DE SCHEIDING Driedubbele Schande. 99 beesten en een boer( GROOT NIEUWS Vertegenwoordigers Levensverzekeringen. Beenhouwers De Omkooping. 't Is een transia. Herbergiers! Een laatste oproep aan d'Herbergiers. BERICHT. Vlaamsche Ster. Burgerstand YERSGHILLIGE TIJDINGEN. De borstsiroop DePratere ELROSE HAAR HERSTELLER De bloedzuiverende behandeling EEN MEISJE OPGELET. gevraagd A. STORIE-YANDENABEEIE, tholieken als liberalen, dat er een toezicht noodig is zoowel in de stadszaken als in deze van het land? Zien wij niet in de Kamer van Volksvertegenwoordigers en in den Senaat, ■waar verscheidene partijen vertegenwoor digd zijn, dat alle wetten en voorstellen dui- deliik onderzocht en besproken worden? Zoo ook moet hei op het stadhuis te Yper zijn. W.ij, Yperlingen, zonder onderscheid van denkwijze, zouden er voorde 1 uit trekken. Hoe dikwijls hebben wij Diet slechte voorstellen zien stemmen door dwang of vriendschapsbetrekkingen onder onze oppc-r- bazen. waar de eensgezinde raadsheeren te gen waren, maarniet durfden tegenspreken omdat zij op vodfhand wisten niet genoeg ondersteuning te vinden bij hunne vrienden. Ziedaar, Yperlingen. waarom het noodig is de heeren Nolf en Iweins, twee gematigde liberalen, naar het stadhuis te zenden om de katholieke raadsleden te ondersteunen, welke met goede gedachten bezield zijn. Ja, katholieken, gij hebt niets meer te vreezen; uwe vrienden zijn meester op het stadhuis, bij de Hospicenen den Disch, maar gij hebt er alles bij te winnen met te stem men voor de liberale kandidaten, om alle za ken rechtvaardig en juist te zien bespreken en te besturen. Yperlingen, gelijk tot welke denkwijze gij behoort, allen ais één man gestemd vooi dè heeren Nolf en Iweins, onze twee volks vrienden, om een rechtvaardig en gegrond toezicht in alle zaken te kunnen uitoefenen. Vergeet niet hoe de stadsmannen met u handelen in het Vleeschhuis en den Abbattoir. Na de stemming komt er alhier eene boucherie économique die aan u allen de concurrentie zal doen De klerikalen koopen stemmen. Wij kunnen een klerikaal noemen die gebruik maakt van zekere papiertjes. Wij kennen de namen der kiezers die van die papiertjes ontvangen hebben. Wij kunnen de plaats aanduiden waar de omkooper zijn stelsel beproeft. Wij wachten dat men er gebruik van make. Wij zullen den plichtige op heeter daad betrappen. Men vermaakt zich niet weinig in de stad met een bemiddelden klerikaal, rentenier, die in de kiezing van October aanvaard had in zijne wijk de schatbewaarder en de bemidde laar te zijn voor het koopen der stemmen Hij heeft dapper gewerkt en met vrucht. De eenen zeggen 80, andere zeggen 100 kiezers hebben naar hem geluisterd, mits betaling in geval van welgelukken. Nauwelijks was de kiezing voorbij, of de deur van den vreedzamen man was gestadig bestormd door de lieden wien bij geld beloofd had. De eerste week zegde hij de kiezing is nog in transia, ik kan nog niet betalen. De volgende weken hetzeffde werd her haald, 't was altijd t is in transia hij was nog niet gemachtigd te betalen. De zaken zijn nog altijd op hetzelfde punt en de arme man weet niet meer waar zijn hoofd staat. De bel zijner deur klinkt van 's morgens tot 's avouds. Maar 't is altijd 7 is in transia en in de wijk heeft hij geen anderen naam meer dan 7 is in transia en God weet hoe men den spot drijft met zijne rekening. Het zal zijn 't Is in transia voor het ove rige zijner dagen. S* Pieternaar. Vooraleer gij u ter stembus be geeft denkt wel na wat er u te doen staat en wie uwe ware vrienden zijn. Wat hebben de katholioken ge daan? 1° Millioenen rechten gelegd op den alcool. 2° De stadskas geledigd en om geld te slaan lasten gelegd op de orgels, in één woord uwe belangen op alle manieren gekrenkt. Denkt daar wel aan en indien gij wilt moeten uwe vijanden vallen. Zondag aanstaande dus allen als één man tegen de katholieken en dop onder nummer* 1. en Ei» zijn klerikale kiesdravers die zich li ij eerlijke 1> 11 i»- gers wenden en ze bedreigen Irunne plaats of ittm werk af te nemen indien zij voor* de kaloten niet stemmen. 