STADSNIEUWS. PEERDENMARKT ELR08E Ministerieel bezoek. Muziek der Oud-Pompiers. en Prijskampen OP ST-JANSDAG Bankbriefjes. HAAR HERSTELLER Kern mei. Poperinghe De nieuwe abounements prijzen op den ijzeren weg. Prijskamp uïfc Vandöme. Niet alleen te Yper. Op onze dagen is die litinie van bittere jammerklachten nog niet afgelezen. Moest men al gelooven wat men hoort vertellen, dan zouden de zaken niet draaien, de handel slabakkeD, de merschen geen geld meer verdienen. Maar...? De waarheid is, dat de maatschappij op elk gebied is vooruitgegaan, dat al de klassen der samenleving onder oogpunt van stoffe lijke welvaart verbetering hebben begroet, dat iedereen, die werkt en oppast, thans meer gelegenheid heeft ook een deel van het levensgenoegen te bemeesteren. Vroeger jaren was het leven we zuilen niet zeggen slechten toch veel eenvou diger, soberder dan nu. De geringe burger veroorloofde zich weinig uitgave. De luxe was hun onbekend. Als men des Zondags uitging, of met de vrouw en liet jonge volkje eene wandeling deed werd er een potje hier gedronken en een maatje garnaal geëten. Wanneer soms de ultgaveD, op ee:i naburige kermis, tot over een dubbelen frauk beliepen was het gala geweest on werd in de week de boter wat dunner, op het brood gesmeerd. Vandaag bezoekt men de schoonste cafés van dorp en stad waar de demies 35 cen tiemen en wat drinkgeld kosten, is lid van een half dozijn maatschappijen, bezoekt schouwburgen, doet des zomers eene reis of. drie van minstens een paar dagen enz. Men moet toch zijn rang houden. Of zou men willen dat men zich door zijn gebuur de oogen liet uitsteken Madame acht zich het gelukkigste schaap van de wereld als zij allo -seizoenen geen nieuw kleed en een paar hoeden koöpen kan en als zoon of dochter trouwen, is 't grooten tralala. De bruid, ia 't wit, wordt naar Stadhuis en Kerk gevoerd met een suite en 't speelreisje gaat, op het profijtelijkst genomen, over 's landsgrenzen. Maar toch gaan de zaken slecht! door slecht De kooperatieven doen alles dood, de truts vernietigen den kleinhandel. Wat echter niet belet dat de winkel'jcs grooter en schooner vitrienen krijgen, dat het aarts vaderlijk lichljo beschaamd hit hazenpad koos voor heerlijke lampen en luchters, de houten toog door een puik marmeren buffet werd vervangen. Het spreekwoord zegt: de klagers hebben geen nood. De klachten over slechten tijd zijn eene slepende ziekte geworden, eene overlevering welke men napraat uit ge woonte. 't Is zeker niet aan de levenswijze, die men in den burgerwereld volgt, te zien dat zaken en neering treuren. Wel integendeel. Aan al de openbaringen van onzen dagelijk- schen handel en wandel is het goed merkbaar dat de algemeene welstand is aangegroeid. Dit werd meer dan eens door alle partijen bekend. M. Vanden Hende, minister van Justicio vergezeld van eenige hooge bedienden van zijn parlement, heeft dinsdag een bezoek ko men doen in het weldadigheids gesticht van den staat, steenweg Yper op Meenen, hij is overgegaan tot het namen der bewakings kommissie. 's Namiddags is hij naar Meesen vertrok ken om het koninklijk gesticht te bezoeken, gesticht door Z. H. Maria Tiieresia. Vrijdag aanstaande om 8 1/2 ure, geeft deze maatschappij aan hare leden en huisgezin een luisterlijk Concert-repetitie, in den hof van M. Joseph Didier, Lom- baardstraat, iedereen weet hoe aangenaam het is, daar eenige uurkens door te brengen. Zondag 1 Mei 's namiddags, eerste zomer-concert in de hof van M; E. Iweins Meenensche- steenweg, voor dé leden en huisgezin, later zullen wij 'i programma' mede deelen. STAD YPER JAARL1JKSGEE zijnde den Zondag 24 Juni 1906 ALGEMEENE SCHIKKINGEN: 1. De peerdenmarkt zal op het Esplanade (klein plein) om 7 ure beginnen. Alleen de te koop gestelde dieren kunnen in den prijskamp deelnemen. 2. De Inschrijving Au Champs de Mars begint te 7 ure 's morgens en sluit om 8 ure stipt. 3. De prijskamp zal om 9 ure stipt begin nen 4. Prijsdeeling in de Café d'Anvers. 5. De Commissie heeft het recht van twee navolgende prijzen tusschen twee mededin gers te verdeelen en het getal prijzen te ver meerderen of te verminderen. 