Cl ÉNIATOGRAPHE CIRK SEMAY Groot Theater Renouprez JACQUES L'HONNEUR KATTENTHEATER Groote Dierengaarde Sterfgeval. Zondag IX Maart Groote openings vertooning De sprekende Honden GROOTE Matinee de Familie Voorplein Standplaats. tien gevaarlijke leeuwen Leeuw BELLO^RIE Maatschappij Burgerwacht. Koninklij ke maatschappij Kruisboogschutters. Geboorte van een Vierling. Tombola van Luik. Na zijne opsporing. Poperinghe. Burgerstand van Poperiughe. bert, Dixmudestraat, toen eensklaps de stel ling die aan de ankers vast gemaakt was los rukte. Alleman stortte naar beneden. Hij werd in eenen ellendigen staat opge raapt, talrijke wonden aan het lichaam en den schedel van het hoofd gekwetst. Hij werd naar i^et gasthuis overgebracht waar men hem de noodige zorgen toebracht. vanaf 3 ure elk uur De Wonderbare gedresseerde Katten De Wondere Hond K1R0 Prijzen der plaatsen 1« rang 30 cent. 2" rang 20 cent. Kinderen half geld. Donderdag om 3 en 5 ure s avonds om 8 ure GROOTE Gala vertooning De Directie- Schoone geteekende katten worden altijd aangekocht TOEGEKOMEN op de GROOTE MARKT, rechtover Café den Bock, De Koninklijke der familie Grandsart, Zondag 11 Maart 1906 en volgende dagen. Nieuw! Nieuw! Nieuw! Laatste verbetering zonder davering, welke U de laatste Nieuwigheden zal voor brengen, zooals De Droom aan de Maan, Eene hevige Werkstaking in Rusland, het Leven van een Speler, <!e Jacht op de Man, het Leven cm het Lijden van Onze H. Jesus- Ohristus. enz. enz. Grooten bijval. 10 vrouwen voor een man. De Familie Grandsart, is ongetwijfeld bij onze Lezers nog zeer goed gekend voor hunne zoo aangename en treffelijke Vertoo ningen welke zij over eenige jaren in onze Stad hebben gegeven en die altoos den bijval van bet publiek hebben gehad. Op alle vertooningen verandering van Programma Alle avonden voorstelling. Mejufvrouw Grandsart, zal bij iedere Vertooning in hare zoo Prachtige Electrieke gekleurde Bloemendans verschijnen. Stad Yper Groote Markt. die verledene jaar zooveel bijval genoten heeft is hier aangekomen met een gansch nieuw personeel, en zal gedurende onze feest eenige buitengewone voorstellingen geven. Ziehier eenige voordrachten M. Zoé, beroemde equilibriste. Voltige door M. Semay zoon. Miss Adelina, werk aan de ringen. Drakir en Sultan, heng sten, voorgesteld door M. Seuiay. Het vliegende wiel door M. en Me Denis. Zondag morgend kwam Cyriel Deleu, oud 30 jaar, kleermaker te Sint-Jan met twee kameraden naar stad, toen eensklaps aan de herberg Den Gouden Hoorn kwam plot seling ten gronde viel, doktor Bossaert werd in allerhaast geroepen welke nem de noodige zorgen gaf, maar vruchteloos eenige oogen- blikken nadien was hij dood. GROOTE MARKT rechtover De Zon. LIEF. LIEF. M. Ramond, de man met de stalen huid. Clow Bibi met zijne geiten. Groot bijval Leon, wonderbare paard en zijne honden Mej Anita, oefeningen aan de trapéze. M; Hermano, met zijne kleine hondjes, en nog een hoeveelheid andere werkingen. Tot slot Groote PANTOMIME. Stad Yper -- Vandenpeereboomplaats. is aangekomen met een gansch nieuw per soneel en nieuwen repertoire. Iedereen herinnert zich nog de schoone vertooningen welke men daar bijgewoond beeft. M. Renouprez heeft geene moeite noch kosten gespaard om aan het publiek schoone en aangename avonden te laten doorbrengen. De vertooniog zal morgen Zondag plaats hebben en zal bestaan uit Drame en 9 tableaux. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust GROOTE MARKT. Bestuur: M. BOUGLIONE. Alie avond groote voorstelling met de en bijzonderlijk met den die in Februari 11. bijna den leeuwentemmer vermoorde. 