AANBESTEDING. DANSFEEST HECTOR CASIER Julienne BOUÖKENOOGHE ELROSE Maatschappij Burgerwacht. Wervick. Landbouw. HAAR HERSTELLER VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Waarom nog hoesten Dimanche 29 Novembre RIJSCHOOL. Kleermakers en Kleermaaksters Entree 25 centimes. Plantaardige Geneeskunde Geheimeziekteü Brussel (Midden) Populierstr. 14 de la firme: Gasier-Van Elslauder Verandering van woonst met IS December Yan de Vandenpeereboomplaats naar de Boter straat, 32. A VENDRE HHS Schietiog van 26 November {1903. Kartons. 20 20 20 25 20 105 25 25 25 20 10 105 20 25 20 15 15 95 20 20 15 20 10 85 10 20 05 20 25 80 Fol J. Maschelein Gaimant A. Butaye A. Burgho A. Poeleman D, 25 10 15 15 15 80 Deweerdt, Ch. 10 25 15 5 20 75 Zondag U. had een avondfeest plaats, ge- geuen door de turnmaatschappij La Libre Wervicquoise in de groote zaal van den Cercle musical Nieuwstraat. Een orkest van liefhebbers, de heeren Poupart gebroeders, (escrime en boxe) Heer Paul Bonneel, komiek en juffer R. Truwant, pianiste, verleenden hunne welwillende me dewerking aan het feest. Aide n" van 't programma verwierven veel bijval. De gezamenlijke oefeningen der pupillen, eene afdeeling gevormd over twee maanden, werden gebisseerd. De modelpozen en de pyramieden zonder werktuigen, twee nieuwe nummers, vielen vooral in den smaak van 't publiek. Eene bijzondere melding voor de heeren Poupart die vele behendigheid aan den dag legden, in hunne optochten van escrime en boxe. Heer Paul Bonneel, komiek verwierf naar gewoonte de algemeene toejuichingen. Juffer R. Truwant, eene beginnelinge, heeft zich goed uit den slag gotrokken. De aanwezigheid van verscheidene Yper- sche vrienden, onder andere M. V. Moreau, moniteur-chef der Onvermoeibaren, deed ons veel genoegen. Kortom, aangenaam feest, gelukt boven alle verwachting en 't geen niet afsteekt: eivolle zaal en schoone ontvangst! Eere aan de turners der Libre Wer vicquoise en in 't bijzonder aan M. Paul Castelain, eere-voorzitter, M. Jean Ledoux, voorzitter en M. Georges Dumoulin, moni teur-chef, de onvermoeibare inrichters van dit schoon feest BURGERSTAND van den 20 tot den 27 November 1903. Geboorten. Gryfion Magdalena, St. Christoffelstraat Logier Maria, Paradysstraat. Clynckemaillie Emilius, Neêrstraat. Vercruysse Sidonia, Bukkerstraat. Segers Lambertus, Rijsselstraat. Merveillie Rachel, Almoezenierstraat. Verleure Fleury. Kanonstraat. Huwelijken. Kerrinckx, Mauritius, timmerman, en Acquet, Helena, dienstmeid, beiden te Yper. Deschamps, Alphonsus, vlaswerker en De- vos, Alphonsine, kantenwerkster, beiden te Yper. Mahieu, Renatus, werktuigmaker en Van- delanoitte, Anna, zonder beroep, beiden te Yper. Hoogwelgeboren Jonkheer de Hemptinne Josephus, nij veraar te Sint Denys-Westrem en Jonkvrouw Surmont de Volsberghe Mag dalena, zonder beroep, te Yper. Percque, Gustavus, behanger en Vandamme Evelina, dienstmeid, beiden te Yper. Depuydt, Arthur, landbouwer te Wyt- schaete en Parret, Irma, zonder beroep, te Yper. Sterfgevallen. Goethals, Romanus, 76 jaar, herbergier, weduwaar Lamel, Virginia, echtgenoot Van- derschelden, Maria, Neermarkt. Bagein, Suzanna, 62 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Rijselstraat. Ver Eecke, Theophilus, 22 jaar, letterzet ter, onhehuwd, Meenenstraat. Permeke, Paulina, 65 jaar, kantwerkster, ongehuwd, Rijkeklarenstraat. Bogaert, Felix, 33 jaar, uurwerkmaker, echtgenoot van Vermeersch Sidonia, Rijsel- selstraat. hoogte te houden van die kwestie. Daarop stellen wij ons voor heden daarop terug te komen en een der suikerhoudende of melassevoeders te bespreken, namelijk Sucrema waarvan de vakbladen in den laatsten tijd nog al met lof gewagen. Sucrema is een bruin poederachtig voe der waarvan de melasse der suikerfabrieken den grondslag is. Men treft er aan voor peerden, voor melk vee, voor zwijnen en voor hofgevogelte. Elk