SNIJ- EN NAAISCHOOL Pianisten DAME YELO Bij Modest Vanneste-Kerkhof I HECTOR CASIER Bloedtonic-Ruyssen Feestkalander. OCCASIE. Farine Malto-Lactée Phospho-Lactine (Jondenseerde Melk de la firme: Gasier-Van Elslauder Plantaardige Geneeskunde Geheime ziekten Brussel (Midden) Populierstr. 14 OPGELET Italië, enz.maar, voor zooveel wij weten, geene in ons land. Die twee werken onzer Oude School wer den in eene plechtige zitting van de Vrien den der Brugsche Musea aan het Stadsbe stuur overhandigd. Te dier gelegenheid hield de achtbare Voorzitter, Heer Baron Kervyn de Lettenhove, eene belangwekkende rede voering, waarin hij het streven zijner Maat schappij in een helder daglicht stelde en meteen herinnerde dat zij reeds negen wer ken, op min dan twee jaar tijds, aan het stedelijk museum geschonken had. Op zul- ken uitslag mag zij zich verhoovaardigen 1 In het sacrum der kapel van de Broeders Xaverianen, heeft Plori Van Acker reeds vijf der zeven groote paneelen geplaatst, met welker uitvoering hij verleden jaar gelast werd. Zij stellen voor: De H. Drievuldig heid, boven het altaar, en, langs elke zijde van het sacrum, twee episoden uit het leven van den H. Franciscus Xaverius. Twee pa neelen, wier onderwerp nog niet bepaald is, zullen het geheel volledigen. Alle kunstkenners, die het werk gezien hebben, zijn het eens om het te prijzen. De handeling is geanimeerd en de ietwat schelle kleuren worden getemperd door het sobere licht in de kapel. Deze laatste, overigens, werd geheel versierd naar de teekeningen en onder de leiding van Flori Van Acker, zoodat de kunstenaar hier de gelegenheid vond, om zijn werk voordeelig te doen gel den en er de aandacht op te vestigen. Daarin is hij onbetwistbaar geslaagd en wij wen- schen er hem geluk over. Dezen winter hebben de concerten onzer stedelijke muziekschool den bijval niet ge noten, waarin zij zich vroeger mochten ver heugen. Wat daarvan de oorzaak heet, is niet zoo juist uit te maken. Evenwel klaagt men over gemis aan nieuwigheden (oude uitvoeringen der eerste jaren komen te dik wijls terug) en niet steeds zijn de program ma's met onberispelijken goeden smaak op gesteld. Aldus kloeg men algemeen over het pro gramma van het laatste concert, dat, tus- schen heerlijke perels van Duitsche muz:ek, de kletterende en geraasmakende Bruilofts- marsch van Tinei kwam plaatsen. Op zich zeiven genomen kan dat stuk verdienstelijk Zijn; maar het is de kunst, het in een hem passend midden uit te voeren, zonder aan den indruk der uitvoering van andere wer ken te schaden. Als men volstrekt aan den Opziener der Belgische muziekscholen wil aangenaam zijn, door het uitvoeren van een zijner wer ken op een concert onzer muziekschool, dan moet de keus van dat werk met oordeel ge schieden, om niet heel de struif door één ei te bederven Uit eene woordwisseling, in de laatste zitting van den Gemeenteraad, kon men ver nemen dat in onze stedelijke Academie van Fraaie kunsten, de Geschiedenis der kunst niet aangeleerd wordt en dat voor dat vak, waarmede nochtans elke kunstenaar zou die nen vertrouwd te zijn, aan de Academie geen leeraar-titularis is? Die leemte is zeer jammerlijk in de opleiding der jonge kunste naars en daarin dient verbetering gebracht. M. Verkest. Bevestiging eens gebuurs. Onze lezers moeten twee gewichtige za ken aannemen, ten eerste dat hetgene volgt in Yperen gebeurd is en gemakkelijk be wezen kan worden en vervolgens dat er een groot verschil bestaat tusschen de meening uitgedruki in de dagbladen van die streek door eenen inwoner van Yperen, en die, welke men dagelijks in dezelfde bladen zien kan en die door personen eener andere stad uitgedrukt zijn. Mme Valérie Ommeslag, 123, Rijsselstraat