STADSNIEUWS. Sterfgeval. Dickebnsch-bij-Yper. De Paardenloopstrijden. Wettelijke besluiten B ERÏCHT. Yerschillige tijdingen. volk die Maandag 25 Juni a. s, in de groote magazijnen van den BON MARCHÉ van BRt) SSEL zal plaats groeten verkoop van einde seizoen^ ten ge volge van denwelke alle ai-tik els eeoe vermindering van 45 a 60 °/o zullen onder gaan, raden wig on ze klanten van de pi-ovintle aan liunne Hulp aan de lijdenden, Aanwerving. De liberale partij heeft Zaterdag een gevoelig verlies ondergaan door de dood van den Heer Seraphin Dedeystere, brouwer te Yper. De Heer Dedeystere was lid van het bestuur onzer liberale associatie, verschei dene jar n bekleedde hij het onder-voorzitter schap der Jonge Wacht en al de liberale maatschappijen telden hem onder hunne ieverigste leden. Tweemaal preikte zijnen naam op de lijst der liberale kandidaten voor de gemeente- kiezingen. Hij was den vriend van iedereen en met de onvermoeibaarheid die hem kenschetste had hij zich onder de nij veraars der stad tot eenen verheven steun weten te verheffen. De begrafenis heeft den Woensdag 13n plaats gehad. Wij bieden aan de achtbare familie Dedey stere de uitdrukking onzer deelneming. Zondag nacht, rond 1 uur, reed Leon Ver- straete, beenhouwersgast, in gezelschap van drie andere stielgenooten per rijwiel naar Yper. Schuins over de herberg Het Pavil joen» op het gehucht Krommenelst, ontmoet ten zij twee personeD.Deze laatsten maakten aan de wielrijders eene opmerking omdat zij zonder licht reden. De jongelingen deden op merken dat zulks niemand aanging dan de policie. Daarop, volgens het zeggen der been- houwersgasten, loste een der twee personen een revolverschot ia hunne richting, doch zonder iemand te treffen. De jongelingen ste gen van hun rijwielen vroegen uitleggingen. Een der twee personen greep Verstraete bij den schouder en loste nog een schot dat den jongeling in de borst trof en een der longen doorboorde.De gekwetste werd in ergen toe stand in de herberg Café Franc lis ge bracht, en door doktoor Dierickx van Yper. verzorgd. Zijn toestand is zoo erg dat men hem niet naar zijn9 woning, te Boesinghe, kan overbrengen. De dader beweert gehandeld te hebben in staat van wettige zelfverdediging, daar hij in bezit was van eene som van 800 ft\ en dacht dat de jongelingen hem wilden aanvallen. Het parket van Yper, is ter plaatse der mis daad afgestapt, en zal dezezaak onderzoeken. Volgens wij komen te vernemen is Ghysel, die Maandag op Verstraete geschoten heeft, Donderdag in d'herberg Het Damberd te St Eioi, aangehouden geweest en in het go- yang van Yper opgesloten. Door eon heerlijk weder begunstigd heb ben de paardenloopstrijden van Zondag 10" dezer allerbest gelukt. Er was uitermate veel volk van alle kanten toegekomen. Zooals andere jaren, was de grootste aan trekkelijkheid het werk door de Rijschool verricht. De loftuigingen hebben dien dag niet ont broken aan den bevelhebber en het person nel der school. Ziehier den uitslag Eerste loop (Trot monté et attelé pour cbevaux beiges do 3 ans). 1. Amérigo MM. Qeenens. 2. Dauphin Vanderlinden. 3. Icon Bruycooghe. 4. Diavolo Thibau. Tweede loop (trot morité et attelé hors série. 1 A lost MM. Dierckens. 2. Georges Buche 3. Baron Star Devos 4. Miss Stelle Geenens Derde loop (trot monté et attelé pour chevaux de 2e série. 1. Minnie MM. Pr. Desmet 2. Cominois David 3. Harry S III Moerman 4. Lord Fonlleroy Vanlandeghem Vierde loop (internationale au trot monté et attelé pour tous chevaux). 1. Lady Green oak MM. Monthaye. 2. Pourquoi Dierckens. 3. Ulric Bruynooghe. 