwijls gebeurt zulke gelukkige veranderingen in eenen zoo noodlottigen toestand te ontmoeten waar, gewoonlijk, de geneesmiddels zonder werking blijven of maar eene tijde lijke verbetering verwekken. Het dunkt mij dat dit twee genezingsgevallen zijn die geen twijfel laten aangaande de genezingswaarde der Pink Pillen. Dr. G. Ferrua, JONGE VROUW IN GEVAAR Ik spoed mij U te laten weten, schrijft Mme Alphon- sine Sochet, Menetou-Salon (Cher), dat het aan de Pink Pillen is dat ik mijn leven te dan ken neb. Sedert'vijf jaren was ik zoo erg bloedloos geworden dat ik bijna dood was. De doktors zelf hadden mij verlaten, na alle soorten van geneesmiddels ge probeerd te hebben. Ik las in uw boek en zag dat sommige ziekten van denzelfden aard door de Pink Pillen overwon nen geweest waren zooals de schipbreukeling die eene plank aangrijpt en er zijne redding van hoopt, liet ik zoodra van de Pillen komen. De eerste doozen reeds gaven mij de hoop terug. De eetlust kwam terug en ook de krach- k-'is 5S ra w I ,S age II tenik kon weêr gaan, van bleek kwamen de kleuren langzaam op mijne wangen terug. Mijne oogen hernamen hunnen vonk, mijne lippen en mijn tandvleesch werden terug rood. De personen die mij niet zonder schrik zien konnen zijn ver baasd mij zoo snel te zien herleven. Nu bestaat er geen tee- ken van ziekte meer, maar ik wil altoos de Pink Pillen in huis hebben. Koopbaar bij alle apothe kers en ter stapelplaats in België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel, voor y fr. 50 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen postmandaat. igrRs Overhjdens. Depaepe Leopold, 60 jaren, daglooner, ongehuwd, Rijselstraat. Cilor Anne, 13 jaren, zonder beroep, blin- denliedenstraat. Hoet Barbe 78 jaren, zonder beroep, on gehuwd, Meenestraat. Jacques Pierre, 82 jaren, zonder beroep, weduwenaar van Veralleman Rosalie, Hout marktstraat. Coffyn Louis, 75 jaren, zonder beroep, echtgenoot van Dehaerne Eudoxie, Zaalhof. Legthaeghe Emilienne, 66 jaren, zonder beroep, weduwe van Burggraeve Francois, St. Janshospitaalstraat, Becquart Marie, 45 jaren, dienstmeid, on gehuwd, Meenestraat. Beernaert Rosalie, 66 jaren, zonder be roep, weduwe van Dumolein Pierre, St. Jacobs buiten. Einders beneden de 7 jaren, Mannelijk gesl. 0. Vrouwelijk gesl. 1. •C-;i Lijkplechtigheid van Mijnheer Julius Van Merris. De begraving van Mijnheer Van Merris heeft Maandag laatst op eene grootsche en indrukwekkende wijze plaats gehad te mid den eene ontzaggelijke menigte volk, waar van de eerbiedige houding genoeg bewees dat deze lijkplechtigheid voor Poperinghe eene openbare rouw was want ondanks al hetgeen zijne politieke vijanden tegen hem gepleegd hebben was Julius Van Merris im mer een volksvriend gebleven. Het was een reus, welke de geestelijken, niettegenstaan de hunne eindelooze macht, nooit hebben kunnen vellen. Wel is waar zij zijn er in gelukt, voor 't ongeluk van Poperinghe, hem uit alle administraties te bannen, maar hetgeen zij nooit konden, dat is zijne popu lariteit of hem de achting van het volk ont- nernet Wie onzer medeburgers is er niet overtuigd dat hij de man was om Poperin ghe te doen leven en bloeien Maar helaas de geestelijken wilden het anders en om hunnent wille is het Poperinghe die heden daags zelf zijne doet leven Geheel de stad was dus te beene voor de begraving van Mijnheer Van Merris. Op de kleine markt krioelde het volk vanaf het sterfhuis tot aan de kerk. Do gendarmerie was gelast met den orde-dienst. Om ne gen ure komen de bijzonderste maatschap pijen der stad met hunne vaandels in rouw om aan de begraving deel te nemen. Wij bemerkenDe Gilde van St. Sebastiaan, deze van St. Joris, de Roeijsche Barbaristen en