Groot BAL GOEDE HOFSTEDE Professor Jonckheere Wonderbare schoonen Orgel Bloedtonic-Ruyssen Verzekeringen. goede toezichters en algemeene agenten. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. ELROSE HAAR HERSTELLER Plantaardige Geneeskunde Geheime ziekten Brussel (Midden) Popalierstr. 14 Herberg t De Beurs bewoond door OSCAR VANSEVENANT Mr M" MEIER, Farine Malto-Lactée Phospho- Lactine Condenseerde Melk Om seffens te huren lijzen buiten te schoppen en hunne aan vragen in flenters te scheuren, wel is waar het is een geestelijk die uw zulke les sen durft geven. God beware uw daarvan beer burgemeester. Wij liberalen wij raden uvv steeds welwillend te blijven met ieder een, dit doende zult gij handelen lijk het aan' eenen burgemeester betaamd die burge meester is en moet zijn niet van eene kliek maar van al zijne stadsgenoten. Volgt liever het schoone voorbeeld dat li beralen geven, zij die de priesters toch beleefd ontvangen wanneer deze tweemaal 's jaars naar hunne huizen komen schooien voor St. Pieterspenning of iets anders, al hoewel zij priesters de liberalen in Het Nieuwsblad, laten bespotten en lasteren. Alzoo zult gij nog een ander voorbeeld volgen van de liberalen, die de oude katho lieke kandidaten, schepen Vandenberghe en andere, met hoffelijkheid hebben ontvangen toen deze hunne stemmen kwamen bedelen voor de gemeentekiezingen tegen de demo- kraten de heeren Devos, Verscheure, Scha- ballie, enz. en Gij zelve, Heer Burgemees ter, wanneer gij op rang stond tegen boer Lefever in uwe eerste kamerkiezing gij hebt stemmen gevraagd aan liberalen en gij zult niet vergeten hebben dat deze U niet hebben weggeschopt integendeel dat zij uw beleefd hebben geantwoord. Welaan, heer Burgmeester, zoolang gij hoofd der stad zijt, volgt liever schoone voor beelden al kwamen deze van de liberalen, en verstoot integendeel met verachting K, D. of de slechte priesters die u in het Nieuws blad, den raad geven uwe stadsgenoten die naar uw huis komen buiten te schoppen, of hunne aanvragen in flenters te trekken, want de lieden die zulks durven schrijven zijn allezijns door eene helsche poliiieke pas sie verblind. Aanvaard, Mijnheeren, de verzekering on zer hoogachting. Eenige leden der gilde van Sl Sebastiaan. Den open brief van Kadé Ah ga! Kadé en is geen bucht peis-je I Peerman heeft zijne studiën gedaan in de Universiteit (maar te Leuven niet)!! 'T is Menheere zelve die 't zegt in 't vuilblad van Yper waarin hij thans de eerste vioole speelt in het concert der vuile gazetschrijvers. Soorte zoekt soorte, zijne artikels en zijne proza bevestigen ten overvloede dat kadé een bekwame kerel is met allerbeste opvoeding!! Het vuilblad kon geen beter medewerker vinden. Wat ons betreft wij kennen nu toch altijd iets van de biographie van zijnen merkwaardigen persoon, wie weet, ja, kwestie is hij geenen gewigtigen notaris? of zooverre te wegein plaats van seminarist. De tyd zal 't misschien nog uitwijzen. Van de weke om ne keer te veranderen schrijft kadé eenen brief naar burgemeester en gemeenteraadsleden van Poperinghe, en zeker om postzegels te sparen doet hij zijnen brief opnemen in't vuilblad en Engel gaat er mee rond! 'T is immers zooveel verspaart, zooveel buit, men moet slim zijn, zegt kadé, als men is uit om buiten het is op de schuttersgilde van St. Sebastiaan dat hij bus- teld en met niet weinig katoen want die gilde kitteld in zijn gebenedijden neus. 