te Yperen, zegt ons: Sedert wél vijfjaren kloeg ik.van de nieren, ik had zoo hevige pijnen, bijzonder als ik mij bukken moest, dat ik moeite had het niet uitte schreeuwen; dikwijls had ik draaiingen, zweetingen ter- zelfdertijd dan huiveringen, mijne nachten Waren slapeloos en bij mijn opstaan was ik gansch atgemat en gebroken, ik was moe deloos want niettegenstaande al de beproef ie middelen bekwam ik geene enkele verlich ting in mijnen toestand, ook toen ik zooveel goeds van de "Foster Pillen voor de Nieren» hoorde zeggen, wilde ik ze op mijne beurt beproeven en haalde er eene doos in de Apo theek Becuwete Yperen. Zeer goed beviel het mij, want de uitslag Was zeer merkbaarvan dag lot dag ver minderden mijne pijnen en voelde ik mij be ter en beter, zoowel, dat het mij heden schijDt eindelijk hersteld te zijn. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Het gevaar begint wanneer gij pijn in den rug hebt. Dit is het eerste en zekerste tee- ken van nierziekte. Foster Pillen voor de Nieren genezen de pijn, daar zij de nieren, die zich daar onder bevinden, genezen want het zijn in werkelijkheid de nieren, die ziek zijn en niet de rug. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mme Ommeslagh gehad he ft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen, of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre 50-52, Goudenbergstraat te Brussel. Alge meen Depothouder voir Belgie. Vergiftiging van het bloed staat al die genen te wachten die lijden aan gal, zuur, verstoptheid, troebele waters of door het keeren der jaren. Om dit te beletten raden we onze lezers aan de bloedzuiverende pil len Depratere te nemen, de best gekende, zonder aloës, die genezen zonder krampen noch ontsteldheid. 1 fr. 50 de doos te Oostende en te bekomen bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Windekens te Komen. En overal. Bloedarmoede, bleekzucht, neurast henie of zenuwachtige uitputting BLOEDTONIG- RUYSSEN is sa mengesteld van uittreksels van planten ver bonden met ijzer. Hij versterkt en verkloekt door vermoeienis, overmate werken of ziek te, dat uitgeput is door allerlei verliezen witte vloed, bloedvloeiingen, misvallen of of door keeren der jaren. Boedtonic geeft nieuwe kracht aan gansch het gestelmaakt de teedere, flauwe afgeleefde menschen weder kloek, frisch en gezond Bloedtonic wekt het bloed op en geeft het nieuwe kracht, om zijne menigvuldige functien met de vereischte regelmatigheid uit te voeren. Hij regelt de hartkloppingen, regelt dus de werkingen der longen en ge neest nierziektenregelt de maandstonden en geneest onvruchtbaarheid. Door zijne organische ijzerverbinding ge neest hij bloedarmoede of bleeke kleur in weinige dagen en is dus bijzonder toepasse lijk in het begin of het keeren der jaren. Hij stilt de zenuwen met ze te verkloeken en geeft den verloren slaap terug. Boedtonic is bijzonder aaubevolen om MAAGPIJN te genezen Bloedtonic is te verkrijgen in alle goede apotheken in flesschen van fr. 1.25, 2.00 en 5.50. In pillen van fr. 2.00 de doos fr. 5.50 de 3 dozen, in eens genomen. Weigert alle namaaksels De pillen zijn rood en bedrukt met woorden Bloedtonic Ruyssen. Mits een postbon te zenden naar H. RUYS-' SEN, apotheker te Veurne, met het bedrag vermeederd door de kost n van verzending, krijgt men dadelijk de geneesmiddelen te huis. De kosten van verzending zijn: Voor de pillen fr. 0.10 en voor de flesschen f. 0.50 per verzending. 3 flesschen worden franco ver zonden. Te verkrijgen in Yper bij M. AERTSENS, apotheek Becuwe. 19 Juni Kemseke Baa nkoersen 175 franks prijzen. 