ff» Elcl16800- p-a-F- HOEST-BRONCHITIS ELROSE ASTHM A-TERING BORSTBALSEM MARTIN TOMS Burgerstand Burgerstand van Poperinghe. HAAR HERSTELLER YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Aanwerving van het Treinpersoneel. yaleurs charbonnièreson retrouve le 680, la Concorde 1580 et a 745 Les valeurs de zinc ne sont Hani s/s a Les glaceries font des efforts se maintenir. Aux éclairage le gaz de pas P°Ur eredrésse 2t 157 après avoir fait 125 R1°S loniales faiblissent an peu plus ord. kesC° o 1069 A signaler aux étrangères van den 2 tot den 9 Juni 1905. Geboorten. uekaezemaeker Alicia, Rijselstraat. Lont Alphorisus, Oude Kouijostraat. numont Florimondus, Groote markt. Bailleul Maria, Kemmelsteenweg. Oaasemaecker Gaston, Doorgangstraat. Ceuiiinck Ivonna, Paddepoelstraat. Roose Blanca, Kalfvaart. Creton Amatus, St. Elisabethstraat. Overlijdens, Delbecque Ludovicus, 70 jaar, zouder be roep ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Dubreux Elise, 20 jaar, zonder beroep, jngehuwd, Poperinghe steenweg. Sonaeville Polydorus, 3 maanden, Buk- kerstraat. Bourgeois Engelbertus, 75 jaar, landwer- ter weduwenaar Vanhove Maria, echtge- aoo't Delporte Maria, Lange Thouroutstraat. provoost Julius, 38 jaar, aardewerker, weduwenaar Yerwaerde Sylvia, echtgenoot pinet Eugenia, Meenensteenweg. Carron Gabriela, 11 maanden, Kaai west. flobert Bertha, 1 jaar, Meenensteenweg. Van den 1 tot den 8 Juni 1905. Geboorten. Clabau Désirr, Pottestraat. Dedrie Augus ta, Wijk G. Garpentier Theodoor, Wijk Sterfgevallen. Lefebvre Leonie, 53 jaar, ongehuwd, strijkster, Hondstraat. Deneire Georges, 6jaar, wijkL. Bellein Maria, 63 jaar, kantwerkster, weduwe van Petrus Vermote en echtgenoote van August Lava, Valken- terg. Bouthez Louis, 75 jaar, werkman, weduwnaar van Octavie Dehoeck, Wijk B. Leupe Lucien, 5 maanden, Wijk C. Turpein Léontine, 51 jaar, zonder beroep, weduwe van René Debruyne, St. Mlchel- straat. Pattyn Hélène, 26 jaar, ongehuwd zonder beroep, Wijk G. Ghristiaen Anto- nia, 79 jaar, kantwerkster, weduwe van Eusebius Coevoet, St. Annastraat. Qua- ghebeur Rosalie, 48 jaar, herbergierster, echtgenoote van Eugeen Marey, WijkA. Huwelijksbeloften. Adolphe d'amour, schoenmaker, en Helene Merlevede, zonder beroep. le bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH, Jtercerie-, en reukverkooper. Groote Markt Yperen. Bravo Al de proeven in de groote hos pitalen hebben bewezen dat de princiepen ^6r Pillen Depratere de best gekende pur- geerrniddels zijn die het lichaam zuiveren donder krampen en het versterken zonder regiem. Duizenden getuigschriften kunnen 86raadpleegd worden. (4) 1.50 fr. de flesch te Oostende en te be- omen bij MM. May, Libotte, Aertsens en te Yper, Monteyne, Poperinghe, Van indekens te bekomen. En overal. Lichter velde. Peerdemarkt. De ®rdefeest heeft een grooten bijval genoten, peerden waren ter markt gesteld. De Duitsche kooplieden deden groote aankoopen en hadden 28 wagons te verzenden met 167 i peerden. i Deze uitslag bewijst dat Lichtervelde, die i sedert jaren een belangrijk middenpunt van peerden handel geworden is, noodig had zijne eigene foor te hebben. Dank aan de talrijke plaatselijke koop lieden, aan de toegekende premiea en de Duitsche koopmans, belooft de feeste voor 't toekomende eene groote uitbreiding te ne men en misschien eene der bijzonderste van 't land te worden. Biscuits Parein Antwerpen, Proeft de