heeft eene verschillige samenstelling, al naar de behoeften der dieren waarvoor het bestemd is. Het Sucrema nr 1, bestemd voor hoor vee en bijzonderlijk voor melkkoeien, is sa- mengesteld als volgt40 °/0 melasse30 °/0 I dubbel gezift katoenmeel Texas; 10 lijn- meel Cleveland; 20 °/B Cornfeed. Een woord uitleg over elk dezer stoffen zal niet overbodig zijn. In ons vorig artikel hebben wij uitgelegd wat melasse is en gezegd dat zij omtrent den helft van haar gewicht suiker bevat. Ook waarborgt men 20 suiker, wat on geveer gelijk staat met het dubbel van goede voederbeeten, voor wat den inhoud aan sui ker betreft. Het katoenmeel is van de beste hoedanigheid, want er komt tegenwoordig veel gemeen in den handel. Het dubbel ge zift Texas katoenmeel levert alle waarbor gen op En daar dit meel gemiddeld 42 °/0 eiwit en 13 vet bevat zijn er in die 30 kgr 12.6 kgr eiwit en 4.9 kgr vet. Het lijnmeel Cleveland is zeer rijk aan eiwit, doch arm aan vet. Mr Crispo, de bestuurder van het Labora torium van Antwerpen, schrijft daarover het volgende Het is klaarblijkend dat het lijnmeel Cleveland een veel meer geconcentreerd voedsel is en van meer weerde dan de lijn- koeken. Door zijn hoog gehalte eiwitstoffen - heeft dit lijnmeel een zeer groote voedings- weerde in de rantsoenen. Wat nu het Cornfeed aangaat, dat is een Engelsch woord dat maisvoeder beteeken t En inderdaad Cornfeed is anders niet dan het gemalen produkt van den maïsstengel, op voorhand van de knoopen en grove ve zels beroofd. Dit voeder bevat volgens gedane ontledin gen, meer voedende bestanddeelen dan goed hooi en heeft daarenboven een hoog opslor pend vermogen, zoodat de vochtigheid der melasse wordt opgezogen en Sucrema zonder ongemak bewaard kan worden. Uit onze beschouwingen kan men afleiden, dat dit voeder uit grondstoffen van allereer ste hoedanigheid bestaat, zoowel onder op zicht van voederweerde als van geschiktheid voor de melkvoortbrengst. In den handel waarborgt men voor su crema nr 1 den volgenden inhoud Veevoeding. Sucrema voeder. In een vorig artikel wezen wij op den in vloed van de suiker in de voeding der huis dieren en wij beloofden onze lezers op de Droge stof 89.53 Ruw eiwit 24.29 Vet 3.54 Koolhydraten 44.41 waarvan suiker 20.- Dit melassevoeder werd onlangs in het orgaan landbouwblad Brabant-Hainaut der comicen van Brabant en Henegouwen, door M. Gaspart, ten sterkste aanbevolen. Het kost ongeveer 14 fr. de 100 kilos. Men geeft er van per dag en per kop voor melkkoeien 3 tot 4 kilogr. - peerden 2 4 verkens 1 2 Ofschoon het door de dieren gretig geno men wordt, ter oorzake van zijn hoog sui kergehalte en zijnen zoeten smaak, is het altijd aan te prijzen, zooals overigens bij alle verandering, met eene kleine hoeveelheid te beginnen en trapsgewijze op te klimmen. erstelt grijs, wit of verkleurd haar epaaldelijk tot zijne oorspronkelijke leur; houdt het uitvallen tegen, herstelt bepaalde!: kleur; h reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocnt door CoÜf.iaParf. Hoofd-Dépöt: 26, ruoEtienae-Mircel, Parijs. Ie bekomen bij M.Raym. OMMESLAGH, i mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Eene eigenaardige vraag werd on langs gericht tot den Intermédiaire des chercheurs et des cuiieux. Men vroeg de samenstellingen het begin van den bijval eener bereiding tegen jicht en rhumatism, die zeer doelmatig en in Europa zeer ver spreid is. Ziehier het antwoordOns statis tisch bureel kan geen ontledingslaborato rium worden. Doch wij kunnen verzekeren dat de Elixir Vincent eene plantaardige be reiding is wier voortreffelijkheid erkend werd door eene groote hoeveelheid echte ge tuigschriften, gelegaliseerd en in groote mate dan welke andere specialiteit ook. Watou. Vrijdag morgen begaf de on derwijzer V.... van Watou, bij Poperinghe, zich naar zijne school. Hij scheen zeer som ber. Rond 9 uur verliet bij zijne