OMEN BRUXELLES BE SEUKEUES'S [Het Phosphaathoudend meel; Dewaudre COUVERTS Brand. Zelfopoffering. Feestkalander voor Wielrijders. Burgerstand der Stad Poperinghe Kunst en Letternieuws. VERSGHILLIGE TIJDINGEN. Men vraagt: w *"'-£11X11$ S'-vIoSlüS it CHRIST0FLE sur chaque pièce Rue S1 «Jean 2 waar hij geen gevaar liep te verliezen. Als hij eigentlijk daaraan houd zich met mij te meten op grooten afstand, dat hij hem doet inschrijven in de 48 urenkoers teRoubaix die den 4/5 Augusti zal plaats hebben. Ik eindig heeren lezers want ik zou nog 14 dagen lang kunnen schrijven over dien beruchten stoeffer Ik sluit dus de briefwis seling. Vanderstuyft. Den donderdag, 27 JuDi is een begin van brand uitgebarsten in de herberg De Ster De bolders waren gelukkig talrijk op het oogenblik dat de eerste lichten van den brand zich vertoonden. Dank aan den spoed, aan de krachtdadigheid en aan de tegenwoor digheid van geest van een onzer sympatiek- ste gestichtoversten, was alle gevaar weldra verwijderd. Vele bloodaards, men vindt er overal maakten zich reeds gereed om het hazenpad te kiezen en de politie te gaan verwittigen, maar het voorbeeld van hunnen makker deed hen blijven en, beschaamd over hunne kortstondige zwakheid, bleven zij om het gevaar te bestrijden. Alzoo is eene ramp kunnen belet zijn. De redder heeft van alle kanten vurige geluk- wenschen ontvangen. Wij hopen dat de Re geering deze daad van moed en zelfopoffe ring zal weten te beloonen. Vrijdag, 5 Juli 1901, rond 12 1/2 's mid dags heeft M. Vanparys-Milleville, van Ploegsteert, een kind van 5 jaren, Alfons Buyck, uit de rivier gered, waarin het ver dronk. M. Vanparys, niettegenstaande het ge vaar waaraan hij zich blootstelde hij had nauwelijks genoenmaald heeft niet ge aarzeld zich in het water te werpen en eens te meer te toonen hoe groot zijn moed en zijne zelfopoffering zijn. Tweemaal reeds heeft M. Vanparys het burgerkruis van 2de klas ontvangen. Men is hem zes reddingen verschuldigd. Het kruis van le klas zou moeten prijken op de borst van zalken dapperen. Wij maken zijn moe dig gedrag kenbaar aan de Regeering. Wat ons betreft, wij bieden hem onze vurigste en hartelijkste gelukwenschen aan. 12/13 Juli Antwerpen 24 u. koers velodrom. Vanderstuyft is ingeschreven. He wel Giller! Waar zijt je. Hoor je niet of ben je doof? 21 Juli Brussel velo-festival. 6 Augusti Roubaix 48 uren koers. 15 St. Nicolaas, snelkoersen velod. Wij vernemen dat de vélo-festival te Gent van zondag aanstaande is uitgesteld den uitstap der velo-club zal dus geen plaats hebben. BURGERSTAND van den 5 tot den 12 Juli 1901. Geboorten. Michiels Hieronymus, Bukkerstraat, 55. Dehaene Ivonna, Goudepoortstraat, 5. Vanoverschelde, Arthur, Neêrstraat, 38. Priem, Emilius, Hondstraat. Wallaert Joanna, Rijsel steenweg, 3. Libotte, Bertha, Boomgaardstraat, 31. Dombrecht, Julianus, Rijselstraat, 159. Cleenwerck, Joanna, St8 Godelievestr. 9. Voet, Maria, Korte Thouroutstraat, 31. Wullus, Albertus, Lange Thouroustr. 7. Vanden Berge, Mauritius, Zaalhof. Claeys, Maria, Schuttelaarstr. 1. Durnez, Julianus, Groote Markt, 9. Samoy, Camillius, Bakkerstraat, 39. Huwelijksbeloften. Augustus Eelboo, treinwachter te Doornik en Helena Devaux, zonder beroep, te Yper. Eugenius Coppens, daglooner en Eveline Talon, kantenwerkster, beide te Yper. Huwelijken. Gleenewerck, Henricus, leurder, en Casier Celina, kantenwerkster. Sterfgevallen Lietaert, Julia, Paddepoelstraat, 12. Desaegher, Lucia, 30 jaren, huishoudster, echtgenoote van Ververken Julianus, Dix- mude steenweg. Logie, Henricus, 17 jaren, steenkapper, ongehuwd, Neerstraat, 15. Lejeune Elodia, 59 jaren, huishoudster, weduwe van Welch Augustus,!,. Thouroutstr. Casier, Petrus, 60 jaren, hovenier, echtge noot van Decrock Melania,Dixmude steenweg. Hollevoet, Alixia, 35 jaren, zonder be roep, echtgenoote van Wallecan Leo, Pope- ringhe steenweg. Gheysen, Emilius, 51 jaren, timmerman, echtgenoot van Bekaert Lucia, Meenenstr. 5. Comyn, Oscar, 2 jaren, Wulvestr. 