de Langhoirs Victorinen, de Werklieden maatschappij de Vereenigde Werklieden en verschillige andere. Maar het zijn bijzon derlijk de vreemde maatschappijen die de aandacht treffen, te weten het muziek van Wervicq en delegaties van dit der Oud-Pom piers van Yper, van het muziek van Veurne enz. en de schuttersgilde St. Sebastiaan van Elverdinghe met haar prachtig vaandel en geleid door baren hoofdman Burggraaf d'Hennetières. Daarna de Philharmonie, waarvan al de leden een rouwband aan den arm dragen. Haar vaandel, dit prachtig kunststuk welk haar door Mijnheer Van Merris geschonken werd, waarboven al de gouden palmtakken en medaljes gewonnen in muziekwedstrijden en concerten, prijken, is gaosch met rouw behangen. De maatschappijen zijn beurtelings in het sterfhuis binnen gegaan, alwaar het publiek toegelaten was vóór het lijk te deflleeren dat te midden eener allerschoonste rouw kapel rustte. Het was een hartroerend oogenblik bij het vertrekken van den stoet, toen de beide muzieken de doodenmarsch aanhieven. Me nige traan kwam in de oogen der aan wezigen. De stoet kon met moeite dóór het volk, de gansche bevolking van Poperinghe was daar samergeschaard, alleen den heer De ken met zijne geestelijken heeft het ver stand niet gehad in deze uiterste omstan digheid een blijk van gedoogzaamheid te geven met het lijk uit het sterfhuis te ko men halen. Doch, 't zij zoo tot eeuwige schande van hem en zijne voorgangers die deze gevloekte doenswijze hebben ingebracht. Het lijk werd gedragen door oude Pom piers der stad, en de hoeken van het baar kleed werden gehouden door de heeren Ch. Dhont, ondervoorzitter der Pnilbarmonie Brunfaut, voorzitter van het muziek van Yper; Van Eecke, notaris te Wervicq, voor zitter van het muziek van WervicqA. Car ton, voor de gilde van St. Sebastiaan en Ch. Boucquey, voorzitter van deze van St. Joris, en door den heer voorzitter der Koormaat schappij Les Melophiles van Kortrijk. D'heer Justin Decool, bestuurlid der Phil harmonie, droeg de decoraties van den over ledene op een zwart kussen in den stoet. Een overgroot getal kronen en bloem kransen, rijk en prachtig, geschonken door de familie, vrienden en maatschappijen wa ren in den stoet gedragen door leden der Philharmonie. Wij bemerkten onder ander, kronen gezonden uit Gent, Namen, Luik, en uit andere steden waar M. Van Merris des tijds met de Philharmonie geweest was. De lijkdienst in de kerk was zeer eenvou dig; de kerk was zelfs niet in rouw volgens den uitgedrukten wil van den overledene doch hier moeten wij de wijze afkeuren waarop de gedachtenissen uitgedeeld wer den. De intrede-misse werd gelezen door den Abt der Paters Trappisten van de Abdij van St. Sixtus, te Westvleteren. De eerste offerande heeft nabij eene uur geduurd, en het was twaalf ure to an den Kerkdienst ge daan was en de stoet zich opnieuw in de zelfde orde rangschikte om naar het kerk hof te gaan. Op weg naar het kerkhof waren alle vreemdelingen oprecht verrukt over de mees terlijke wijze waarop de Philharmonie twee doodenmarschen beeft uitgevoerd, en waar lijk zelden hebben wij haar zoo uitmuntend goed hooren spelen. Op het kerkhof werden twee lijkreden uit gesproken, de eene door den heer Onder voorzitter der Philharmonie eD de andere door den heer Verbassen, advokaat te Gent, in naam der vrienden van den overledene.— Misschien zullen wij deze bij acht dagen in Rel Weekblad kunnen opnemen. «■MHUHMnaaaaBiBaBaaMmHHHMBHaBi xuiva» sa\ 3 87 J* K VAN Dr. WILLIAMS Gewezen bestuurder van het gezondheidsbestuur der zeevaart te Marseille. Zeevaartsgeneesheer te Havre. «tf ca te Cït jen «AA'.S HNU mONNES

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1899 | | pagina 2