Verbergt u, zeuraars! Zij spotten er mede Lastenbetalers in uwe beurs Allerlei. Maatschappij der Oud-Pompiers. La Course Paris-Roubaix. Maatschappij Burgerwacht. Burgemeester. Benoeming. Sportleven. Burgerstand VERSCHILLIGE TIJDINGEN, eed en dat de wet de meineedige met strenge straffen treft. Neen, heeren klerikalen, nooit ziet men de beschuldigers de plaats der betichten nemen, wanneer zij maar de waarheid zeg gen 1 Het Journal d' Ypres spreekt geen ge benedijd woord over het bedrog dat in de Kamer bestatigd is geweest door M. Ter- moteen over de bespreking die er uit ge volgd is. Wij begrijpen die stilzwijgendheid. De wolven eten malkan ier niet op. Maar welke vuilnissen heeft de klerikale partij op haren kerfstok?01 Pouah 11 Het is reeds eenige maanden dat de ouders der kinderen die de twee gemeentescholen bijwonen de Looie en de school der Rij- selstraat verzoekschriften gestuurd heb ben naar het Stadsbestuur, strekkende om het volstrekt noodig getal onderwijzers en onderwijzeressen te bekomen. Tot heden is er geen gevolg gegeven ge weest aan die verzoekschriften. M. Colaert en zijne vrienden spotten er mede Waarom en voor wien zouden zij zich overigens moeten geneeren Hebben wij den 7 Februari niet gezien dat de Yperlingen liever eenige stukken van vijf franks hebben dan een goed beheer der stadszaken Waarover klagen zij dan Het provinciaal reglement ap het ope- ningsrecht der nieuwe drankslijterijèn, ver schuldigd aan het initiatief der heeren Fraeys, D'Huvettere, Iweins en Ci0, is van krachte sedert den ln dezer maand. Sedert den ln Maart moeten dezen die eene herberg willen openen, boven hunne andere belastingen, eene provinciale taks betalen van 300 franks. Men ziet dat de kiezing voorbij is 1 En in de naaste kiezing zullen de kiezers vergeten hebben of zullen zich laten hunne pooten smeeren 1 Waar er belet is, is er geen vermaak. dragen. Hij is almachtig geworden dank aan vijffrankstukken en aan de veelvuldige po gingen ee'ner onverdraagzame geestelijkheid die gansch politiek geworden is. Mijnheer René Begerem, die tijdelijk het ambt van schepen uitgeoefend heeft trekt zich terug om plaats te maken voor een jon geren en wakkerder persoon. Na wel de waarde van het verstand van al de oude en nieuwe Raadsleden gewegen te hebben, heeft de coterij Colaert en Cle M. Sobry aangewezen om zijnen opvolger te zijn. Deze is advokaat en Voorzitter der klerikale Jonge Wacht. Eenige nieuwe leden hebben willen protesteeren, maar zij hebben moeten toegeven. Men heeft bij de nieuwe veel hoogmoed en verwaandheid kunnen be merken, maar dit was niet gewettigd. Zij zullen welhaast de gelegenheid hebben zich te doen kennen door hunne daden en hunne woorden. Zij doen zich als leeuwen door gaan, wij zullen hen aan 't werk zien. Het werk verricht in de Kloosterpoort, omdat onze meesters werk hebben willen verschaffen aan een zeker getal kiezers, met een doel gemakkelijk om begrijpen, is eenvoudig dom Van een betamelijken hof, waarvan de beplanting gansch hernieuwd was geweest over nauwelijks twee jaren, heeft men een plein gemaakt met boomen omzoomd dit alles beteekent volstrekt niets. En te Yper is men dan verwonderd over den slechten toestand der stadskas! Is dat niet loutere verkwisting Er is opnieuw spraak den buurtspoorweg, eene