4. Valence D'halluin. Rijschool. Woensdag morgend heeft de luitenant generaal Meersch, vergezeld van zijnen aide- de-camp, eene inspectie over het personeel der rijschool komen maken, eenige oefenin gen hadden plaats op het Minneplein 's mor gens ten 8 1/2 ure. De herrinneriDgs medalie der regeering van Z M. Leopold II, is aan de volgende onderwijzeressen en onderwijzers van Yper, verleend. Mevr. Lucie Dewachter; Mej. C. De Bis schop; Mej. II. Metz; Mej8 E. Gesquiere; P. Poriael, Mevr. Kleynen,Mej. Parmentier, M. S. Urseel De heeren C. Tieberghein, R. Cordenier, H. Lacanteen H. Simcen. BURGERSTAND van den 9 tot den 15 Juni 1906. Geboorten. Dumoulin Gaston, Kalfvaart. Gorselis Margareta, Zaalhof. Delaire Bertha, Klaverstraat, Gisquiere Rachel, Doorgangstraat, Blomme Georgetta; Rijselstraat. Taccoen Gerardus, St Jansgasthuisstraat. Sanctorum Ludovicus, Paddepoelstraat. Roosebeke Maria, Kemmelsteenweg. Domicent Andreas, Kalfvaart. Huwelijken. Pauwels Joannes, gendarm te Kortrijk, en Carlier Emma, zonder beroep, te Yper. Toussaert Victor, onder-lieutenant bij het 2e linie regiment te Gent, en Toussaert Henrica, zonder beroep, te Yper. Sterfgevallen. Brei Joannee, 39 jaar, smid, ongehuwd, Lange Touroutstraat. Vandevoorde Florimondus, 43 jaar, brou wer, gemeente raadslid, echtgenoot Gillebert Mathilda, Rijselstraat. Merlevede Henrica, 72 jaar, zonder beroep weduwe Glarysse Angelus, St Jacobs nieuw- weg. Devos Juliana, 57 jaar, herbergierster, eclitgenoote Eeckhout Desilerius, St Nico- laasstraat. Dedeystere Seraphinus, 38 jaar, brouwer, weduwnaar Bouckaert Maria, Alphonse V. D. P, Boomplaats. Clareboudt Margareta, 1 jaar, Poperinghe steenweg. Deruyter Camillus, 1 jaar, Dickebusch steenweg. Angillis Leo, 3 1/2 jaren, Canonstraat. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Lefever Jeanne, Meesenstraat. Vande voorde Camiel, Meesenstraat. Lietaert Hilda, Gasselstraat. Dave Ivonne, Boe- schepenstraat. Delannoye André, Cassel- straat. Huyghe Albert, wijk L. Sohier René, wijk D. Huwelijken. Hector Verdonck, landbouwer, en Elisa beth Meersseman, zonder beroep. Henri Kiao, landbouwer, en Julia Polley, landbouwster. Sterfgevallen. Rosselle Laura, 2 maanden, wijk B. Deweerdt Rosalie, 70 jaar, landbouwster, eclitgenoote van Seraphin Adriaan, wijk G. Clabau Rachel, 10 dagen, Casselstraat. Lebbe Cyriel, 35 jaar, landbouwer, echt genoot van Emma Blanckaert, wijk B. Hennin Jules, 61 jaar, ongehuwd, land bouwer, Wijk E. Vernieuwe Godelieve, 15 jaar, gehuisvest te Proven. Mma Bateman Mathilde, 78 jaar, grond eigenaarster, weduwe van M. Charles Lebbe, Gasthuisstraat. Sehaballie Eugène, 50 jaar, koopman in pluimgedierte, echtgenoot van Theresia Beheyt, Pottestraat. Huwelijksafkondigingen Charles Terryn, land werker, en Emma De Graeve, dienstmeid. Jules Butaye, landwerker en Renilde Bottreel, spinster. Georges Quaghebeur, handelsbediende en Helena Leupe, zonder beroep. Arthur Beernaert, brouwer en Ida Sabbe, zonder beroep. Beheer van Belgische Staatspoorwegen. Aanwerving van het Treinpersoneel. 1. Einde Augustus e, k., hebben een Vlaamsche en een Fransche wedstrijd plaats, elk voor het aanwijzen van 75 candidaten tot de bediening van wachter. XI. Aan die wedstrijden mogen alleen deelnemen de candidaten die ten minste 18 en ten hoogste 24 jaar oud zijn. Voor krijgslieden en oud-krijgslieden, wordt de bepaalde hoogste leeftijd verlengd met den duur van hun werkelijken dienst onder de wapens; deelen van maanden worden niet gerekend. De uiterste leeftijd is echter bepaald op 29 jaar voor krijgslieden en oud-krijgslieden over het algemeen, en op 32 jaar voor onder officieren en oud-onderofficieren, die 8 jaren werkelijken dienst tellen. Die leeftijd en de diensttijd bij het leger worden bereken op 31 Augustus 1906. 111. De candidaten zenden hunne aan vraag naar den Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen en vermelden daarin of zij verlangen deel le nemen aan den Vlaamsehen of aan den Franschen wedstrijd. De aanvraag vermeldt den juislen geboortedag (dag, maand, jaar) en den duur van den werkelijken dienst bij het leger, en moei uiterlijk op 2o Juni bij het Departement inkomen. Krijgslieden in werkelijken dienst zenden hunne aanvraag, langs hiërarchieken weg, naar het Departement van Oorlog. Geen enkel stuk moet bij de aanvraag gevoegd zijn, maar de candidaten, die niet voldoen aan de voorwaarden gesteld II en dio zich op de examens mochton aanbieden, of die welke later niet mochten voldoen aan al de voorwaarden hierna gesteld bij IV. worden verwittigd, dat zij in geen geval eene plaats als wachter kunnen bekomen. De vragen, na '25 Juni ingekomen, worden niel in aanmerking genomen. Voor de overige conditiën zie plak brieven. ELIXIR D'ANVERS stilt maag 3n buikpdjn. Gezien de over- groote toeloop van Siel>l>eii, met