GRANGES COURSES WINKELKNECHT Aan al de eerlijke en treffelijke menschen. 1000 fr. de prix. w I a De vrijheid zooals zij verstaan wordt door de klerikalen Verdronken. Aan de heeren Aannemers. Uitstap. Oud-Pompiers. Diefte. Gevecht. DIM4NGBE 28 JUIN 1908 POUR CYCLES AUTOMOBILES Paardefeest. ELROSE HAAR HERSTELLER Wervick. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. De Gal, het Zuur, De Slijmen, MEN VRAAGT om te bestellen. den invloed eener zenuwcrisis, veroorzaakt door eene dier innige vergaderingen van de opperhoofden der klerikale partij, w aar eene ferme bolwassching over eenige dagen plaats gehad heeft. Een nieuwen zenuwaanval vreezende, welke het luidruchtig akkoord der speeltui gen Beson hen had kunnen veroorzaken, zou hij de goede voorzorg genomen hebben zijne duurbare muzikanten er van te verwittigen, die, uit achting voor hem, vertrokken zijn op het oogenblik dat zij hun concert moesten geven, en ziedaar waarom wij allen .beroofd geweest zijn van een uitmuntend muziek feest. Wat het hierboven gemeld verslag aan gaat, 't is dat welk wij toevallig gevonden hebben en dat den zaterdag avond reeds naar het Journal d'Ypres gezonden was. Leve de vrijheid! roepen de klerikalen overal uit. Maar zij dragen zorg er in den geest bij te voegen: voor ons alleen! Ziehier nog een feit Wij weten allen dat de Grrrrroote katho lieke Fanfare maar op eenen poot meer springt. Laatstmaal hebben een zeker getal muzikanten hun ontslag gegeven. Onder hen bevond zich de grafmaker, die de trombon solo speelt. Die stadsbediende, zich betrou wende op de beloften door onze meesiers vóór de kiezing gedaan, dacht te mogen vrij zijn over zijnen persoon te beschikken, ten minste als muzikant. Het was het opper hoofd die op het stadhuis zetelt slecht ken nen. M. Colaert heeft hem voor zich doen verschijnen en heeft hem het bevel opgelegd zijn speeltuig bij de Fanfare terug te nemen. De grafmaker verkoos nochtans deel te ma ken van het muziek der pompiers, maar onze burgemeester is onbeweegbaar en on verbiddelijk gebleven. Die Blauwe Koase tegen dank werd dus verplicht zich te onderwerpen. Leve de vrijheid! niet waar, heeren kle rikalen? Zaterdagnamiddag is het 9 jarig kind Josef Tegentoff, al spelende op het vlot van M. J. Greton, (Majoorgracht) in het water gevallen. Toen men het opvischte was het slechts een lijk,niettegenstaande al de moeite der doktoors om het kind tot leven te brengen. Eenigen zoon zijnde, men kan wel be grijpen, de ontroostbaarheid der ouders. Gij wordt vriendelijk verzocht eens de mooie levering van borduren te gaan bewon deren op het statieplein, die laatst aan een buitengewonen onderkruipenden prijs onder nomen is geweest, ten voordeele van stad. Goedkoop mag men verkoopen, maar de conditiën moeten gevolgd worden. Kurieus te weten van welke carrière dit alles komt, en zal alles nog eens koelbloedig ter eere van de deugden en de menschlievendheid van dien ootmoedigen levrancier aanveerd worden I Heeft M. de architect van stad misschien geen tijd om zulke leveringen te gaan be zichtigen, door overvloed van werk dat hij op den buiten te verrichten heeft Bericht aan wie het toekomt De leden van de maatschappij die begee- ren deel te nemen aan de uitstap gedaan door het muziek, Zondag aanstaande, 5 Juli, tot Harelbeke, ter gelegenheid der inhuldi ging van het beeld van PETER BE- NOIT, zijn verzocht zoohaast moge lijk zich te doen inschrijven bij den Heer Achiel Thiebault, Schatbewaarder der maatschappij. Zondag nacht zijn er dieven in den hof van M. Durin, Minneplein, binnengedron gen, denkende wat kiekens te stelen, zij zijn er niet in gelukt het kot open te breken. In hunne haast hebben zij eenige boompjes gebroken en zij zijn onverrichterzake ver trokken. Daar liggen nochtans wolvetrapen en geschot! DinsJag in den achternoen, kwamen twee leurders, die een weiuig beschonken waren, het herbergsken De Toekomst binnen, bewoond door Carrez, die hun vier glazen bier bestelde en vertrok. Zij gaven een stuk van 5 fr. in betaling. Daar de doch ter geen kleingeld had, duurde de teruggave wat lang. De twee mannen niet kontent zijnde gaven de dochter eenen stoot