Melrose Eeestkalander. Dood van President Krüger. Burgerstand HAAR HERSTELLER Luistert Kadé, uwe proza trekt op 'nen hutsepot jongen, en je moet wat orde bren gen in uwe hersenpan I Het liberaal mani fest der senators, de Phil harmonie van Po- peringhe, en de kathoooolieke flnantiën van 'tiand, alles wordt door kadé in 't Vuilblad te samen opgedischt! En de finantiën van 't land kent Kadé op zijn duimtje, deze zijn uitstekend goed en om het te bewijzen komt Kadé met een paar reien cijfers voor den dag. 'T is boter aan de galg, jongen immers de katholieke Senator JM. Delands- heere, staatsminister heeft volop verklaard in het Senaat dat de flnantiën van uwe vrienden De Smet de Naeyer en Cle het land naar den dieperik helpen. Stel u dus met hem 't akkoord och arme Kadé! Ons artikel op de kristelijke verdraag zaamheid hoe kristelijk) is onvatbaar ge bleven voor het doorluchtige brein van dien langgerokten koopman in hemelsche glorie. Toemaar Kadé lief, een beetje couragie jongen, en binnen eenige weken zult g'er misschien in gelukken er iets van te vatten. Maar ja, misschien wel dat al het geld dat hij gekost heeft (het geld van iedereen meen ik) om te leeren, niets voortgebracht heeft dan eene drooge vrucht. Wij hebben alle reden om zulks te veronderstellen Kadé Uwe zoo verstandige als geestige uitdruk kingen over die blauwe bloemtjes, die zoo zeer in uwe gebenedijde neus kittelen doen ons hartelijk lachen. Ge doet ons 't effekt van 'nen olifant die wilt de Polka dansen. De naam alleene van M. Nolf doet K. D. spartelen ljjk 'nen duivel in 't wijwatervat. M. Nolf is de meester en de stichter der Philharmonie ofte liberaal muziek. Ja lieve lezers dat wil Kadé en 't moet zoo zijn mordicus 1 Verder de Poperingnaars zijn maar de knechten van M. Nolf! Dat noemt men spreken van koorden in 't huis van een gehangene; zijn er wel grootere knechten dan Kadé, de katholieken, pilaarbijters en overdragers van Menheer de Deken. Hij is hun meester, aan hem moeten ze het gaan vragen om een plaatsken te bekomen als er een open staat. Zoo is 't dat geen greffler meer kan benoemd worden te Poperinghe zonder M. de Dekens permissie 1 Waar zijn nu de ware knechten Kadé?? M. Nolf is onzen representant God zij ge dankt en hij zal het blijven spijts al de Kadés der wereld maar hij laat alleman gerust en bemoeid zich met onze zaken niet en nog min met de Philharmonie. Maar waar den aap uit de mouw komt, is in eene historie van achter den spion, in een huis van d'Yperstrate. Ah 1 Ah daar zjjt ge volkomen in uwen rol Kadé 1 Daar verschijnt Escobar en Loyola volop in zijn verachtelijk werk van mouchard 1 Treffelijke lieden vervolgen en benadeeligenhoe kris telijk en hoe stichtend ook. Nu ge haalt er eer van, en de deftige lieden, zelfs deze van uwe partie walgen er van. Dien Kadé zondt zjjne bespieders naar Meesen waar eenige liberale vrienden de nagedachtenis van een alom geacht en geëerbiedigd man gingen vereerende mouchards van Kadé bij het zien van zoo eene edele en deftige manifesta tie trokken daar gezichten gelijk honden die azijn gelikt hebben. En die blauwe bloemtjes dan van al die vlasschaards op al die geuze borsten 't was om er razend van te wor den. De mouchards van Kadé trokken er druipneuzend van onder bij het zien van zooveel geestdrift en zooveelblauw. Maar Kadé, als het zoo voortgaat ge moet naar den institut Pasteur of S' Hubert 1 Ge moet weten dat al die slechte geuzen en liberalen der schoone muziekale kring: De Philharmonie, hunne