'T is immers eene liberale gilde en dan nog eene der talrijkste van Vlaanderen, voor wat het getal schutters betreft. Ziet hier nu waarvan er kwestie is. De gilde van St. Sebastiaan heeft eene groote schieting gegeven op 2a kermis zon dag die merkelijk veel profijt in de stad bracht. Er waren 249 schutters opgekomen die alhier den geheelen dag hebben doorge bracht. In vele gemeenten waar dergelijke schie tingen gegeven worden verleent het gemeen tebestuur geldelijke toelagen aan de maat schappij die de schieting geeft. De heeren der commissie hebben ook stappen aange wend bij den burgemeester van Poperinghe om van de stadskas, en niet van hem eene geringe subsidie te bekomen voor de schie ting, doch de subsidie werd geweigerd, maar de gilde St. Sebastiaan heeft toch de schie ting gegeven tot groot profijt van vele her bergiers, hotelhouders en andere personen van de stad. Daar is nu de klerie, de schrikkelijke klerie van K. D.l! hij die zijne opvoeding ge kregen heeft in de Universiteit maar te Leuven niet, wil de burgemeester van Pope ringhe betere manieren leeren om de rnen- schen te ontvangen, den burgemeester moet per naaste de Sebastiaan mannen buiten schoppen, zegt hij, in flenters scheuren, enz. Brr. Oh IA lal! Attends, attends, attends, zegt Tony bij Sosman, gij moet ze precies niet al dood slaan, jongen, laat er nog een beetje leven. 'T is alzoo dat kadé de zaken verstaat, de liberalen en hunne persoonlijke zaken zijn hem onverschillig, zegt hij, maar hoe zou het gaan indien zij hem niet onver schillig waren?!? En 't gaat nu nog beteren ten is kadé niet peid-je die de liberalen heeft uitgedaagd, neen 't, 't zijn de liberalen zegt kadé die hem hebben uitgedaagd. Ten is kadé niet die 't eerst begonnen heeft in 't vuilblad met zijn artikeltje op het vliegende vendel, kadé laat de persoonlijkheden van kant. 't zijn zeker de liberalen die 't gedaan hebben. Suk- kelare. Ten is kadé niet die geschreven heeft tegen M. Nolf. 'T zijn de liberalen SukkelareTen is ook kadé niet die ge schreven heeft van Napoleon en al de Ba- tailles! Wt-1 neen 't, 'tzijn altijd de liberalen geweest! Sukkelare!! Hij is zno ervaren de sukkelare dat hij 25 keeren 't zelfde zegt lijk de papegaaien van 't nieuwsblad die popu lieren hout knabbelen om wel te spreken. Foei, foei, mijnheer de Deken, gij moet kadé beter deen schrijven of dat; hij kan be ter voor ne man uit de universiteit maar niet van Leuven I Toe maar, leert hem tegen zondage 25 keeren snottennuyse op zijn Ypersch zeggen, dat is nog strafver. Jan klopt er op! Groote schieting aan de pers. Wij vernemen dat op maandag 15 Oogst eene schoone schieting zal plaats hebben aan de pers van St. Sebastiaan, zonder inleg en voor de heeren leden alleen. Er zijn 415 franken te verschieten meestendeels gege ven door den achtbaren heer hoofdman en voor het overige door de maatschappij. Gij ziet wel beste lezers, dat het eene schooiers gilde is Kadé en zijn beschermer den heer Deken zullen wel in 't ronde komen loeren om te zien of er vermaak genoeg is en geene mas kers of schooiers te kort zijn bij de fiere gilde 1 AttendsAttends Toont 1 Aan onze geabonneerden raden we aan op hunne hoede te zijn tegen kinkhoest en verwaarloosden zomerhoest. De genees heer zou U niets beter kunnen aanraden dan de Siroop Depratere van kleurlooze Noor- weegsche teer en tolubalsem. Die wonder bare ontdekking is wereldberoemd en ge neest onfeilbaar den gevaarljjksten hoest, zonder de maag of