ware pest, over de Groote Markt te doen trekken. Spijts de beslisssing genomen door den gemeenteraad, wil het de Burge meester, eu hij dringt het op. Zijn bewijsreden is dat de tram, met rond de stad te rijden, honderd duizend franken meer zou kosten; nemen wij aan dat dit ge grond zij ofschoon al de bevestigingen van M. Colaert niet te vertrouwen zijn, maar deze uitgaaf zal toch moeten gedaan wor den, want er is te veronderstellen dat ons bestuur nooit de gekheid zal begaan de koopwarentreins door de stad te laten rij den. Er zal dus een spoor moeten zijn om uit te wijken. Te Poperinghe, waar men op alle uren van den dag zurkelsoep van twijfelachtigen geur voert, ware dat aanneembaar; maar te Yper 1 Het is waar dat wij een Poperinghenaar voor burgemeester hebben die niet gemak kelijk is sedert de kiezing, en die de ge dachten zijner streek heeft, maar de Yper lingen moeten buigen en zijne grillen ver- Bericht. Zondag 13 Maart, ten 9 ure, Vermomd, gemaskerd en prachtbal, uitsluitelijk voorbehouden voor de leden der maatschappij. N B. De personen buite.i de stad wonende en voorgesteld door een lid zullen aanveerd worden mits betaling van eeaen ingangs- prijs van twee franken. Vrijdag 25 Maart ten 8 1/2 ure, AVONDFEEST. De 100 kilometers zijn geloopen geweest in 2 uren 19 m. 18 seconden. Pour la 9e fois, la Course classique com- prenant la distance séparant Roubaix de la Capitale, aura lieu le Dimanche de P&ques 3 Avril. Mais, cette jfois, le parcours devra ètre effectué sans entraineurs; l'homme sera ainsi voué h ses propres moyens et devra avoir toute l'énergie nécessaire pour triom- pher comme le meilleur. Déjè. une quinzaine de coureurs se sont fait inscrire, pai mi lesquels Maurice Garin, appelé saos conteste ie roi de ia route; sa participation certaine assure d ores et uéjh le succès de la course qui ne comprend pas moins de 2600 francs de prix. Voici le programme des courses de vitesse qui auront lieu au Vélodrome pendant 1 ar- rivée des coureurs de Paris-Roubaix 1. Courses a pied5 prix; 2. .Course d'Amateurs U. V. F.: 3 prix, objetsd'art; 3. Internationale (Professionnels)Prix 100 fr., 60 fr., 30 fr. Prime de 20 francs aux seconds des demi-finales, finale couiir en trois manches. 4. Handicap International, Prix: 75 fr. 40 fr., 20 fr., 10 fr. Engagement pour toutes ces Courses, au bureau du Vélodrome, rue de la Gare, 1. Les coureurs sont prévenus que le tarif des abonnements est le même que 1 année ier- nière soit 10 fr. pour l'anuée sans cabine cabine pour une personne, 30 fr.; pour deux personnes ensemble, 40 fr. S'adreser au concierge du Vélodrome. Schieting van 3 Maart 1904. Zondag 17 Aprilten 7 ure, Groot Concert gevolgd van BAL. Een Koninklijk besluit, verschenen, Zon dag 28 Februari, in het Staatsblad, benoemt M. Arthur Titeca, brouwer, burgemeester van West-Nieuwkerke. Wij bieden onzen vriend Titeca onze vu rigste en onze hartelijkste gelukwenschen aan. Wij hebben de overtuiging dat M. Titeca zijne duurbare gemeente den welstand en den luister zal teruggeven, welken eene klerikale overheersching kortstondig, ge- lukkiglijk haar ontnomen had. Hij zal de waardige opvolger zijn van den altijd be treurden M. Glorie. Nieuwkerke de schoone zal herleven 1 Uitslag der koers 1000 kilometers in den wintervelodroom