bT-borax ORIENTAL. jHet Phosphaathoudend meel ïO LET OP Agenten en Depothouders KAARTING Een goeden Schoenmaker ELROSE Uitgebreid hooger onderwijs. HAAR HERSTELLER Burgerstand der Stad Poperingbe Wervick. Maatschappij der burgerwacht. YERSCHILLiGE TIJDINGEN. Dewaudre op Zondag 29 December 1901. ti*. prijzen. besluit zich te zelfmoorden om hen te redden. Zij maakt deel van eene maaisctiappij van levensverzek- rin-r en met het jHd dat bij haar overlij 'en aan hare kinderen moet be taald worden hoop: zij Nelissen te. doen be talen. Herman, van zijnen kant. om zijne moe der le redden en /.>jue zuster te bevrijden vaneen hatelijk huwelijk, had eene som van 5,500 fr. die zijn patroon hem toevertrouwd had, gewaagd op een beursspeculatie. Maar het ongeluk wilde dat hij die som verloor en in gevaar wasvoor altijd geschandvlekt te worden. Hij is verplicht alles aan zijue moe der te bekennen en deze, door de wanhoop overmeesterd,brengt haar ongelukkig besluit van zelfmoord ten uitvoer. Intusscheu komt Antoon Jacobs terug uit den vreemde onder den naam van Hochfels. Hij wordt ontvangen door een ouden trou wen dienstknecht, Arie, die steeds in den dienst van Veerle en van harè kinderen ge bleven was. Wanneer Herman hem ziet ontsteekt hij in woede en beschuldigt hem zijne 5,500 fr. afgetroggeld te hebben. Doch Jacobs, die in den vreemde fortuin had ge maakt, is gekomen om zijne vergiffenis af te smeeken en alles te herstellen. Helaas 1 het was te laat; zijnen zoon kon hij van de on eer bevrijden, maar Veerle, zijne ongelukki ge vrouw, heeft zich vergiftigd en sterft vooraleer te hebben kunnen vergeven. Dit is de inhoud van het drama. Napoléon en Bismark. is een vroolfjk blijspel, waar twee hanen- melkers, tot dan toe goede vrienden, door den drift van het spel vijanden worden en ter wille van hunnen haan handgemeen worden. Zooals men ziet is de keus der stukken al lerbest. Wij twijfelen niet of de zaal zal als als naar gewoonte proppens vol zijn. Wij vernemen dat het bestuur der maat schappij maatregelen genomen heeft om de tusschenpoozen te verkorten en dat er slechts twintig minuten rust zal gegeven worden tusschen het drama en het blijspel. Onder de voorzitterschap van den heer Merghelynck Arthur, eigenaar oudheidkun dige heeft zich tefYper een plaatselijk comi teit gevormd tot Devordering van de uitbrei- ding van het onderwijs der brusselsche Hoogeschool. Ditcomiteit is voornemens in deze stad eene reeks voordrachten in te richten in het fransch en gehouden door professors of door agregaat-leeraars van voornoemde univer siteit. Bij de keus van de te geven leergangen laat zich het comiteit leiden door den wensch der inschrijvers. Deze laatsten, op eene al- gemeene vergadering bijeengeroepen hebben gevraagd, gedurende het loopende seizoen, een der volgende leergangen te volgen 1» De vlaamsche steden door den heer G. Desmarez. 2° De woestijn, door den heer Massart. 3° De groote tijdvakken in de geschiedenis der aarde, door den heer Dollo, alle drij met lichtteekeningen. Wij kunnen niet genoeg de aandacht en de belangstelling van het publiek op het nieuwe werk van onderwijsuitbieiding ves tigen. Het wordt bestuurd door een comiteit dat voor enkel doel zal hebben van te onder wijzen en te verzetten, zonder zich om eeni- gen partijgeest te bekommeren. Zijn inzicht is te zorgen voor de verspreiding van hoog- wetenschappelijkekennissen, welke anders slechts onder het bereik van eenige bevoor rechten vallen. De leergangen worden ge geven in zulke voege, dat elkeen, welke ook zijne gewone bedrijvigheid en welke ook zijn graad van ontwikkeling wezen moge, er kunne belang in stellen en nut uittrekken. De