STADSNIEUWS. LUISTERUJKE STOET Soirée Récréative Op Hoop van Zegen Turnkring LES INFATIGABLES Onze Kattefeest. Wettelijke besluiten. Maatschappij Burgerwacht. Koninklijke maatschappij Kruisboogschutters. Tombola van Luik. Stad Poperinghe. Ua Monsieur qui a brülé urie Dame, Vlaamsche Vertooning Burgerstand van Poperinghe. bericht. Bourse de Bruxelles. Het zelfde te IJper. last en de slavernij alleen op de armen te laten wegen. Gij, klerikalen, zijl er de schuld van I Maakt met ons van het leger eene natio nale instelling; laat de kazernen nationale scholen worden, waar rijken en armen ne vens elkander in 't gelid zullen staan, aan dezelfde bevelen zullen gehoorzamen, dezelf den kost zullen eten; waar rijke en arme jongelingen elkander zullen leeren helpen (want de jeugd is grootmoedig), en waar de I klove grootendeels zal gedempt worden die den minderen man van den meer begoeden scheidt. Maar de verplichting voor iedereen is j toch te grof. Maar de verplichting voor enkelen, gelijk het nu is, moet u nog grover schij nen 1 Welke reden is er meer dat deze jaren lang onder den soldatendwang weze en de andere niet Ziet maar als 't loting is, hoe grof, hoe beestig. De loting is eene schande, de plaats vervanging eene gemeenheid. Dat men ze afschafle Weg met de loting Weg met de zielkooperij I En leven de liberaleD, die zulken toestand zullen verhelpen Stad Yper. Karnaval 1906. Zondag 25n Februari 1906, Om 2 1/2 ure, Vergadering in Het Zilveren Hoofd. om 3 ure stipt ingericht met de welwillende medehulp van de Heer Voorzitter en bestaande uit tal rijke groepen zooals Tamboers en Trompetten van Lodewijk XVe met Tamboer Majoor, Groot clownsmu- ziek van de Circus Barnum, De Postillons van 't Hof van Perzië, De Pierrots van Lilliput en de Zwarte Acrobaten, Een mon ster Bruiloft in de 16® eeuw enz. enz. Dinsdag 27 Februari om 9 u. 'savonds GROOT GEMASKERD BAL de leden en hunne familie aangeboden in het lokaal De Beurs». Te dier gelegenheid zullen er binst het BAL verscheidene aantrekkelijkheden en verrassingen plaats hebben, ook zal de zaal Buitengewoon schitterend versierd zijn en zal het publiek vrijen ingang hebben van 2 tot 5 ure, Dit alles om den bloei en den welvaart van de maatschappij meer en meer bekend te maken. ART. 1. De leden die zich in het BAL aanbieden niet verkleed of gemaskerd zullen tot onzen spijt geweigerd worden Hier uit gezonderd de ouders, hunne kinders verge zellende. ART. 2, Personen vreemd aan de stad en door een lid vergezeld zullen toegang hebben mits de Heeren 2fr. en deDames 1 fr. te betalen, N. B. Men kan ten lokale, maskers confelies, serpentins enz. bekomen. Voor het bestuur De Ondervoorzitter, De Voorzitter. PI. Mailliard Jos. Didier. Weg te volgen door den Stoet. te vertrekken Rijselstraat, Neermarkt, Botermarkt, Sterre straat, O. L. V. straat, Mondstraat, Lom- baardltraat, Rijselstraat, St-Pieters, Pateel- straat, Hondstraat, Groote Markt, Duxmude- straat.Oud Houtmarkt, Cartonstr. Dixmuidest. NieuweHoutmarktstr.,Boesinghestr., Elver- dinghestraat, Boulevard Malou, Statiestraat, Tempelstraat, Boterstraat, groote Markt en Rijselstraat, naar 't lokaal Zilveren Hoofd. Volgens wij vernomen hebben zal het dit jaar (met de kiezing wat meer barakken mogen komen dan gewoonte. Kattefeest begint met lln Maart: Circus Semay. Theater Renouprez. Michelo en zijne katten. Menagerie Bouglion. Carousel Opitz. Cremer Cinématographe. Grandsart. en Frituren. Later zullen wij de volledige programma's mededeelen. 't Is jammer dat het alle jare geene kie zing is want voorzeker zouden wjj telken male schoone feesten hebbeD. Volgens zeggen zullen wij met tuindag een internationaal festival hebben, 't is wat vroeg aangekondigd maar dat komt door de kiezing 1 al poeier in d'oog. (Moniteur van 18 Februari 1906). Gezaatschap. M. Merghelynck, se cretaris der legatie van Belgie te Sint Pe tersburg, is genaamd geweest in dezelfde hoedanigheid te Bucarest. Onze gelukwenschen aan de heer Mer ghelynck. Schieting van 22 Februari 1906 Naar kartons. Poelemans D. 25 25 15 20 20 105 Dehollander H. 15 15 20 25 20 95 Vandevyver A. 25 5 25 15 20 90 Froidure R, 25 20 15 20 10 90 Masschelein A. 25 20 10 20 10 85 Vermeulen H. 20 5 15 20 20 80 Pinteion M. 15 15 15 10 20 75 Vantholl H. 25 10 10 20 10 75 Lesaffre P. 15 20 10 15 15 75 Schieting van Maandag 19 Februari Naar de vogels. 