te Parijs. Onzen kampioen den kleinen Vanderstuyft heeft uitstekend geloopeD gedurende de drij eerste uren: ziehier de positie der loopers in de lste uur: Vanderstuyft, Georget, Petit Breton en Pagie: 43 kil. 840 meters. Beaugendre: 42 kil. 333 m. Muller, Samson, Laeser: 41 kil. 333 m. Wattelier, Jeack, Jean Fischer 41 kil. Andresse40 kil. Joseph Fischer: 38 kil. Barroy, Nemmi: 36 kil. 333 m. 2de uur: Vanderstuyft, Georget, Petit-Bre ton, Pagie: 85 kil. 666 m., Beaugendre: 83 k. 333, Laeser 82 kil. 333, Jean Fisscher 81 k. 666 m., Muller 81 k 333, Jeack 79 k. Andresse 78 k. 666, Jos. Fisscher 69 k. 666, Nemmi 67; Wattelier 66 k. 3d8 uur: drij premiën van 150, 100 en 50 franks voor de drij eerste. Georget128 kil. 333 m., Vanderstuyft 128 kil, Petit-Bre ton 126 kil. 333 m., Pagie 123 kil. 333 m. Beaugendre 121 kil., Muller 120 kil. 333 m. Samson 120 kil., Jean Fisscher 119 k. Jeack 117 kil., Laeser 116 kil., Andresse 114 kil. Wattelier 103. Onzen stadsgenoot niet geprepareerd zijn de voor die koers vind het geraadzaam op te houden en zich te besparen voor de koers te Roubaix met Paasscben. Poelemans D. 20 15 20 20 25 100 Masschelein A. 25 20 15 15 25 100 Vermeulen H. 15 20 25 20 20 100 Burgho, A. 15 20 25 25 10 95 De weerdt Ch. 20 10 20 15 25 90 Fol J. 20 10 20 20 20 90 Pinteion M. 15 20 15 20 20 90 Legon E. 20 25 15 15 15 90 Froidure R. 15 25 10 10 15 75 Gewone schieting. Burgho A. 25 20 25 25 25 120 Pinteion M. 20 20 25 25 25 115 Masschelein A. 25 20 20 25 25 115 Vermeulen H. 25 20 20 25 25 115 Legon E. 20 20 20 25 25 110 Ommeslagh R. 20 25 25 15 25 110 FolJ. 20 25 20 25 20 110 Gaimant A. 25 20 20 25 20 110 van den 26 Febr. tot den 11 Maart 1904. Geboorten. Coutelle, Prosper, Kalfvaart. Pauwels, Cyrillus, Dickebusch steenweg. Vanderbeke, Mauritius, Hoornwerk. Deconinck, Josephus, Elverdinghestraat. Verhulst, Joanna, Statiestraat. D'Hondt, Robertus, Hondstraat. Louer, Suzanna, Mondstraat. Heughebaert, Magdalena, Neerstraat. Iseux, Bertha, Lombaardstraat. Pauwels, Emma, Janseniusstraat. Boudein, Gerardus, G. de Stuersstraat. Timmerman, Germana, Vlamertinghe steenweg. Roose, Ivonna, Veemarkt. Pannekouke, Marcellus, Hondstraat. Grouset, Henricus, Kortrijkstraat. Delaire Lucianus, O L. Vrouwstraat. Verkouter, Josephus, Zaalhof. Huysser, Martha, Frezenbergstraat. Huwelijk. Devos, Julius, landwerker en Staelen, Ju lia, kanten werkster, beiden te Yper. Sterfgevallen Verbeke, Blondina, 81 jaar, zonder beroep, weduwe Versavel, Josephus, Pilckemstraat. Room, Mauritius, 7 maanden, Kanonstr. Coffyn, Lucianus, 20 dagen, Bukkerstraat. Bartier, Olga, 8 maanden, Tegelstraat. Dubois, Agnès, 2 jaar, Sl Christoffelsiraat. Woets, Julius, 9 maanden, Neêrstraat. Germonpré, Rosalia,72 jaar, zonder beroep weduwe Böhm, Franciscus, Kaaistraat. Rabau, Wilhcdmina, 1 1/2 jaar, Tegelstr. Elewaut, Joanna, 78 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Rijke Klareastraat. Dehollander, Amandina 4 maanden, Blia denliedenstraat. Vanrvckeghem, Adelaida, 87 jaar, zonder beroep, weduwe Mille, Petrus, Rijselstraat Casteleyn, Albertus, 1 1/2 jaar, Schutte- laerestraat. Ballois, Florens, 1 jaar, Zaalhof. Libberecht, Georgius.lO maanden,Zaalhof Wullus, Elisa, 5 maanden, Lange Thou! routstraat Catteeuw, Octavia, 58 jaar, mutsenmaak- ster, weduwe