DE SEUKELAER'S MEUBELEN ]Het Phosphaathoudend meelj Wervick. S* a Eene moedige daad. Burgerstand der Stad Poperingke Beursovergezicht van Brussel, 14 Augustus 1901. YERSCHILL1GS TIJDINGEN. Jaarlijksche Kermis op Zondag len September 1901, GROOTE FEESTEN. Dewaudre Men vraagt: Op Maandag 26 Oogst 1901, Om in de voorbereidende afdeeling aange nomen te worden moet men hoegenaamd geene kennissen bezitten; het is voldoende ten volle zes jaar oud te zijn. In bijzondere gevallen kan men hiervan ontslagen worden. De middelbare afdeeling bevat drie stu diejaren in welke men de volgende vakken onderwijstden godsdienst, de fransche taal de vlaamsche taal, de duitsche taal, de ge schiedenis en de aardrijkskunde, de reken kunde, de algebra, de meetkunde, de dier kunde, de plantenkunde, de natuurkunde, de scheikunde, het schoonschrijven, het boek houden, het teekenen, de lichaamsoefenin gen en den zang. Deze afdeeling is vooral nuttig voor de jongelingen die de studie der lagere school voleindigd hebben en hunne kennissen nog wenschen uit te breiden, tenzij om bekwame werklieden, meesters of handelaars te wor den, tenzij om als bediende te kunnen aan genomen worden in de besturen van den staat, de provincie of de gemeente of als klerk in handelshuizen. Om in de middelbare afdeeling aangeno men te worden, moet men ten volle twaalf jaar oud zijn en het onderricht in de zes ja ren van het volledig lager onderwijs ontvan gen hebben. De leerlingen die geen volledig lager on-' derwijs genoten hebben, kunnen dit in de voorbereidende afdeeling der middelbare school voleindigen. Zoowel in de voorbereidende dan in de middelbare afdeeling wordt er bijzonder voor de zedelijke opvoeding der leerlingen ge zorgd. De heropening der klassen m de voor bereidende en in de middelbare afdeeling, is vastgesteld op Dijnsdag, 24 Septem ber, om 8 ure 's morgens. De nieuwe leerlingen kunnen zich gedu rende den geheelen vacantietijd in de school doen opschrijven. (Gedurende dit tijdstip ge lieve men zich te wenden in de seminarie straat n°2). Men schrijft ons uit Ploegsteert Over eenige dagen viel de genaamde Van de Putte in het water en zou onvermijdelijk verdronken zijn indien M. Van Parys van Ploegsteert, wonende op het gehucht Petite Flandre, daar niet toevallig bijgekomen was. Niets dan zijnen moed raadplegende, sprong deze in het water en na veel moeite gelukte hij er in den drenkeling te grijpen en aan wal te brengen. Het was tijd, want nog eenige minuten ware de ongelukkige Vande Putte verstikt geweest. Het is de zevende of achtste keer dat die moedige man zich blootstelt om zijnen naaste te redden. Reeds tweemaal is hij beloond geweest voor zijne zelfopoffering en wij ho pen dat hij het ditmaal nog zal worden. In- tusschen sturen wy hem onze beste geluk- wenschen. In uw nr van 4n dezer, zegdet gij, dat ter gelegenheid der kermis, groote feesten in onze stad zouden plaats hebben. Gij waart wel ingelichtl Ziehier het programma: Zondag 18 Oogst 1901 O Maandag 18 .Oogst 1901 OO Dinsdag 20 Oogst 1901 ooo Woensdag 21 Oogst 1901 oooo Donderdag 22 Oogst 1901 ooooo Zondag 25 Oogst 1901 oooooo Maandag 26 Oogst 1901 oooOOOO N. B. De Cirk Sosman zal vertooningen geven gedurende geheel de kermis, hetgeen de herbergiers zal toelaten eeuen schoonen stuiver te verdienen. Dank, uit den grond van mijn herte, voor de wijze voorzorg van ons gemeentebestuur. Eene opmerking nochtans. Stemt dan voor de kaloten. Dat is onze belooning Een herbergierdie het niet zal ver geten. Gesprek gehoord in eene herberg niet verre van de statie. Een vreemdeling (eene affiche beziende van een Kaar ten-Combat,, prijs een Zwijn, Mevrouw, het schijnt dat er eene feest gaat plaatst hebben te Wervick De bazin. Ja, Mijnheer! De vreemdelingMen doet de zaken wel te Wervick, ik kom de aankondiging der feesten te lezen. Deze aantrekkelijkhe den zyn zonder voorgaande. BURGERSTAND van den 9 tot den 16 Augusti 1901. Geboorten. Ghesquiere Ivonna, Zaalhof. Verminck