verzekerde Broodwinning A ELROSE Oud-Pompiers. Kerkdieven. Diefte. Benoemin en. Ongeluk. Spor. Jeyen. Burgerwacht. !J Koninklijkemaatschappij Kruisboogschutters. Schieting van Maandag 29 januari Poperinghe, Burgerstand van Poperinghe. HAAR HERSTELLER Bourse de öruxelles. Verschillige tijdingen. OUDERS, yproisese seraient barricadées centre d'autres comma si une quarantaine les séparaient. Ges jeunes gens sont tout comme nous, irop malicieux et surtout trop libres pour faire preuve de tant de mesquinerie et de tant de mèdiocrité dans leurs desseins Pauvre René Colaert. Pauvre grand bourg- mestre vous ne savez absolument pas com- bien vous êtes déjó. vieux, et ce qui ous attend; na m'en voulez pas si je vous le dis Les prochaines élections communales amène- ront au pouvoir des hemmes bons et loyaux, nous les regarderons a vee fierté, a vee recon- naissance avec conflance aussi comme les agents futurs de nos progrès et de nos relève- ments. F de kazuifels en 36 a sdere voorwerp u wer den versch urd of verwoest. Men deed reeds drie aanhoudingen. Men schat de schade op 15000 fr. Vrijdag avond hebben wij eene Soiree Ta^agie bijgewoond die voorzeker aan de tegenwoordigers en ze waren talrijk, zeerwel bevallen heeft. Vier mooie stukken werden door de har monie onder het bestuur van hunnen talent vollen bestuurder M. H. Moerman op eene meesterlijke wijze itg( voerd. Nadien hadden wij de phonograaf (systeem Edison) voorgesteld door M. E. Bartier, die de schoonste stukken van zijn repertorium heeft laten hooren. die zoodanig aan de tegenwoordige leden bevielen dat er aan het bisgeroep geen einde kwam. Voor te eindigen hadden wij een militair stukje die zeerwel gegeven is geweest en ook zeerwel is toegejuicht geweest, wij wenschen de vier liefhebbers proficiat, maar waarom altijd fransch zijn er geene schoone vlaam- sche stukjes genoeg die zoowel zouden bevallen als uwe fransche, en waarom geen deel gemaakt van de maatschappij De Vlaamsche Ster, gij die aanleg hebt voor het tooneel, het ware te wenschen u nevens onze vlaamsche broeders op het tooneel te zien pronken en u te mogen toejuichen. In een woord het was eene mooie feest, en het ware te wenschen dat wij gedurende dezen winter nog eenige zulke feesten mochten bijwonen. Zondag avond was het daar nogmaals feest, gegeven door M. Emiel Iweins. 50 schoone prijzen waren er te winnen, voor de damen der muziekanten en Oud- Pompiers, iedereen was er tevreden over, na het spel was er danspartij. Voorzeker mag men zeggen dat men sedert lang zulke schoone feest bijgewoond heeft. Jong en oud allen dansten en vermaakten zich om het meest. Bij het scheen hoorde men niets anders dan den wensch uitdruk ken, om nog zulke eene feest te mogen bij wonen. De commissie verdient allen lof voor het samenstellen van zulke feesten. Ziehier het Programma van het feest wel ke morgen Zondag, 4 Februari, om 7 ure 's avonds zal plaats hebben. 1" PARTIE. 1. Marche du Couroun ment Tschaikowski 2 Adagio Beethoven. 3. Zigpunerweisen, d'après des motifs hongrois X. 4. Pot-pourri p jpulaire H. Moerman. 2ra0 PARTIE. 1. M Voddé dans son répertoire. 2. M. Dick-James et ses créations. 3. M. Voddé dans son répertoire. 4. LORIOT Comédie militaire en 1 acte de Maurice Devilliers Personnages Grinchard, capitaine M. D. Plantin, S' major M. Ms Loriot, brosseur M. M1 Vicomte de la Tour-Penchée jeune soldat M. S. 10 1/2 h 3me PARTIF. REDOUTE, Le premier bal masqué étant supprimé. Eene kapel verwoest. Dieven braken verledene week in de kapel St Vincenttusa Paulo. Hun buit was mager, wam in ue Kapei ireft oieu zilverwerk, noch kUijS! Voor ei pen aan De dieven vernielden al wat zij kondenal Tusschen de zwemschool en de Mednen- poort warea er, verleden week, werklieden bezig in den hof te werken van M. Casier. 