1. van den 4 tot den 11 dezer maand Geboorten. Mannelijk gesl. 2. Vrouwelijk gesl. 5. Huwelijken. Camille Ghesquiere, timmerman en Maria Desmedt, naaister. Julien Maet, boere- werkman en Louise Verpoot kan werkster. Sterfgevallen. Bruneel Amand, 42 jaar, landbouwer, echtgenoot van Leonie Vandewalle Wijk D. Polley Amelie 63 jaar, ongehuwd, kant werkster St. Annastraat. George Maria, 30 jaar, ongehuwd, breister Yperstraat. Einders berieden del jaren, Mannelijk gesl. 2. Vrouwelijk gesl. 3. Korts na den dood van Hendrik Pickery, in 1894, kwam in de stad Brugge een co- miteit tot stand, met het doel de noodige gelden in te zamelen, om de nagedachtenis van dien Brugschen kunstenaar te veree ren, door het plaatsen van zijn borstbeeld op eene der openbare wandelingen zijner ge boortestad. Het denkbeeld vond ingang en bijtreding, zoowel buiten Brugge als daar ter stede, zoodat, dank aan inschrijvingen van bijzonderen, evenals aan toelagen door stad, provincie en Staat verleend, Hendrik Pickery's borstbeeld, doorzijn zoon Gustaaf Pickery gebeiteld, zal kunnen onthuld wor den ter Begijnenvest, op morgen Zondag 14 Juli te 5 ure 's namiddags. De Migraine en al de ziekten die voor komen van gal en slijmen zijn volkomentlijk genezen door de zuiveringspil, de slijmver- drijvende Walthery Pil 1,25 fr. de doos van 50 pillen. Diefstal van 120,000 frank. Zondag namiddag is een dief, bij middel van valsche sleutels, in de woDing gedrongen van mevr. wed. VanNeste, rentenierster, Vandermaelenstraat. te St-Jans-Molenbeek. Na de meubelen opengebroken te hebben stool de schelm obligaties en juweelen voor eene waarde van 120,000 frank. De dader X... St-Martinusstraat, werd aangehouden. Men vond te zijnent het kof ferken waarin de waarden lagen. Eene tweede aanhouding werd later ge- daaD. De politie is op het spoor der gestolene waarden. Lezers. Indien gij bleek,flauw en bloede loos zijt, verkloekt u met de pil van D. Ra phael, en gij zult al spoedig uw kleur,macht en rapheid teiug krijgen. 1,75 fr. de doos in al de apotheeken. De Nationale Bank heeft haren es- compttaks met één half per honderd vermin derd. Ben goed geneesmiddel mag de maag niet schaden. Veel remediën te gen de zenuwpijnen werden vervaardigd dank aan eene gelukkige pkntenvermenging is de Sedatine een ideaal middel dat niet en kel verlicht maar ook geneest: zenuwpijnen, schedel en ander hoofdzeer, zonder stoornis der maag. A. Defgnée, apoteker, 3 Square Marguerite, en Poot, Brussel. Alle apotheken Prijs der doos met 8 cachetten 2 fr. 70 leerlingen is het hoogste gelal dat eene klas bevatten mag. De heer de Trooz heeft alle gemeenten, waar er scholen zijn met 70 leerlingen per klas, gedwongen onmiddelijk over te gaan tot de inrichting van nieuwe schoollokalen. Er zijn gemeenten waar een onderwijzer voor eene klas staat van iOO leerlingen. De Beukelaer's Prachtdoozen Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voorkinderen? De kolenkwestie. Wij mogen ons eerlang aan eene groote vermindering van prijs verwachten. Op 8 Juli heeft eene aan besteding plaats voor het leveren van 400,000 ton aan den Staat en te dezer gele genheid zullen de nieuwe prijzen worden vastgesteld. De vreemde koolmijnen zullen een duchti ge concurrentie de belgische aandoen en vooral de Engelsche, ondanks de belasting van 1 fr. per ton. De stad Brussel heeft reeds voordeelige koopen in den vreemde gesloten, ten behoeve van haar gasfabriek, 75,000 ton zijn a.an Duilsche firmas toegewezen, 38,000 aan En gelsche en 12,000 aan Fransche. Nog 30,000 ton moeten toegewezen wor den, doch de stad wacht eene vermindering van prijs af. om hiertoe over te gaan. De Beukelaer's Chocolade is beste dan de Fransche en deZwitsersche. Wat er van papier gemaakt wordt. In Korea maakt men lantaarnen (geene Yenitiaansche), zonneschermen, schoenzolen en zelfs badkuipen van papier. In sommige provinciën van Duitschland vervangt men de linnen of katoenen bedde- lakens door groote bladen papier. De Duit- schers gebruiken het