n LABBÊ CONSTANTIN DE ZOON OES BEULS M fe STADSNIEUWS. Oud-Pompiers. Franseh Tooneel. Poste Restante Loting. Ylaamsche Ster. Komen. - Broedermoord. Maatschappij Burgerwacht Maatschappij Kruisboogschutters. Sint Sebastiaan. VÊRSCÜ1LL1GE TIJDINGEN. Burgerstand van Poperinghe ELROSE HAAR HERSTELLER De Catechismus zegtOnkuischeid tegen de natuur is eene zonde tegen den Heili gen Geest. Te Maltebrugge en in andere Heiligdom men kent men die zonde niet. De catechismus verbiedt:^ Zijnen naas- ten's huisvrouw te begeeren, noch zijn os, noch zijn ezel, noch iets van al wat hem toebehoort. Dit gebod leven de talrijke kloosters van den Heiligen Scherreweg getrouw na. De almachtige heeft ook nog gezegd Vrede op Aarde aan wie van goeden wil is. Als men daardoor verstaat dat men an dersdenkenden moet vervolgen en brood- rooven haat en nijd in het hart te dragen, en alle lage en vuile middelen te gebruiken om heerschappij te bezitten, dan zijn de huidige klerikalen gewis menschen van goe den wil en moeten ze vrede op aarde heb ben. Veel andere schoone dingen staan in de heilige boeken geschreven, doch dit alles dient maar als uithangbord om de simple lieden om den tuin te leiden. De vossen van de kliek weten wel dat de flesch niet inhoudt wat er op het etiket ge schreven staat. Mundus vulta decipit, niet waar, Mijne Heeren? Het Concert van zondag 11. gegeven door deze maatschappij is uittermate wel ge lukt. De zaal was bijna te klein om de tegen- woordigen behoorlijk te plaatsen. De muziekstukken onder het bestuur van den kundigen M. Moerman waren op eene meesterlijke wijze gegeven, bijzonderlijk de Adagio-Allegro van Beethoven. In het tweede deel had men een klucht zanger die M. André moest vervangen we gens ziekte, ons dunkens had men wel iets beter kunnen zenden om M. André te ver vangen. M. Léon Muylle, klarinettist bij het 1* gidsen, vergastte ons met twee mooie en moeilijke stukken die op zeer voldoende wijze uitgevoerd werden, den zuiveren toon vol gevoel, vingersnelheid, werd menigmaal door toejuichingen begroet. Proficiat M. Muylle, uwe leeraars hebben ondervonden, dat gij sedert uw vertrek vooruitgang ge daan en hunne lessen niet vergeten hebt. Het is te hopen dat wij nog het genoegen zullen hebben u te mogen toejuichen! Dan hadden wij nog eens het genoegen M. A. Maas te hooren die ons met twee schoone romancen vergastte, aan handge klap en bisgeroep heeft het niet ontbroken, want zong hij er vijf en twintig nog zou men er eentje bijvragen, zijne lieve stem en zuivere uitspraak bevalt het publiek uiter mate wel. Voor 3d0 deel had men een lief stukje voor twee personen, un mariage au léléphone, door twee liefhebbers op eene meesterlijke wijze gegeven. Zij hebben menigmaal door handgeklap onderbroken geweest, en de te- genwoordigen hartelijk doen lachen. Nadien had men het dansfeest die als ge woonte vol leven en geestdrift was, en hoe groot de prachtige zaal der Oud-Pompiers is, Dog was ze bijna te klein om het getal liefhebbers te kunnen toelaten met gemak te dansen. Het feest duurde tot 1 1/2 ure, tot groote voldoening van al de aanwezigen. Nous rappelons a nos lecteurs que c'est Lundi prochain 6 Février que la Tournée Parisienne E. Claudiac, viendra nous donner au Thé&tre d'Ypres la repré- sentation annoncée de Comédie en 3 actes de Hector Cremieux et Pierre Decourcelle. Le spectacle commencera par Comédie en un acte de F. Beissier. Malgré les énormes frais que ce spectacle impose M. Claudiac, les prix des places ne seront pas augmentés et nous avons la cer titude que tous les amateurs de bonne co médie se porteront en foule applaudir les excellents interprêtes qui composent cette troupe dont le succès dans les principales villes de Belgique se confirms de jour en jour, et que tous se feront un plaisir d'ad- mirer encore la boahomie naïve de ce suave Abbé Constantin, c'est sans contredit le meilleur parmi tous les spectacles de familie. La location ouverte chez M. Degroote, con cierge du Théatre, Place Vandenpeereboom, se couvre rapidement et neus conseillons aux retardataires de se presser. Schieting van 2 Naar de Butaye E. Claimant A. Poelemans D. L9gon E. Pinteion M Fol J. Burgho