DE CIRQUE LIBOT STADSNIEUWS. Onvermoeibaren. Kermesse Flamande. Ylaamsch Theater. Stad Yperen. Bestuur Libot. In het water. Burgerstand der Stad Poperinghe. Staatsblad van 8 Augusti. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. pluis Brieven worden achterhouden of ver dwijnen. Dan, op 20 October, wordt op bevel van den minister beul Lebon Dreyfus 45 dagen lang in de ijzers gelegd, en hij had niets misdaan... Waarom? Intusschen bouwt men eene palissado om de hut, boven de eerste, zoodat hij de zee niet meer, en de lucht bijna niet meer kon zien. Verder wordt er in de officieele verslagen gewag gemaakt van de moordpoging waar van Dreyfus het slachtoffer was, en op wel ke wijze men hem zou dooden. Daar spraken wij reeds breedvoerig over en Dreyfus ontsnapte slechts, dank aan zijne geestes tegenwoordigheid. Men herinnert zich dat er eene poging tot oplichting moest worden beraamd. Te dien tijde werden er acht gewapende surveillan ten ingescheept op het Koningseiland. Scho ten werden gewisseld. Dreyfus ontwaakt, rees overeind doch be seffend wat er gebeurde, strekte zich onmid- delijk uit op zijn bed. Zijn bewaker had de oogen op hem gericht en den revolver in de vuist gereed om hem neer te schieten, ware hij opgestaan. Men hadde, als voorwendsel zijner dood, opgegeven, dat zijne vrienden hem hadden willen oplichten en men hem daarom doodde. De eerste geheime zitting. De eerste zitting met gesloten deurenduur- de heden dijnsdag van 6 l/2 uur 's morgens tot li uur 45 ra. Generaal Chanois lei breedvoerig het ge heim dossier van het ministerie van oorlog uit. Mijnheer den Opsteller van hel Weekblad De Velokoersen, Zondag laatst gegeven door den Velo-club Yprois hebben den grootsten bijval genoten; niettegenstaande het slecht weêr, de onophoudende donder vlagen welke den Zaterdag avond begonnen en maar eindigden een half uur voor de loopstrijden niettegenstaande dien grooten tegenslag hebben er nog dertig personen deelgenomen aan de verschillige rennen. Het is waarlijk beklagenswaardig voor deze ieverige maatschappij 3 maal achtervolgens slecht weêr te treffen als ze feesten geeft, want op die manier zou de kas in plaats van aan te groeien, weldra schipbreuk lijden. Hierna den uitslag Ypersch Kampioenschap. llmededingrs 1600 meters tijd gezet 3m8'. 1* Glissoux E. 2e Giller C. 3e Laroy E. 4" Talon E. 5® Vanspranghe A. 2d® Koers (Wederlandsche strijd van duur met gangmakers. 8 mededingers 14000 meters tijd 22m25\ ie Seys A. Rumbeke 2® De Geeter J. Rumbeke 3® Lamote Albert, Halluin 4® Crommelynck C. van Thieghem. Deze strijd was hevig tusschen de twee eerste want er bestond maar 0.15 °/m ver schil in de aankomst. 3d® Koers (Snel en Wederlandsch). 21 deelnemers 2500 meters tijd 3m14s. Tilbe Leon van Eu (Seine Inférieure) ge makkelijk gewonnen 2® Romeo van Kor- trijk. 3® Gousement van Heule 4d® De- geeter Jules 3® Desinder G. van Westroo- sebeke 6® Bostaen Wynkel S' Eloi. 4d® Koers. 12 deelnemers 1600 meters tijd 2m58s. 1® Delrue Raymond, Kortrijk 2® Ver- loore, Schuiferscapelle 3® Deschamphe- laere, Meenen 4e Delvoye, Kortrijk 5® Salewyn, Rexpoëde (Noord). 5d® Koers (voor menigzitters en motormachienen. 8 deelnemers 20 kilometers tijd 27m5l8. 