Vieux Liège Komen. Een frausch soldaat, van het 43" linie beeft zondag avond in den trein van Rijssel naar Komen eene som van 305 frank gevonden, en aan den statieoverste besteld. De eigenaar is de som komen halen. Zondag morgend is M. Ernest Berten, gistkoopman te Waasten, het slachtoffer van een erg ongeval geworden. Zijn peerd, door 't voorbijsnellen van een trein verschrikt, ging op hol. De man sprong van de kar, viel en werd tusschen het voertuig en een boom gepletterd. Het slachtoffer is nogal ge vaarlijk gekwetst. De electrieke tram. Te beginnen van zaterdag 10 Juni, zal de electrieke tram Oostende- Mariakerke-Middelkerke-Westen- de, beginnen rijden langs de kust. Zij zal 44 reizen in beide richtingen doen, getal dat met 15 Juli zal vermeerderd wordeD. Slecht nieuws voor de gestraften. Er zal geene kwijtscheiding van straffen verleend worden, ter gelegenheid van de 75e verjaring van 's lands onafhankelijkheid. 74 jaar.... Zondag 4 Juni, was het 74 jaar geleden dat Leopold van Ssksen- Koburg-Gotha als Koning der Belgen is verkoren geworden. Inderdaad, op 4 juni 1831 heeft het Nationaal Congres met 152 stemmen op 196 stemmers die verkiezing verricht. Veertien leden stemden voor den regent, M. Suriet de Chokier, die zich zeer op het varkensfokken toelegde, 19 onthielden zich en 10 stemden met witte briefjes. Een bulletijn werd vernietigd. Die bulle- tijns worden nog ter bibliotheek der Kamer bewaard. 65e verjaardag van ex-keizerin Charlotte Woendag 11., was prinses Charlotte, zuster van Koning Leopold II, weduwe van den ongelukkigen Maximiliaan, Keizer van Mexico, in haar 65° jaar getreden. Zij is immers in het kasteel van Laken ge boren op 7 Juni 1840. In het ridderslot van Bouchout werd die verjaardag, om de pijn lijke herinneringen, niet herdacht. De gezondheid der ongelukkige prinses laat niets te wenschen. Zij bewoont reeds 20 jaar het kasteel van Bouchout, waar zij haren intrek had genomen na den; brand van het kasteel van Tervuren, hare oude ver blijfplaats. Exposition Bruxelles. L'Exposi- tion internationalede l'Art dans la Maison avec section d'Alimentation et d'Hygiène devant avoir lieu dans les salles de la So- ciété Royale la Grande Harmonie a Bruxel les, du 2 au 20 septembre prochain, entre- prise entière organisée au profit d'ceuvres de bienfaisance et placée sous la présidence d'honneur de Monsieur le Comte P. de Smet de Naeyer, s'annonce non pas comme un succès mais comme un triomphe si l'on juge par l'empressement que mettent a adhérer, comme participantes nos plus grosses firmes beiges et étrangères, ce sera surement l'une des manifestations artistiques et industrielies qui aura le plus de vogue parmi les fêtes jubilaires de cette année. Les Corbeaux publient cette semaine la fagade monumentale du fameux Walhalla dont tout le monde parle et que personne ne connalt. Notre confrère illustré reproduit la maquette de la fagade néo-grecque du future panthéon national de Belgique qui sera édi- fié au plateau de Koekelberg a cólé de la basilique-réclame. A noter tout particulièrement dans Les Corbeaux La Bible cocasse qui est une fine et joyeuse satire de toutes les calembre- daines des livres saints solennellement ensei- gnées par les hommes noirs comme vérités évangéliques. Les Corbeaux nous retracent aussi les péripéties de la grande lutte entre le Faune Mor du et M. Lamarche, l'illustre commis- saire du gouvernement