GHELUVELT-KERMIS BOVRIL WARM HÖEST-BRONCHITIS ASTHMAiTERING BORSTBALSIM MARTIN TOMS Bugerstand van Foperinghe. Een strenge winter Verschillige tijdingen. Duiven. ding betaald. Maandelijks wordt door de,Tp°rlingen de rekening opgemaakt en elke ,»«nte meesteres zoowel als leerling, St haar aandeel in de kosten. ei dat eenieder de voordellen van dilonder- P kunne genieten or iea er door de hesturen studiebeurzen beschikbaar openbare uc Se3telje wereldtentoonstellingen te Parijs in 0 en te St-Louis in 1904 heeft deze school rooten prijs behaald. Met den volgenden deDg wordt er een tweede doch vrij Tdiejaar geopend om de leerlingen, welke h t verlangen, toe te laten zich in 't een of -tander vak bijzonder te bekwamen. wationale Maatschappij van Buurtspoorwegen. Ljjn; yper-gheluwe-meenen. de volgende pijzondere Treinen zullen ingericht worden ter gelegenheid van op Zondag 24 en Dinsdag 26 September 1905. Yper Bascule Zillebeke Hooge Gantine öheluvelt Kor tekeer Becelaere Nachteganl Koel berg Gheluwe Meeuen-statie Meenen-Statie Gheluwe Koelenberg Nachtegaal Becelaere Kortekeer GHELUVELT Cantine Hooge Zillebeke Yper Bascule 14,10 14,17 14,24 14,29 14,32 14,37 14.41 16,22 16.29 16,36 16,42 16,45 16,50 16,54 17, 3 17, 6 17,18 17.30 12,58 13,15 13,22 13,24 13,34 13,37 13,43 18,46 13,53 13,58 14,05 14,45 14,48 14,54 14,57 15,04 15,09 15,17 18,58 19,05 19,12 19.18 19.21 19,26 19.30 19,39 19,42 19,50 20,02 17.42 18,00 18,07 18,09 18.19 18.22 18,28 18.31 18,38 18.43 18,50 De Gruyter Henri, schildergast, en Celesta MaerteD, werkster. Momereucy Julien, metsersgast, en Lucia VandevoorUe, kantens erkster. Desagher Omer, kleermaker,;en Anna Don- deyne, kleermaakster. Verstraete Petrus, gejrensionneerden bii- gadier der douaneu, en Mathilde Catteau, naaister. Sterfgevallen. Werquin Antonia, 9 maanden, Yperstr. Camerlinck Theophiel, 40 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Wijk A. BonduelleLeopold, 18 j- werkman, wijk E. Baillieu Philomene, 61 j, kantenwerkster, weduwe van Auguste Rouseré en echtgenoote van René Metsu, Casselstraat. Bonte Catherine, 91 jaar, zonder beroep, weduwe van Ludovic Techel, Sint Michiel- straat, Huwelijksbelo flen Achiel Leys, landbouwer te Stavele, en Marie Denys, zonder beroep, te Poperioghe. BURGERSTAND Tanden 15 tot den23 september 1905. Geboorten Baratto Henrica, Nieuwe Houtmarkt. Dieryck Joseph, Rijselszraat. Muylle Luciaan, Lange Thouroutstr. Declercq Philomene, Bukkerstraat Huwelijken. Deuninck Arthur, leurder, en Pynket Emma, dienstmeid, beiden te Yper. Verhack Emiel, beeldhouwer, te Schaer- beek, en Dewulf Emma, modenwerkster, te Yper. Echtscheiding. Flauw Ludovic, schoenmaker, te Yper, en Vercouter Syivie, kantwerkster, wonende te Gent. Sterfgevallen. Samyn Daniel, 8 dagen, Zonnebeke steen weg. Vanhee Maurits, 19 jaar, timmerman, ongehuwd, Rijselstraat. Baert Paul, 67 jaar, fabriekwerker, echt genoot Vantuyne Rosalie, Meenenstraat. Milleville Maurits, lj, Kemmel steenweg. Dujardin Lucie, 70 jaar, zonder beroep, ongehuwd, St-Janshospitaalstraat. Carisimo Ludovic, 42 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thou rout straat. Bruynooghe Alois, 64 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Van den 15 tot den 22 September 1905. Geboorten. Persoone Julia, Wijk B. Decoker Agnes, Noordstraat Papegaey Marcel, Meesenstr. Carron Maurits, Casselstraat. Merlevede Anna, Wijk C. Clabau Magdalena, Pottestraat. Huwelijken. De Craene Alfons, onderbestuurder der 8az en Clotilde Rouseré, modewerkster. Gaenen Joseph, beenhouwer, en Irma De ^«eite, zonder beroep. De bladen Ier hoofdstad hebben met den grootsten lof gewaagd van het feest, verleden week aangeboden door de firma Vanden Bergh'e Ld., ter gelegenheid der tiende ver jaring der stichting van het fabriek te Brussel. Deze firma, alom bekend voor hare margarina Vitello, en de sodex, deze vriendin der huishoudsters, had alles ten beste inge richt. De sympathieke bestuurder M. An- driesse, heeft in hartilijke bewoordingen zijn personeel bedankt, en de oudsten een prachtig herinneringsgeschenk aangeboden. Een zeer interessant bezoek