1® Degeeter gebroeders (tandem) 2® Tilbe Leon van Eu met Crommelynck (tandem) 3® Hoflac.k P. Yperen (motor) 4® Kling- beil en Roméo, Kortrijk. Nog iets over de koersen van Zondag. Voor al de personon liefhebbers van dit sport moet het indrukwekkend zijn, zoo een renbaan te zien in de beste orde; ware het maar een rond van 333 meters in goeden staat te brengen men zou daaraan niet den ken, maar 820 meters op 3 a 4 meters breed in een baan brengen zoo zuiver als een vloer, dat verdiend alle eer. De leden van den Velo-club, waaronder veel kenders van velodrooms, hebben persoonlijk de hand ge bied om zulk schoon werk te verrichten. In het bijzonder moet ik spreken van M1' Henri Menu, die gedurende acht dagen met de werklieden wrocht om het weizijn van het feest; zoo verre dreef hij zijn iever, dat hij den Zondag morgend met 2 werklieden ge heel de ronde afborstelde om het laatste steentje of stcfje te doen verdwijnen. Zij waren oprecht fier zulke renbaan gemaakt te hebben en het is spijtig dat zulk werk niet kan behouden worden niet alleen voor de koersemannen maar voor alle wielrijders. Volgens ik vertrouwelijk van een lid der Velo-club verneem, zal die maatschappij een paar honderd franks verloren hebben van onkosten het is waar het slecht weêr van den voormiddag heeft het schoon volk, voor de betalende plaatsen, t'huis gehouden iets dat men zou kunnen verhelpen om die maat schappij te vergoeden, het ware van haar in het vervolg toe te laten degenen te ver plichten een kaart te gaan halen, naar het stadhuis of naar het lokaal, als ze willen voor niets gaan; men zou alsdan geen rijke lieden de plaats zien benemen van den werkman zooals het Zondag gebeurde. Het is te hopen dat het gemeentebestuur hun den voorkeur zal geven om de toekomende velofeest te schikken in dien zin ten einde het verlies van Zondag te verhelpen. Feestkalander en Wedstrijden voor Velocipèden. 13 Augusti, Brugge, ringsteking. 13 en 15 Augusti, Antwerpen, Koersen in velodroom. 15 Augusti, Antwerpen, Cortège met pre- mien. 15 Augusti, Cuerne, Wielrijdersfeesten. 17 Augusti. Groote prijs van Oostende. 20 Augusti, Thourout, Veloringsteking, 20 Westroosebeke, snelkoersen. 20 Pithem, snelkoersen. 21 Augusti. Isenberghe, Wielrijdersfees ten. 24 Augusti. 50 kilometers met gangma kers, Oostende Velodroom. 27 Augusti. Gent, Velofestival. De gemeenten zijn verzocht hunne feesten aan te kondigen. Dinsdag 15 dezer, ten 2 1/2 ure namiddag, geeft deze maatschappij een iuisterlijk feest, voor al de leden met hunne familie, in den hof der Citadelle builen de Meeuenpoort. Zooals men zien kan hieronder op het pro gramma mag men zich aan eenige aange name uren verwachten. Zulke feesten zijn ten minste aangenaam, deze komen in den trant van Turners, terwijl de kalotespringers goed zijn om met eenen flambeeuw in de processie te gaan en zij noemen dit gymnasiarques. Nu, zij mogen te samen gaan met de blauwe kousen veel geschreeuw voor weinig wol Ziehier het programma van het feest TPartie a Si/2 heures. 1. Ouverture pour trompettes. 2. Mouvements d'ensemble, mains libres. 3. Barre fixe. 4. Ganne royale. 5. Barre parallèle. 6. Travail aux engins. 7. APOTHÉOSE. 2m® Parite a 31/2 heures. Ascension du Ballon VInfatigable 8 heures, Illumination du Jardin, GRAND BAL. A 101/2 heures, GRAND FEU D ARTIFICE. Wij raden de kalotespringers aan eens te gaan zien in het straatje nevens de Citadelle, zij zullen een gedacht hebbenvan zulke feesten, zonder keers in d'hand, waar er niets anders is dan overeenkomst en ver maak Voorzeker mag men zeggen dat men se dert lang in Yperen geen theater gezien heeft dat zulken bijval geniet als het vlaamsch theater op de markt, onder het bestuur van M. A. LISSUM. Alle avonden moet hij bij honderden menschen weige