polleviën vagen aan al uw gebenedijd gezeever, en dat zij zullen voorwaarts rukken onverschrokken en on bevreesd, zich de spreuk herinnerde Doe goed en zie niet om 1 Voilé, Kadé. Geus. PROGRAMMA van het groot Concert gegeven in den tuin der Philharmonie (Muziekalen Kring) op ker mis Maandag 1904 ten 0 ure 's avonds onder het bestuur van M. Eug Van Elslande. Ist® Deel. 1. Allegro militaire avec Trom- pettes et Tambours (Quinet) 2. Ouverture de La Muette de Portici (Auber) 3. Stabat mater dolorosa (Rossini) 4. Divertissement sur des mo- tifs d'Offenbach (Van Elslande) 5. Schillermarsch (Meyerbeer) 2la Deel. 1Ouverture de Jeanne d'Arc (Verdi) 2. Mosaïque sur l'Opéra Mireille de Gounod (Van Elslande) 3. A) Charme d'Amour, Valse Lente arr. (Van Elslande) b) Prélude pour Flflte, So liste M. A. Oreel (Mayeur) 4. Bergeronnette, Grande Valse arr. (Van Elslande) De stukken van dit merkwaardig pro gramma werden allerbest uitgevoerd en men zou moeilijk onderscheid kunnen maken daar allen met volmaaktheid werden weer gegeven, nochtans dient bijzonder gemeld te worden de Prélude voor kleine fluit, solist M. A. Oreel aan wie eene echte ovatie werd toegebracht. Tijdens het feest zag den hof der maat schappij prachtig uit, overal was het publiek druk bijeengezeten; ruim duizend per sonen waren opgekomen, getal dat nooit werd bereikt, want zelfs de oudste leden weten van dergelijken toeloop niet te spre ken ook was het genoegen op eenieder te lezen. Dit eerste concert der nieuwinge- richte Philharmonie was dus een succes, een zegepraal voor de maatschappij, voor den achtbaren en kundigen heer Van El slande, muziekemester en zijne muziekanten, die bewezen hebben dat hunne kunstschaar steeds zoo machtig blijft als vroeger. Aan gevangen met de uitvoering der Braban- conne is het Concert geslóten op algemeene aanvraag met de populaire volksmarsch ge toonzet door M.Van Elslande welk herhaalde malen werd toegejuicht. Om te eindigen ons compliment aan de heeren commissarissen van het feest die eene welgemeende goede orde hebben weten te verzekeren. Het Bal. Op 10 uren was de zaal der Philharmonie reeds proppensvol en nauwelijks was het bal begonnen. Geheel den nacht verdrong zich aldaar eene menigte dat alle gedacht te boven gaat. Hoe het er mogelijk was te dansen begrijpt men niet, en toch heeft men gedanst dat hooren en zien overtreft. Aan vreugde en geestdrift scheen geen einde te komen want ten 3 ure 's morgens was het er nog aan de gang. De vuurvogelschieting. 'S anderdaags om 4 ure en half deed de Philharmonie eene wandeling naar de statie vergezeld door talrijke stichters en eerele den. 'T was er noch min noch meer een echt volksfeest dat duizende wandelaars had aangelokt. Voor de muziekanten had er eene vuurvogelschieting plaats hun door de maat schappij aangeboden met daarbij menige lekkere pintjes. Degenen die nu bijzonderlijk van dit wel- gelukt feestje weten te spreken, 't zijn de herbergiers aldaar die zonder uitzondering confraters zijn der nieuwe maatschappij en ter dezer gelegenheid beste zaken gemaakt hebben. Bijvoegsel Naar wij vernemen hebben thans 150 nieuwe leden zich laten inschrijven bij de Philharmonie als stichters en eereleden en dit nauwelijks op een maand tijds 11 Onmiddelijk na de kermis zal een nieuwe leergang beginnen onder toezicht van M. Eug. Van Elslande voor nieuwe muziekan ten leerlingen die zich hebben aangeboden. Als nu maar K. D. van 't Ypersch Vuil blad niet razend wordt zal het bliksem te verwonderen zijn 