1® Vogel: Pinteion helix. 2® Vogel: Aertsens Lambert. 1 De bijgevoegde loten aan de serie B (roode briefjes) waarvan de volledige trekking plaats gehad heeft op 20° februari, kutfrien ingetrokken worden in het paleis Van schoone kunsten te Luik, tegen betooging der winnende nummers, alle dagen open van 10 ure 's morgens tot 4 ure namiddag gedurende een termijn van 3 maanden te beginnen van 25 februari. Den dienst van de tombola gelast zich Diet met het verzenden der objecten. De lijst en de catalogues der loten zijn te koop gesteld in al de post- en telegraaf bureelen des rijks. Proeft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. BURGERSTAND van den 16 tot den 23 Februari 1906. Geboorten. Vermeersch Julien, Tegelstraat. Sinaeve Adriana, St Janstraat. Gesquiere Maria, Kaaistraat. Timmerman Martha, Patteelstraat. Deuly Renatus, Lombaardstraat Devos Agnes, Tempelstraat. Cooren Alphonsus, Blindenlieden straat. Lapierre Joanna, Boomgaardstraat. Huwelijken. Clément Georgius burgerlijken mijninge nieur, weduwaar Dassoville Margareta en Van Elslande Octavia, zonder beroep, te Yper. Bossaert Carolus, daglooner te Brielen, en Verhelst Herminia, zonder beroep, te Yper. Sufflet Arthur, wagenmakersgast te Sint- Jan, en Behaeghel Paulina, dienstmeid, te Yper. Sterfgevallen. Vernaut Barbara, 79 jaar, zonder beroep, ongehuwd, St. Jan Hospitaalstraat. Martens Constantinus, 69 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Devos Gerardus, 3 jaar, Beluikstraat. Gastel Henricus, 64 jaar, mulder, echtge noot Decoene Romania Meenensteenweg. Salomez Carolus, 78 jaar, zonder beroep, echtgenoot Duhameeu w Maria, Korte Meersch- straat. Vantieghem Maria, li maanden, Rijsel- steenweg Michiel Ludovicus, 65 jaar. zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Coffljn Andres, 11 maanden, St Jacobs Nieuweg. Desmits Florentia, 54 jaar, kleermaakster weduwe Monteyne Ghisleen, Alphonse Vandenpeereboomplaats. Billeau Joannes, 5S jaar, landwerker, echtgenoot Titeca Irmenia, Blauwe Leliestr. Spruytte Barbara, 82 jaar, kloosterlinge, ongehuwd, St Jan Hospitaalstraat. Herreman Remi, 22 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Bovry Petrus, 79 jaar, zonder beroep, echtgenoot Bosstyn Amelia, Zonnebeke steen weg, \Y ghemaokf r Rosalia, 59 jaar, zonder ber. ep, ongebu vd, Weeninckstraat. ELIXIR D ANVERS stilt maag en buikpijn. Maatschappij van welluidendheid MUZIKALE KRING. doniiée au profit de la Caisse de Prévoyance de la Société par quelques Membres amateurs et avec la bienveillaqt concours de M. Bartier d'Ypres ie Dimanche 25 Février 1906, a 7 heures du soir. Be drie minnaars Blijspel met zang in een bedrijf. Comédie-Vaudeville en un acte. GROOTE gegeven door de Artiesten van de Koninklijke Vlaamsche Schouwburg van Brussel, onder het bestuur van de H.H. Ed. HENDRIKX en A. RANS, Dinsdag 27n Februari 1906, ten 7 ure 's avonds, in de groote Feestzaal der Maatschappij. o— PROGRAMMA i. Opening voor orkest. Spel van de Zee in 4 bedrijven door Herman Heijermans P. TOT SLOT EEN BHOMBEER Geprimeerd blijspel in één bedrijf van Hubert Melis. Van den 16 tot den 23 Februari 1906. Geboorten. Dhont Maria, wijk K. Lefever Leopold Trommelaarstraat. Hennebel Madeleine, wijk H. Sergier Jeroom, wyk G. Huwelijken. Remi Allard, plafonneur, en Maria Ver- cruysse, kleermaakster. Petrus Decnoop, timmerman, en Emma Delanghe, dienstmeid. Sterfgevallen. Huyghe Aloïs, 72 jaar, bakkersgast, echt genoot van Eugenie Carpentier, O. L. V, Kruisstraat. Bonduelle Petrus, 71 jaar, voerman, we duwaar, van Rosalie Roothaer, wijk E. Leroye Sophie, 68 jaar, zonder beroep, St Annastraat. Vercruysse Rachel. 14 jaar, wijk C. Dail Juliana, 66 jaar, zonder beroep, onge huwd, Bruggestraat. Cornette Achiel, 25 jaar, zonder beroep, ongehuwd, wijk C. Orbie Helene, 7 maanden, wijk G. De wielrijders die verlangen een bonds- kaart te ontvangen, hun recht gevende om vrij m Frankrijk te rij 'en, kunnen zich wenden aan Fritz Yanuerstuyft, vertegen woordiger der Belgischen Wielrijdersbond Nieupoortschen steenweg. 