STADSNIEUWS. GRAND BAL GRAND BAL CORTEGE A MESSINES PIANOS ELROSi Kattefeest. Fransch tooneel. Maatschappij der Onvermoeibaren. Oud-Pompiers. Maatschappij Kruisboogschutters. Burgerstand Burgerstand van Poperinghe HAAR HERSTELLER YERSCHILLIGK TIJDINGEN. Paardenmarkten van Brussel. FÊTE ANNTJELLE 40 Groupes et Ghars. et Harmoniums de toutes marques In zijn kerkelijke loopbaan Had h\j nooit zijn stand onteerd; Zacht, goedhertig voor de vrouwen Werd hg ook door hen geëerd Voor gravinnen, noch princessen Lijk het heden veel geschiedt, Wou hij nimmer zich verlagen Laagheid, ol dat ging hem niet. Armoê, zei hij, is geen schande, Rijkdom maakt zoo lichtlijk blind Daarom werd die goede pastoor In ons dorpje zoo bemind. 3. In zijn kerke, godes dienaar Klonk ook steeds zijn vaderwoord: Geef eenieder wat hem toekomt Laat elkeen wat hem behoort. In die woorden zit geen valschheid Lijk het heden veel geschiedt, Huichelarij en booze listen, Schuilen bij dien grijsaard niet: Hij zei altijd dat de godsdienst Met geen politiek zich bindt. Daarom werd die goede pastoor In ons dorpje zoo bemind. 4. En gebeurde dat op 't kerkhof Hij bij eene doodkist stond, Altijd klonk de laatste bede, uit dien gezegenden mond 's Herders maat was niet verschillig Lijk het heden veel geschiedt Arme of rijke ontzielde lijken Kend' hij op zijn kerkhof niet. God is 't, zei hij, die dit alles Naar zijn eigen wil verzint. Daarom werd die goede pastoor In ons dorpje zoo bemind. 5. Aan den nieuwen zielbestuurder Zei hij in zijn laatsten stond 't Gei l is prikkelend,'t geld is duivelsch En verlokkend tot de zond! Vlucht 't gevaar en d'helsche hebzucht, x Raakt aan politieke niet, x Opdat op uw levensbane 't Menschdom u zijn zeegning bied' x 't Waren 's grijsaards laatste woorden, Thans betreurt men Dog den vriend, Den zoo liefderijken pastoor In ons dorpje zoo bemind. Volgens wij vernomen hebben zal deze feest nog al aantrekkelijk zijn, daar er eene hoeveelheid barakken en theaters zullen zijn. Hieronder geven wij de naam van eenige der voornaamste Cinematographe Gerardi. Menagerie Levy. Theater Vanbevere. L'enfant Volant. Tbé&tre Mignette. Thé&tre Michel. Thé&tre Benaupré, 17 meters lang, waar men schoone drama's en operetten zullen ge ven, staande rechtover den Sultan. Een verslag over de twee vertooningen der Vlaamsche Ster, te laat toegezonden, kan maar binnen 8 dagen opgenomen worden. De Redahtie. Gisteren avond hebben wij in onze too- neelzaal eene puike vertooning gehad, onder het bestuur van M. Mauzin, van Parijs. De twee stukken werden op eene byzondere wijze gegeven. Het eerste stukje Le Bouffe et te Tailleur zeer lief en wel gespeeld ge weest. Het tweede stuk Le Domino Noir, alhoewel oud en ge kend heeft uittermate wel bevallen en door de artiesten meesterlijk gespeeld geweest. Allen hebben hun van hunne taak gekwe ten en bijzonderlijk Mej.Mendesin de rol van Angèle, wat lieve stem en natuurlijk spel. Ook heeft zij menigmaal door handge klap en bisgeroep vereerd geweest. Al de andere rollen waren evenwel gegeven en verdienen allen lof. Het orkest was ook goed ingericht. Het is jammer dat wij niet meer de gelegenheid hebben zulke artisten te mogen toejuichen. Sedert 1877 en 1879 hebben wij geene zang stukken op ons tooneel zien opvoeren. Vol gens het zeggen van den heer bestuurder zullen zij waarschijnlijk met einde april of eerste mei terugkeeren, daar zij ten volle over het Ypersch publiek tevreden zijn, het ware te wenschen hun nog te mogen toe juichen. Het groot gemaskerd en vermomd BAL dat de Commissie jaarlijks haren leden aanbiedt, zal plaats hebben den Dinsdag 7 Maart 1905, ten 9 ure 's avonds. Gelijk de voorgaande feesten belooft dat bal een volledig succes te hebben, want de leden der Commissie van de Onvermoei baren hebben de gewoonte niets te verwaar- loozen om de leden zooveel vermaak mogelijk te verschaffen. Zondag 5 Maart, ten 10 ure 's avonds groot gemaskerd en vermond BAL, den leden der maatschappij aangeboden ter ge legenheid van Carnaval. Ville d'Ypres. SALLE