's Avonds na bet werk verborgen zij al hun alaam in het huisje van M. E Coffyn. Hoe verwondert waren zij, toen zij maandag morgend gingen halen, alles was verd wenen. M. H Bossaert, zoon van onzen achtba ren gewezen schepen, Bossaert is notaris be noemd to Kortrijk in vervanging van M. Vuylsteke ontslaggever. Onze geluk wenschen aan 1. den Notaris H. Bossaert. M. Arthur Gaimant, kapitein bevelhebber van den le ban van de Burgerwacht van Yper is Ridder vanhetLeopoldorde benoemd Wij sturen aan den heer Gaimant onze hartelijkste gel uk wenschen toe. De werkers van den ijzerenweg begaven zich woensdag morgend naar hun werk, met hun gewoonlijk wagentje, toe eensklaps, niet verre .an Holiebeke het wagentje uit de rails schoot en omkanterde. drie der werk loden werden niet gekwetst doch een vierde Rackelboom genaamd, wonende te pope- ringhe, werd erg gek wets aan zijn been a»n de neup tot aan het been, zelfs stukken vleescü zijn afgerukt Men heeft hem per ijzerenweg naar het gasthuis overgebracht, waar hij spoedig ver zorgd werd. Wielrijden. Van der Stuyft is dus gisteren avond ge vierd geworden meteen hartelijkheid en een gemoedelijk li eid door de Aotwerpsche sport- men, die waarlijk een blijvende herinnering zullen laten aan den held van het feest, van den Bold'Or van Madison Square enz., enz., Meerdere afgevaardigden van de clubs warer, aanwezig, onder meer die van de Sport Cycliste Anversois, de Vélophiles, De Lauwertak, Le Coureur, Veioclub Hoboken, Wielrtjdersclub Antwerpen, enz. Van der Stuyft werd binnen geleid door den heer Em. De Beuckelaer De heer Fernand Coliguon, namens Le Matin wenschte den feesteling geluk en herinnerde al de puike overwinningen die hij, niettegenstaan de zijnen jeugdigen ouderdom, behaald heeft. Hij overhandigde hem eene prachtige gouden ketting met medaljon, waarop de overwin ning, welke voor gevolg had de welgelukte inschrijving, vermeld staat. Daarbij schonk hij hem een omslag met eenige Antwerpsche lotjes die, wij hopen het, nog vruchten zul len afwerpen. De heer Emiel de Beuckelaer nam op zijn beurt het woord om Van der Stuyft warm geluk te wenschen en hoopte dat hij op den ingeslagen weg zal voortgaan. Van der Stuyft. bedankte zoo gepast moge lijk voor al die blijken van welgemeende sympathie. Daarna werd er menig glas gedronken op het toekomend succes van den feesteling. Het muzikaal gedeelte gelukte opperbest dank zij de medewerking van de heeren Van Dist, Karei Berkmans, Ghyen, Louis Collig- non en Vernay. Februari 1906. Kartons. Schieting van 1 Naar de Masschelein 25 25 10 25 20 105 Pinteion M. 20 25 25 25 10 105 Poelemans D. 15 25 25 15 20 100 Butaye A. 10 25 25 25 15 100 Ferryn G. 25 00 20 20 25 90 Gaimant A 25 10 15 20 20 90 Yandevyver A. 20 15 15 20 20 90 Gruwez A 25 20 15 10 15 85 Dehollander H 15 15 15 10 25 80 Vantüoll H. 15 20 15 15 15 80 Gewoon blazoen. Hoog getal Van Nieuwenhuyze C. Laag^getalVermeulen Henri. De hofstede van Franc. Lob lie is Vrijdag gansch afgebrand, al de meubelen, kleeren zijn. verbrand. De bewoners zijn uit mede lijden door de geburen opgenomen geweest. Alles is door verzekering gedekt. Dieften. Bij den landbouwer Dö weert, gehucht Den Busseboom, zijn er Donderdag nacht dieven binnengedrongen. Den boer werd door het geblaf van den bond wakker ge maakt, nam zijn geweer en loste eene schoot in de richting van de dieven, voorzeker moeter een van hen gekwetst zijn. De dieven los en vijf schoten terug door de keuken venster, en hebben den hond doodgeschoten en vertrokken. Een meisje van Yper, oud 17 jaar, te Poperinghe wonende in eene brouwerij, is beiiebt een baokbillet van 1000 fr. als ook nog andere weerden ontvreemd te hebben. De zaak is in de handen der Justitie, ELIXIR DANVERS stilt maag en buikpijn. BURGERSTAND van den 26 Januari tot den 2 Februari 1906. Geboorten. Vanderghote Maria Zonnebeke steenweg Deleye Richardus, Kemme! steenweg Wautter Valeria, Paddepoelstraat. Deckmyn Adriana. Bukkerstraat. Gadeyrse Henricus, Bukkerstraat. Verheye Elisa, Doorgangstraat. Derous Germana, Zaalhof, Vanbaecke Augustus, Blauwe Leliestraat. Huwelijken. Gisqui.' re Georgius, kleermakersgast, en Bollengier Alixia, werkvrouw, beiden te Yper. Pickel Alphonsus, timmermansgast, en Taiighe Leonia, werkvrouw, beiden te Yper. Foliebout Petrus, leurder, en Vankernmel Emma, zonder beroep, beiden te Yper. üdent Polyiorus, schoenmaker, weduw naar Vandenbulcke Ernestina, en Fauwels Renilda, herbergierster, beiden te Yper. Doutrelandt Georgius, verkenskoopman te Brielen, en Roosebeke Emma, zonder beroep, te Yper. Sterfgevallen. Vercaigne Maria, 24 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Poperinghe steenweg. Van Assche Maria, 71 jaar, zonder beroep, weduwe Truye Carolus, Poperinghe