DE ZOON DES BEULS LABBÉ CONSTANTIN Kalote manifestatie yan 7 September 1884 STADSNIEUWS. Tooneelnieuwg. Oud-Pompiers, UN MARIAGE AU TÉLÉPHONE Fransch Tooneel. Poste Restante Ongelukken. Maatschappij Burgerwacht Maatschappij Kruisboogschutters. Sporting-Club Meninois. Bericht voor Poperinghe. en eerlijkheid, de partij van het volk, de an tiklerikale partij Er is maar een uitkomst mogelijk: de anti klerikale blok!! N... lc Couplet. Lacht mij maar uit ik ben hier weere Maar ik weet waarlijk aan wat prijs. Bezie mij maar van op tot neere 'k Moest ook naar Brussel med' op reis Vrienden ge moet mij niet komen vragen Hoe ging het daar, mijn beste vriend? W' en hadden geen redens van te klagen Wij kregen klop, en hadden 't wel verdiend. Refrein. Loop dan maar, naar Brussel om n'en keer Mede te gaan manifesteeren Goede God, mijn gat doet zulken zeer, Zij zou' n ons daar een dansken leeren Maar daar en zien ze mij niet meer (bis) 2° Couplet. De pastoor leidde ons naar de statie En paaide ons daar eens g'heel goed. Met zijnen zegen en God's gratie Wij vertrokken met kloeken moed. Maar de pastoor met ai zijn' zagen Heeft al die boer kens afgeloerd Het was op eenen beeste wagen Dat hij ons, naar d' hoofdstad heeft gevoerd. 3® Couplet. In Brussel wierden wij ontvangen Door d' hoofden van het komiteit Die ons daar al stelden in rangen Elk bij 't Vaandel zijner sociëteit Op 't airken van A bas de geuzen. En van de schoone ziel van 't kind. Trok ik met al d' andere japneuzen Met ons muziek ter stad g'heel wel gezind. 4' Couplet. Met 't Vaandel was ik schier van vooren Van St Franciscus maar alras Klonken de fluitjes ons in d'ooren En 't geschreeuw weg met dat papenras Wij tierdenGeuzen durft gij roeren Wij zijn van u toch niet verveerd Maar al met eens wat rare toeren Wij waren geheel met blauw besmeerd. 5° Couplet. Met mijnen scherm ging 'k aan 't luizen Maar 't Brusselschevolk dat deed ook meê De stokken kletsten op ons buizen En onder onz' broek kregen wij pree Elk trachte daar schavuit te steken Van schrik liep Piere tegen Jan 'k En moet er mij niet buiten steken Want in mijn broek had 'k er de preuve van 6° Couplet. Wat wilt gij da 'k er nog van zegge 't Was een massakker door de stad. Ons konfrerie verloor haar vlagge En ons muziek was vijge plat. Wij moesten daar geen slagen koopen Nochthansik weerde mij 'lijk'nen held. Maar op 't einde 'k ging ook aan 't loopen. 'k Liet St Franciscus op 't slagveld. 7' Couplet. Mijnen hoed die is gansch bedorven En waar is de slep van mijnen frak 'k Ben van den honger schier gestorven Ja 'k en was geen zier op mijn gemak Elk /.al mij nu nog ong lijk geven. En ook zeggen waar dat gij gaat. Hadde gij in uw huis gebleven g' En bad die ranseling niet opgedaan 1 8® Couplet. Zie 'k worde kwaad al op mijn eigen Van pijne, smart en hoovaardij Wat zal ik van den pastoor krijgen Misschien een aflaat twee of drij 1 Mijnheer Pastoor, ik laat u weten Als er nog zoo iets mocht bestaan Voor uw drie franken en wat eten 'k Zeg voor mijn part, ge knnt er zelve gaan Zondag, 22 Januari, gaf de Vlaamsche Ster nogmaals eene vertooning. Nog nooit was een talrijker publiek voor de uitvoering opgekomen. Waarlijk, de schouwburgzaal is te