Melrose Bel Aanwerving. Onderscheiding. Onze Tuindag. Maatschappij der Oud-Pompiers De Onvermoeibaren. Rijschool. Snelkoersen te Roubaix. Den gouden bol te Parijs Feestkalander. Burgerstand Plechtige ontvangst van eenen bekroonden Wervickaan HAAR HERSTELLER makeD, reeds bestemd voor groote verfraai ingen, het overige van den grond, zegt hij, zal zuivere winst zijn? En 't is voor een dertig duizendtal fran ken, waarvan hij eenige eenheden zal moe ten aftrekken voor de waterleiding, het leggen van riolen, van straten en van voor landen, dat men het noodig vindt den hot der statie af te schaffen die prachtig zou geworden zijn indien men er eenige geluk kige veranderingen aan gedaan had. Wanneer men aan de vreemdelingen zegt dat ons stadsbestuur besloten heeft dien hof in bouwgronden te veranderen, bezien zij u ongeloovig aan, niet kunnende geloof hech ten aan zulke kolossale dwaasheid, zij zijn er van verstomd. Indien de stad het volstrekt noodig vond te bouwen, waarom geen nieuwen boule vard gemaakt die rechtover den anderen kwam en tusschen beide eenen hof, die de bijeenkomst zou geweest zijn der wande laars Vele Yperlingen weten nog de schoone beslissing niet onzer wethouders, het is maar wanneer de werklieden de boomen zullen vellen, de massieven zullen afschaffen en de beslissende verlenging der de Stuers- straat zullen afteekenen dat zij kreten van verontwaardiging zullen slaken; ongeluk kiglijk het zal te laat zijn. En waarom die groote fout, die onherstel bare zinneloosheid te begaan? Welnu de reden er van is zeer eenvoudig, het komt er op aan geld te slaan van al wat zij bezit men moet de leening uitstellen, die zich toch zal opdringen, en die zal gedaan worden. Ziedaar den schoonen toestand door ons bewonderenswaardig stadsbestuur gemaakt, dat zoo zeer opgehemeld is door het Jour nal d' Ypres. 't Is waarachtig de moeite waard Bij Koninklijk besluit van 28 Juni wordt het burgerlijk eereteeken verleend, te weten: De medallie van 2ie klas, aan Demerlie (P.) veldwachter der stad Yper, als belooning der diensten door hem bewezen gedurende eene loopbaan van ruim vijf en twintig jaar. Onder het liberaal bestuur, hekelden de heeren klerikalen hevig onze vrienden wan neer zij wat vertoefden het programma onzer gemeentefeesten te doen verschijnen. Alsdan was het programma gemeenlijk aangeplakt in de tweede veertien dagen der maand Juni. Wij zijn heden den 10 Juli en wij ver wachten altijd met ongeduld den uitslag der beslissingen van de feestcommissie. Allo, heeren klerikalen, schudt u eens wakker 1 VAN YPER. Uitstap naar Nieuwpoort-Baden, Zondag 21 Augusti 1904. BERICHT. De leden der Maatschappij alleen mogen zich doen inschrijven op de repetitiedagen der Harmonie, om deel te nemen aan dat uitstapje. Het feest van zondag 11. door de Onver moeibarenDe Wervicquoise, (Wervicq) en Progrès par le Travail, (Meesen), ge geven in d'herberg het Hoekje was aller prachtigst ingericht. Het eerste deel, de verschillende oefenin gen zijn door deze maatschappijen uitge voerd geweest met eene juistheid en eene volmaaktheid die allen lof verdienen. Eere aan hunne moedige leermeesters, dien wij onze beste gelukwenschen aan bieden Het tweede heeft evenwel gegeven ge weest. Eene bijzondere melding voor 't ballet italien door de Wervicquoise gegeven, die de aanwezigen zeer wel bevallen heeft. Wij wenschen de inrichters geluk over den grooten bijval dien het feest opleverde. Wij bedanken hen en al de leden der com missie voor de moeite die zij zich getroost hebben om hunne eereleden op een aange naam feest te vergasten. Nog eens dank en proficiat. Ziehier de uitslag der aanbesteding voor het leveren en plaatsen der meubels noodig voor de eetzaal der officieren der Rijschool van Yper. Instel: 7.964 fr. 35. Hebben aangeboden MM. Demoor-Van Wijnendaele Oudenaerde 7,532 fr. 65 Desal- man Yper 7.550 fr. De volgende aanbiedingen waren geschre ven op ongezegeld papierWedSix-Delacauw en zoon, Yper, 7000 fr.; O. Segers, Yper, 7,558 fr. en Dujardin-Lammens, Brussel,. 