Cnudde, Leonardus, S' Jacobs nieuwweg. Dufour, Rachel, 2 jaren, Neerslraat. Vanoverberghe, Carolus, 76 jaar, zon(jer beroep, echtgenoote Parrel, Nathalia, Post- boornestraaj. Ganne, Henricus, 49jaar, beenhouwer,we. duwaar Denoyelle, Maria, Kaaistraat. Menu, Georgius, 1 jaar, Rijselsteenweg. Devos, Mathilda, 51 jaren, dienstmeid, ongehuwd, Meenenstraat. Van Eecke, Ursula, 76 jaar, zonder beroep, weduwe Desmadryl, Ludovicus, Statiestraat, Er is geen beter bewijs dan de beves tiging der menschen van Yperen. Wij willen uwe aandacht op een der bij zonderste punten van al die gesprekken met het volk trekken. Men haalt altijd verslagen van menschen van Yperen aan. Een menscli Duidschland bewonende, zou u misschien diens aangaande eenen weisprekenden en waarheid vollen brief kunnen toezenden, maar gij zoudt zonder twijfel er liever eenen van eenen inwoner uwer stad ontvangen, niet waar. Niets opziensbarend. Waüneer men ziek is en men het gewenscht geneesmiddel gebruikt is het maar billijk dat men eenen voldoenden uilslag bekome. Mme Eveline Lepaire-Michiels, 6 Klaver straat te Yperen, zegt ons Sedert meer dan 6 maanden leed ik van de nieren, bijzonder als ik mij bukken moest waren de pijnen zeer scherp; ik sliep maar weinig en dan nog bewogen; ik had geene rust meer en stond gansch overmoeid en met stijve leden op; ik had altijd hoofdpijn, draaiingen, het water belast en ik verloor allen eetlust; de zorger eu de middelen hielpen mij niets, ik wist nis meer wat doen en wanhoopte; alsdan wild ik de Foster Pillen voor de Nieren waar van men zooveel goeds zeide nemen en i haalde ze in de apotheek Recuwe, te Yperei Tot mijne verbaasde vreugde, voelde ik a reeds van den derden dag zeer verlicht; vi dag tot dag verbeterde mijnen toestand zc wel dat ik in mineer dan veertien dag eindelijk genezen was. Ik verklaar het bovi staande waar en machtig u het kenbaar maken. Een woordje tot de vrouwen. Somm vrouwen schijnen altijd ongesteld te zi, Misschien hebben zij een knagende pijn in lenden,een neerdrukkend gevoelhoofdp of last van zenuwachtigheid. Dank nu i dadelijk dat gij «eene vrouwenziekte» he vele der zoogenaamde vrouwenkwale zijn gewoon weg nierziekten. Gij zijt m schien lichtgeraakt, zenuwachtig of ne slachtig, maar veriies den moed niet en b niet dubben over eene ingebeelde kwa Misschien zijn uwe nieren ongesteld 1 Wa om onderzoekt gij het niet Verzekert u dat men de «Foster Pillen v de Nieren geve van dezelfde soort als welke Mme Lepaire-Michiels gehad heeft. 1» kan ze in alle apotheken bekomen tegea 3f de doos of 19 f. de 6 doozen of vrachtvrij postals men de vraag stuurt aan de Engels apotheek van Ch. Delacre,50-30 Goudenb* straat te Brussel. Algemeen Depothou voor België. Le Procés du Journal Le ZW; zenr Lundi passé comparaissait dei la 6e Chambre correctionnelle notre 1 mais nerveux confrère illustré Le Z* zeur Cet enfant terrible qui toutes les sema armé de son crayon satirique taille croupières aux bonzes du gouvernement a commis le grrrand crime d'omettre a la nière ligne du dernier alinéa de sa quatri page.... Quoi?.... la silhouette du dé mystérieux qui Zwanza l'urne pari# taire?... Du tout. Notre minuscule confrère i tout bonnsment oublié d'iucrire le now d< imprimeur. ggn

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 2