klein geworden, want telkenmale groeit het getal toeschouwers merkelijk aan. Dit is het schoonste bewijs van den vooruitgang der maatschappij. Eere aan het bestuur dat zoo goed de stukken weet op te zoeken, welke volop in den smaak van het volk vallen. Het afwisselend programma bestond dees maal uit Per Express blijspel in één bedrijf door Auguste Hendrickx Het blin de kind tooneelspel in éen bedrijf door Anna Slimbrouck en Tamboer Jans- sens blijspel met zang in twee bedrijven door H. Van Peene. In de bijzonderheden treden dezer drie stukken ware nutteloos, want allen z(jn op eene onberispelijke wijze vertolkt geweest. Brengen wij hulde aan al de sterrelingen, allen hebben hunne verschillige rollen goed begrepen en meesterlijk uitgevoerd. Zij heb ben eens te meer getoond dat zij niet behoe ven voor tooneelspelers van beroep terug te wijken. En nochtans onzen goeden tooneel- kring bestaat uit leden die hunne ledige uren opofferen om zich tot de studie over te leve ren. Zooveel te edeler is hunne kunst Het zij ons nochtans veroorloofd in het bijzonder hulde te brengen aan Mejuffers Zulma en Jeanne Devers en M. Nevejans. Mej. Zulma Devers hebben wij reeds meer malen het genoegen gehad te kunnen toe juichen, maar Zondag vooral muntte zij uit in haar natuurlijk spel In alle drie de stuk ken heeft zij meesterlijk hare rollen weer gegeven en de tegenwoordigen doen weenen in het stuk Het Blinde Kind waarin zij de moederrol vervulde. Haar spel was natuur lijk, hare gebaren niet overdreven en hare uitspraak zeer zuiver. Ook werd zij dikwerf en warm toegejuicht. In één woord, met zulke talentvolle speel ster,moest het stukje een ongehoorden bijval genieten, ook dreunde de zaal van de dave rende toejuichingen. In Tamboer Janssens, alhoewel een ge heel ander vak heeft zij de toeschouwers hartelijk doen lachen. Mej. J. Devers nog zoo jong en reeds zoo vast op de plank. Zij is er tehuis, dit ziet men wel. Ook heeft zij het publiek niet wei nig doen lachen. Mej. M. Nevejans heeft op eene onverbe terlijke manier de rol vervuld van Emilie (het blinde kind). Oh 1 lieve kleine, hadt gij kunnen zien hoe gij door uwe jeugd en sw gemoedelijk spel in ieders hart een snaar deed trillen, boe gij ieders oog tranen af- dwongt. Dit zijn de schoonste bewijzen van de waarde van uw spel. Wij voegen ons bij .ie woorden van den heer K. Deweerdt in naam der Maat schappij tot beide jonge kunstenaars ge richt. Ja, ga voort op het pad der kunst dat gij hebt ingeslagen. Levert u over tot de kunst waarvoor gij groote neiging hebt, uw talent is waardig bewonderd te worden. Zoo doende zult gij het ver brengen. Eere aan dezen die de zware taak van het aanleeren op zich hebben genomen. Wij bedanken uit ganscher harte de too neelspelers voor de moeite en opoffering die zij zich hebben getroost om deze vertooning zoo goed te doen gelukken. Wie er niet is geweest heeft veel verloren en wie er was verlangt vurig naar het aan staande feest. Wat het orkest betreft mooi. Bravo chefke gij ziet wel als gij wilt dat gij ons prachtig en aangenaam muziek kuDt geven. Bedanking voor u en uwe muzikanten. Een toeschouwer. De vierde en laatste vertooning is vastge steld op Zondag 26 Februari. Volgens wij vernomen hebben zal het voor 't slot eene puike vertooning zijn, samengesteld uit een blijspel en het groot vaderlandsche Drama in 6 deelen, met nieuwe kostumen van het huis Deleu van Brussel. Morgen Zondag, 29 Januari, om 7 ure 's avonds, geeft deze maatschappij aan hare leden en huisgezin een luisterlijk concert en dansfeest. Ziehier het programma EERSTE DEEL. 1. Marche militaire. 