1 De schieting aan de pers der gilde St. Sebastiaan. Zondag 10 Juli heeft de gilde van St. Se bastiaan eene groote schieting gegeven, waarin 249 schutters zich deden inschrijven. De oppervogel ter waarde van 150 franken werd afgeschoten door M. Callens van Le- degem, de 2de hoogvogel door M. Dequeecker brouwer te Gyverinchove, de 3de door M. Leroy van Rousbrugge beide prijzen ter waarde van 75 frs. de 3de en 4d® eerevogels van 40 franken werden door de heeren Mas- schelein brouwer te Poperinghe en Adriaen van Dickebusch afgeschoten. De schieting door een helder weder be gunstigt is allerbest afgeleopen en zal lang in het geheugen der vreemde gildebroeders bijblijven. Het lokaal der pers was smaak vol versierd met fransche en belgische vlag gen en 's namiddags had aldaar een Concert plaats gegeven door eenige leden der Phil harmonie, 't geen veel heeft bijgebracht tot het welgelukken van het feest. Proficiat aan de aloude gilde van St. Sebastiaan alsook aan haren volksgezinden heer hoofdman Emiel Valcke. Doch het is betreurenswaardig dat het stadsbestuur van Poperinghe niet noodig ge dacht heeft de pogingen van St. Sebastiaan's gilde asn te moedigen door eene geldelijke tusschenkomst. Deze schieting was iets nieuws en had vele vreemde schutters aan gelokt die den ganschen dag in stad hebben doorgebracht tot groot profijt voor herber giers en hotelhouders. Doch zij komt koste lijker voor de inrichtings gilde dan de schie tingen van andere jaren. Om deze dubbele reden had de stad eene geldelijke toelage moeten toestaanmet deze te weigeren heb ben de stadhuismannen eens te meer bewe zen dat er te Poperinghe alwaar contribu- tiën en opcentiemen nochtans zoo hoog staan geen enkele centiem te verkrijgen is voor het inrichten van openbare feesten en volks vermaken. 2Correspondentie. Vindt ge niet, beste lezers, dat onzen K D. zoowat door de mand valt? hij verliest zijne slagpennen hé? maar ook 't is om van spijt te barsten. Ja. Hij had nogtans getélé- foneerd naar den hemel; Ja. Allo, Allo Allé. St. Médard als 't u belieft Aan wie heb ik de eer Kadé van 't vuilblad van Yper als 't u bl Wiedat???.:.. K.... Ja heiligen S' Medard, als 't u belieft, 't was om u te vragen eenige sluizen te wil len openzetten om de feesten te beletten van die.... van die.... slechte maatschappij u weet wel.... Kadé ge suft hé.... Wij hebben hier een compromis met die menschen om tel kens dat zij feesten geven of uitstapjes doen, de zon in 't hoogste van den hemel te han gen en ge kunt wel peinzen hé, kadé.... Maar S' Medard toch, ik zal 't besterven moet dat zoo voortgaan.... Kadé ge suft.... kunst eens eventjes mijn heilige... hielen... Linge, linge lingkrak En zoo komt het dat Kadé nie ketent is 1 Oh chameau 11 Bericht voor Poperinghe. Te beginnen van Zondag en acht dagen zal het Weekblad alle Zondagen ver kocht worden te Poperinghe op de markt en in stad ook aan de kerkdeuren na de missen. Men kan het Weekblad nog verkrijgen bij den verkooper Deschodt aan de statie, mits zijnen naam aan hem op te geven, om het blad t'huis te doen bestellen. Elk zeg het voort 1 Demandez le Weekblad Ohle bon Journal 1 4 pages 5 centimes 1 17 Juli, Thourout, snelkoersen. 17 Juli, Ghistel, Ringsteking. 17 Juli, Bixschote, Snelkoersen 12-8-5, inleg 0.50 c. 24 Juli, Elzendamme, Ringsteking. 24 Juli, Roubaix-Seclin (heen en weer), 50 kilometers, zonder gangmakers, degene die reeds een 1" prijs behaald hebben worden 5 minuten gehandicapeerd. 31 Juii, Valenciennes, Velodroom, Snel koersen. 