der fabrieken heeft de uitgenoodigden hoogst aangenaam verras', Een glas cha npagne werd tenslotte geledigd op den voorspoed der firma Vanden Bergh's en de gezondbeid van M. Andnesse. Alles laat zulks voorzien en weerkenners zeggen, dat het de tweede uitgaaf zal zijn van het beruchte jaar 1895. Vele kenmerken van een ongunstig weder zijn zichtbaar. Vroegerdan in andere jaren komen in Hol land de trekvogels terug. Tal van gevleugel de wintergasten, die andt-rs eerst terugkeer den in October, laten zich nu reeds zien, en er zijn er onder, lie nog een fraaie zomer kleed dragen. Zou die vroegere terugkeer op eenen s ron gen winter duiden? Een hevige strijd is onstaan tusschen de talrijke onlangs nieuwe bloedzuiverende geneesmiddelen. Maar ondanks alle namaaksels mogen onze lezers overtuigd zijn dat de sinds lang beroemde pillen Depratere het beste purgeer middel blijft dat te gelijker tijd werkt op het hart, de maag en de blaas 5 1. 50 fr. de flesch te Oostende en te be komen bij MM. May Libotte, Aertsens en Donckie Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Windekens te bekomen, en overal. Les Corbeaux - Les Corbeaux sont des Touche a-Tuut, amusants en ce sens qu'ils interprètent les événements de la poli tique local et étrangère d'une fagoa toujours inprévue et amusante. Ainsi, cet'e semaine, c'est l'entente cordiale de l'Angleterre et de la France qui fait les frais d'un amusant dessin oül'on voitElouard VII corablé de faveurs par Marianne; celle-ci déclare a son nouvel ami qu'elle abadonne son ancien amouieux, Nicolas II, paree qu'ils est trop tapeur... Cette nouvelle alliance franco-anglaise ne pouvait être plus spiritueliement interprétée. Délicat Dj üeukslaer Deserteurs. - Een voor-tel, eene geua- dewet ten gunste der wegloopers van het leger te doen stemmen is in de kamer der Volksvertegenwoordigers neergelegd. Die wet, door het Gouvernement gesteund, zal zoohaast de kamerzitting herneemt onge twijfeld gestemd worden. De rijkste stad van gans de wereld, dat is Basel, in Zwitserland. Daar kunnen zich Parijs noch New-York tegen meten. Op 124.000 in woners ield de stad 180 milionairs De totale rijkdom, met het belastbaar ink - men der stad, bedroeg verleden jaar 875 mil joen. Buiten die miliionnairs zijn er nog 174 belastingschuldigen, welke ten minste 500 duizend fr. bezitten. Het zijn deze 250 per sonen, welke al de schulden betalen. Als men geen half miljoen rijk is betaalt men geene belasting, De inwoners zijn er fier op als ze zoover kunnen geraken, dat zij belasting te betalen hebben. De nieuwe poskaarten. - Het is on mogelijk welken bijval de nieuwe poskaar ten, versierd met de beeltenissen van Leopold 1 en Leopold II, bij het publiek genieten. Deze kaarten werden, den 21 Juli laatst, voor den eersten maal te koop gesteld, en reeds zijn er meer dan vijf miljoen van verkocht. Deze ontzagelijke verkoop heeft reeds aan 't bestuur meer dan 3,000.000 frank opge bracht. De Witte ging zijne duiven oplaten en Boer kwam daarjuist aan. Maar zeg eens, vroeg deze, hoe wijd vliegen uwe duiven gewoonlijk Dat is verschillend, zei de Witte. Hon derd uren somtijds. - En vliegen J;e dan nooit \e.Ioren Dat gebeurt Maar ik heb ze laten paren tnet papegaaien ais ze nu verloren vliegen, kunnen ze naar den weg vragen.. voor België. 15 ZIE ONZE PREMIE Cie Bovril Brussel. Het beste bewijs is hetgeen men zelf onderzoeken kan. Men kent den man uit zijne daden zegt het oude spreekwoord, en het eenigste mid del van aard zijnde om de bevolking van Yperen te voldoen, is hetgeen zij onder de oogen heeft. Verwaarloost nooit rugpijn, gij kunt ge- looven dat het maar eene eenvoudige onge steldheid is, maar in der waarheid is het eene nierziekte. 