8,621 fr. Vrijdag, is de regimentschool van 't 3® linie, met den trein van 3.38 ure uit Bever- loo terug gekomen. Het 3® bataljon, insge lijks t'Yper in garnizoen, zal maar den toe komenden maand terugkeeren. Groote vergadering van 10 Juli in de velo droom, om 2 1/2 ure. Het wellukken der koersen voor zondag is van nu af verzekerd; de commissie der velo droom heeft de verbintenissen aangeknoopt der bijzonderste rijders met gangmakers die te Parijs zooveel bijval genieten. PDarioli, de winnaar der groote prijs van 26n Juni die al zijn tegenstrevers ver sloeg als Gongolz, Guignard, Petit-Breton, Darrogon enz. Bar die den 3 Juli te Pa rijs (Pare des princes) 81 kil. 100 meters liep in een uur en Lepoutre, onverslaagbaar op de voor hem zoo welbekende piste van Roubaix. Geheel het belang der vergade ring bestaat in den strijd van deze 3 mannen op 15-30 en 20 kilometers met gangmakers in motocycletteiedereen zal deze hart klop pende kampstrijd willen zien; behalve deze nummers is er een snelkoers voor sprinters op 5 kil. waaraan onze kampioen Vander- stuyft zal deelnemen en een koers voor mo- tocycletten. De velo-rijders van Yper die gaan zien zullen vertrekken zondag om 1 uur aan de Rijselpoort herberg De Ster bewoond door Emile Pycke. op 13-14 Juli. Het is nogmaals onzen kampioen Vander- stuyft die Belgie gaat vertegenwoordigen in de groote 24 urenkoers die jaarlijks te Parijs plaats heeft; Woensdag avond zal het ver trek gegeven worden in de velodroom Buf falo aan een twintigtal loopers waaronder de Zwitsers Laeser en Jaeck, dc Amerika nen Leander en Morgan, de Argentijnen Preton-Breton en Mazan, de Italiaen Muller, een belg en de overige franschmans. De personen die den volledigen uitslag willen bekomen en uur per uur de koers volgen kunnen zich den journal L'Auto aan schaffen bij den verkooper van dit blad, Logie, Goude Poortstraat. In het volgend blad zal ook geheel de koers opgegeven worden. Wij wenschen veel geluk aan onzen stads genoot den kleinen Vanderstuyft om zege pralend uit den strijd te komen. 10 Juli, Merckem, Ringsteking, Vogelpik. 10 Juli,Comines-ten-Brielen, Ringsteking. 10 Juli, Roubaix, groote snelkoersen. velodroom. 12 Juli, Steenkerke, in twee series, velo droom. 13-14 Juli, Parijs, Gouden bol, 24 u. koers. 17 Juli, Thourout, snelkoersen. 17 Juli, Ghistel, Ringsteking. 24 Juli, Roubaix-Seclin (heen en weer), 50 kilometers, zonder gangmakers, degene die reeds een le prijs behaald hebben worden 5 minuten gehandicapeerd. 9 Augusti, Brussel-Yper, baankoers voor de Yperlingen alleen. van den 1 tot den 8 Juli 1904. Geboorten. Joos, Maria, Zonnebeke steenweg. Hustinx, Daniel, Doorgangstraat. Callewaert, Germana, Bukkerstraat. Godderis, Urbania, Elverdinghestraat. Vandemoortel, Cesar, Kauwekijnstraat. Segers, Lucia, Tempelstraat. Baeyens, Bertha, Moscoustraat. Notebaert, Josephus, Meenenstraat. Huwelijken. Coppin, Josephus, statiebediende en Van- derheyden. Lucia, zonder beroep, beiden te Yper. Raes, Albertus, douanier te Oostduinkerke en Hamoir Nestorina, strijkster, te Yper. Sterfgevallen. Devaux, Edouardus,78 jaar, zonder beroep, weduwenaar Latour, Elodia, Rijselstraat. Coffyn, Ludovicus, 88 jaar, zonder beroep, weduwaar Deswaene, Theresia, Meenenstr. Moerman, Maria, 16 jaar, naaister, onge huwd, Eigenheerdstraat. Gouwy Ludovica, 17 jaar, modenwerk- ster, ongehuwd, Kalfvaart. Gisquiere, Marcellus, 3 weken, Doorgang- straat. Maandag 27 Juni had alhier, onder eenen grooten toeloop van volk, de plechü^JBnt- vangst plaats van den jongen Autist Heer Leon Bonneel, die in het Brusselsch Conser vatorium, met onderscheidingden ln prijs van lezing en transpositie en den ln prijs van uitvoeringkomt te behalen. Zijne medeburgers, te recht Aer. over zijn groot succes, hebben hem triomfantefijk in gehaald De driekleur wapperde aan alle huizen en de statieplaats waar de overwinnaar woont, het lokaal der fanfaren «Am Cercle Musi cal en verscheidene andere gebouwen, waren luister lij k versierd. Bij de aankomst van den trein van 6 ure 43 ra. die den jongen kunstenaar in zijne ge boortestad aanbracht, vond hij aan de statie: 1° Het Gemeentemuziek 2° De Koorzangmaatschappij La Re naissance. 3° De Koorzangmaatschappij Concordia. 4° De fanfaren Les Amis Réunis door hare eereleden gevolgd. 5° De maatschappij Les Amis Réunis de la Gare 6° De turn maatschappij La Libre Wer vicquoise 7° De Liberale Jonge Wacht. 