9 Augusti, Brussel-Yper, baankoers voor de Yperlingen alleen. Uitslag der snelkoersen te Roubaix van 10 dezer 1° Koers Amateurs le Donkemepnitch, Cambrai2de Fernandez Brussel3de Deso- bry Roubaix. 2® Koers International: le Vanderstuyft; 2® Massart Luik, 3®VanMeenen, Roubaix; 4e Martin Douai. Schoone koers van den kieinen Vanderstuyft die alhoewel nog in laatste positie in de laatsten draai, al zijn konkurrenten oversteekt en wint op 50 ctm. voor Massart. 3® Koers Match Lepoutre Bac-Darioli. Blijven in de drij manchen zoo geklasseerd Lepoutre door Bathiat geentraineerd wint gemakkelijk. 4® Koers Motocycletten1® Bathiat Rijsel 2" Antony Arras, 3" Dupuis, Caré Parijs 'dié de tweede plaats ging veroveren heeft in een draai gevallen zonder zich te kwetsen. Schoon weder meer dan 6000 nieuwsgie rigen. President Krüger is den 14 dezer ten 3 ure 's morgens te Clarens overleden. Stephanus-Johannes-Paulus Krüger, ge boren den 10 October 1825, was dus de 79 jaren ingetreden, hij was afstammeling der Hugenoten van den 8 tot den 15 Juli 1904. Geboorten. Boyaert, Dionysia, Statiestraat. D'hooghe, Achillus, Klaverstraat. Litiere, Gaston, Meenen steenweg. Dubois, Agnès, Pennestraat. Tavernier, Amandina, Korte Meerschstr. Noyez, Camillus, Zonnebeke steenweg. Huwelijken. Larmuseau, Carolus, landbouwer te Moor slede en Debandt Paulina, zonder beroep, te Yper. Parmentier, Achillus, sergeant major bij het 3d® linie regiment te Oostende en Louer, Josephina, strijkster, te Yper. Hoorelbeke, Achillus, land werker te St-Jan en Wyllemet, Emma, dagloonster te Yper. Sterfgevallen. Gesquiere, Coleta, 82 jaar, zonder beroep, weduwe Pattou, Leopoldus, Rijkeklarenstr. Liagre, Carolus, 45 jaar, peerdengeleider, ongehuwd, L. Thouroutstraat. Decreus, Juliana, 72 jaar, zonder beroep, echtgenoote Doolaeghe, Carolus, St. Jacobs nieuwweg. Struye, Zoé, 76 jaar, zonder beroep, on gehuwd, St. Jacobstraat.- herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkoelt door Coiff. en Pari. Boofd-DépOt: 26, rucÉtienae-Marcel, Parijs. le bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Eene eenvoudige vraag. Is het woord van eenen inwoner van Yper niet meer overtuigend dat de onzekere taal van menschen, die elders wonen Mm® Servaes, 18, Schottelaarstraat te Yper, zegt ons: Sedert drij jaren had ik aanhou dende nierpijnen; dikwijls waren zij zeer scherp en gingen mij door gansch den rug, 's morgens was ik vermoeider dan daags te voren bij 't slapen gaan, ik had altijd draaiin gen en geenen eetlust meer, ik had geenen slaap meer, mijn water was troebel en bran derig, de minste beweging was mij pijnlijk, ik was mistroostig, want ik had zoovele middelen zonder uitslag beproefd, toen ik de weldaden verkregen door 't gebruik der Foster Pillen voor de Nieren vernam haalde ik er aanstonds eene doos in de Apo theek Becuwe, te Yper. Ik was zeer tevreden over den verkregen uitslag, want reeds van den vierden dag sliep ik beter, ik herkreeg eetlust, mijne pijnen verminderden zoowel, dat ik tien da gen later niet meer dezelfde was, en heden, dat ik genezen ben, wil ik met dankbaar heid dit weldoenend middel aanraden aan degene, die van de nieren lijden zooals ik zelf leed. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Een geneesheer van groote faam heeft ze keren dag verklaard, dat de nierziekte, de noodlottigste van alle ziekten, uitgenomen de tering, was. De reden daarvan is dat d® MEEST GEZOCHTE

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 2