A. Vandevyver A. 25 25 25 25 15 20 15 20 Woensdag 8n dezer, heeft het land door de loting plaats. Ziehier de lijste der voorzitters en hunne plaatsvervangers voor het arrondissement Yper Yper: Montens, L., rechter bij den recht bank van l,t0Q aanleg, te Yper. Veys, H., rechter bij den rechtbank van isten aanleg, te Yper. Poperinghe: Van Merris, F., burgemees ter, te Poperinghe. Boucquey, G., notaris te Poperinghe. Proven: De Bosschere, E., vrederechter, te Rousbrugge-HariDghe. Haghebaert H., notaris, te Proven! De vierde en laatste vertooning is vastge steld op Zondag 26 Februari. Volgens wij vernomen hebben zal het voor 't slot eene puike vertooning zijn, samengesteld uit een blijspel en het groot vaderlandsche Drama in 6 deelen, met nieuwe kostumen van het huis Deleu van Brussel. Zondag was gansch Komen op voet. De genaamde Louis Grimonprez was sedert eenigen tijd zijn huis verboden voor slecht gedrag. Zondag avond ging hij zijn buis binnen, smeekte zijne moeder om er te mo gen terugkeeren, de moeder hem geloovende aanveerde hem weder in haar huis, herberg Au progrès Ten 11 ure, toen iedereen naar huis ver trok, bevond zich Oyrille Grimonprez, 27 jaar, broeder van Louis, mm hoorde nog geschreeuw nog laweit, toen eenige minuten later de jongste zoon naar buiten ging om de vensters te sluiten, ontvangt hij bijna in zijne armen het lichaam van zijnen broeder Cyrille, die twee messteken in de borst en hart ontvangen had, geen twijfel of de moord had aan de deur plaats gehad. De politie verwittigd ging naar het loge ment van Louis die bezig was met hem te ontkleeden, men vond in zijne zakken het bebloed mes die tot de moord gediend had. Louis Grimonprez, 24 jaar oud, werd door de politie gevat en opgesloten. De zaak is in handen der justitie. februari 1905. kartons. 25 20 15 25 110 15 25 25 20 110 15 15 25 25 105 25 25 15 15 105 20 15 25 20 95 20 20 20 15 95 10 25 25 15 90 15 25 15 15 90 Schieting van Maandag 30 januari. Gewoon blazoen. Hoog getal. Ommeslagh Raymond 6 6 6 6 24 Laag getal. Aertsens Lambert 1 l 12 1/2 5 1/2 Artikelen te laat toegekomen kunnen maar binnen 8 dagen overgenomen worden. Zondag 11. was het volop feest bij de Sebas- tiaannisten, ter gelegenheid van hunnen feestdag, een banket had plaats in hun lokaal waar een dertigtal leden deel aan namen. De spijskaart was zeer voldoende en alles was bijzonderlijk goed gereed gemaakt en opge- dient. Voor début heeft Pieter Tüeys, er wel in gelukt en ieders voldoening verworven, aan het nagerecht nam de Voorzitter M L. Vandoorne het woord en stelde een drank voor aan hunnen Eere-Voorzitter zijne K. H. heer Graaf van Vlaanderen. Eene depê che werd hem gezonden waarop een uur later een antwoord aan de leden gestuurd was. Nog eenige heildronken werden er voor gesteld, daarna ging men over tot muziek en zang die laat in den avoDd duurde. Al de aanwezigen hebben eenen aangena- men dag doorbracht. Rousselare. Bloedig gevecht. Zondagavond, rond 10 uren, ontmoetten de gebroeders Van C., in de Borstelstraat, Eugeen De V., en Jules S., met dewelke zij in twist kwamen. Na elkander eenige grove woorden toege stuurd te hebben, trokken zij van weers kanten hunne messen. Een verwoed gevecht greep plaats tijdens hetwelk de vechters zich wederzijds met de messen erge wonden toebrachten. Eugeen De V.... werd gestoken in het gezichten het hoofd; Jules S... kreeg een diepen steek in de hand en een der broeders van G. is gewond aan den schouder. De Kinderfeesten zijn uitgesteld uit oorzake van den kinkhoest die altijd hevig heerscht. Ouders, wilt gij uwe kinderen vrijwaren van den hoest en de erge gevol gen die er uit voorspruiten, geeft hun Si roop Depratere, hij zal tevreden zijn over den uitslag. 