[Het Phosphaathoudend mee. CAMPAGNE GOEDE OHIEZEVOITÜRE Honden Rattenvangers, Brugsche Kunstenaars, K O OP DA G BRUXELLES DE BEUKELAER'S COLLECTIONNEURS I ipl:dhonneur Dewaudre Bericht. Nieuwe Koopwaren COUVERTS 0RFEVRER1E 31 MEDAILLES D OR CHRISTOFLE Feestkalander voor Wielrijders. Vrije Handelaarsbond van Yper en van het arrondissement. Burgerstand der Stad Poperinghe Tentoonstelling van Oostende. YERSCHILLÏGE TIJDINGEN. Waarom nog hoesten? A loner présentement avec Etang et Ghasse, TE KOOP Op Zondag 5 Mei 1901, Boekhandel van Karei Deweerdt, Bixiqerienoni te voeren aan 16 katholieke kerken. In dit cijfer bekomt de stad Wervick 2.070 fr.58 voor het maken eener naald op den toren van St. Medardus kerk. 12 Mei, Westroosebeke, Snelkoersen. 12 Aelbeke 13 Eessen, ringsteking. 16 Juni, Yper, Snelkoersen. 16 Vlamertinghe, Vélofeest. Zondag aanstaande, 5 Mei 1901, om 5 uren in de zaal Beurs Algemeens Vergadering. Dagorde 1° Mededeelingen. 2° Wetsontwerp betrekkelijk de werkon gevallen. Verantwoordelijkheid der mees ters en bazen. BURGEEST AND van den 26 April tot den 3 Mei 1901. Geboorten. Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 4. Huwelijken. Lacante Gustaaf. schilder, en Vanbiervliet Romanie, dienstmeid. Notredame Cyriel, daglooner eu Goemaere Helene dienstmeid. Goudeseune René, koopman en Degraeve Celine, kleermaakster. Sterfgevallen. Heughebaert Ignatus, 76 jaren, landbou wer, ongehnwd, Zonnebeekschen steenweg. Vanheuckelom Joannes, 71 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Wenninckstraat. Haezebrouck Karei, 44 jaren, daglooner, echtgenoot van Blonde Maria, Dickebusschen steenweg. Tanghe Amelie, 78 jaren, zonder beroep weduwe van Gouwy Karei, Rijsselstraat. Borreman Jozef, 84 jaar, zonder beroep, weduwenaar van Geinders Amelie, oude- konijnstraat. Kinders beneden de 7 jaren. Mannelijk gesl. 2. Vrouwelijk gesl. 0. van den 52 April tot den 2 dezer maand Geboorten. Mannelijk gesl. 2. Vrouwelijk gesl. 3. Huwelijken. Hector Depeser, beenhouwer te Beveren, en Georgine Osstijn, zonder beroep te Fope- ringhe. Charles Pieters, landwerker en Eudoxie Camerlynck, werkster te Poperinghe. Sterfgevallen Coene Erminie, ongehuwd, zonder beroep St. Michielstraat. Kinders beneden del jaren, Mannelijk gesl. 2. Vrouwelijk gesl. 1. Augustus-September 1901. Hoog Be schermheer Z. M. de Koning Het welslagen dezer tentoonstelling is van nu af verzekerd. De vreemde afdeelingen zullen zeer merk waardig zijn. Eereprijzen, aangeboden, o. a. doorZ. M. den Koning, Z. K. H. den Graaf van VlaandereD, door den heer Minister de Smet de Naeyer, door den Gouverneur der provincie en door de stad Oostende, zullen aan de Tentoonstellers toegekend worden. Eene koslelooze plaats is voorbehouden aan de wetenschappelijke maatschappijen, aan de liefdadige instellingen en van voor- zieniging, aan de ontwerpen van werken van hygiène en gezondmaking, aan de ver- schillige dagbladen en uitgaven, enz. De aanvragen tot aanvaarding moeten ge stuurd worden aan het Algemeen Secreta riaat, Witte Nonnenstraat 18, Oostende. Rheumatism en jichtlijders, waar om lijden wanneer gij u kunt genezen door het gebruik van den Elixir Vincent tegen jicht en rheumatism, uit Brussel. Dépot bij M. C. Libotte Boomgaard straat te Yper, en in alle andere apotheken Prijs 3 fr. de flesch. De oorzaken van de hoofdpijn. Tegen hoofdpijn heeft men, ondanks het groot aantal malen dat zij voorkomt nog al tijd geen afdoend middel in het algemeen, omdat de oorzaken er van zoo verschillend zijn kunnen. Hoofdpijn is dikwijls de baro meter van ons inwendig lichaam, welke zeer nauwkeurig de gesteldheid aangeeft van de verschillende organen. Het komt er maar op aan te weten van welke ziekelijke storingen verschillende soorten van hoofdpijn de uit ingen zijn. Ondervindt men drukking in het voorhoofd boven de oogen, heeft men daarbij aanval len van flauwte of duizeligheid, terwijl men zich over gebrek aan eetlust beklagen moet dan is een bedorven maag de oorzaak en een kleine hongerkuur het beste geneesmiddel. Is de pijn in het voorhoofd zeer hevig, 