82, te Oostende-' de prys is zooals voorgaande fr. 2,10 betaal baar bij ontvangst der kaart. Elk zeg het voort. Comptant, Les nouvelles d'Agésiras qui rendent le marché a terme si nerveux depuis quelques jours, n'ont aucune influ ence sur les dispositions du parquet. Nos fonds nationaux gardent leurs positions anciennes. A signaler cepandant la belle allure des Bruxelles 1886 estampillés h 108 3/8. Aux obligations indust'rielles nous relevons encore d'excellents cours en Sierra de Carthagène a 289 et 140; ceux qui nous out suivi ne seront pas étonné de cette hausse. Les actions de nos établissements de crédit se sont bien défendues. La Banque de Bruxelles se maintient a 1120; on paria d'un dividende de 40 k 42 fr. 50 Le crédit Liégeois, qui répartira encore 30 fr. par action, s'inscrit k 739 1/2. Le groupe de chetnin de ter est assez résis. tant. Les grands Lacs s'arrondissent a 300 et les ordin. Sud Ouest Brésiliers. Les valeurs de tramways font des efforts pour garder leurs bons cours. Les divid. Bruxellois a 770 1/2 et les Joués-Caire a 754 sont résis- tantes. On ne se moutre pas trés bien disposé pour le moment en valeurs sidérurgiques. Marcinelle et Couillet qui se propose de cé Ier son charbonnage, revient a 311 1/4. Cette nouvelle paralt être peut goutéé des action- naires, commecn voit. De 1'inégalitó dans la tendance des valeurs chabormieres. Le cou- chant du Flénu, dont le bilan cloturera avec une perte de 180.000 fr. se laisse ramener k 233 et Marchienne qui ne répartira que 20 fr. de dividende n'est pas mieux a 705. Les titres du zinc n'offrent pas beaucoup d'intérêt. Aux glaceries on rencontre encore quelque fer- meté. Des discusions au coin des divetses. L'Amérique centrale revient a 222 1/2, et gastuche k 380. Cette dernière réparti'ra, cependant 16 fr. de dividende. Les étran^ères ne se modifient pas trop. p. G. F. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Iedereen heeft hier verschillige gevallen zooals het volgende gelezen betreffende de personen der twee geslachten, die hetzelfde gezegd hebben want er gaat geene week voorbij zonder dat er iemand onzer stad op dezelfde wijze met geestdrift en erkentenis spreektondanks dit alles zal het volgende ons nog veel belang inboezemen, want het geen een buurman zegt moedigt ons aan en boezemt ons vertrouwen in. M»® V. Ommeslag, 123 Rijselstraat, te Yper, zegt ons Sedert wel vijf jaren kloeg ik van de nieren, ik had zoo hevige nierpijnen bijzon der als ik mij moest bukken, dat ik moeite had het niet uit te schreeuwen, dikwijls bad ik duizelingen, zweetingen tegelijkertijd dan huiveringen, mijne nachten waren slapeloos en bij mijn opstaan was ik gansch afgemat, en gebroken, ik was moedeloos want niette genstaande al de beproefde middelen bekwam ik geene enkele verlichting in mijnen toe stand, ook toen ik zooveel goeds van de Foster Pillen voor de Nierenhoorde zeggen, verkocht in de Apotheek Becuwe wilde ik ze ook beproeven. Zeer goed beviel het mij want de uitslag was zeer merkbaar, van dag tot dag ver minderden mijne pijnen en voelde ik mij beter en beter, zoowel dat het my heden schijnt eindelijk hersteld te zijn. ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken, Pijn in den rug is een teeken van urine zuur in het lichaam; 't is dat vergift, welk stoornis in de waterorganen brengt want urinezuur verstopt niet alleen de nieren maar ook de doorgangen van de nieren tot de blaas en bet is de hoofdzaak van Braas- ziekte, verlies van Eiwitstof, enz Foster Pillen voor de Nieren lossen dit urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze uit het lichaam af te voeren. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M™« Ommeslag gehad heeft. Men j aP°ttleken bekomen tegen 3.50 fr, de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Belgie Ernrel- sche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Gouden- bergstraat, Brussel. U 'T namaakse!s' eisch het hand- teeken James Foster op elke doos. W. Y. 14. Waarom nog hoesten? - Wanneer nl?c a ijn verzekeren dat eene flescü Bo. st Siroop De Pratere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Al wie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne Ult te jukken en zegt aan al wie die bet hooren wilt; dat is waarlijk eene goede borst remedie. tflescAte Oostende en te bekomen May talbotte, Aertsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen, en overal En te bekomen in alle goede apotheken. ii muinw

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2