DE BEUKELAER'S BRUXELLES IHet Phosphaathoudend meell Fantaisie Postkaarten, I Dewaudre 1 i COUVERTS 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLID'HONNEUR De militaire aalmoeseniers Uitwegen voor onzen boterhandel. STADSNIEUWS. Sterfgeval. Bijna verdronken. Ofïiciëele Akten. Openbare verkooping van sparren en sparrensnoei. Burgerstand der Stad Poperinglie YËRSCH1LLIGE TIJDINGEN. Concurrentie aan de konijnen. Waarom nog hoesten? Ten bureele van dit blad Bericht aan de Landbouwers. 1 Exigerlenom surchaquepjèce DÉPOT CENTRAL Mogen de heeren klerikalen zich dan alles toelaten en zich boven de wetten stellen Wat schoon voorbeeld van gehoorzaam heid aan de overheid I En M. Colaert beklaagt zich en betreurt O die kluchtenaar den eerbied voor de overheid die verdwijnt zullen in Spanje afgeschaft worden. Het geld dat zij aan het budget van oorlog kost ten zal gebruikt worden om het voedsel der soldaten te verbeteren. Wij kennen soldaten die geene Spanjaards zijn en wij wel zouden willen Spanjaards zijn. Aangaande de uitwegen voor onzen boter handel geven de Consulaire jaarboeken de hieronderstaande inlichtingen die door den Heer Poens, Belgischen consul te Mossame- des (Portugeesch Afrika) werden verschaft. De Portugeesche koloniën zijn doorgaans voor dit product een zeer goeden uitweg en België zou er voorzeker zijne boter gemak kelijk kunnen invoeren. Het gebrek aan een Belgisch huis in Ango la is ongetwijfeld de oorzaak waarom onze boter, die zoo voordeelig in Congo, afnemers vindt, hier nog niet is binnengedrongen. In het voorbijgaan zal ik doen opmerken, dat het linnen omhulsel, waarmee onze boter in de doos omringd is, mij voor den gebeur- lijken uitvoer naar Angola nutteloos schijnt te zijn. Over het algemeen houdt het publiek geenszins van die omslachtige inpakking, en eens de doos open zijnde wil het den inhoud onmiddelijk kunnen verbruiken. De merken die ik alhier zag zijn de volgende: Allard, te Periers; Isigny; Perelli Modesto, van Mi laan en die van eenige Deensche huizen. Men schijnt aan de doozen van 250 gram men inhoud de voorkeur te geven. Prijs der doozen van 1 kilogr. 1400 rei» j van 1/2 kilogr. 700 reis. N. B. 1000 Por tugeesche reis wordt, benaderend, tegen fr. 5,55 gerekend. Medegedeeld door het inlichtingskantoor tot den uitvoer der landbouwvoortbrengselen Augustijnenstraat, 17, Brussel. Dinsdag 11. heeft de begraving plaats ge had van Mijnheer Karei Stoff0l. Het groot getal vrienden die er aan hiel den eene laatste hulde te bewijzen aan den overledene, getuigden door hunne tegenwoor digheid, hoeveel sympathie men had voor een braaf en eerlijk man, een vroolijken en luch- tigen gezel, die zijne tol aan de natuur be taald had. Op het kerkhof heeft mijnheer Ch. Ver- camer eenige woorden van afscheidsgroet gestuurd aan dezen die zijn boezemvriend was. Wij nemen deel aan de droefheid der familie Stoffel en bieden haar onze recht zinnigste deelneming aan. Gisteren vrijdag namiddag rond 4 ure wa ren er eenige kinders aan 't spelen bij het beekje dicht bij katotjes, toen eensklaps de kleine Brulez Jozef, 4 jaar oud, in 't water viel. Een meisje met naam Helène Trésy, oud 11 jaar, het geval ziende gebeuren liep er naartoe en in gevaar zijns levens, haalde het kindje uit 't water. Eenige gebeuren snelden er naartoe, ge bruikten de noodige middelen om den klei nen tot leven te brengen, waarin zij gelukten. Voorzeker verdient het meisje Tresy eene schoone belooning, daar haren moed en zelf opoffering haar leven in gevaar stelde. Bij Koninklijk besluit van 23 Maart 1901 zijn de heeren Vandecasteele (E) en Ferrant (H) benoemd tot onder-luitenant bij het ge wapend gemeen te-sapeur-pompierskorps van Wervick, in vervanging der heeren Galant (J) tot een ander ambt beroepen en Demazière t (J), wiens ontslag aanvaard is. Bij Koninklijk besluit van 27 Maart 1901 i wordt de heer Therry (p.) benoemd tot bur gemeester van Nieuwkerke. De