't Is de natuur, die U op hare manier ver wittigt, dat uwe nieren, de belangrijkste organen van uw lichaam ziclt verzwakken en hulp vragen. Zij zijn overlast geweest en kunnen hunne bediening niet meer volbren gen. Gedenkt dat de nieren de verzamelaars van het lichaam zijnhet is hun plicht het bloed tegen 30 grammen onzuiverheden per 24 uren door te zijgen. Indien zij er onbe kwaam toe zijn, hoopen zich die onzuiver heden in het lichaam op en doordringen gansch het gestel, veroorzaken rheumatiek, zenuwpijn, waterzucht, jicht, zwakte van het hart, schele hoofdpijn, flauwten, enz.. Dus geneest uwe nieren, en uwe nieren zullen genezen. Zie er hier een bewijs van Mme Wolters, 135 Rijselstraat te Yperen, zegt ons: Ziedaar meer dan een jaar dat ik altijd van de nieren leed, zelfs 'snachts waren de pijnen zoo hevig, dat ik niet meer sliep, ik was altijd afgemat en vermoeid zonder reden, ik had bedwelmiogen, zwee tingen terzelfdertijd dan huiveringen, ik had allen eetlust verloren en wist niet meer wat doen, ik verontrustte mij dagelijks meer en meer, toen ik de «Foster Pillen voor de Nieren» nam, gehaald in de Apotheek Becuwe te Yperen. De uitslag was zoo spoedig als kracht dadig, reeds van den vierden dag voelde ik eene groote verlichting in gansch mijnen toestand en in minder dan eene week was ik eindelijk van mijne zoo pijnlijke smarten ontlast Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster Pillen geve van dezelfde soort als die welke Mme Wolters gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 f. 50 de doos of 19 f. de 0 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apo theek van Ch. Delacre, 50-52. Goudenberg straat te Brussel. Algemeen Depothouder Dorstlijders, Drukk. Karei Deweerdt, Rijselstraat, Yper. ooooooow lOlOOOOOOr-< oilohoÓOOM -r! r—I i-H O O -n CJ co O O O O O O O IO ïQ O O O O 00 oo co O O O O 00 O (M 00 <M O O O O O O O o o o o o o O tr- CO C CD bL t- fctC O UI 'o Q4 Cu o P f-4 eS O (Verzuimde Koude, Catharrha) Indien uwe stem heeseh is. ft" Indien gij flalmt, en hoe»». 3° Indien uwe borst piept. 4° In dien gij bevangen en gauw vermoeid zljt. 5° Indien gij vermagert. 6° Indien gij verbleekt! 7° Indien gij te veel zweet. 8° Indien gij bloed apnwt, enz., en indien gij geene verbetering bekomt met de remediën die gij gebruikt, neemt dan zoo haast mogelijk in volle vertrouwen uwen toevlucht tot het innemen van mijnen MAKTIN TOMS en wrijft 's morgens en 's avonds uwe borst met mijne ELEKTRISCHE RESINAZALF die u voorzeker zullen genezen Deze remediën, die de gezondheid hebben terug gegeven aan honderd duizenden, sedert vijf en twin tig jaren dai ik dezelve uitgevonden, aangeraden en overal bekend heb gemaakt, zijn bereid met het versche sap der geneeskundige planten en hunne elektrische resinas; zij worden bovendien altijd bereid en volgens den ouderdom (1) van den zieke gedoseerd door mij zelf, APOTHEKER-SPECIALIST Oud leerling der gasthuizen van Antwerpen en Luik AOS, Wetitraat, Brunei De Keelpijp, de Luchtpijptakken, de Longen en het Hart. Figuur 3 getrokken uit mijn geneeskundig boekdeel.- Dit geneeskundig boekdeel wordt franko gezonden op aanvraag tegen een postzegel van IO centiemen. PRIJS der behandeling, behelzende eene flesch Borstbalsem Martin Toms, een pot resinazalf, een gemerkt glas en het geneeskundig boekdeel samen 5fr. Franco te huistegen postmandaatvanfr. 5.75 aan mijn adres gezonden, lose, Wetstraat, Brus sel, of indien men het verkiest tegen remboers van 6 fr. te betalen als menu de remediën in huis afgeeft. Weigert—. bepaald X,4X-r de doozen die niet /-V/Z/onjiMccrl^C^Eli) V, mijn handteeken tS'X dragen, en laat u niet omklappen als men u iels anders zou willen in de plaats verknopen. Voorts vraagt altijd hetzij mondelingshetzij schriftelijk den Borstbalsem van Martin Tomswant men zoude u kunnen eenen anderen Borstbalsem in de plaats verkoopen, en als dan zoudt gij u niet moeten verwonderen van niet te genezen en te meer, van uw geld weg te gooien. BERICHT. In het belang der zieken en om de genezing spoediger te bekomen, verzoek ik de lijdenden bij iedere bestelling dezer remediën hunne ziektekentee- kens te ONDERLIJHEN en deze aankondiging bij de aan vraag te voegen ol in den bestelbriet te steken. (1) Vraagt voor de personen van 17 jaar en boven dezen ouderdomde Borstbalsem Martin Tom. gemerkt n' III; voor diegenen van 10 tot 17 'aar. Wil, en voor kinderen van i tot 10 jaar, w 1.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1905 | | pagina 3