6n vergezeld van koortsverschijnselen, dan is een ziekte van het organisme in aantocht en doet men 't best een dokter te raadplegen. Zonder koorts flauwte of duizeligheid wijst een voortdurende pijn in het voorhoofd op de een of andere storing in de longen. Men moet zich dikwijls beklagen over pijn in het achterhoofd dan is dit een bewijs van een beginnende leverharding, en wordt door veel beweging dikwijls verbetering verkre gen. Een stekende pijn, die in de slapen schijnt te boren verraadt bloedarmoede, ter wijl hevige hoofdpijn aan ééne zijde van het hoofd steeds wijst op groote zenuwachtig heid en het best te genezen is door eenige uren rust in volslagen stilte en donkerheid. Voelt men de pijn boven in het hoofd, zoo dat men het gevoel heeft, alsof een cente- neerslast op den schedel drukt, dan moet men met zekerheid aannemen, dat de oor zaak is geestesoverspanning. Flink wasschen frissche lucht en degelijke spijzen vormen in dit geval het beste geneesmiddel. Komen de pijnen met korte tusschenpoo- zen terug en trekken ze door het geheele hoofd, dan is men rheumatisch waarschijn lijk tengevolge van een gevatte kou. Warm houden en een duchtig zweetbad brengen verlichting aan. JDe Beukelaer's Chocolade is beste dan de Fransche en deZwitsersche. De vereenigde Provinciën naam- looze Maatschappij van verzekering, tegen de ongevallen, vraagt een goeden opziener voortbrenger voor de provincie, ernstigen en wel beloovenden toestand. Vraag toe te stu ren met bewijs van voortbrengsel naar den maatschappelijken zetel, 5, de Brouckere- plaats te Brussel. De Beukelaer's Prachtdoozen Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voor kinderen Een goed geneesmiddel mag de maag niet schaden. Veel remediëu tegen zenuwpijnen werden vervaardigd; dank aan uwe gelukkige plan ten vermenging, is de Sedatine een ideaal middel dat niet enkel verlicht maar ook geneest: zenuwpijnen, schedel en an er hoofdzeer, zonder stoornis der maag. A. Defgnée, apotheker, 3 Squar Marguerite, Brussel. Poot: Beguin en Taver ne, Brussel. Alle apotheken. Prijs der doos met 8 cachetten 2 fr. Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers It1 ÏTM Y-JPTtrR biedt kosteloos aan, aan ijüjli ilBj CJil allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eezemas, duistjes, huiduitslag, chronische bronchie- ten, borst- maag- en blaasziekten, rheuma tism, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle moge lijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waar van men het menschlievend doet zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer Vincent, 8, Place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde in'iichtin- genopsturen zal. BRUGES ET YPRES (Collection Les Villes d'Art célóbres par Henri Hymans, Conservateur de la Bibliothèque Royale de Bruxelles, un trés élégant volume petit in-4° renfermant 116 gravures. Prix broché 3,50 Relié 4,50 (Envoi franco con- tre mandat a II. Laurens, Editeur, 6, rue de Tournon, Paris). vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geueesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. Ik verklaar openbaarlijk dat de Sieroop Depratere den strafsten hoest, de slechtste valling in min dan 2 dagen geneest. De Sieroop Depratere is de eenigste aange name borstremedie die altijd zeker en spoe dig geneest. Al wie de Sieroop Depratere genomen heeft kan getuigen met ons dat haar gelijke niet bestaat. Dit geneesmiddel kost maar 10 centiemen daags. Vraagt en eischt altijd de echte Sieroop Depratere aan 2 franken de flesch. Te bekomen te Meenen apotheek Rotiers. Yper,SocgufL Madame Weduwe Jules tialieyne, 29, Boterstraat te Yper, heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat zij, als vroe ger de apotheek voortzet, met den heer OSCAR GEERAERTS, gedi plomeerden apotheker. We J. LAHEYNE. (CHAUSSÉE DE BRIELEN), habitée par M. H. Boeraeve. Pour tous renseignements s'adresser chez le locataire. i»ij «I. Moeneclaey voerman Langemarck. DE TIMBRES POSTE, Notre prix courant de séries est envové gratis et franco sur domande. L. et S. JUL1ARD frèrvs, 3, rue Haringrode, Anvers, 8 co NJ 3 FOX TERRIER CLUB YPER. om 3 ure juist, PRIJSKAMP VOOR Ter herberg Den Hazewind, bewoond door Cyriel NUITTEN, Brugschen steenweg. 