het hart te hinderen. Zij is te bekomen aan 2 fr. de flesch te Oostende en ook te Yper bij MM. May, Libotte, Aertsens en Donck, te Poperin ghe M. Monteyne, te Komen M. Van Win dekens, en overal. Waarschuwing. Het publiek wordt gewaarschuwd tegen een bedrieger die, in onzen Daam, aan onmogelijke prijzen, Bis cuits, Chocolade en Suiker aanbiedt. Hij doet zich comptant betalen en zendt dan -slechte waren van ongekende merken. On telbaar veel menschen zijn reeds bedrogen geworden. Ed. De Beukelaer et C°. Wat de inwoners van Meenen zeggen. Het verhaal der inwoners van Meenen zal altijd in Yperen meer aanzien hebben, dan dit der vreemdelingen in eene verwijderde stad wonende, omdat wij gevoelen dat de menschen van Meenen om zoo te zeggen onze geburen zijn. Bovendien gaan wij zoo dikwijls naar Meenen dat er ons niets ge makkelijker valt dan de feiten zelf te on- zoeken. M. Delbaere, 117, Koningstraat te Meenen zegt ons? Ziedaar nu vier jaren, dat ik vree- selijke nierpijnen onderstondwanneer ik mij bukken moest waren de pijnen nog scherper; 's morgens stond ik reeds ver moeid op, ik kon niet slapen, ik had de beenen versteven, mijn water was troebel en zandig; van dag tot dag verloor ik den eetlust en 't was te vergeefs dat ik vele mid delen genomen had; ik was ontmoedigd, toen de Foster Pillen voor de Nieren verkocht in Yperen in de Apotheek Bécuwe, mij als zeer krachtdadig aangeraden wer den zonder groote hoop nam ik er alsdan eene doos. De uitslag was verbazend, want na vier dagen kon ik eene goede beternis bestatigen en in minder dan eene maand bekwam ik eene gronnige genezing; ik kon mijn werk zonder moeite hernemen. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het ken baar te maken. Pijn in den rug is een teeken van urine zuur in het lichaam't is dat vergif, welke stoornis iD de waterorganen brengt, want urinezuur verstopt niet alleen de nieren maar ook de doorgangen van de nieren tot de blaas en het prikkelt en brengt ontsteking voort in de blaas Urinezuur is de hoofdzaak van Blaasziekte, verlies van Eiwitstof, enz... Foster Pillen voor de Nieren lossen dit urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze uit het lichaam af te voe ren. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M. Delbaere gehad beeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 8 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50-52, Coudenbergstraat te Brussel. Algemeen De pothouder voor België. De Koning der Toveraars YVonderbaar Wilt gij eenige vermakelijke uren genie ten, gaat zien zondag en volgende dagen in de zaal van de herberg De Zalm. Men begint alle dagen om 2 en 3 uren. Vrijen ingang. Professor Jonckheere is den komieksten en allerbesten der tot heden gekende gooche laars, daarom verzoekt hij zeer beleefd de vertooningen bij te wonen, dat zult ge nog nooit gezien hebben en ziet eens hartelijk mogen lachen. Bloedarmoede, bleekzucht, neurast henie of zenuwachtige uitputting. BLOEDTONIG RUYSSEN is sa mengesteld van uittreksels van planten ver bonden met ijzer. Hij versterkt en verkloekt het bloed dat zijne kloekten verloren heeft door vermoeienis, overmate werken of ziek te, dat uitgeput is door allerlei verliezen witte vloed, bloedvloeiingen, misvallen of of door keeren der jaren. Boedtonic geeft nieuwe kracht aan gansch het gestel; maakt de teedere, flauwe afgeleefde menschen weder kloek, frisch en gezond Bloedtonic wekt het bloed op en geeft het nieuwe