ren daar er plaats te kort is, ook wanneer het theater eindigt, is het gelijk een stroom van volk die er uit komt en spoedig eene herberg binnen om een pintje te pakken daar zij van 8 1/2 tot 11 ure hunne plaats niet hebben durven verlaten uit vrees van ze te verliezen. Genoveva van Brabant is voorze ker een schoon stuk en al de rollen zijn meesterlijk gespeeld, spel en kostumea niets laat te wenschen. Maar Lissum was van ge dacht een ander stuk op te voeren, doch op het aandringen van het publiek zal hij het stuk van Genoveva nog eenige dagen op voeren. Dus liefhebbers opgepast, wat vroe ger te gaan, wilt gij eene plaats hebben. Begin, alle avond, ten 8 1/2 ure. Prijzen der plaatsen: l®pl. lfr. 2depl. 50c. 3d® pl. 30 c. De prijzen der plaatsen zijn zeer laag, om dat de werkman, zoowel als den welstel lende, er zou kunnen van genieten. is aangekomen op de markt, en zal aldaar gedurende de kermis om 8 ure 's avonds groote en buitengewone voor stellingen geven meteen nieuwen troep ar- tisten en nieuw werk van gedresseerde paarden. Tot slot. Schoone nieuwe pantomime, De bende van Baeckelandt. Prijzen der plaatsen Ist® rang, 1,50 fr. 2d® 1 fr. 3d« 50 c. De schoone en mooie vertooningen dat het gezelschap van M. Libot met kattefeest hier in Yperen gegeven heeft, is nog in het ge heugen der Yperlingen. Het heeft meer dan eens gebeurt dat er plaats te kort was. Dus liefhebbers opge past. Dinsdag avond roDd 10 1/2 ure 's avonds is de genaamde Vanhove Gustaaf van de stadsvesting, nabij de woonst van M. An- gilles, in het water gevallenbij drank zijnde was hij naar de vesting gesukkeld alwaar hij hem op de muur legde te slapen, eene beweging doende rolde hij van de muur in het water, schreeuwende als een vermoorde kwamen de bewoners van het hoornwerk toegesneld en spoedig waren alle middels iugespannon om hem te redden. Eindelijk gelukte men er in hem te vinden. Yanhove is er van afgekomen met een koud bad, wat laat, wel is waar I Voorze ker zal Vanhove eene andere schuilplaats zoeken wanneer hij goesting heeft te slapen. BURGERSTAND van den 4 tot den 11 Oogst 1899. Geboorten. Mannelijk gesl. 5. Vrouwelijk gesl. 0. Huwelijken. Debrouwer Valère, smid, en Pottel Victo- rine, vischverkoopster. Huyghe, Henri, zadelmaker en Labaere Léonie, kleermaakster. Ingels, Julien, daglooner en Tresy Leonie, kantwerkster. Kerrinckx, Charles, stoelmaker en Cardi- nael, Marie, kantwerkster. Odent Arthur, zager en Doolaeghe, Céline, kantwerkerster. Bollangier Joseph, metser, en Coutelle, Marie, zonder beroep. Geeraerd Léonard, steenkapper, en Van- daele, Glémence kantwerkster, Baert, Constantin, daglooner en Segers Mathilde kantwerkerster. Gequiere Alphonsc wever en Craye Céline kantwerkster. Ommeslagh August, metser, en Dehaerne Laure, kantwerkster. Baillievier Karei, zager, en Malfait Cle mentine, dagloonster. Sterfgevallen. Vandewoes'yrio Sofio, 85 jaar, zonder be roep, weduwe van Vlaemynck Frans, Be luikstraat. Pauwels Leopold, 56 jaar, bestuurder der wcezenschool, echtgenoot van Cornette Rei ne, Lombardstraat. Durnont Florimond, 58 jaar, zwijnslachter echtgenoot van Vanderschelde Sofle, Dix- mudestraat. Kidey Mathilde, 54 jaar, echtgenoote van Defever Amand, Brielen-buiten. Castel Amelie, 64 jaar, zonder beroep ongehuwd, St. Jacobs-buiten. Kinders beneden de 7 jaren, Mannelijk gesl. 2. - Vrouwelijk gesl. 1. van den 3 tot den 10 dezer maand. Geboorten. Mannelijk gesl. 3. Vrouwelijk gesl. 3. Huwelijken. Emile Carron, schoenmaker, en Emma