2. Le Pré aux Clercs, ouverture. Hérold. 3. Badinage, morceau caractéristique. Mailly. 4. Adagio-Allegro (Sonate). Beethoven. 5. Sous l'éventail, valse. VanderlinJen, fils. 2® DEEL. 1. M. André, chanteur comique. 2. M.Léon Muylle, corcertino pour clarinette. Meister. 3. M. Maas, romance de l'Etoile du Tann- hauser. Wagner. 4. M. Muylle, concerto. 5. M. André, dans son répertoire. 3® DEEL. Comédie en un acte de Maurice Hennequin. 4® DEEL. REDOUTE. M. Raepsaert pastoor te (Gheluvelt is «r zondag 22 dezer overleden in den ouderdom van 63 jaar. De begraving heeft donderdag plaats gehad. Vu le grand succès de la Tournée Pa- risienne E. CLAUDIAC lors de sa represen tation des Crochets du Père Martin le 22 Décembre dernier, cette excellente troupe viendra nous donner au thé&tre d'Ypres, le Lundi 6 Février 1905 le nouveau spectacle suivant Comédie en 3 actes de Hector Cremieux et Pierre Decourcelle. Le spectacle commencera par Comédie en un acte de F. Beissier. L'interprétation absolument supérieure de ces deux ouvrages attirera un nombreux public h ce théatre pour applaudir ce spec tacle de bon gout et de Familie. Maandag 23 dezer, gaf de tooneeltroep van M. Litten, eene letterkundige vertooning bestaande uit 3 mooie stukken door de hh. A. De Vigny, Courtiline en M. Maurey, drie gekende schrijvers waarvan men veel goeds zegd, spijtig dat zulke stukken niet begrepen zijn, en in den smaak van de aan wezigen niet bevalt. Nooit hebben wij eene vertooning bij ge woond waar meer laweit gemaakt werd, 't is waarlijk belachelijk I Heeft de tegen woordige politie dan niets te zeggen en waartoe dient het opschrift aan den ingang der zaal 1 In geene enkele stad van Belgie komt men zulks tegen, ook het zou niet gepast zijn, aan de laweitmakers richt men een proces aan, en het is wel verdient. 't Ware te wenschen dat zulks hier eens het geval was, zij zouden maar hebben wat zij verdienen. Ik herhaal het nog eens 't is belachelijk Een liefhebber. Verleden week was het zoo glad op straat dat er verschillige menschen gevallen zijnDe baas van den Boerenhol was met zijn rijtuig op de Van de Peereboomplaats, het paard glod, en viel, zijnen meester is gelukkiglijk van ontstaan met eenigo lichte kneuzingen. De deurwaarder A. Van Cappel, in het terug komen van Poelcapelle, viel zoo onge lukkiglijk, toen men hem opraapte had hij den arm gebroken. Maandag namiddag rond 5 ure kwamen de heeren, Julien Vincke veearts, Henri Dewitte en de baas van d' Herberg Het half wege Huis, in rijtuig af gereden, toen zij bij d'herberg Het Rozeken, tusschen Zonne- beke en Passchendaele, aankwamen, nam het paard de vlucht. De 3 personen die in het rijtuig waren, ziende dat zij 't beest niet konden bedaren, en het gevaar voor hunne oogen zienden, sprongen uit het rijtuig met het ongelukkig gevolg dat