Daniel, Gustave de Stuersstraat Dauchy Arthur, Schuttelaarstraat. Demey Daniel, Zaalhof. Baillievier Gabriela, Zonnebeke steenweg. Vanmackelbergh Margareta, Bukkerstraat Sosman Gustave, Groote Markt. Desramault Joanna, Bellewaardstraat. Mailliard Helena, Aardestraat. Messiaen Estella, Kaai (west). Huwelijken. Bossaert Petrus, vertinner, en Verstraete Augusta, kantenwerkster. Bagein Mauritius, handelaar, en Vander- heyden, Bosalia, zonder beroep. Vienne Bernardus, daglooner, en Riem Ludovica, dienstmeid. Sterfgevallen Vanhee Julia, 56 jaren, huishoudster onge huwd, Casselstraat. Buseyne Oscar, 5 weken, Zaalhof. Boudein Maria, 5 maanden, Frezenberg- straat. Vermeersch Engel, 11 maanden, Rijssel- straat. Doolaeghe Robert, 1 jaar, Rijsselstraat. van den 8 tot den 15 dezer maand. Geboorten. Mannelijk gesl. 3. Vrouwelijk gesl. 1. Huwelijken. Ursmar Dehonghere, horlogeur en goud smid te Beveren en Julia Beddeleem, zonder beroep te Poperinghe. Sterfgevallen. Vandromme Pieter Benoit 86 jaar, rente nier, weduwaar van le Rosalie De Corte en 2e Catharina Christiaen, Casselstraat. Du- rey Sophie, 88 jaar, rentenierster, weduwe van Valentin Vandermarliere, Boeschepe- straat. Ferleu Etienne, 48 jaar, timmer man, echtgenoot van Melanie Cordenier, Komstraat. Kinder s beneden del jaren, Mannelijk gesl. O. Vrouwelijk gesl. 1. Termijnbeurs. Er werden deze week bijna geen zaken aangegaan, en de titels be houden nagenoeg hun vorige koersen. Bra zilië 66 9/16. Turken D. 24.85. Métropolitain 574,50. Parisienne 274. Contantbeurs. In volle zomerseizoen voornamelijk dat de beurs van heden of tot aanstaande week gesloten blijft achten wij het overbodig te doen opmerken, dat de stemming weinig veranderd is. Onze rente 3 o/° is vast gebleven aan 98,51. Gemeente krediet 117,25. Buurtspoorweg 2 1/2 o/° 11,75. Onder do verhandelde stads- loten geldt Antwerpen 107,75. Brussel 106 62 1/2. Gent 90. Luik 90, Verviers 107 87 1/2. De titels onzer banken worden zeer betwist en hun koersen leveren niets belangwek kends op. Africaine 46, en 35 87 1/2. Banque de Bruxelles 725. Onder de spoorwegen wordt Congo verhandelt aan 1610 en 5212 50 Dendermonde Sint Nicolas 155 dit is alles. De tramwegen hoewel niet ruin omgezet worden toch wat meer begunstigd. Antwer pen 108, Economiques 415. Florentins 147. Secondaires 295. Het is moeilijk een stem ming voor de metaalwaarden te kunnen be palen. Angeur 355. Baume et Lacroyère 89,50,10°. Baume et Marpent 277,50. Cocke- rille 2265. Grivegnée 590. Providence 1837,50 op het gerucht dat er misschien slechts 75 Fs. dividend zal uitgereekt wor den tegen 250 het vorig jaar. Goede koopen worden gedaan in de koolmijnwaarden. Ca- rabinier 280. Grande Bacnure ex-coupon 50 fs. aan 895. Kessalos 789. Nord de Gilly 650. Schaarsche omzetten onder de zinkwaar- den. Prayon 490 et 302,50. Glaswaarden kalm. Courcelles-Charleroi 820. De kolonia le groep schijnt een weinig beter gesteund. Commerce et industrie du Congo 1935. Haut Congo 1682,50. Katanga 1555 et 130.2,50. Verschillende Pieper 35. Papeteries de Gas- tuche 87.50. Grands Hotels 200. Onder de vreemde aktien gaat er ook weinig om. Trieste 275. Micheville 705. Tramways de La Haye 239. Vour alle nadere inlichtingen zich te wen den tot den Heer L. Van de Kerkhove be stuurder van het Financienblad 106 en 108 Maria Theresiastraat Brussel. Abonnement fs. 2 per jaar. Men schrijft in op allepost- kantooren. Hierbij stuur ik u 2,50 frank om twee doozen pillen van D° Walthery te bekomen, dit purgeermiddel vind ik oprecht heilzaam tot onderhoud der gezondheid. Iwan Massot, gemeente ontvanger. De JBeukelaer's Prachtdoozen Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voorkinderen De opening der jacht. Het mi nisterieel besluit, betreffende de opening der jacht, is woensdag in het Staatsblad ver schenen. Wij laten er hier de bepalingen van volgen: De opening der jacht is vastgesteld als volgt: 24 Augustus, in de provinciën Antwerpen, Brabant, West- en