papier tot nog andere doeleinden: zij maken er zelfs kousen en zokken mee. Het schijnt dat dergelijke kousen het zweet opslurpen en de voeten in eenen ge matigden warmtegraad houden. Pijpen van geknauwd papier, asbestos genaamd, zijn reeds lang overal in gebruik. Hoefijzers in papier beginnen meer en meer in gebruik te komen. Zij zijn gemaakt van eene duurzame soort van papier waar van de vellen op elkaar geperst worden. Deze hoefijzers zijn lichter dan de tot nu gebezigde, en vergemakkelijken den gang van het paard. Uit Amerika komt natuurlijk eene nog meer opzienbarende nieuwigheid. Een tandmeester uit New-York, M. Strubby, maakt tanden en gebitten van papier. Hij waarborgt deze kunstmatige tanden voor heel het leven. Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers. Beheer van Belgische Staatsspoorwegen. Aanwerving van het Trein personeel. BERICHT. De aanvraag vermeldt denjuisten ge boortedag (dag, maand, jaar) en den duur van den werkelijken dienst bij hel leger, en moet in de bureelen van het Departement inkomen uiterlijk op 20 Juli. 1)8 vragen, na 20 Juli ingekomen, wor den niet in aanmerking genomen. Waarom men de pillen Depratere liever gebruikt dan alle andere purgeermiddelen? De reden zijn eenvoudig: De pillen Depratere werken rap, zeker en zonder pijn. Daarbij overtreffen ze alle andere remediën om gal, zuur, slijmen, onzuiver bloed, maagziekten, hardlijvigheid, keer der jaren, speen enz... te genezen. Zij geven een schoon en zuiver vel en doen alle uitslag verdwijnen. Prijs: 1 50 fr. de doos, te bekomen te Meenen, apotheek Rotiers, Yper, apotheek Socquet, Dixrnude apotheker Ghyssaert. Fabriek apotheek Depratere, Oostende. a mmmmtrnmÊmmimaammmmsÊammm Nouvelle découverte brevetée. Plus d'asthmes, ni oppressions avec les BIER'S BOUGIES anti-asthmatiques Hernandez a votre médecin. Echantilions gratis; done, essayez. En vente dans toutes les pharmacies. Dépositaire pour Ypres E. CREMERS-LAPIERRE, w g 2- 600 0000 000 0000 0 150 15357 17.50 15,50 00,00 00.00 00.00 9.00 300.00 2.00 3 H T) Sd S3 K 3 vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. m VOLLEDIGE GENEZING Dépót: Fharmacie LIBOTTE, MARCHÉ A.U BEURRE, (Vader Pickery's leven wordtIbeschreven door Med. Verkest in zijn laatst uitgegeven werk studiën over Brngsche kunste naars, dat wij reeds onderscheidene malen bij onze lezers aanbevolen hebben. Het geeft een vrij goed overzicht van de kunstbeweging dezer laatste jaren, in de Breydelstad). I. Einde September eerstkomende, hebben een Vlaamsche en een Fransche wedstrijd plaats, elk voor 50 candidaten tot de bediening van wachter. II. Aan het vergelijkend examen mogen alleen deelnemen de candidaten die ten minste 18 en ten hoogste 24 jaar oud zijn. Voor krijgslieden en oud-krijgslieden, wordt de bepaalde hoogste leef tijd verlengd met den duur van hun werkelijken dienst onder de wapensdeelen van maanden wor den niet gerekend. De uiterste leeftijd is echter bepaald op 29 jaar voor krijgslieden en oud-krijgslieden over het al gemeen, en op 32 jaar voor de onderofficieren en oud-onderofficieren, die 8 jaren werkelijken dienst hebben gedaan. Die leeftijd en die diensttijd bij het leger moeten bereikt zijn op 30 September 1901. III. De candidaten zenden hunne aanvraag naar den Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen en vermelden daarin of zij verlan gen deel le nemen aan den Vlaamschen wedstrijd of aan den Franschen. Pharmacien. o' O S> O O J1 2 a :S JQ Cfl Granen, enz. Verkochte kwantiteit fNS O O O 1 O 05 O O O W -T oo o o o o o to o O O O O O O VI O laagste prijs per 100 kil. hoogste prijs per 100 kil. <1 ES N P (D O- P CK5 CO CO O l"N fH «-I Eenia bijzonder veroorloofd middel. Voor inlichtingen, zich te bevragen bij teZUSTERS van LIEFDE, 105, Rue St-Dominique, Parijs* GUINET, Apoteker, 20, Passage Saulnler, Parijs. Algemeen Depot: CU. DELACRE, Bruxelltm in alle apoteken, Vlugschrift Fran co. - - 11 DEPOT CENTRAL

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 3