klas, keerde te zijnent terug, lei zich te bed en schoot zich door het hoofd. De dood volgde oogenbiikke- lijk. Men kent de reden dier wanhopige daad niet. De schoone calander bij elk pak Fin-Fin. De Beukelaar wordt niet betaald, maar koseloos gegeven als geschenk. Het Ministerie van oorlog heeft 13*0 paarden aangekocht voor de ruiterij. Onder deze paarden treft men er aan van alle rassen. De geneesheeren verklaren openbaarlijk dat één enkele flesch Siroop Depratere bestaande uit tolubalsem en het kleurloos en werkzaam uittreksel van N oor weeg- schen teer, gezuiverd van alle bestand deelen schadelijk voor de maag, den hevig- sten en oudsten hoest geneest. Geen enkele keel- of borstziekte weer staat aau zijne spoedige werking, zooals bronchiei, influenza, kinkhoest, heeschheid, astme, zelfs de tering. De Siroop Depratere, zeer aange naam om nemen, is verkrijgbaar aan 2 fr. de flesch. Te bekomen bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe; Van Windekens, te Komen; Sioen en Rotiers, te Meenen; Rodenbach, te Iseghem, (Markt)en Vander Marliere, te Waas ten. In onbepaald verlof. —De klas van 1902 der linie en der jagers te voet, alsmede het beheersbatailjon, is heden in onbepaald verlof naar huis gezonden. A 2 1/2 heures de relevée STAD V I" ER. De raad van beheer der Rijschool zal ZATERDAG 5 DECEMBER 1903, om 10 1/2 ure 's morgens in tegenwoordig heid van den heer plaatsbevelhebber en na verdere goedkeuring van den heer minister van oorlog overgaan tot de openbare aan besteding voor het in pacht nemen van het PAARDENMEST komende gedurende het jaar 1904, uit de stallen van het ver meld gesticht. Het lastkohi6r en het model van aanbie ding zijn voor iedereen zichtbaar van 9 tot 11 ure 's morgens, ten bureele van den lui tenant betaalmeester DE BECKER, in de kazerne der ruiterij, waar de openbare aan besteding zal plaats hebben. Yper, den 21 November 1903. De raad van beheer op bevel Daufresne de la Ohe valer ie. De Becker. Ter gelegenheid van St. Cathérine geeft de maatschappij EEN LUIS TERLIJK OP MAANDAG 30 N0VEM3ER 1903 in het lokaal «DE BEURS. Cartonstraat albier. entrelale équipe de 1' Union Sportive Roularienne. et le Cercle Sportif Yprois. Ce match se jouera sur le terrain du Cercle SPORTIF YPROIS au Kruisstraat, cóté du CaféDe Mande. Architecture, Création et Modification de Pares et de Jardins, genre Auglais et Frangais selon les deruières régies de l'art, ARCHITECTE-PAYSAGISTE diplómé de l'école d'horticulture et d'agriculture de l'élat d Gand AU QUAI, 24, YPRES. Grand assortiment de Plantes, Arbres et Arbustes forestiers et d'ornement. Conifères, Arbres fruiliers. Spécialité de bouquets d'Orangers et toute autre garniture florale. MQDENMAAKSTER. co CS3 >-ï P3 o, H M Ph a> S3 17,00 14,25 13,00 00.00 00.00 0.00 280.00 416 16,50 14,00 12.00 00,00 00,00 000 230,00 3,90 Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers. 25 Harmonium Américain, Bureau ministre, avec fauteuil Cartonnier, Buanderie, Machine a laver. S'adresser au bureau du journal. MEEST GEZOCHTE J A 1 14 U a4> r* A K 1 t- De Ll Colonel Voorzitter, De L' Betaalmeester Spoedige genezingen zonder hervalling door de Plantaardige behandeling van 1. Geheïmezieltten (pas ontstane of chronische vloeiingen; 2. Onmacht, vernauwingen en aambeien 3. Qnzuiverh. van 't bloed en huidziekten. 4. Chronische aandoeningen (der borst, maag en blaas). Raadplegingen door specialisten aan het Wederlandsch Geneeskundig Gesticht a'.ie dagen van 3 tot uren. Zondagen en feestdagen van 9 tot 12 uren. Zending van 't blad tusschen 't Begijnhof Plantaardige Geneeskunde. en de op aanvraag. Vischmarkt. O 05 Ch O fc a w i— O 00 O} bc cö "O Ch hoogste pr(js per 100 kil. laagste prijs per 100 Verkochte kwantiteit o o o o o o o O O O o o o O O O O O o" Granen, enz.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1903 | | pagina 3