Oost-Vlaanderen, Lim burg, in de deelen der provinciën Henegouw, Luik en Namen, gelegen langs den linker oever van de Samber en de Maas, er inbe grepen het grondgebied der steden Charle roi, Luik, Hoei en Namen, en in de deelen der provincie Luik, gelegen tusschen den rechteroever van de Vesder en de Maas, er in begrepen heel het grondgebied der stad Verviers; op 21 Augustus in de andere dee len van het land. Nochtans is de jacht, bij middel van loop hond of hazewind, slechts toegelaten te re kenen van J5 september en deze op de fezan ten, alsook op het groot wild (herten, dam herten, reebokken), te rekenen van 28 der zelfde maand. De patrijzenjacht, de kwakkeljacht eu die op het Scotsche sneeuwhoen is gesloten na 15 november aanstaande: alle so®rt van jacht, inbegrepen de jacht met loophonden, is verboden na 31 december 1901. De klopjacht op groot wild is tot 31 ja nuari 1902 toegelaten; de konijnenjacht met staanhonden en keffers in de bos- schen alsook in de duinen, en de konijnen jacht. by middel van beurzen en fretten, zijn geheel het jaar toegelatende jacht op wa terwild, langs den oever der zee, in de moe rassen, alsook op de stroomen en rivieren, blijft open tot en met 30 april aanstaande. Aan de jonge meisjes die aan bleek zucht en bloedarmoede lijden, eu in 't alge meen aan de zwakke personen, zijn 2 of3 doozen pillen van D. Raphael voldoende om eetlust, frissche kleur, kracht en goede ge zondheid te bekomen. Dépot bij M. C. Libotte, Boomgaard straat, Yper. Prijs: 3 frank de flesch. Vraagt bij uwen apotheker de Sedatine, zij geneest zonder aan de maag te schaden schedel hoofd pijn, zenuwpijnen, kopzeer. Al gemeen depot: A. Defgnée, 3 Square Mar guerite, Brussel. Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers. Nouvelis découverte brevetée. Plus d'asthmes, ni oppressions avec les BIER'S BOUGIES anti-asthmatiques Demandez a votre médecin. Echantillonsgratis; done, essayez. En vente dans toutes les pharmacies. Dépositaire pour Ypres E. CREMERS-LAPIERRE, Pharmaeien. 8TAÖ YPEREIV (GEHUCHT P0TYZE). en volgende dagen met de welwillende medewerking van een bijzonderen. Om 4 ure, GROOT CONCERT, gegeven door het muziek der Oud-Pompiers. DAARNA 8 <8 "co bi o o o "to "to o i O O O O O oi ÜI 4 g e W cre W op N s 8- 3 vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. Waarom men de pillen Depratere liever gebruikt dan alle andere purgeermiddelen? De reden zijn eenvoudig: De pillen Depratere werken rap, zéker en zonder pijn. Daarbij overtreffen ze alle andere remedien om gal, zuur, slijmen, onzuiver bloed, maagziekten, hardlijvigheid, keer der jaren, speen enz... te genezen. Zij geven een schoon en zuiver vel en doen alle uitslag verdwijnen. Prijs: 1 50 fr. de doos, te bekomen te Meenen, apotheek Rotiers, Yper, apotheek Socquet, Dixmude apotheker Ghyssaert Fabriek apotheek Depratere, Oostende. Studie van den deurwaarder Van der Schueren, te Yper. Bij verandering van woonst VERKOOPING EN HiENAGI^GOEDEREN TE YPER ten huize van d'heer Emiel Van Aerde, Lombaardstraat nr 19. om 9 ure voormiddag Bestaande namenllijk in: Tafels, stoe len, kassen, commode, étagère, stoven, bed- dens, matrassen, paillassons, nachttafels, lavabos, zetels, tapijten, stoors gordijneD, spiegels, kaders gravuren, volière, fantaisie- goed, corbeille, bloemen, quinquets, boter- potten, naaimachien Singer zoo goed als nieuw, glazen, ijzer- koper- tin- en gleis- werk, verders keukeugerief en veel andere voorwerpen. Deze verkooping zal geschieden met ge reed geld verhoogd van den 10n penning voor onkosten, betaalbaar in handen van den deurwaarder Van der Schueren voor noemd. CD in CN D? O O as 2 O- CS 2. P ST. CD CD CD £5 j»' O OQ rs cd at Q P B B CD B 0£> co co Cb Oi O O O >- O O O O Ol to OO O O O O O OO co O O p-< W O OO O O OO <1 - O O O O ül CJ1 bt OOOOOO O O F s» 5- SS o s» so aq I—I Ifi 2f O CfQ p N P tal <*- S c-i W-l» 1 CD O VAN

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 3