de toutes les calottes. (Abonnement: 5 francs par an. Le nu méro 10 cent. Bureaux: 56, av. Dailly, Bruxelles. Le III® Gongrès international de L'ART PUBLIC qui aura lieu a Liège, est défini- tivement fixé aux 16-21 septembre. Présidé, comme on le sait, par M. Beer- naert, Ministre d'Etat, il comprend, cinq sections respectivement présidées par M. M. Ch. Buis, (l'Ecole)Thomas Vincotte (l'Aca- démie)H. Hymans (Les Musées); F. Ge- vaert et Edm. Picard (Art. lyrique, art. dramatique)Jules Le Jeunes, Ministre d'Etat. (Aspect et Administration du domaine public). Beheer van Belgische Staatsspoorwegen. Berïctit. Eene zaak, die iedereen aangaat en u bijzonder. Een inwoner van Rousselaere doet het volgende verslag voor 't profijt der ande ren. Wij aanzien de menschen van Rous selaere als onze geburen en die verklaring van eenen harer inwoners voortkomende kan ons niets dan belang inboezemen. Dit is een voorbeeld voor al diegene, die door hun werk zoowel aan de groote hitte, als aan de onverhoedsche koude en trekken blootgesteld zijn, degene, die min of meer lang over hun werk gebukt arbeiden en die bij 't rechtkomen eene stijfheid gewaar wor den, moeten ook van den onderstaanden raad gebruik maken, want mistrouwt u wel, die rugpijn is eene eenvoudige verwit tiging van eene nierziekte. Ziehier een geval waarvan iedereen zich kan overtuigen. M. A. Deryckere, 51, Mootestraat te Rousselaere, zegt ons: Ziedaar reeds jaren, dat ik aan hevige nierpijnen leed; mijne pijnen waren zoo onuitstaanbaar en zoo wreed, dat ik 's nachts niet kon slapen, zonder reden was ik vermoeid, ik had duizelingen, mijn water rood en belast, mijn toestand werd zoo slecht, dat ik alle werk moest stakenik was zooveel te meer ontmoedigd daar al de zorgen niets hielpen toen men mij de genezingen verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren verkocht te Yperen in de Apotheek Becuwe, bezorgde ik er mij aanstonds eene doos en oordeelt over mijne vreugde en tevens mijne ver baasdheid mij eindelijk na slechts vijf dagen verlicht te gevoelen, sinds is mijn toestand van dag tot dag zoo verbeterd, dat ik heden om zoo te zeggen genezen ben, want ik heb mijn werk hernomen alsof er niets geweest was. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar to maken. Het gevaar der nierziekte. Nierziekte na dert langzamerhand, verraderlijk en kan jaren lang in het gestel geweest zijn, voor dat de zieke de ware oorzaak van zijne on gesteldheid vermoedde. Het kan zijn, dat hij hoofdpijn, pijn in de leden, schele hoofdpijn, waterzucht, rheumatiek, een zenuwachtig, opgewonden of een zwak, atgemat gevoel, zwakte van het hart, enz.... gehad heeft. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M. Deryckere gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen te gen 3fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, s 50-52 Coudenbergstraat te Brussel. Alge- ij meen Depothouder voor Belgie. Yper, druk. K. Deweerctt. Rijselstr. 