19 Roubaix-Wez-Macquart en terug 20 fr. 15 fr. 15 fr. 10 fr. 5 fr. 5 fr. 3 fr. voor Heeren, Damen en Jufvrouwen, bestuurd door Mr en Mme DEMEERE, Con- sciencestraat, 46, Kortrijk. Voor inlichtingen vraagt prospectus die u gratis zal gezonden worden. Depot van Busten en Mannekins. Buste reclame 3.50 fr. alle groote. Busten op maat 15 ft*. Depot van modegravuren voor kleermakers en kleermaaksters. Mits opzending van fr 1,25 in postze gels, ontvangt men kosteloos het nieuw ver schenen muziekstuk MARCHE DE L UNION H VANDERLINDEN, zoon. Ond-muziekbestuurder der 2° Afdeehng Pupillen te Namen. Bestuurder der Koninklijke Harmonie van Veurne. De opbrengst van den verkoop is bestemd voor het Werk der Studiebeurzen. Schrijven aan M. BRUNEIN, Pannestraat, Veurne. eene onlangs nieuwe gekochte XE KOOI" aan zeer genadigen prijs, in zeer goeden staat en weinig bereden geweest. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. Door alle Doktors aanbevolen! GULDEN MDALIE op de Internationale Tentoonstelling van voeamgstofjen tsrussct, u<j-±. Doktor LICOPS' het beste voor kleine Kinderen Prijs: 1 fr 25. Doktor LiICOPS' onovertroffen voor Kinderen, Ouder lingen en Zieken! Prijs: 2 iranken. Doktor LICOPS' voor zuigelingen en alle huiselijke gebruiken. Te koop en in alle goede Apotheken FABRIEK TE MONTZEN (België.) ZADEL-GREELMAKER, Dixmudestraat, 36, Yper. Schoone keus van fijne portemonnaies, portefeuilles, cigaren étuis, tabakbeurzen, in portemontersschoone honde colliers, muilebanden, en leidsels enz... Rijgetten, jachtgetten, ordinaire, hooge half hooge, en leege getten in alle gekende modellen, speciale getten met élastique voor cyclisten, alsook lederen manchetten, zeer ten dienste der cyclisten, koetsiers, slach ters, enz... Alles ten huize naar beliefte op maat en model gemaakt. Verzorgde vermakingen, spoedige bedie ning. In magazijn alle slach van koorden en borstels, sponsen en zeemvellen, blink, vet en vernis voor het onderhoud van alle leder, kopervet en ossevoetolie. M P5 a d a >-D oo 19,00 15.00 16.00 0-00 .000 14,00 260,00 1,90 18,00 14,50 15.00 00,00 00,00 7,00 225,00 1,75 000 000 000 000 000 1250 20362 00 Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers Architecture, Création et Modification de Pares et de Jardins, genre Aüglais et Franyais selon les dernières régies de l'art, ARCHITECTE-PAYSAGISTE diplómé de l'école dl horticulture et d'agriculture de Vètat ix Gand AU QUAI, 24, YPRES. Grand assortiment de Plantes, Arbres et Arbustes forestiers et d'ornement. Conifères, Arbres fruitiers. Spécialité de bouquets d'Orangers et toute autre garniture florale. m t lil I— 11— 111 8 u O-O De Breimachien D'HAENENS is alom vermaard als de eenvoudigste en sterkste welke hedendaags wordt vervaardigd. Zij maakt ronde en platte werken en door een bijzonder maaksel der sloten belet de breuk der naalden. Nieuwe gebreveteerde Naaimachien D'Haenens, voor breiwerk eu andere artikelen toe te naaien. Verwisseling. Herstelling. Toehehoorten. Fabriek D'Haenens-Gathier. Kuiperskaai, 21, Gent. GENEZEN DOOR hot blood dot 7i'jnfl lrlnoltloa ^onlo»o«» buuft O 0) door N r-i I—l 'X H b£ ei ti fn CD hoogste prijs per 100 kil. laagste prijs per 100 Verkochte kwantiteit Granen, enz. 4S07 genezingen In 1903 Spoedige genezingen zonder hervalling door de Plo.ntaardige behandeling van 1. Getieimeziekten (pas ontstane of chronische vloeiingen; 2. Onmacht, vernauwingen en aambeien!; o. v^uzuivtsru. van l uiueu' eu riuiuz.ieK.ieii. 4. Chronische aandoeningen (der borst, maag en blaas). Raadplegingen door specialisten aan het Wederlandsch Geneeskundig Gesticht alle dagen van 3 tot T uren. Zondagen en feestdagen van 9 tot 12 uren. Zending van 't blad tusschen 't Begijnhof Plantaardige Geneeskunde en de op aanvraag. Vischmarkt.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3