en ver trokken. Toen haar vader terug te huis kwam vertelde zij het gebeurde. Vader Car rez, in gramschap vertrok om de twee kerels op te zoeken en vond ze beiden in de Pater straat. Zij kregen daar zoo eene bermher- tige rammeling dat een van de twee is moeten naar 't gasthuis gedregen worden, het was wreed om zien. GeluRkig kwam de luitenant-veearts Verfaillie, met zijnen ge laden revolver buiten gesprongen en dreef aldus Carrez op de vlucht. Zonder de tus- schenkomst van M. Verfaillie, hadde Car rez de reiziger dood gestampt. Zoo razend was hij. VILLE D'YPRES. PLAINE D'AMOUR. a S 1/S heures, INTERNATIONALES organisées par le RAPID-CLUB YPROIS avec le bienveillant concours de l'Administration Communale. Pour tous renseignements s'adresser au Secrétaire M. Arthur SALOME, rue de Dixmude, 51. Gedurende de koersen zal er een groot indrukwekkend Match, plaats hebben, tus- schen MM. Bathiat en Maurice van Rijsel. Motocyclette tegen Tricycle 9 paarden. De loopstrijden zullen zeer aantrekkelijk zijn, meer dan 200 mededingers zijn inge schreven. BURGERSTAND van den 19 tot den 26 Juni 1903. Geboorten. Leupe, Henricus, Dixmude steenweg. Ossieur, Alixia, Bukkerstraat. Vandevyver, Joannes, Tempelstraat. Delvoye, Alfred, Rijselstraat. De Broek, Raoul, Brugge steenweg. Vincent, Augustus, Klaverstraat. Baeyen, Victorina, Lombaardstraat. Huwelijken. Lacante, Alphonsus, tegeldekker, en De- poorter, Ernestina, huishoudster. Terlinck, Egide, apotheker en Laheyne, Henrica, zonder beroep. Sterfgevallen. Tancré, Henricus, 2 jaren, Elverdinghestr. Deweerdt, Franciscus, 17 dagen, Schutte- laerestraat. Vele schoone paarden waren er op de markt, maar ongelukkiglijk weinig ver koop. De reden is dat er geene ruchtbaar heid gemaakt is geweest en de vreemde kooplieden niet verwittigd waren. Zij hebben altijd tijd genoeg, en komen altoos te laat. 't Is ook zoo met de thuindagfeesten, nog geen eene maatschappij is verwitligd,het be gint nochtans tijd te worden, willen zij hunne uitnoodigingsbrieven sturen. Volgens wij vernomen hebben zullen zij vandaag 't programma der feesten bespre ken, 't wordt tijd Tegethoff, Georgius, 9 jaren, scholier, Mondstraat. Masscko, Eugenius, 1 1/2 jaar, Veemarkt. Deconinck, Julianus, 42 jaar, bleekers- gast, echtgenoot Duprez, Püaraïlda, Mee- nenstraat. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coiff. en Pari. Hoofd-Dépót: 26, ruoÉtienae-Marcel, Parijs. Te bekomen by M. Raym. OMMESLAGH, mercerie, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Ontvangst van den heer Léon Bonneel, 2da pr. voor fluit van het Conservatorium te Brussel. Zondag laatst was het statiekwartier in feest. Van 's morgens vroeg wapperde de vader- landsche vlag aan alle huizen. De fanfaren Les Amis Réunis en de zangmaatscbappij l' Union Chorale van Wervick-Frankrijk, een blijk van genegen heid willende geven aan hun wakker wer kend lid, hadden het zich ten plicht gerekend den bekroonde aan de statie af te halen en de wijk te doorloopen medeslepende pas-redou- blés spelende. Onnoodig er bij te voegen dat een groot getal bloemruikers en bloemgarven hem aan geboden werden. De turnmaatschappij La Libre Wer- vicquoise door eene kiesche beleefdheid van harentwege, woonde deze vrijwillige, eenvoudige en hartelijke betooging bij, ter eere van een kind uit Wervick. Eere aan M. Léon Bonneel 1 Dat hij onze vurigste gelukwenschingen gelieve te aanvaarden Mogen deze talrijke blijken van genegen heid hem aansporen om met meer iever dan ooit, zijne studiën voort te zetten I FESTIVAL. La ville de Namur organise cette année, un festival permanent pour sociétés d'Har- monie, de Fanfares, de Symphonie et de chant d'ensemble qui aura lieu les 2, 9, 16, 23, 30 aofit, 6 et 13 septembre prochains. Le montant des primes qui seront répar- 'ties par voie de tirage au sort s'élève A 2.500 francs. Pour tous renseignements, s'adresser k M. Emile Berger, secrétaire de la commission des fêtes, k l'Hótel-de-ville de Namur. De kleine burgerij. Het onderzoek naar den toestand der kleine burgerij heeft vele misbruiken aan 't licht gebracht. De algeme'ene aandacht wordt nu gevestigd op een feit dat de