59. s s ISoi'stlij tiers, cmó jiiieux- MEEST GEZOCHTS herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht door Mi. ea Pari. Hoold-DépCl: 26, ruGËüeane-Miircel, Parijs. I. Einde Augustus e. k., hebben een Vlaam- sche en eenFransche wedstrijd plaats, elk voor het aanwijzen van 50 candidaten tot de bediening van wachter. II. Aan die wedstrijden mogen alleen deelne men de candidaten die ten minste 18en ten hoogste 24 jaar oud zijn. Voor krijgslieden en oud-krijgs lieden, wordt de bepaalde hoogste leeftijd verlengd met den duur van hun werkelijken dienst onder de wapensdeelen van maanden worden niet gere kend. De uiterste leeftijd is echter bepaald op 29 jaar voor krijgslieden en oud-krijgslieden over het algemeen, en op 32 jaar voor onderofficieren en oud-onderofficieren, die 8 jaar werkelijken dienst tellen. Die leeftijd en de diensttijd bij het leger worden berekend op 31 Augustus 1905. III. - De candidaten zenden hunne aanvraag naar eten Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen en vermelden daarin of zij verlangen deel te nemen aan den Vlaamschen of aan den Franschen wedstrijd. De aanvraag vermeldt den juisten geboortedag (dag, maand, jaar) en den duur van den werkelijken dienst bij het leger, en moet uiterlijk op 15 Juni bij het Departement inkomen. De vragen, na 15 juni ingekomen, worden niet in aanmerking genomen. Voor verdere inlichtingen zie de plakbrieven. oo_000£?o »o o o o o pL o O O o O iO O Oï 1(5 oj o o o O O o 05 co _r O o O O O O O O O i> O O OO lO 2 O (Verzuimde Koude, Catharrha) 1° Indien uwe stem heesch is. Indien gij fluimt, en hoest. 3° Indien uwe borst piept. 41° In dien gij bevangen en gauw vermoeid zijt. 5® Indien gij vermagert. <6° Indien gij verbleekt! 7° Indien gij te veel zweet. Indien gij bloed spuwt, enz., en indien gij geene verbetering bekomt mei de remediën die gij gebruikt, neemt dan zoo haast mogelijk in volle vertrouwen uwen toevlucht tot het innemen van mijnen MAHTIRT TOMS en wrijft 's mo''gcn= pn 's avonds uwe borst met mijne ELEKTRISCHE RESINAZALF die u voorzeker zuilen yenezen Deze remed:ën, die de gezondheid hebben terug gegeven aan honderd duizenden, sedert vijf en twin tig jaren dat ik dezelve uitgevonden, aangeraden en overal bekend heb gemaakt, zijn bereid met het vei'si he sap der geneeskundige planten en hunne elektrische resinas; zij worden bovendien altijd bereid en volgens den ouderdom (i) van den zieke gedoseerd door mij zelf, APOTHEKER-SPECIALIST Oud, Leerling der gasthuizen van Antwerpen en Luik ÏO», Wetstraat, Brussel Be Keelpijp, de Luchtpijptakken, de en het Hart. Figuur 3 getrokken uit mijn geneeskundig boekdeel.— Dit geneeskundig boekdeel wordt franko gezonden op aanvraag tegen een postzegel van I O centiemen. PRIJS der behandeling, behelzende eene flesch Borstbalsem Martin Toms, een pot resinazalf, een gemerkt glas en het geneeskundig boekdeel samen 5 fr- Franco te huistegen postmandaat van fr. 5.75 aan mijn adres gezonden, 102, Wetstraat, Brus sel, of indien men het verkiest tegen remboers van 6 fr. te betalen als menu de remediën in huis afgeeft, mtgsj Weigert ■laljtegg bepaald de doozen die niet /yj/Vn, mijn handteeken k&//<y dragen, en laat u niet omklappen als men u iets anders zou willen in de plaats verkoopen. Voorts vraagt altijd hetzij mondelings, hetzij schriftelijk den Borstbalsem van Martin Toms, want men zoude u kunnen eenen anderen Borstbalsem in de plaats verkoopen, en als dan zoudt gij u niet moeten verwonderen van niet te genezen en te meer, van uw geld weg te gooien BERICHT. In het belang der zieken en om de genezing spoediger te bekomen, vrrzoek ik de lijdenden bij iedere bestelling dezer remediën hunne ziektekentee- kens te ONDERLIJNEN en deze aankondiging bij de aan vraag te voegen of in den bestelbrief ie steken.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 3