6. Alle geschillen zullen onwederoepelijk door de Commissie beslist worden. 7. De eigenaars zijn verantwoordelijk voor al de ongevallen die door hunne dieren zou den veroorzaakt worden. Voor verdere inlichtingen zit de plak brieven. ELIXIR D'ANVERS stilt maag in buikpijn. Nieuwe bankbriefjes van 100 frank zijn sedert Donderdag in de nationalen bank uitgegeven, in vier kleuren gedrukt en zeer kunstig uitgevoerd. Da kleuren zijn zoodanig geschikt dat het geheel een kunstig uitzicht heeft en zeer moeilijk zijn zal om na te maken. BURGERSTAND van den 16 tot den 23 Juni 1906. Geboorten. ïloorelbeke Adriana, Patteelstraat. Carton Josephus, Tegelstraat. Jonckheere Julia, Minneplein. Ossieur Edgardus, Penneslraat. Derneyér Margareta, Bukkerstraat. Duthoo Geórgius, Boomgaardstraat Libberecht Georgius, Zaalhof. Eppe Marietta, Oude Houtmarkt. Hensmans Elias, Zonnebeke steenweg. Vercouter Maria, Tegelstraat. Wittouck Elisa, Paddevij verstraat. Sterfgevallen. Verkouter Petrus, 78 j. z. b. wed/ Le grand Julia, Rijselstraat. Domicent Andreas, 1 dag, Kalfvaart. Cornelis Margareta, 10 dagen, Zaalhof. Dehouck Eugenia, 65 j. z. b. wed. Ma- bieu Carolus, Dixmude steenweg. Cldet Leonardus, 72 j. z. b. wed. Vergote Maria, Lange Thouroutstraat. feas, uutstm&z j». wsnmutóeyLiXil Te bekomen.bij M. Raym. OMMESLACH. remercie-en .reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. I^runeel Marth?, Wijk L. Deibaere Jeulien, Casselstraat. Caron Guslave, Wijk J. De Gryse Jronne, Peperstraat. Pittellioen Alida, Wijk G. Huwelijken. Julien Vanlioet, postbeambte en Ida Tem perman, zonder beroep. Charles Terryn, landwerker en Maria De Graeve, werkster. Sterfgevallen. Devloo, Benjamin, 57 jaar, hoepelmaker en herbergier, echtgenoot van Maria Per- soone, Wijk A. Demol Nestor, 21 maan den, Wijk A. Huwelijksafkondigingen Remi Verroye, leurder en Felicie Blanc- kaert, kantwerkster. Emile Arnaert, smid en Elisa Indevuyst, dienstmeid. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Zondag 17 dezer gaf de gemeente Kemmel eene trabolling, 500 fr. prijzen waren er te winnen. 200 fr. was den eersten prijs, of er liefhebbers waren, moet men niet vragen, van alle kanten kwamen de bolders af in het bureel der inschrijving waren de leden zoo danig overlast dat men verplicht geweest is de deuren te sluiten en de inschrijving op te schorsen, 1469 waren er reeds inge schreven, en nog wel 300 waren er gewei gerd. De bolling duurde tot 2 ure 's morgens. De 200 franks, eerste prijs is behaald door een inwoner van Kemmel, of het een dag van verkoop geweest is voor kemmel moet men niet vragen, bijzonderlijk voor de her bergiers, in vele plaatsen kon men niet bin nen om een pinte te pakken. De iüstellings kommissie verdient allen lof. Op Zondag 1 Juli is er reeds een groot Cocert aangekondigd gegeven door de Koor maatschappij van Comen (75 uitvoerders) met de medewerking van de fanfaren van Kemmel. Hier in Yper zal het met Tuindag ook wat zijn, er heeft een wedstrijd plaats voor geiten 1000 franks prijzen, het is te hopen dat den geitenhok van Kemmel er zal deel aan nemen want dat was eene wonder bare beest. Hij hadt voorzeker zijne geld- beurze mode, niet waar Louis? Muziekale kring De Phiiharmonie Sérèaade aan den Eerevoorzitter E. Valcke zondag morgend om 11 uren op de groote markt. PROGRAMMA: 1. 75* Verjaring, Marsch met trommels en trompetten E. Van Elslande 2. Leichte Cavalerie Openingsluk Van Suppé 3. Modern Scottisch A. Van Elslande 4. Muskottiers in 't klooster, Fantasie Varney 5. Mattchiche, Spansche marsch Borel 6. Elfen reigen Walzer Gung'l. Om 4 uren - Wandeling en Schieting. Om 8 uren Avondmaal, aangeboden door M. E. Valcke, Eerevoorzitter. 9n Juli aanstaandePrachtig Concert in den hof der maatschappij. Ziehier de nieuwe abonnementsprijzen op gansch het spoorwegnet der belgische staten, noord Belgie en West-Vlaanderen, van Gent naar Terneuzen, Mechelen-Ter- neuzen, Dendermonde-St Niklaas, Hasselt- Maeseyck en van Chimay (t.t.z. tot Chivet, Terneuzen en tot de frontieren der andere lijnen,) die zullen gegeven worden te begin nen met la Juli aanstaande aan de volgende prijzen. 