bezorgdheid der openbare besturen moet gaande maken. Op de buitenmarkten en in de kleine ste den strijken opgestelde dagen kramers neder die koopwaar, blijkbaar van goed allooi, te koop aanbieden aan prijzen die beneden de waarde staan en dus alle eerlijke con currentie onmogelijk maken. Er wordt gevraagd dat de politie met het toezicht der markt gelast, elke niet al te katholieke koopwaar zou in 't oog houden, desnoods eischen dat de herkomst er van worde bewezen en zoo er twijfel mocht be staan, eenvoudig beslag op de tentoongestel de waar worde gelegd. Diefstallen en loensche faillieten zouden misschien derwijze worden verhinderd. Veurne. Moordpoging. Tijdens de afwezigheid van pachter X.... te Beerst, nabij Dixmuide, drong de dienstknecht 's nachts op de kamer dezes echtgenoote, be dreigde haar met een mes en eischte het geld. De vrouw weigerde en eene hevige worste- i ling ving aan. De knecht stemde er eindelyk in toe zich te verwijderen en nam eene som van 35 frank mede. Het parket van Veurne is ter plaats afge stapt. De knecht is voortvluchtig. Meenen. 500 kilos tabak gesmok keld in automobiel. Het schijnt dat over eenige dagen een automobiel geladen met ongeveer 500 kilo's tabak, de grens overreed in volle vaart, zonder zich om de doeaniers te bekreunen. Hetzelfde feit ge beurde aan het bureel van Leers. Men denkt dat er beteugelingsmaatregeien zullen wor den genomen. Doch, hoe zullen de doeaniers een automo biel tegenhouden, rijdend met eene snelheid van 60 a 80 kilometers per uur. Zal men de barreelen herinvoeren? En derwijze zouden het de goeden met de kwa den moeten bekoopen. Pleziertreinen. Zondag 5 Juli, dag der zeewijdiog, zullen er zijn uit Brussal, Antwerpen, Zwijndrecht, Kortrijk, Ingel- munster, Iseghem-Rumbeke, Roeselaere-Be- veren, GhsLichtervelde, Haezebrouck Caes- tre, Godewaersvelde-Abeele, Poperinghe, Yper, Zonnebeke, Moorslede en Rijsel-Rou- baix-Tcurcoing de moeilijken stoelgang, het onzuiver bloed, brengen alle soorten van onpasselijkheden voort. Om deze kwalen te vermijden en te genezen is er niets beter dan van tijd tot tijd een pilleken van Depratere te nemen. Deze pillen worden maar verkocht per doos, aan 1,50 fr. Te bekomen te Yper apotheek Socquet, Poperinghe Monteyne, Comen Van Win dekens, Meenen Sioen en Rotiers, en in al de goede apotheken. Roeselare. Een bediende van den luchtreiziger Dumortier, van Brussel, heeft Zondag namiddag, alhier een gevaarlijke op stijging gedaan. Zooals aangekondigd was, moest hij gezeten zijn op een velo, onder het schuitje vastgemaakt. Op 't laatste oogen blik werd de velo, inderdaad, aan 't schuitje gehecht, maar op zulke wijze dat, als de luchtbal opsteeg, de luchtreiziger, tengevolge van het uitschuiven der touw, in een zeer slechte houding zat. De velo was goed vast, maar te laag om hem toe te laten de koord- ladder te bereiken om in het schuitje te ge raken. De luchtreiziger was alsdus veroordeeld op zijn velo te blijven zitten en den luchtbal op goed geschied aan de grillen van den wind prijs te laten. Gelukkig had hij veel ballast medegenomen en daar het begon te regenen verzwaarde het gewicht, zoodanig dat de luchtbal een paar kilometers verder reeds daalde. De luchtvaarder, klom in zijn schuitje, wierp ballast uit en ging ditmaal voor goed in de hoojte, tot hij eindelijk op 't grondgebied van Hooghlede neerdaalde. Denzelfden avond nog kwam de luchtreizi ger weer te Roeselare aan. Leest allen de twee boekjes ge schreven door Lucien Anspach op den H. Alfonsus Liguorius die, volgens 't Nieuwsblad, een GROOTE KERK LEERAAR, een IEVERIGE BIS SCHOP is. Gij zult dan zien wat is wat. Die twee boekjes zijn verkrijgbaar, voor 20 centiemen, bij den uitgever van Het Weekblad, Rijselstraat, Yper, eenen goeden Zich te bevragen ten bureele van dit blad cc o c S s ■a N H tü w m m S MEEST GEZOCHTE OJ S 1-3 M (L H F» Ci bc 03 o Af 2 'o OOOOOOOO OlDOOOOOO o" O O 00 O cvl O O O r-H t— OlOOOOOOlO O 3^ O O O O O 00 <D h O H r—1 I O O O r-1 OU (Ni O O O O O O CO O O O O O O 00 O O O O O Ci O O) (-> CS E-t t, ÖD ÖD O ei m 'o Pl P4 «3

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1903 | | pagina 3