M. Vincke erge kneuzingen bekwam, Henri Dewitte toen men hem opnam gaf geen teeken van leven en stierf in den nacht, en de baas van d'herberg De Half wege huis, kwam er ge lukkiglijk af ma ie schrik. Dinsdag morgen ging M. Alois Coene, raadslid te Vlamertinghe naar de kerk eenen dienst bijwonen, toen hij eensklaps neer zonk en stierf, iedereen liep er naartoe, maar te laat hij was reeds een lijk. Schieting van 26 januari 1905. Pinteion M. 20 25 15 25 20 105 Butaye E. 20 20 25 25 25 115 Ferryn G. 20 15 25 25 25 llo Vantholl H. 20 20 25 25 20 llo Vandevyver A. 20 25 25 25 25 120 Schieting van Maandag 23 januari. Prijzen gegeven door de maatschappij. Hoog getal. Pinteion Felix 43 13 f 7 Laag getal. Vannieuwenhuyse C. 9 13 1 1 Dimanche dernier la 1® équipe du Spor ting-Club Meninois a battu la 2° du Ra- cing-club de Roubaix par 2 buts él. Les scolaires qui s'étaient rendu Uouscron ont été battuspar la 1® du F. C. M. Dimanche prochain (plaine de Dal - champ de courses), match de championnat entre le Cercle-Sportif-Brugcois et le Sporting- club-Meninois. - Le Gercle-Sporiif- Brugeois tient jusqu'é ce jour, la 1" place dans les championnats. Coup d'envoi k 2 heures précises. La 2® équipe se rendra Ypres pour y rencontrer la 2" du Football- Club-Yprois. Réunion h la station a 12.40. Le 5 février prochain, finale du champion nat Juniors des Flandres entre A. A. de Gand 2 et le S. C. M. 2. Tournoi du S. C. M. Dimanche dernier l'Uniou Sportive Tourquennoise a battu le Football-Olub-Yprois par 5 k2. Te beginnen van Zondag en acht dagen zal Het Weekblad alle zondagen ver kocht worden te Poperinghe op de markt en in stad ook aan de kerkdeuren na de missen. Men kan Het Weekblad - nog ver krijgen bij den verkooper Deschodt aan de statie, mits zijnen naam aan hem op te geveD, om het blad 't huis te doen bestellen. Elk zeg het voort 1 Demandez le Weekblad Ohlle bon Journal 1 4 pages 5 centimes. BURGERSTAND van den 20 tot den 27 Januari 1905. Geboorten. Scberlynck, Demetriade, Poperinghe steenw. Dombrecht, Antonia, Klaverstraat. Baert, Michael, St. Christoffelstraat. Vankemmel, Henricus, Bukkerstraat. Tieberghien, Marietta, St. Nicolausscraat. Legrand, Lionel, Esplanade. Cousein, Gaston, Boterstraat. Bossaert, Antonia, Tegelstraat. Soetaert, Germana, Zonnebeke steenweg. Gruwez, Eduardus, Boterstraat. Duthoy, Margareta, O. L. Vrouwstraat. Declercq, Lucianus, Lange Thouroutstraat. Huwelijken. Nutte, Franciscus, ontvanger van het bu reel van weldadigheid te Doornijk en Dcbuct Julietta, z. b. te Yper. Overlijdens. Allaer, Alfred, 66 jaar, timmerman, we duwenaar Ferrand, Sophia, N. Houtmarkt. Vandevyver Agnes, 3 maanden, Kort» Thouroutstraat. Petyt, Sylvia, 74 jaar, z. b. weduwe De- clercq Ludovicus, Christoffelstraat. Therry Cesar, 65 jaar, z. b. weduwenaal Verbois, Ludovica, Dixmudestraat. Breyne, Maria, 78 jaar, z. b. weduwe Lusschentier, Josephus, Hondstraat. Dubois, Georgetta, 6 maanden, Christof felstraat. Dehaerne, Polydorus, 3 maanden, Schut- telaerestraat. Knockaert, Urbania, 17 jaar, z. b. Zot' nebeke steenweg. Dobbels, Oamillus, 46 jaar, z. b. huwd, Lange Thouroutatraat. IIiTTïOT^" ^MSL^tek TBST!

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 2