eerste voordracht zal binnen weinige weken gegeven wordende toegang zal hier vrij zijn, doch voor de volgende lessen zal van de toehoorders een inkomrecht vereischt worden. Die inkomrecht, dat naar het getal inschrijvers zal berekend zijn overtreft in geen geval vier frank voor eeD cyclus van zes lessen. Reeds hebben zich ook eenige dames laten inschrijven. Uur en dag zullen later worden bekend gemaakt. Te bekomen bij M. Ra.ym. OMMËSLAGH, mercerie, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. van den 28 Nov.tot den 6 dezer maand Geboorten. Mannelijk gesl. 6. Vrouwelijk gesl. 2. Huwelijken. Onraedt Jules werkman en Irma Hauspie, kantwerkster. Berat René, schoenmaker en Alida Berat zonder beroep. Sterfgevallen. De Co )1 Justin, 61 jaar, bakker, echtge noot van Felicie Vermeulen, Meessenstraat. Pacquet Henri 32 jaar, werkman, echtge noot van Emma Vanleene, gehuisvest te Re- ninghelst. Gille Louise, 55 jaar, echtge- noote van Charles Baliyn, Casselstraat. Einders beneden del jaren. Mannelijk gesl. 1. Vrouwelijk gesl. 2. Bericht aan de liberalen van t Kanton. Kartons. van 5 Décember 1901. Masschelein 20 20 25 20 10 95 Pol Julien 10 15 15 25 25 90 Proidure R. 15 20 10 20 15 80 BURGERSTAND van den 29 Novemb. tot den 6 Decemb. 1901. Geboorten. Capoen Margareta, Groote Markt. Parein Amandlna, Oude Konijnstraat. Vanherte Julianus, Bakkerstraat! Tanghe Georgius, Recollettenpoort. Rosseel Emilius, Bukkerstraat. Desmedt Joanna, St. Maertens nieuw weg. Coffyn Augustus, Patteèlstraat. Huwelijken. Dubois Julianus, brikkenbakker en Ver- schoore Helena, kantwerkster. Braem Henri, meubelmaker en Cardoen Elisa, modewerkster. Sterfgevallen Verhille Emma, 64 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Bollingstraat. Vandenberghe Maria, 1 1/2 jaar, St. Jans straat. Cornillie Maria, 73 jaren, zonder beroep, ongehuwd. Joye Joannes, 82 jaren, zonder, beroep, weduwenaar van Decommere Maria, Rijsel- straat. Delporte Elisa, 46 jaren, zonder beroep, ongehuwd,-Bollingstraat. Andries Alexia, 28 jaren, huishoudster, echtgenoote van Mote Alphonsus, Bukker straat. Platteeuw Alfred, 2maanden,Hoornwerk, Schmit Maria, 84 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Bollingstraat. Deroubay Melania,75 jaren, zonder beroep weduwe van Goolzaet Henricus, Rijselstraat. Men houdt zich op ditoogenblik bezig met de herinrichting der Liberale Associatie van het kanton Wervick. Kunnen als leden aanvaard wordenAl de liberalen van het kanton, die ten minste 18 jaren oud zij. Men kan zich doen inschrijven, gelijk welken dag in het lokaal Muzikalen kring Nieuwstraat. Er zullen vier algerneene vergaderingen 'sjaars plaats hebben. Bij elke algerneene vergadering zullen al de leden eenen inleg betalen van 10 centiemen.. Het voorloopig Comiteit zal iedere week vergaren om over de vragen van aanvaar ding te beslissen. De eerste algerneene vergadering zal plaats hebben in den loop der maand Januari 1902. Verdere inlichtingen zullen gegeven wor den in de Meeting van 15 dezer. Men zegge het voort. DE BEUGKELAER'S Chocolate Wafers Vanilla Sugar Wafers Touring Club Wafers. Bericht aan de talrijke personen die aan eezema's dauwworm en jeuksel lij den. Volgens 't oordeel der beste geneeshee- ren, zich het voldoende zich het bloed gedu rende eenigen tijd met de slijmverdrijvende pil van D. Walthery te zuiveren, om zich volkomen te vrijwaren van bloedonzuivering hoe veranderd zij ook wezen. Dépot bij M. G. Libotte, Boomgaard straat, Yper. Prijs: 3 frank de fiesch. Moet men het paard laten drinken vóór of na het eten van haver Het is heden bewezen, dat het eene ver keerde doenwijze is, het paard te laten drinken seffens