100 Franks Prijzen gewaarborgd. In twee categoriën, 60 fr. voor de Fox-Terriers, en 40 fr. voor doggen en boerenhonden. De inleg is bepaald op 2 fr. 50 per hond. Voor de voorwaarden zie de affiche. Rijselstraat, 59, Yper en. VERSCHENEN STUDIËN OVER door MEDARD VERREST, met 80 Illustratiën van Edmond Van Hove, Sander Hannotiau, Hendrik PickeryGustaaf Pickery, Karei Rousseau, Florimond Van Acker en Emiel Verbrugge. Prachtig boekdeel in 4°. Prijs 4 fr. bij inschrijving. Na de verschijning wordt de prijs verhoogd. Achtervolgens toelating der bevoegde overheid. Ten huize en winkel van d'heer Eugeen Wenes, Laarzenmaker, Dixmudestraat 16. Op Maandag 13 Mei 1901, om 9 ure 's morgens van bestaande in •- 12 paar Galochen, 27 paar Sa vaten, 5 paar Guetten, 4 paar Laarzen, 17 paar Mollièren, 15 paar Kinderschoenen, 56 paar Vrouw- bottinen, 53 paar Mansbotten. Verders Winkelgerieven zooals Vitrienen enz. Met gereed geld en verhoog van 10 °/o door het ambt van den Deurwaarder Alfons HOF, Dixmudestraat, N° 10, te Yper. ET' Le deuxième volume des Villes d'Art célèbres, cette collection si heureuseraent créée il y a quel- ques mois et inauguróe par IP-iris, est digne en tous points de son anié. Ue nouveau volume est consacré A Bruges et Ypres l'auteur en est M. Henri Hymans conservateur de la Bibliothè que Royale de Bruxelles. L'érudit écrivain, auquel on doit tant de travaux sur les beaux acts et qui ótait l'homme le mieux qualiflé pour écrire sur ces vieilles cités dont l'art pourrait-on dire est A la hauteur de l'histoire en un texte concis, vivant, émaillé de 116 gravures remarquahlement exécutées et tirées, nous décrit toutcs les richesses artisti- ques que possèdent, HEi-ufi*-!- et. Yprce. Les Halles d'Ypres passent pour ètre le monument le plus parfait de Belgique, mais cette vieille cité ne présente pas que ce monument a l'intérêt des ar- chéologues; quant A Bruge-la-Morte, elle offre un de ces merveilleux ensembles d'art et d'ambiance qui prennent A la fois l'esprit et le coeur. Tandis que le nombre et la splendeur des édifl- ces religieux proclament l'ardeur de la foi, de sompteux hAtels de ville, de majestueux beffrois dont chaque pierre dit la fierté attestent la puissance du principe d'alarme, les milices bour- geoises s'armaient pour la défense de leurs fo- yers et de leurs droits des balles, splandides au- tant que deséglises, restent debout en tèmoigna- - ge de l'opulence de ces métiers, traitant de puis- i> sance a puissance avec les souverains, gardiens jaloux de privileges eonquis au prix de leur sang.» Ces dernières lignes sont extraites de l'introduc- tion de M. Henri Hymans qui, dans ce volume et dans ceux qui suivront, étudie A la fois les ceuvres et les hommes, c'est-a-dire les chefs d'oeuvre et les artistes qui out fait de la Flandre, ce pays profon- dément original qui suffit de connaitre pour admi rer. Tout le monde sait du reste la place qu'occupe l'art flamand dans I'Histoire de Tart. Dans la forme et dans le fond la collection Les Villes d'Art célèbres est une des plus belles qui ait été présentée au publics ces dernières années. Comme forme: illustration, impression, papier, tout est de premier ordre. Comme fond, quelle heu- reuse idééque ces promenades artistiques (am- plement illustrées par la photographie) dans les villes les plus belles du monde. Les Vtlles d'Art célèbres ont leur place dans toutes les bibliothèques pour les uns ce seront des souvenirs de voyage, pour d'autres une initiation aux choses d'art, pour tous enfin de précieux documents d'études. S3 o s O .PO 39 35 <*D C/T* <6 CD - oo O O O CO UT O O o O C5 O O O o O O O O O o O K> sa- O O* a> O CH O O O <1 ooooooma* o O O O O O vfc- oc O to O» O b O O O O O O O ÜT -q ÜX O O O O O O O O O Q CD T aq Ï-S Ui O a> o T o CJQ •-f Ui C. t r- p p I aq H Tl T CD M. O XE YPER. V-V 1"% JK XT r\ w

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 4