8° De maatscb. der oud-soldaten Patrie 9° De koorzangmaatschappij l'Union Chorale van Wervick-Zuid. De fanfaren en het gemeentemuziek speel den de Brabanqonne en heer Mullie, ge meenteraadslid, afgevaardigde van het sche- pencollegie, verwelkomde den bekroonde. Aan het hoofd van den stoet bemerken wij de fanfaren Les Amis Réunis waar van den bekroonde deelmaakthet ge meentemuziek komt aan het einde. Al de maatschappijen dragen kronen, pal men, bloemen, garven of bloemtuilen. De fanfaren Les Amis Réunis zijn voorafgegaan van drie karteldragers en van eene prachtige gouden kroon met breed blauw lint, voor opschrift dragende in gul den letters: De fanfaren Les Amis Réu nis aan Leon Bonneel Ist® prijs van het Brusselsch Conservatorium 1904. Een prachtig gouden uurwerk door de eereleden der fanfaren Les A mis Réunis aangeboden, is door eenen turner op een smaakvol blauw fluweelen kussen gedra gen. (Onze gelukwenschen aan de knappe vervaardigsters.) De indrukwekkende stoet, door den jon gen kunstenaar gevolgd, zette zich in be- wegiüg onder het oorverscheurend gerucht der toejuichingen, welk bijna dit der pas- redoublés overtrof. In het gemeentehuis bood de heer Burge meester den bekroonde in name der gansche bevolking,zijne warmste gelukwenschen aan. Bij zijne aankomst en bij het verlaten van het gemeentehuis, werd hij door eene machtige Brabangonne van het gemeente muziek begroet. De kreet Leve Leon werd door de leden der fanfar< n aageheven. Aan den dorpel zijner woning wederge- bracht, werd hij door M. Fové, eerevoor zitter der Koorzangmaatschappij «Concordia* gelukgewenscht. De volgende maatschappijen volgden den stoet 1° De turnmaatschappij La Libre Wer vicquoise 2° De Liberale Jonge Wacht. 3° De maatsch. oud-soldaten Patrie 4° De Koorzangmaatschappij V Union Chorale 5° De maatschappij Les Amis Réunis de la Gare 6° De fanfaren Les Amis Réunis door hare eereleden gevolgd. Bij de aankomst van den stoet in den zetel der fanfaren, was dit groot lokaal opge. propt van volk. Een tooverachtige aanblik voorwaar 1 Op het verhoog bemerken wij den be kroonde, door zijne familie, de bestuur- ea eerleden der fanfaren, de bestuurleden der andere maatschappijen, de vaandels, de kro nen, de bloemengarven en de bloemtuilen omringd M. Maricaux, nam het woord in dezer voege Lieve Leon, Namens de fanfaren Les Amis Réunis kom ik u mijne warmste ge- luk wenschen aanbieden voor het schitte- rend succes, dat gij in de wedstrijden van het Brusselsch Conservatorium komt te behalen. «Dank aan uwe ontembare werkkracht dank aan uw hardnekkig streven, dank aan uwe volharding, is Een 1" prijs van lezing en transpositie; Een 1® prijs van uitvoering, u met on- derscheidingtoegekend. Deze schitterende zegepraal, lieve Léon, welke uwe makkers der fanfaren uit gan- scher harte toejuichen, strekt u tot de grootste eer, alsook aan uwe geboorte- stad en bijzonderlijk aan uwe teerbeminde maatschappij Les Amis Réunis waarvan gij een der getrouwste leden zijt. Namens het bestuur, de eereleden, den bestuurder en de muzikanten der fanfare, namens uwe liberale vrienden, bied ik u deze kroon en dit juweel aan, als pand onzer rechtzinnige vriendschap I Leve den in prijs van het Brusselsch Conservatorium!!! De bekroonde dankt hartelijk en verzekert de fanfaren zijner gansche verkleefdheid. Een warm vivat werd ter eere van den held van het feest aangeheven. De voorstellingen worden voortgezet en de bekroonde wordt vriendelijk en vrooljjk door zijne makkers gefeest. Om 9 ure leidt een prachtige lichtstoet den bekroonde naar zijne woning. Het lokaal der fanfaren is verlicht en men bemerkt aan den gevel twee prachtige transparents. Gansch de statieplaats is insgelijks ver licht! Om 10 ure, komt men naar het lokaal der fanfaren terug waar een levendig bal dit schoon feest sloot, waarvan den indruk onvergetelijk zal zijn. Correspondentiën uit Poperinghe te laat toegekomen kunnen maar toekomende week opgenomen worden. Alle correspondentien moeten den donder dag gezonden worden om te kunnen dezelfde week in het nummer verschijnen. De redactie. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Coüf. on Pari. Hoofd-Dépót: 26, rucÊtieaae-llarcel, Parijs. le bekomen bij M.Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. In Augustus eerstkomende, hebben een Ylaamsche en een Fransche wedstrijd plaats, elk voor het aanwijzen van 20 CANDIDA- TEN tot de bediening van KLERK bij bet beheer van Spoorwegen, van Posterijen nn van Telegrafen, -ft— i i ll I l i I augg^WftBS'ftl 'BIL i" MEEST GEZOCHTE

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 2