Morisse, siikster. Remi Cauwelier, dienst bode en Emma Capelle, dagloonster. Al- phonse Van Hollebeke, bakker, en Louise Laconte, zonder beroep, Overhjdens Goubronne René, 11 jaar, Wijk J. Lebbe Lucie, 30 jaar, landbouwster, echt genoote van Emile Seys, Casselstraat. Loridan Coleta, 70 jaar, zonder beroep, we duwe van Louis Crombez, Meessenstraa't. Top Charles, 72 jaar, werkman, ongehuwd, Wtjk G. Lambin Bibiaua, 75 jaar, zon der beroep, echtgenoote vau Pieter Gombier Peerdenmarkt. Boutez Aloise, 51 jaar, plafonneursgast, echtgenoot van Louise Van Borren, Wijk B. Kinders beneden de 7 jaren Mannelijk gesl. 4. Vrou welijk gesl. 1. Burgerlijke decoratièn. Het kruis van lsl® klas is toegekend aan M. Jules Ducorney, gewezen leeraar in stadsschool. Aan mevr. D'haesleire-D'hooghe, ge wezen Bestuurster der meisjensscbool, voor meer dan 35 jaren bewezene diensten. Wij bieden hen onze hartelijke gelukwen- schen. Geen land in de wereld bezit zooveel rheumatiek- en jichtlijders als het onze, en dat is niet te verwonderen, gezien de voch tigheid welke bijna voortdurend bij ons lieerscht. En hoezeer is hij te beklagen die aan rheu matiek lijdt. Zijn karakter verbitterd; na de raadgevingen der geneesheeren en de hulp middelen der apotheek, wendt hij zich tot de specialisten; hij beproeft zelf de middelen gezegd van de goede vrouw Al deze po gingen mislukken en, wanhopig, komt hij er toe te wenschen dat de dood hem uit een le ven van foltering kome verlossen. Het was voorbehouden aan den heer Vin cent, apotheker, rue de la Limite, 33, te Brussel, deze schrikkelijke kwaal te over winnen. Na langdurige opzoekingen heeft hij de formule gevonden van het kostbaar ge neesmiddel dat radikaal de rheumatiek en de jicht geneest. Door zijne ontdekking heeft de heer Vincent plaats genomen onder de uit vinders, nuttig aan het menscbdom, en on telbaar zijn zij die hem eene eeuwigdurende dankbaarheid verschuldigd zijn. Het gebruik van het antirhumalismal en anligoutteux Vincent verspreiden is een plictit voor allen en men kan er niet te veel ruchtbaarheid aan geven. Depot bij M. C. Libotle, apotheker Boorngaardslraat, Yperen. Prijs: 3 fr.de flesch. (49) Verval jaren De bejaarde dames be vrijden zich van de gevaren van hunnen ou derdom, met zich van tijd tot tijd te zuiveren met de lekkere slijmverdrijvende Walthéry Pillen. De doos voor verscheidene maanden fr. 1.25. Moescroen. Schrikkelijk onweder van zaterdag. Branden. Een doode. Het orweder dat op de fransch-belgische grens, over Moescroen en Fransch-Vlaande- ren losbrak was echt verschrikkelijk en veroorzaakte de grootste onheilen. Rond middernacht viel de bliksem op liet huis der familie Pareyn, op hot gehucht Ballons nabij Moescroen. Een der dochters, 17 jaar oud, werd doodgebliksemd in haar bed, naast hare beide zusters. Aan de linker wang draagt zij lichte brandwonden. Het linkeroor en een gedeelte van den hals* zijn met brand wonden bedekt. Rondom de rech terborst ziet men brandwonden die aan naal- deprikken gelijken. Te Rolleghem sloeg de bliksem op twee buizen die in assche werden gelegd. Te Roncq werd een der grootste hoeven door het hemelvuur getroffen en op min dan een uur in assche gelegd. 1 wee dienstboden die op den zolder der stalling sliepen, werden uit hun bed gewor pen. 30 koeien, talrijke varkens en 10 paar den werden gered. Buiten gebouwen en meubelen werden nog vernield: het land- assa - ■T-maïgn

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1899 | | pagina 2