4*i j moet Lafaard zijn om zulke dingen te doen! Eerlijke Yperlin gen, gooit die man nen op straat met een stamp in hunne verdoumenisse! Moet liet zwart zit ten op liet Htadliuis om al de oneerlijke middels te gebrui ken om gelijksoortig aan liet bestuur te willen blijven Men vraagt nachtwakers, zich te begeven in het nieuw Chaletje, (vischmijn bij 't Kol- legie) van ten 2, 3, tot 9 ure 's avonds, den Dikken geleerden zal zetelen om hun te leeren stemmen II! 't lied van de socialis ten, dat van Surmont te leeren, 't is van zij ne compositie, en ter zeiver tijd zien wat er in de buurt omgaat Ruchtbaarheid. De vierde vertooning van 't abonnement is vastgesteld op zondag 14 februari, en sa mengesteld als volgt Op algemeene vraag, het beroemd drama in 5 bedrijven, en kluchtspel in een bedrijf. van den 29 Januari tot den 5 Pebr. 1904. Geboorten Marseloo Augusta, Schuttelaorestraat. Vanhaecke Suzanna, Lange Thouroutstr. Segers Guillielmus, Pennestraat. Lacante Albertus, Cartonstraat. Knockaert Zulima, Zonnebeke steenweg. Knockaert Ivonna, Paradysstraat. Bailliu Robertus, Mondstraat. Huwelijken. Decaestecker Cyrillus, landwerker te Boesinghe en Bruneel Leonia, landwerkster te Yper. Beseme Oscar, brouwer te Wetteren en Morlion Plorentia, zonder beroep te Yper. Sterfgevallen. Candeel Evelina, 46 jaar, kantenwerkster, echtgenoote Dewitte Desidenus, Schotland straat. Ferret, Rosalia, 68 jaar, zonder beroep, weduwe Decottignies, Stephanus, L. Thou- routstraat. Goethals, Prosper, 59 jaar, landwerker, weduwenaar Delbecque Hortentia, echtge noot Brisau Elodia, Gevangenisstraat. Merlevede Rosalia, 67 j. zonder beroep, ongehuwd, Weninckstraat. Bertier Edouardus, 69 j. paardengeleider, echtgenoot Verhaegüe Melania, Ziilebeke voetweg. Halleiu Daria, 23 j. dienstmeid, ongehuwd, Meenenstraat. Delanois Eugenia, 48 j. zonder beroep, echtgenoote Marbaix Augustus, Poperinghe steenweg. Denudt Albertus, 6 maanden, De Haerne- straat. l In een welgeiezen Duitsch landbouwblad I vinden wij de belangwekkende mededeeling, dat men den 22 December 1903 dus slechts eeoige weken ereleden, voor een kilo aardap pels den ongelooflijken prijs van 25.000 fr. (vijf en twintig duizend franken) heeft betaald en wel in Londen. Deze verbazende som, ruimacht maa. de waarde van een kilo zuiver goud, werd be taald voor de Eldorado pataten die in den laatsten voor aardappels bijzonder ongunsti- gen zomer bewezen hadden het best aan de ziekte weerstand te kunnen bieden en daarin de vroeger meestgezochte soort, waarvan de kwaiiteit allangs zeer verminderde, verre overtrof. Het is bekend, dat in Engeland de aardap pel gansch bijzonder de volksvoeding is, en vandaar dat zoo groote prijs werd gesteld op eene soort, die tegen wind en weder het best bestandbleek en den grootsten oogst beloof de. Deze \Eldorado aardappel heeft enkele knollen geleverd, die tot 4 4/2 kil. het stuk wogen, dus een aardappel voldoende voor minstens 10 personen Zoo groot behoeven zij bij ons in de Vlaan ders niet te zijn, maar een schoone aardap peloogst naar hoeveelheid en kwaliteit is voor onze landbouwers toch ook goud waard, en om dien te verzekeren is er niets beter dan bemesting door de echte opgeloste Peru Guanö. Raad van den geneesheer: Me- genoegen deelen we den volgenden brief met de van M. Daniel, doctoor der godshuizen te Brussel: Ik doe dagelijks den borstsiroop Depratere nemen voor den hoest, bronchiet en long ziekten. Ik bekom er wondere uitstegen me de het is de beste borstremedie die ik ken. bestaande uit kleurlooze teer en tolu- balsemsiroop is verkrijgbaar aan 2 fr. de fiesch bij den uitvinder te Oostende en Te bekomen bij' MM. May, Libotte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, PoperingheVan Windekens, te Komen herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coïff. m Pari. Hoofd-Dépót; 26, ruoÉtieiue-llarcel, Parijs. Ie bekomen bij M. Raym. OMM.ESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. De Gezondheid 's poeiers de Cock, het beste gekend geneesmiddel, voor de radikale genezing van alle maag ziekten, worden alleenlijk verkocht in gezegelde