ontvanger der domeinen te Hooglede zal, op Maandag 15 April 1901, en desnoods den volgenden dag, telkens om 10 ure voor middag, overgaan tot de openbare verkoo ping van 310 koopen sparren en sparren- snoei, voortskomende van het domaniaal bosch te Zonnebeke. Vergadering ter herberg - Het Kanon gelegen in vermeld bosch. In gereed geldbetaling en 5 t. h. voor on kosten. Het lastkohier en de plakbrief zijn ter in zage der liefhebbersin het Handelsmuseum, te Brussel, Augustijnenstraat, nr 17, en in het bureel van voornoemden ontvanger. BURGERSTAND van den 29 Maart tot den 5 April 1901. Geboorten. Mannelijk gesl. 9. Vrouwelijk gesl. 2. Sterfgevallen. Bruenin Celine, 65 jaren, zonder beroep, echtgenoote van Vermeulen Pierre, Pope- ringschen steenweg. Carette Marie, 80 jaren, zonder beroep, weduwe van Vanevillie Karei, Dickebusch steenweg. Stoffel Karei, 74 jaren, négociant, echt genoot van Logie Laure, rijselstraat. Pinte Céline, 47 jaren, kantwerkster, on gehuwd, Plateelstraat. De Jonghe Ivon, 70 jaren, wever, echt genoot van Cornillie Mathilde, lange Thou- routstraat. Reygaert Seraphine, 61 jaren, kantwerk ster, echtgenoote van Letiere Karei, zaalhof. Beheyt Octave, 33 jaren, zonder beroep, ongehuwd, statiestraat. Coutelle Pauline, 52 jaren, huisvrouw, echtgenoote van Wolf Emile, Mond straat, (beluik). minders beneden de 7 jaren. Mannelijk gesl. 1 Vrouwelijk gesl. 2. van den 28 maart tot den 4 dezer maand Geboorten. Mannelijk gesl. 5. Vrouwelijk gesl. 3. Sterfgevallen Mostaert Coleta, 86 jaar, zonder beroep, weduwe van Henri Vanderbeke, Wijk G. Annoot Isabelle 81 jaar, zonder beroep, we duwe van Jozef De Corte, Komstraat. Billiau Joseph 58 jaar, herberg, echtgenoot van Rosalia Lebbe, Wijk A. Kinders beneden de 7 jaren, Mannelijk gesl. 5. Vrouwelijk gesl. 1. Men schrijft uit Madrid een buitengewoon geval van vruchtbaarheid. Eene boerin van Cabesa van Aradas, een dorpje in de omstre ken van Cindad Real, heeft 5 kleine kindjes ter wereld gebracht, allen gezond en wel gemaakt. Twee jaar geleden heeft dezelfde vrouw een drieling ter wereld gebracht die op den dag van heden, zeer struisch en ge zond zijn. Demoeder van dit vruchtbaar nestje, wint haar dagelij ksch brood met in de mijnen van Almaden te werken. Wat de vader betreft men zegt er niets van. Ahindien men het geweten had Ja. indien men het geweten had, indien men vroeger er sedert lang den raad gevolgd had van talrijke personen diegenezen geweest zijn van flerecijn en rhumatism door het gebruik van eenige flesschen Elixir Vincent, hoevele nachten van lijden en pijnlijke dagen, in zij nen leunstoel doorgebracht, zou men verme den hebben 1 Poperinghe. Verleden maandag heeft men de nieuwe tram doen rijden, langs de Veurnestraat, ten einde te zien of dit geene belemmering zou veroorzaken. Vele personen, ook uit de omliggende dor pen hebben die proef bijgewoont. De verstoptheid en de slechte verteering zijn volkomenlijk genezen in weinige dagen door de zuiverings pil van D. Walthery nooit geenen slechten uitslag, 1,25 fr de doos van 50 pillen. De vereenigde Provinciën, naam- looze Maatschappij van verzekering tegen de ongevallen, vraagt een goeden opziener voortbrenger voor de provincie, Ernstigen en wel beloovenden toestand. Vraag toe te sturen met bewijs van voortbrengsel naar den maatschappelijken zetel, 5, de Broucke- replaats te Brussel. De Beukelaer's Prachtdoozen 1 Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voor kinderen Sneppenjacht. De heer minister van landbouw heeft besloten dat het sluiten der sneppenjacht bepaald is op 30 april. Eenige jagers hebben gevraagd dezen da tum der sluiting wat te verschuiven, omdat, wegens de hevige koude in maart, het trek ken dezer vogels nog niet begonnen is en de trek der vogels juist rond den datum van de sluiting zal plaats hebben. Het is waarschijnlijk dat de vraag gunstig onthaald zal worden. De Beukelaer's Chocolade is beste dan de Fransche en