na het eten van haver, want alzoo wordt de haver te spoedig uit de maag gespoeld, en daar zij de werking der maag sappen niet genoeg onderstaat, wordt zij minder verteerd. Als gevolg trekt het paard minder voedsel uit de haver en verkwisting van haver heeft dus plaats. Het toedienen van water vóór het eten bevordert de speekselvorming; het speeksel is onontheerlijk voor het verteren der zet- meelachtige stoffen, verhoogt de afscheiding der maagsappen en iaat het voedsel lang genoeg in de maag, om goed verteerd te zijn. In andere woorden, het voeder is beter benuttigd, wanneer de dieren drinken vóór het eetmaal. Vraagt bij uwen apotheker de Sedatine, zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kopzeer. Al gemeen depotA. Defgnée, 3 Square Mar guerite, Brussel. De .Beukelaer's Prachtdoozen Prachttrein met locomotief. Puik geschenk voor kinderen Zonder weerga. De siroop Deprater wetenschappelijke samenstelling, welker hoofdbestanddeelen goede teer en tolée bal sem zijn, is gansch kleurloos. Zij is zeer aan genaam van smaak en haar heelende kracht is wonderbaar. Zij geneest den geweldigsten hoest en de zwaarste verkoudheden in min dan twee dagen. Geen een ander borstmiddel kan er tegen op. Prijs: 2 fr. de fiesch. Eischt de echt siroop Deprater en niets anders. Te bekomen te Yper apotheek Soc- quet, Meenen Rotiers, Poperingbe Mon- teyne, Comines Van Windekens. Bij het naderen van den winter is het noodzakelijk te herinneren dat men zich ten volle vrijwaart van vallingen, bronchiet, hersenverkoudheden of keelpijnen, enkel door eiken morgen een weinig Bi-Borax of wel een weinig lauw Bi-Borax water op te snuiven. Door het dagelijks gebruik van deze zoo eenvoudige voorzorg worden de slijmvliezen onkwetsbaar. vreest geene mededinging. Zijn steeds aangroeienden bijval is het beste bewijs zijnen onbetwistbare hoedanigheid bo ven alle andere soortgelijke produkten. De talrijke aanvragen en brieven van gelukwensching van den berustende geneesheeren laten ons toe aan de huismoeders te verzekeren dat het Phosphaathoudend meel Dewau- der tusschen alle voedingsmiddelen voor kinderen het beste en voortreffelijkste is. Te Yper apotheek Libotte. Nouvelle découverte brevetée. Plus d'asthmes, ni oppressions avec les BIER'S BOUGIES anti-asthmatiques Demandez a votre médecin. Echantillons gratis; done, essayez. En vente dans toutes les pharmacies. E. CREMERS LAPIERRE, Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eer zijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam vraagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen dan zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert bij Mevr. We Van Kemmel, Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. Machtige Hollandsche Maatschappij zoekt, in gansch Belgie, op voordeelige voorwaarden OP COMMISSIELOON voor den verkoop harer zeer beroemde GGBR.41VDE KOFHES aan de gunstigste prijzen. Schrijven aan de Naamlooze Maat schappij voor Stoomkoffebranderij «JAVA» voor heer L. Muller en Cle te Maastricht (Holland). T O YPER. gegeven in de herberg Aü LÖNDI Hondstraat, Het spel is de jongman aan 15 schreven met 6 kaarten. De inleg is bepaald op 15 centiemen. De inschrijving zal plaats hebben van 5 3 tot 6 uren, daarna de loting om onmiddelijk te beginnen spelen. Voor de voorwaarden zie de plakbrieven. Men vraagt om het werk in zijn huis te verichten. Zich te bevragen bij JULIEN SPEYBROUCK, Botermarkt. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff.en Parf. Uoofd-DépAt: 26, rue Étienne-ilarcelParijs. o O O to CD -1 OC CS) O O «n- O Pharmaeien. LUISTERLIJKE

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1901 | | pagina 3