kracht, om zijne menigvuldige functien met de vereischte regelmatigheid uit te voeren. Hij regelt de hartkloppingen, regelt dus de werkingen der longen en ge neest nierziekten regelt de maandstonden en geneest onvruchtbaarheid. Door zijne organische ijzerverbinding ge neest hij bloedarmoede of bleeke kleur in weinige dagen en is dus bijzonder toepasse lijk in het begin of het keeren der jaren. Hij stilt de zenuwen met ze te verkloeken en geeft den verloren slaap terug. Boedtonic is bijzonder aanbevolen om MAAGPIJN te genezen. Bloedtonic is te verkrijgen in alle goede apotheken in flesschen van fr. 1.25, 2.00 en 5.50 In pillen van fr. 2.00 de doos fr. 5.50 de 3 dozen, in eens genomen. Weigert alle namaaksels: De pillen zijn "ood en bedrukt met woorden Bloedtonic Ruyssen. Mits een postbon te zenden naar H. RUYS SEN, apotheker te Veurne, met het bedrag vermeederd door de kost n van verzending, krijgt men dadelijk de geneesmiddelen te huis. De kosten van verzending zijn Voor de pillen fr. 0.10 en voor de flesschen f. 0.50 per verzending. 3 flesschen worden franco ver zonden. Te verkrijgen in Yper bij M. AERTSENS, apotheek Becuwe Ie bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Zondag 1 Augusti en volgende dagen. spelende verscheidene OPERA8TUKKEY. ingang centiemen recht op een glas bier. Men verzoekt ons aan te kondigen dat Chirurgijns-Tandmeesters Moskroenstraat, 2, Kortrijk, afwezig zullen zijn van 2 Augusti tot 4 September. Pfl P-. H W 3 o ■O u a> a a 18,50 15.00 16.00 0-00 0.00 6,50 300,00 2,30 17,00 14,50 15.00 00,00 00,00 6,00 275,00 2,20 000 000 000 000 000 350 12254 00 Tarwe Rogge Haver Erwten Boonen Aardappels Boter Eiers Eene oude naamloozo bclgische maat schappij waagt Ernstig en werkzaam, Zeer wel bekend zijn in hot vak van levens en ongeluken. Ernstige aanbeveelingen met bewijzen van voortbrenselen worden geiesebt Jaar wedde en commissie' vragen te sturen postbus n° 240 Brussel center. Door alle Doktors aanbevolen! GULDEN MEDALIE op de Internationale Tentoonstelling van Voedingstoffen Brussel 1904. Doktor LICOPS' het beste voor kleine Kinderen Prijs: 1 fr. 25. Doktor LICOPS' onovertroffen voor Kinderen, Ouder lingen en Zieken Prijs: 2 franken. Doktor LICOPS' voor zuigelingen en alle huiselijke gebruiken. Te koop: Cremers-Lapierre, Rijsel- straat, Yper, en in alle goede ApothekeD. FABRIEK TB MONTZEN (België) van 36 hectaren gelegen te Velaines bij Doorn ijk. Voor alle inlichtingen zich te wenden bij M. Wacrenier, 52, Viaducstraat, Doornik. GENEZEN DOOR MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot ziine oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocnt door Coiff. en Pari. Uooiil-Dépói26, roe Elienae-Marcel, Parijs. 4 4üO> genezingen in 1903 Spoedige genezingen zonder hervalling door de Plantaardige behandeling van 1. 6etieïmeziek.ten (pas ontstane of chronische vloeiingen; 2. Onmacht, vernauwingen en aambeien 3. Onzuiverh. van 't bloed" eD huidziekten. 4. Chronische aandoeningen (der borst, maag en blaas). Raadplegingen door specialisten aan het Wederlandsch Geneeskundig Gesticht alle dagen van 3 tot T uren. Zondagen en feestdagen van 9 tot 12 uren. Zending van 't blad tusschen 't Begijnhof Plantaardige Geneeskunde en de op aanvraag. Vischmarkt. W N t-s M 05 tH S3 •M XJ1 p CD N hoogste prijs per 100 kil. laagste prijs per 100 Verkochte kwantiteit IQ d V a a OS O ZEER

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1904 | | pagina 3