DES ANCIENS POMPIERS Rue du Séminaire. PARÉ, MASQUÉ TRAVESTI, Dimanche 12 Mars 1905, k 10 heures du soir. PRIX D'EXT R EEs Cartes prises d'avance Cavalierfr. Dame1 fr. Cartes prises au guichet Cavalier: fr. S-5JO. Dame: fr VILLE D'YPRES. SALLE DES ANCIENS POMPIERS Rue du Séminaire PARÉ, MASQUÉ ET TRAVESTI donné au profit du Denier des Écoles Laïques Le Dimanche 2 Avril 1905, a 10 heures du soir. PRIX 1) ENTREE: Cartes prises d'avance: Cavalier: 1 fr. Dame c. v Cartes prises au guichet: CavalierDame^£5 c. Schieting van Maandag 27 februari Gewoon blazoen. Prijzen gegeven door de commissarissen. Hoog getal: Janssens Jacques. Laag getal: Aertsens Lambert. Middelbaar getalHoutekier Camille. Naar den hoepel. Hoog getal: Dupont Valère. Laag getal: Deswarte Ferdinand. Middelbaar getal: Van Nieuwenhuyze C. van den 24 Februari tot den 3 Maart 1905. Geboorten. Dujardin, Gerardus, Waterkasteelstraat. Tancré, Bertha, Muizenstraat. Vanderbregt, Daniel, Dixmudestraat. Dewiide, Edmondus, Hoornwerk. Boudry, Bertha, St. Jacobstraat. Ollevier, Antonia, Neêrstraat. Hoet, Augusta, Kortrijkstraat, (buiten). Vandaele, Stepbania, Tempelstraat. Ossieur, Susanna, Pennestraat. Banckaert, Bertha, Paddepoelstraat. Santy, Severus, Zonnebeke steenweg. D'haene, Eugenius, Bukkerstraat. Huwelijken. Vanassche, Julius, metser en Coutrez, Ce- lina, z. b. beiden te Yper. Van Caillie, Donatus, advokaat te Heyst- aan-zee en Berghman, Camilla-Henrica, z. b. te Yper. Vandenberghe, Hieronymus, kleermaker te Wytschaete en Reynaert, Victoria, z. b. te Yper. Overlijdens Vanbecelaere, Juliana, 81 jaar, z. b. wedu we Roose, Carolus, Meenen steenweg. Maes, Josephus, 85 jaar, regenschermma ker, weduwaar Dubois, Rosalie, echtgenoot Rogier, Drij Zottenstraat Duprez, Hector, 46 jaar, kleermaker, echt genoot Obyo, Juliana, Rijselstraat. Vandenberghe, Petrus, 60 jaar, werkman, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. van den 24 Februari tot den 3 Maart 1905. Geboorten. Firmin Depoorter, Crombekestr. Alice Ganquie, Pottestraat. Maurice Chaerle, sectie G. Martha Pyck, sectie A. Agnes Delbeke, Yperstraat. Jeroom Ruyssen, sectie A. Maria Bruneel, sectie G. Huwelijken. Marcel Temperville, leurder met Emma Dumelie, werkster, beiden te Poperinghe. Sterfgevallen. Eugenie Deman, 35 j landbouwster, secte H. Marie Papin. 68 j., kantwerkster, Gasthuisstraat. Magdalena Christiaen, 5 maanden, sectie A. Felix Berten, 92 j,. en 10 maanden, grondeigenaar, Bruggestraat. Rosalie Hoorelbeke, 68 j., z. b. sectie K. Marie Noppe, 2 maanden, sectie A. Henri Papein, 57 j landwerker, Gasthuistraat. Chaerles Pieter, 63 jwerkman, sectie K. Bouwe Pieter, 81 j., z. b. Boeschepenst. Huwelijksbeloften. Achiel Cokelaere, leurder, met Elisa De Corte, huishoudster, beiden te Poperinghe, Juliaan Haezebrouck, fabriekwerker, met Alina Lebbe, kantwerkster, beiden te Pope ringhe. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verleent door Coiff. en Pari. Hooid-Défdt26, rac Etieue-lUrcel, Parijs, le bekomen bij M Raym. vLvitóSLAGH, mercerie-, en reukverkooper. Groote Markt 55, Yperen. Opgepast. Gij allen die hoest, oud jong, wilt ge bronchiet of tering vermijden, neemt onmiddelijk de Borstsiroop Depratere, van kleurlooze teer en tolubalsemsiroop. Hij alleen geneest zonder gevaar, terwijl andere onbekende remedien schadelijk zijn voor hart en maag en de longvezeltjes verbran den. (3) 2 fr. de flesch te Oostende en te bekomen bij MM MayLibotte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe, Van Windekens te bekomen. En overal. Het vergunningsrecht. De by- zondere kommissie der Kamer gelast met het onderzoek der kwestie van het vergun ningsrecht, heeft Vrijdag een zitting ge houden om kennis te nemen van het verslag van den heer Delbeke. Deze had pas zijne lezing begonnen, toen de heer de Smet de Nayer aan de kommissie de uitslagen kwam meedeelen van een bijeenkomst welke hij met de afgevaardigden van de Brouwers- verbond heeft gehad. De afgevaardigden hebben verklaard dat zij de openingstaks aanvaarden, alsook de