steen weg, Roussel Sidonia, 82 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Bukkerstraat. Depuydt Benedictus, 68 jaar, zonder beroep echtgenoot Messiaen Adelia, Dickebusch steenweg. Degryse Lucia, 1 jaar, Veemarkt. Mallet Pharaïlda, 68 jaar, zonder beroep, ongehnwd, St-Jacobstraat. Dethoor Ivonna, 4 maanden, Gevangenis straat. Derous Emilius, 22 jaar, wever, onge huwd, Meenstraat. Van Damme Maria, 9 maanden, Hondstraat. Proeft de Petit-Beurra Parein van Antwerpen. Van den 19 tot den 26 Januari 1906. Geboorten Verhaeghe Lucien, Veurnestraat. George Maria, Yperstraat. Papegaay Maria, Yperstraat. Dehaene Georges, wijk D. Pittellioen Marcel, wijk B. Giile Gabrielle, Noordstraat. Deleye Georges, wijk V. Huwelijken. Alphonse Pentevinck, zwingelaar en Varia Temperville, werkster. Germain Liefooghe, beenhouwer en Maria Coene, beenhouwster. Sterfgevallen. Dondeyne Selvie, 70 jaar, kantwerkster weduwe van Charles Vandeste ne, Boesche' penstraat jB?Depuydt Amelie, 56 jaar, landgebruikster ec'aigeuote van Aloïse Stechele, wijk K. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verw; ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. -- Te bekomen bij M. Raym. OMMESLAGH mercerie en reukverkoopar. Groote Markt' 55. Yperen. Comptavt, Le oalme est l'indécision prévalent encore au parquet. On dirait eppendant que quelques valeurs commencent a retenir l'atiention Serait-on enfin travaüler Ce sermt souhaiter. En attendant nos rentes et lots de ville ne bou- eent guère Aux obligations in iustrielles on nest pas mieux en Sierra ie carthagène a revenue variable all 3/4 bion que le coupon de 6 fr. sait détachable dès domain Nos actions de barques ne présentent pas toutes la rnêrnt'S fermeté l'Outre '-.Ier fait 408 après 413 3/4 et la Banquc de Flandre se retrouve a 1175. Cette deroière répartira 50 fr, titre de dividende comme l'an dernier. Au carré des chemins de fer, il y a li"u de signaler la belle allure des Flaudres Occidentale 580. Aux tramways on tra- vailie trés activement les dividendes Bruxel- lois 746 1/4 et on se maintient en Econo- miquas a 792 1/2. Les sidérurgiques sont discu ées. Aio si on n'est pas mieux en Alliance a 645 ni a Cockerille a 1960. Espé- rance Lehgdoz a cöté aussi au dessou de 365. Les Charbonnag s parviennent C10, difflcilement ast; auimer. L-s charbonnages Beiges qui dévidement dist;ibueront 157 de dividen-Je font 636 1/4 après 633 3/4, et Gosson, quidonnera 70 fr. de coupon au lieu de 60 fr. l'an dernier roste A 1421 Les zincs se soutiennent et les glaceries essagent de se ressaisir. Eclairage saus grand affaires. Les coloniales sont fermes ordinaire. Au Congo 1217 1/2 Enfin l s étrangères paraissent assez bien disposèes, p, G. F. Gamma De Beukelaar Volmaakte melk chocolade Waarom nog hoesten? Wanneer wij openbaariijk verzekeren dat eene flesch Borstsiroop De Prater e altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Al wie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan al wie die het hooren wilt; dat is waarlijk eene goede borst remedie. 2 fr. de flesch te Oostende en te bekomen bij MM. May Libotte, Aertsens en Donck te Yper, MonUynePoperinghe. Van Win dekens te bekomen, en overal. En te bekomen in alle goede apotheken. De Beukelaar 's Hopjes Roeselare. Ben ongeval. Zater dagmorgen, rond 8 1/2 ure, waren de werk lieden der smelterij Sable-Maseiis, te Roese lare, bezig met het verplaatsen, door middel eener kraan, van een groot stuk geutijzer van 400 kilo's. Toen die ijzerklomp op de kraan lag, ging t mecanism ia beweging en het stuk steeg. Plots schoot de ketting af an de zware massa slingerde naar voren. Drie werklieden konden ontsnappen, maar een vierde werd aan de beenen getroffen, door het stuk ijzer dat ten grond viel De gekwet ste is de genaamde L. Lambourg, 62 jaar oud, wonend in de Gansstraat, te Roeselare. Hij heefteen been gebroken. Bentley's Extra Stout B. Y. B. Agent Balleul Heugebaert. wenscht gij voor uwe zonen eone koopt in volle vertrouwen een aandeel in een der best ingerichte en meest in aanzien zijn e naties der ba ven van Antwerpen. Adres bureel van dit blad. ALQPl. 1 f. 9 r 'IX. MEEST GEZOCHTE iStfcfiS, «SSUB53-V "té wmi nMiiia wummmwwim» wij

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2