pakjes aan fr. 2 50 de doos. Alle doozen met pakken, moeten geweigerd worden als namaaksel zon der waarde. De compagnie Bovril. de wereld door be kend voor haar vloeibaar vleeschextract, kondigt hare balans af voor 1903. Daarin komt de netto winst voor met een cijfer van 3.484.263 75 franks, zij 250.000 fr. meer dan in 1902. van H. RUYSSEN bezit de eigenschap volkomen en zeker alle VELZIEMTEN als droog of nat zilt, dartels, katrienewielen, baardziekte, distels of haarworm, kloven en vervellen van handen en voeten' jeukte en allen anderen brand te genezen. Zij bes aat uit de beroemde Zilte zalf en de bloedzuiverende pillen Ruyssen. De werking der zilte zalf is wonderbaar en krachtig. Zij doodt de kiemen der ziekte en brengt net fel of de huid in zijnen normalen toestand. De bloedzuiverende pillen zijn de ge lukkigste uitvinding die men kan doen om het bloed te zuiveren en het te verkloeken. Zij wekken den eetlust op, bevoordeeligen de de voeding en bewerken den overgang des voedsels tot bloed en spieren. Zij vernietigen in het bloed al de slechte vochten en de ziekte verwekkend microben met hunne uitwerp sels waardoor zij het bloed rijk, gezond, zui ver en prachtig maken. Alleen de bloedzuiverendepillen Ruyssen bezitten die eigenschap boven alle soortge lijke, die meest al gsene andere uitwerking hebben dan op de maag en de darmen en dus niet rechtstreeks op het bloed werken om het te verzuiveren. Weigert alle pillen waarvan de doos den naam Ruyssen niet draagt, en die men u zou willen verkoopen voor bloedzuiverende pillen want doen zij u geen kwaad zij doen toch uwen tijd verliezen. De bloedzuiverende behandeling kost 2.50 fr. Pillen en zalf zijn ook afzonderlijk te be komen aan 1.25 fr. Er zijn ook halve doozen zalf aan 0.75 fr. en zeer groote doozen 5 fr, Mits een post.bon of timbers te sturen naar H. RUYSSEN, apotb te Veurne met het bedrag vermeerderd met 0 10 fr. per verzending wordt het geneesmiddel franco te huis bezorgd. Te verkrijgen in Yperen bij M. Aertsens (apotheker Becuwe). La collectivité des Fabricants et Produc- teurs en Produits alimentaires obtient le succès auquel il fallait s'attendre, sa partici pation sera extrèmement brillante, on sait que remplacement qui lui est reservé est un des meilleurs* du pavilion Beige, lequel est lui-mème placé dans la partie de l'exposition qui sera la plus fréquentée. Le coüt de la participation est flxée a 125 francs (cent vingt cinq francs) h forfait, et jamais conditions plus avantageuses n'ont óté faites k nos Pro- ducteurs. Nous ongageons done ceux-ci a profiter des derniers jours qui leur rests pour se faire inscrire a la collectivité dont l'Admi- nistration se trouve 8, rue du Miroir h Bruxelles (Téléphone n° 5701). I vraagt eenen dienst te bekomen voor het huiswerk, bovenmeid of kinder- I meid, zich te bevragen ten bureele I van dit blad. De Breimachien D'HAENBNS is alom vermaard als de eenvoudigste en sterkste welke hedendaags wordt vervaardigd. Zij maakt ronde en platte werken en door een bijzonder maaksel der sloten belet de breuk der naalden. Nieuwe gebreveteerde Naaimachien D'Haenens, voor breiwerk en andere artikelen toe te naaien. Verwisseling. Herstelling. Toebehoorten. Fabriek D'Haenens-Gathier. Kuiperskaai, 21, Gent. Goede commissie of vaste loon voor stokerij of fabriek van fijne likeuren van le klas, gekend voor zijne speci aliteiten. Adres: Stokerij. De Oranye Boom Hasselt. Verzekert uw leven en vraagt inlichtingen aan de Maatschappij The Metual Ul'<% van New-York gesticht in 1843, onder de toezicht van het gouvernement der Vereenigde Staten. Voorzitter RICHARD A. MAG GURDY. Beheerder voor Belgie LOUIS COLSON te Brussel. Geen aandeelhouders, al de winsten aan de verzekerden. Waarborg kapitaal op 31 December 1902, EEN miELJARD, NEGEN HONDERD EEN EN TACHTIG MILJOEN FRANKEN. De voordeeligstepolissen, de geringstepremiën. Inlichtingen kosteloos te bekomen bij den algemeenen agent voor Westvlaanderen 108, Beenhouwerstraat, 108, Brugge. c«mK.wgiv«ya i-csat2«.ü2£1 MEEST GEZOCHTE

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3