algemeene toepassing van het vergunnings recht op alle drankslijterijen, zoowel de oude als de nieuwe mits een bijzondere rang schikking. De huizen waar enkel bier ver kocht wordt zouden vrij zijn van dat recht. De heer de Smet de Nayer heeft beloofd bin nen de drie weken de voorstellen der regee ring op die punten te doen kennen. De kommissie is den 3U Maart opnieuw bijeengekomen. Biscuits Parein, Antwerpen. Proeft Petit Beurre. Oude Nickelstukken. De openba re rekenplichtigen hebben bevel gekregen de oude nickelstukken zonder gaten in te houden. Zou men terzelfder tijd ook de versleten en blinde frank- en halffrankstukken niet uit den omloop houden Dat zou al heel wat praktischer en vo•>- lecliger zijn. Het Beheer der slachthuizen en markten van Anderlecht-Cureghem laat de fokkers en kooplui, voor het verzenden en ontvan gen der paarden, toe over zijn private statie te beschikken. Het is dan noodig dat de wa gens verzonden worden op het adres West- Brussel-Slachthuizen. x De eerste foor is vastgesteld op 13 Maart e. k. Tachtig premiën worden er aan de fokkers uitgereikt, beloopende minstens tot een gezamenlijk bedrag van 1000 fr. De eigenaars van zware en lichte trekpaarden dingen onder malkander mee voor 2 premiën van 200 fr., 2 premiën van 100 fr. en 2 pre miën van 50 fr. De inschrijvingen worden aanvaard van 8 tot 10 ure in den morgen. Het stedelijk Collegie heeft alle bijliggende gemeenten aangespoord om hunne paarden op de brusselsche markt te koopen. De stad zelf geeft hieromtrent het goede voorbeeld en zal op 13 Maart twaalf paarden koopen voor haar dienst der openbare wegen en drie voor de stallen der pompiers. Een rechtzinnig antwoord. Moet de bevestiging van uwe vrienden voor iets tellen Mogen wij ons aan verslagen van gekende mensche» vertrouwen? Verdient de meening der inwoners dezer streek meer aanzien dan die der vreemde lingen? Zijt gy meer geneigd de bewoners van zeer verwijderde plaatsen dan die uwer eigene stad te gelooven Wij denken het niet, want bij U is het zoeken van bewijzen gemakkelijk. Gij vrouwen, die lijdt omdat alles bij U niet volgens de wetten der natuur werkt en gij mannen, die denkt dat uwe rugpijn maar eene eenvoudige lendenverrekking x is die mettertijd zal verdwijnen, gij hebt eenvoudig eene nierziekte en iederen dag, dien gij verwaarloost te verzorgen ver ergert uwe kwaal. Zie er hier een overtui gend bewijs van in hetgeen ons Mr Casimir Gadeyne, 9 Griminckstraat te Yperen zegt: Sedert bijna een jaar klaagde ik van de nieren; bijzonder als ik werkte had ik soms zoo scherpe pijnen, dat ik moeite had voort te arbeidenhet was mij bij voorbeeld on mogelijk mij t8 bukken zonder vreeselijk te lijden; zelfs des nachts had ik geene rust noch slaap meer mogelijkj; mijn water was als met zand belastik verloor allen eetlust en alle krachten. De zorgen bleven zonder uitslag tot dat ik gebruik maakte van de Foster Pillen voor de Nieren welke ik in de Apotheek Becuwe, te Yperen, haalde. Die pillen verlichtten mij reeds van de eerste dagen af; twee weken later had lik van mijne pijnen niets meer dan eene leelijke gedenkenis; ik was teenemaal hersteld en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik ver klaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Verzekert dat men U de Foster Pillen voorde Nieren x geve van dezelfde soort als die welke M. Gadeyne gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Oh. Delacre, 50-52 Boudenbergstraat te Brussel. Algemeen De pothouder voor Belgie. MI-CARÈME, 2 AVRIL 1905, h 2 1/2 h. de relevée, Des trams supplémentaires partiront avant l'heure ordinaire pour assurer les corres- pondances. Garage pour vélos k la salie de Gymnas- tique rue d'Armentières. PIANO-RÉCLAME: 7 oct.. Hauteur lm2lLargeur lm38, profou: 0.59, clavier ivoire, meuble riche, flamboaux doubles. Garanti dix ans contre tout défaut de construction 600 fr. (comptant). S'adresser chez M. VAN ELSLANDË DE MAZIJ&RE, Poperinghe. ,,j; MEEST GEZOCHTE DE LA

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 2