1000 fr. is er te winnen voor alwie die zulke werking kan bewijzen zooals deze van M. Bouglione. Opening der bureelen om 8 ure. Prijzen der plaatsenle 1 fr. 2e 50 c. ELIXIR D ANVERS stilt maag en buikpijn. Schieting van 8 Maart 1906. Gewono. Vermeulen H. 25 25 20 25 25 120 Fol J 25 25 25 20 25 120 Butaye A, 20 25 20 25 25 115 Poelemans D 25 20 25 20 25 115 Salomé A. 20 25 25 20 25 115 Vandevyver A. 25 25 20 20 25 115 Pinteion M. 25 20 25 25 20 115 Froidure R. 20 25 20 20 25 110 Schieting van Maandag 5 Maart Gegeven door de Commissarissen. Veranderlijk. Hoog getalPinteion Felix. Laag getalDeweerdt Ch. Midde[baar getal Van Nieuwenhuize C. Hoepel. Hoog getalWillems Ph. Laag getaiVan Daele Alf. Mid elbaar getalVermeulen Leon. te Hemixem, bij Antwerpen. Maandagnamiddag, rond 3 uren, had eene gebeurtenis plaats die heel de gemeente in rep en roer bracht en zelfs in den omtrek spoedig bekend was en er het voorwerp van al de gesprekken vormde. In het huisgezin van Struyf, werkman en houder van de her berg In de Plezante Duif Muizenstraat, was een vierling geboren en de moeder en de vier spruiten waren zeer welvarend. De echtgonooten Struyf hebben reeds acht kinderen gehad waarvan er nog vijf in leven zijn. Men begrijpt dat Struyf door de plotse linge vermeerdering van zijn huisgezin een weinig uit zijn lood geslagen was. en dit legt dan ook de vergissing uit welke bij op dén burgerlijken stand beging. Wanneer hem gevraagd werd naar het geslacht der jonge spruiten, antwoordde de gelukkige vader Van ieder een koppel, en deze werden opge schreven onder de namen van Livinus, Leopold, Leontine en Clementina. Bij zijne thuiskomst werden de papieren opnieuw onderzochten toen bestatigde men dat Leon tine een jongen was. Ruim 300 vrouwen kwamen nog denzelf den dag aan het kraambed om beurtelings een praatje te voeren met moeder en vader Struyf. Bij gebrek aan de noodige plaats in de slaapkamer, was de vierling voorloopig in do herberg gelegd, die eveneens door eere massa verbruikers bezocht werd. Er werd dear gerookt en niet min gedronken, en toch waren moeder en kinderen Dinsdag morgen in de beste gezondheid. Zondag a. s. zal de doop plaats hebben, voorafgegaan door een muziekkorps. Het gezelschap zal uit zeventien personen be staan: de vier kinderen, 4 meters en 4 peters, 4 bakels en vader Struyf. Onnoodig te zeggen dat deze plechtigheid een grooten toeloop van volk in de gemeente zal lokken. Proeft de Petit-Beurra Parein van Antwerpen. De voluittrekking der bijgevoegde loten aangesloten aan de serie D (violette brietjes) heeft plaats gehad Dinsdag 6 Maart. De afgeving van deze loten zal gedaan worden tegen afgeving der overeenkomstige brieftjes, in het Palcis van Schoone Kunsten te Luik, te beginnen van 12 dezer de zon- en feestdagen, van 10 tot 12 ure, de andere dagen van 10 tot 12 en van 2 tot 4 ure. Den dienst van de tombola gelast zich niet met het verzenden der objecten. De post en telegraaf bureelen zijn gelast met het verkoopen der lijsten en catalogues der loten. Eenige der inwoners van Kortrijk kunnen zeggen waar het te vinden is. Indien gij aan eene huidprinkeling, aan eczema of droog speen lijdt, tracht gij eenige verlichting te bekomen en gij zoekt een middel. Een inwoner van Kortrijk heeft een middel tegen die ouderwetsche ziekten ontdekt; hij spreekt er van; lees: M. C. Deweerdt, landbouwer te Gulle- ghem-Kortrijk, schrijft ons Het is zeventien jaren dat ik aan 't speen lijd, de pijnen waren soms zoo hevig, dat ik verschillige mal ui het werk had moeten staken, hetgeen mij zeer lastig viel, ik wist niet wat doen en was wanhopig, toen ik aangeraden werd de Foster's Zalfver kocht te Yper, in de Apotheek Becuwe, te gebruiken. Goed beviel het mij, want ik moet zeer rechtzinnig bekennen dat mijne vreugde groot was reeds van de eerste toepassingen eene ware verlichting te gevoelen en reeds van den tienden dag was ik teenemaal gene zen; ik kan dus niet anders dan voor zulke wonderbaar middel zeer bedanken met het te doen kennen aan degenen, die lijden, zooals ik zelf leed. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het ken baar te maken. De eerste toepassing der Foster's Zalf stilt aanstonds de prikkeling van gelijk welke huidaandoeningEczema, Speen, Droesziekte, Schurft, Winter handen en voeten, Barsten, Dauwworm, Aderspattige zweren, bolvormige waterpokken, prikke ling der geslachtsdeelen, enz., en het i3 zelden dat eene doos niet voldoende is om het weerspannigste geval op eene blijvende wijze te genezen. Verzekert U dat men U de Foster's Zalf geve van de zelfde soort als die welke M. Deweerdt gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het alge meen Depot voor Belgie Engelsche Apot heek, Ch. Delacre, Gn, Goudenbergstraat, Brussel. Wacht voor namaaksels, eisch het hand- teeken James Foster op elke doos. W. Y. 16. De muziekal; kring "de Philharmonie sluit hare reeks Winterfeesten met eeQ prachtig Concert op zondag 25 Maart aanstaande, Wij geven hier de namen der uitmuntende artiesten die aan die buitengewone muziekale plechtigheid zullen deel nemen Mevrouw A. Tyckaert, zangeres, 1» prjjg van het Brusselsch Conservatorium. M. Maquaire, ténor van de Muntschouw burg van Brussel. M. M. Ysai'ê, Violist, 1" prijs van de Cou- servatorium van Brussel en Luik. M. J. Julal, Comieksche zanger te Brussel M. L. Delcroix, Pianist componist prijs der Academie van schoone kunsten vau Belgie. Het Concert zal gevolgd worden van BAL met groot Orkest. Gamma De Beukelaer Volmaakte melk chocolade BURGERSTAND van den 2 tot den 9 Maart 1906. Geboorten. Lacante Evelina, St Christoff-lstiaat. Callens Evaristus, Zillebekestraat, Gobert Maria, Kalfvaart. Gobert Bertha, Lomme Julianus, Groote Markt. Deleu Maria, Lange Thouroutstraat. Landerwyn Norbertus, Rijselstraat. Gekiere Bertha, Paddevijverstraat. Lierman Mauritius, Dickebusch steenweg. Viaene Juliana, St Jacobstraat. Goethals Magdalena, Aardestraat. Cailliez Margareta, Mondstraat. Baratto Tharsicius, Klaverstraat. Sterfgevallen. Depoorter Virginia, 75 jaar, zonder beroep ongehuwd, Elverdinghestraat, Leleu Cesar, 30 jaar, kleermaker, onge huwd, Brugge steenweg. Brault Sophia, 73 jaar, zonder beroep, echtgenoote Baroen Desiderius, Dixmudestr. Vandevyver Hieronymus, 11 maanden, Doorgangstraat. Durnez Pelagia, 70 jaar, zonder beroep, weduwe Verhellen Leo, echtgenoote Mahieu Carolus, Kalfvaart. Segers Desiderius, 69 jaar, herbergier, weduwnaar Vaneeckhoutte Rosalia, echtge noot Devos Melania, Statiestraat. Hoorelbeke Sidonai, 64 jaar. zonder beroep ongehuwd, Weniockstraat. Semay Julietta, 18 dagen, Groote Markt. Coene Leontina, 38 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Poperinghe steenweg. Ferricx Regina, 81 jaar, zonder beroep, weduwe Weuten Franciscus, Zaalhof. Dondeyne Josephus, 33 jaar, kleermaker, echtgenoot Vandecastelle Maria, A. B. C. straat. Hoornaert Gerardus, 4 maanden, Frezen- bergstraat. Bentley's Extra Stout B. Y. B. Agent Balleul Heugebaert. Van den 23 Februari tot den 2 Maart 1906. Geboorten Adriaen Fernand, Boeschepenstraat. Vereecke Ivonne, Noordstraat. - Blanckaert Arthur, Casselstraat. Lambrecht André, Priesterstraat. Ruyssen Joseph en Camiel, wijk A. Onraedt Julien, wijk D, Riem Jeanne, Pottestraat. Sterfgevallen. Vanhee Julien, 3 maanden, Wijk E. Blondeel Catherine, 75 jaar, zonder beroep, weduwe van Evarist Dumelie, Casselstraat. Sergier Jerome, 4 dagen, w(jk G. Hauwen Philomene, 67 jaar, zonder beroep, echtge noote van Livin Gesquiere, Schaalstraat. Baelde Bernard, 80 jaar, metser, echtgenoot van Maria Caroen, wijk C. Sanseu Joseph 17 jaar student, gehuisvest te Conticb, Hartezoone Servaas, 79 jaar, zonder beroep, weduwaar van Barbara Brutsaert, wijk C. Cappelaere Romaan, 57 jaar, werkman, echtgenoot van Maria Joossen, wijk F. Waarom nog hoesten? Wanneer wij openbaariijk verzekeren dat eene üesch Borst Siroop De Pratere altyd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijks ten hoest te genezen. Alwie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zyne

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2