deZwitsersche. Verkoutheden, hoest, valling, keel ziekte, influenza, genezing in 2 dagen door de uitmuntende borst treffen de pastiel van D. Walthery 1 f. de doos. Hoe het getal misdadigers in Belgie aan groeit, blijkt uit de volgende statistiek In 1870 werden bij de parketten van eer sten aanleg 37,119 klachten,aanklagingen en processen-verbaal ingeschreven, in 1898 was dit getal geklommen tot 151,002. Het spreekt dat de aangroei der bevolking aan die vermeerdering niet vreemd is, doch als men de verhouding in acht neemt tus- schen den aangroei der bevolking eu deze der criminaliteit, dan ziet men toch dat het getal der misdadigers aanzienlijk is aangegroeid want in 1870 telde men er 72 voor 10,000 inwoners en in 1898 bereikte dit getal 226. Die cijfers zijn weinig bevredigend voor de toekomst. Chocolate Wafers Vanilla öugar Wafers Touring Club Wafers Ik verklaar openbaarlijk dat de Sieroop Depratere den strafsten hoest, de slechtste valling in min dan 2 dagen geneest. De Sieroop Depralere is de eenigste aange name borstremedie die altijd zeker en spoe dig geneest. Al wie de Sieroop Depralere genomen heeft kan getuigen met ons dat haar gelijke niet bestaat. Dit geneesmiddel kost maar 10 centiemen daags. Vraagt en eischt altijd de echte Sieroop Depratere aan 2 franken de flesch. Te bekomen te Meenen apotheek Rollers. Yper,Socquet. vreest geene mededinging. ZtjD steeds E aangroeienden bijval is het beste bewijs g zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwenscbing van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste UsC^J^m^^hee^Lüxd^^ Til KIM biedt kosteloos aan, aan JjJCill ilillCjfl aiien die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eezemas, duistjes, huiduitslag, chronische bronchie- ten, borst- maag- en blaasziekten, rheuma tism, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle moge lijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod,^waar van men het menschlievend doet zafinzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer Vincent, 8, Place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtin- genopsturen zal. Schoone en groole keus van geïllustreerde AAN ZEER GERINGE PRIJZEN. Om zich te overtuigen gaat en beziet de étalage. Met; de opening der lente, ik ondergetee- kende DILLIES-BILCKE, koopman in graeen en zalen Yperstraat te Mee nen sedert 1875 heb de eer u aan te bieden zonder verplichting. Koeibeetezaad al van groot gewicht, weinig wortel en kleine bladeren. 1° Halve suikerbeeten groene halzen 1.00 2° Halve suikerbeeten roode halzen 1.00 3° Lange gele staande 1.25 4° Vauriac gele dikke halve lange 1.25 5° Lange roode 1.25 Merkemsklaverstaad eerste soort 2.60 Hollands groeve klaver 2.20 Lokers beste 2.20 Veurnambacht» 2.20 Suikerijzaad waar breedblad maagden burgsche 3.00 Suikerijzaad geschardblad 2.00 Steenklaver en Lezeernklaver 2.00 Pologe gras en Fransch gras voor weiden 0.75 Lamersteert 1.00 Zomergeerste, zomervitsen, erwten zaai- haver plantpeerdeboon enz. enz. en ook alle andere granen en zaden. Vele van mijne zaden koop ik des zomers wanneer ik de vruchten ziet groeien en bloeien op het land. Gelief wel op te letten mijn naam voor geen ander te nemen en te onderscheiden met deze van een ander verkooper sedert eenigen tijd te Meenen gevestigd, en die op vele gemeenten agenten uitzendt bij de land bouwers om beetezaad en klaverzaad te ver- koopen. De menigvuldige jaren dat ik veel van u, ter trouw voorzien heb van zaaizaden en granen die goede uitslagen gegeven hebben is eene waarborg en verhoop daardoor de voorkeur uwer orders te ontvangen. Aanveerd MM. de betuiging mijner achting Dillies-Bilcke. 3 GRANDS PRIX mm <i<38B"lm»" - ■i-ntig-BinTtir-B'T II t*•qw^in»rrT'r1 de kilo I ffi P <J OQ 2 R a> OQ P sï. cd >-i a> ID P - O O CO O O O O CO O O O O OO O O O O O O to CO to O O O O CR O O CJT O -3 O O W O CJ1 O O i O O O O O O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 3