den aanvragen VÓÓr Zon dag 24 Juni te doen, opdat laet ons moge- lifk weze Imnne aan knopen den Juni op te sturen. De monsters kunnen aangevraagd worden vanaf Vrijdag 22 Juni dezer. Staden. Maandag avond is er brand uitgeborsten in de tweewoonst toebehoorende aan Ad. Al- lourt en Aug. Desimpel, landbouwers alhier en bewoond door de wed. Vercaigne en C. Denys, werklieden. De pompiers waren spoe dig ter plaats en met de hulp van een aantal burgers hebben zij nog bijna al de meubelen kunnen redden. Door het dak te scheiden kon het huis van C. Deays behouden worden al hoewel er veel schade aangericht is. Voor de Lijnvisschers. De ope ning van den vischtijd was vastgesteld op den eersten Zondag van JuDi. Een oude visscher zegde daarover het vol gende de visch, die eenigen tijd stil gelaten werd is nu minder bevreesd en bijt dapper door in het lokaas, dat hun wordt aangebo. den. De lijnvisschers moeten dus van de maand Juni gebruik maken om eene goede panne te vangen. Om zeelt en paling naar eene aangeduide plaats te lokken, moet men den grond van 't water omwoelen en het water troebel ma ken. Baars en snoek bijten nu gulzig door doch houden zich op cenigo meters, van den boord. Karpel vangt men nog altijd met den rooden teek, doch om beet te krijgen moet men do grootste slilte bewaren zetfs niet over en v eer gaan. Proeft de Petit-Beurra Parein van Antwerpen. Het volgende artikel zal misschien de oorzaak van verlichting zijn voor veel lijden hier te Yper en wij kannen slechts den geest van edelmoedigheid prijzen, dien onzen buurman aangezet heeft om die verklaring voor 't algemeen belang te doen. Mme. W. Van Becelaere, 4 Watering straat te Yper, zegt ons 't Is met dankbaarheid dat ik zeggen mag dat het dank aan de Foster Pillen is, dat ik eindelijk, in minder dan veertien dagen tijds. genezen was van eene vreeselijke nier kwaal, die mij sinds meer dan twee jaren het martelingschap deed lijden, en die aan al de zorgen en middelen weerstand geboden had reeds van 's morgens was ik altijd ver moeid, ik voel-e mij zwak te been, had be- dwelmingen, was koortsachtig, 't is met moeite dat ik mijn huiselijke bezigheden kon verrichten, want de kleinste moeite was mij pijnlijk en wanneer ik mij wilde bukken waren de pijnen zeer seherp, toen ik gebruik deed dor Fostor Pillen voor de Nieren verkocht in de Apotheek Bécuwe. Ik was reeds van de eerste dagen verlicht en niettegenstaande mijne een en zeventig jaren scheen het mij teenemaal verjongd te zijn, ik was moediger kon eindelijk mijn werk zonder moeite doen, en mijne pijnen waren gaosch verdwenen, tot mijne geluk kige tevredenheid. Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. E'sch wel de eéhte Foster Pillen waar van do krachtdadigheid algemeen bekend is, ze zijn éénig in hunne soort, laat U vooral geen namaaksel met eenen min of meer ge lijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apotheeken bekomen tegen 3,50fr. de doos of 19 fr. en 6 doozea of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden a xn het Algemeen Depot voor België Engel- sche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Gouden bergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels, eiseh het liandteeken James Fostor op elke doos. W. Y. 5. Bentley's Extra Stout B. Y. B. Agent Balleul Heugebaert. Waarom nog hoesten? Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pratere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Alwie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wilt; dal is waarlijk eene goede borst remedie. 2 fr. de flesch te Oostende en te bekomen bij MM. May Libolte, Aerlsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen, en overal. En te bekomen in alle goede apotheken. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. Ia Augustus eerstkomende, hebben een Vlaams ch en een Fransch vergelijkend exa men plaats voor het aanwijzen van 60 CAN DIDATEN tot de bediening van KLERK bij het beheer van Spoorwegen, van Posterijen en van Telegrafen, en bij belft te verdeelen tusschen de twee examens. Wie de voorwaarden vau toelating tot dat examen verlangt te kennen, leze de berich-

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2