2 fr. de flesch te Oostende en te beko men bij MM. May, Libolte, Aertsens en Donck te Yper, Monleyne, Poperinghe, Van Windekens te bekomeu, En overal. Moescroen. Revolver drama. Het gehucht Castert kwam Maandagavond in de grootste opschudding. Mej. Prudence Verschueren, 16 jaar, werd aangerand door A. M..., landbouwer van Reckem, die haar ten gronde wierp en vijf of zes revolver kogels op haar loste. Vader Verschueren poogde den dader te ontwapenen, doch deze kon vluchten. Het meisje werd vreeselijk gewond aan 't hoofd en de linkerzijde. A. M. zijnen aanslag betreurend, sprong in eenen waterput, doch werd er door geburen uitgehaald. A. M. kwetste zich gevaarlijk in zijnen val. De oorzaken van dit drama zijn van intie- men aard. Meeaen. Baldadigheid. E. C..., van Halluin, stelde zich maandagavond zeer baldadig aan in de herberg Tailleu, Moes- croenstraat, te Meenen. Hij bracht Mev. Tailleu vuistslagen en stampen toe. Als gen darmen opdaagden, was hij reeds in Frank rijk gevlucht. Wervick. Kind gepletterd. Dins dagmorgen werd het 4 jarig jongetje Maré- caux gepletterd onder het gewicht van balen vlas welke van eenen wagen vielen. Dit gebeurde op de Statieplaats. Het kind werd zeer erg gekneusd en een zijner beenen ge broken. Een nieuw vakblad. Vanaf eersten Maart zal een vlaamsch vakblad voor den kleermakersstiel verschijnen onder den titel: Ret Kleermaken en aanverwante ^Nijver heden. Het is de tolk van de vlaamsche kleermakerswereld. De inschrijving is één frank vijftig per zes maanden. Het bureel van het blad is te Brugge, Eeckhoutstraat. 7 Les Corbeaux. Les Corbeaux sont non seuiement favorisés par la censure russe qui leur laisse passer librement la frontière moscovite, mais notre joyeux confrère est encore personna grata auprès de l'empe- reur Nicolas II, correspondant particulier des Corbeaux. Le tzar vient d'envoyer A ceux-ci son portrait fait d'après sa plus récente photographie. Naturellement notre confrère publie en première page cette icóne tout d'actualité. Nos félicitations notre excellent confrère Les Corbeaux. BURGERSTAND van den 27 Januari tot den 3 Februari 1905, Geboorten. Claeys, Ferdinandus, Esplanade. Gouwy, Julianus, Oude Houtmarkt. Six, Zoé, Brugge steenweg. Ameloot, Ivonna, Tegelstraat. Decock, Gi-rmana, Beluikstraat. Vandevyver, Germana, Kalfvaart. Deryck, Gilbertus, St. Jacobstraat. Moerman, Gaston, Zonnebeke steenweg. Pottel, Maria, Neêrstraat. Huwelijken. Claes, Franciscus, gendarm te Melle en Mahieu, Octavia, z. b. te Yper. Bartier, Aloisius, landwerker en Visage, Philomena, werkvrouw, beiden te Yper. Sterfgevallen. Mahieu, Sidonia, 5 jaren, Dickebusch steenweg. Grevenstein, Amandus,67 jareD, z. b. echt genoot Jansen, Rosalia, L. Thouroutstraat. Dejonghe, Rosalia, 77 jaren, z. b. onge huwd, Bollingstraat. Spillebout, Petrus, 68 jaren, stadswerk man, echtgenoot Duflou, Paulina, St. Janstr. Tourlouse, Virginia, 75 jaren, z. b. onge huwd, Kalfvaart. Verminck, Georgius, 5 jaren, Nieuw Hout markt. Deboeck, Alexander, 61 jaren, daglooner, weduwenaar Taccoen, Emma, en van De Coninck, Amelia, Rijselstraat. van 26 januari tot 2 Februari 1905. Geboorten. Devacht Rachel, wijk H. Lemenu Adrienne, wijk D, Questroy André, sectie G. Marcel Keyngnaert, sectie H. Silver Butin, sectie I. Oreel Julia, sectie D. Elisa Deroo, St Michielstraat. Overlijdens. Blondie Heite, 78 jaar, z, b. sectie A. Pauline Neuville. 72 jaar. z. b. Pottestraat. Albert Ostyn, 2 j. en 7. m. sectie L. Ida Thoor, 5 j, en 8 m. Bruggestraat. HeDri Cockelaere, 38 jaar, schoenmaker, St Michielstraat. Julien Vandewinckel, 1 m. sectie B Hortentia Dufloer, 70 jaar, rente nierster, Noordstr. Ernest Leicher, 6 m. sectie C. Marguerite Verhaeghe, 3 m. sectie E. Elisabeth Pannekoecke, 23 d. sectie B. Sophia Truwant, 8 jaar, z. b. St Annastraat. Marie Lefever,79j. Casselstr. Huwelijken. Henri Denorme, landw. te Elverdinghe, en Emma Cüristiaen, herbergierster alhier. Jerome Deroo, landwerker met Eveline Deraeve kantenwerkster, beide alhier. Achiel Deroo, werkman met Valentine Kiecken, kantwerkster, beiden alhier. Huwelijksbeloften. Engel Donck, werkman, weduwenaar van Rosalie Loone met Catharine Delboo, werkvrouw, weduwe van Bartholomeus Billiaen. Julien Berat, kleermaker met Marie Yper- man, zonder beroep, beiden alhier. herstelt wit of verkleurd haar bepaaldefijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht dwr Coiff. en Put Hoofd-Dépdt: 26, racÉtieaae-Mvcd, Parijs, le bekomen bij M Raym. OMMESLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. tiHaSfi j'tfii MEEST GEZOCHTE

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 2