12 maanden eerste klas 985 fr. 20 klas 665 fr. 3-= klas 375 fr. 9 maanden, l0 klas, 785 fr. 2e klas 525 fr. 3e klas 300 fr. 6 maanden, le klas, 590 fr. 2e klas 395 fr. 3C klas 225 fr. 3 maanden, le klas 330 fr. 2e klas 220 fr. 3e klas 125 fr. Dviemaandelijksche abonnementen. 3e klas, Le betaling, 125 fr. 2e betaling, 120 fr. 3e betaling 90 fr. 4e betaling 80 fr! Totale prijs 415 fr. De bestelling der abonnementen van denzelfden tijdstip op het spoorwegnet van den staat zijn afgeschaft van af hetzelfde datum. Als overgangsmaatregel, kunnen de bezit ters van abonnementen afgeleverd voor 1 Juli 1906, voor geheel het staatsnet. met of zonder verkeer op do banen der maat schappijen, als zij een nieuw abonnement nemen voor al de belgische spoorwegen, het oud-abonnement verbreken naar verhouding van den tij d waarin het gebruikt werd. Bentley's Extra Stout B. Y. B. Agent Balleul Heugebaert. De over winnaar van de groote nationale prijsvlucbt op Vandöme is M. Eamond Cra- nem, van Molenbeek. Hij wint dus den eersten prijs, zijnde de villa eener waarde van 4000 frank. De duiven werden Maandag om 5 ure losgelaten en da winnende duif vloog baai- hok binnen om 12.30 ure, hebben le dus in 7 1/2 uren de 415 kilometers afgelegd met Noorden wind't zij eene gemideldo vlucht van 55 kilomet. per uur. Niet alleen hier, maar in al de omliggende plaatsen hooren wij hetzelfde goed verhaal, een zeer aanmoedigend voorbeeld is ons uit Meenen gegeven, en het zal met groote aan dacht gelezen worden, door ons, menschen van Yper. Mr Deibaere, 117 Koningstraat te Meenen, zegt ons: Ziedaar nu vier jaren, dat ik vreese- lijke nierpijnen onderstond, wanneer ik mij moest bukken waren mijne pijnen nog scher per, 's morgens stond ik reeds vermoeid op ik kon niet slapen, ik had de boenen verste ven, mijn water was troebel en zandig, van dag tot dag verloor ik den eetlust en 't was tevergeefs dat ik, vele middelen genomen had, ik was ontmoedigd toen ik de Foster Pillen voor de Nieren verkocht te Yper in de Apotheek Bécuwe, mij aangeraden wer den. De uitslag deed zich niet verwachten en was verbazend, want na vier dagen kon ik eene goede beternis bestatigen en in minder dan een maand bekwam ik eeDe gegrondige genezing; ik kon mijn werk doen zonder moeite. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof u het kenbaar te maken. De zwakte der nieren kenmerkt zich door knagende pijnen zwakte in den rug. De zieke kan bijna niet gaan, den geheelen dag heeft hij dat neerdrukkend gevoel in den rug, het is evenzoo 's nachts, zich om en om leggende in het 't bed tracht hij in slaap te geraken, maar is niet in staat rust te vinden en des morgens als hij opstaat, schijnt den rug uog pijnlijker te zijn. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van de zelfde soort als die welke Mr Deibaere gehad heeft. Men kan ze in allo apotheken bekomen tegen 3,50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurd aan het Algemeen Depot voor België: Engelsche Apotheek, Ch Delacre, 50 Goudenbergstraat Brussel Wacht U voor namaaksel, eisch het hand- teeken James Foster op elke doos. W. Y. 6. Proeft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. Waarom nog hoesten? Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borstsiroop De Pralere altijd voldoenen is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Al wie borstsiroop De- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wilt; dat is icaarlijk eene goede borst remedie. 2 fr. de flesch te Oostende en te bekomen bij MM. May Libotte, Aerlsens en Donck te Yper, Monteyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen, en overal. En te bekomen in alle goede apotheken. «gaB33BKBgnB— MEEST GEZOCHTE herstelt wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi- "ert het schrn en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. «a,

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2