CONCERT CHAMPÊTRE ohez la veuve Henri Hd Le tour de Belgique. Een aanbevelenswaardig werk. Les accidents du travail. Land- en Tuinbouw. Eenige woorden Een lot van 100.000 fr. ÏILLE DE FOPBRINGHB. Tir a la cible Ghinoise. Grande course cycliste amateur organisée par le cercle des sports. 5 au 15 Aoüt 1906. Le Comité Exécutif du "Tour de Belgique» nous prie de bien vouloir porter a la con- naissance du public le montant des primes qu'il attribue a cetto course de grande fond qui doit se courir du 5 au 15 Aoüt prochain. Classement general Au ler 1500 frs.2e 1000, 5e 250, 6e 200, 7® 175, i 10e100, 11° 75, 12° 60 Classement par élapes Au 1° 200, 2e '150, 3e 100, 4® 75, 5e 60, öe 40. 6 élapes a cow ir valeur globale 3750 frs. Eu outre la plupart des villes placées le long du circuit décerneront des prix parti- culiers aux coureurs classés en tête dans chaque ville. Rappelons que les renseignements ou en gagements doivent se faire auprèJ de M. A. Leysen, 30. Chaussée de Wacre, a Bruxelles. 3® 500, 4e 300, e 150, 9e 125, Total 4435 Frs Wij ontvingen deze week het verslag over den wederlandschen landdag, gehouden op 29 en 30 Oogst 11., te Verviers door de Maat schappij van dierenbescherming. Op dien landdag werden de volgende punten mees terlijk behandelt: 1° Welke zijn de beste middelen om het levend de keel af te steken bij het slachten der dieren te bestrijden, die barbaarsch'heid af te schaffen of zooveel mo gelijk in te korten? 2° Vervoer en dooden der dieren. 3° Bescherming van de vogels. 4° Bescherming van het trekdier, peerd, ezel, hond. 5° Afschaffing der wreede spelen er in be grepen de wreedheden begaan op de jacht en op de vischvangst. Het boel: is zeker het lezen waard en doet zien hoe nuttig en tevens hoe noodzakelijk het is de dieren te beschermen tegen de on gehoorde wreedheden, die hartelooze kerels op hen plegen. Het werk der dierenbe scherming is zeer aanbevelenswaardig; het is een werk van menschelijkheid, met eene hoogst beschavende strekking, dat de volle ondersteuning verdient van alwie de dieren liefheeft en ze dus niet graag ziet mishande len, martelen of lijden. Tegen eene zeer ge ringe jaarlijksche bijdrage wordt men lid eener maatschappij der bescherming der die ren en met die duizenden kleine bijdragers kunnen die maatschappijen groot werk ver richten. Men wende zich tot de Maatschappij tegen de wreedheid jegens de dieren, Groenplaata, Verviers, of tot eene andere Maatschappij, te Brussel. Gent, Antwerpen of elders en men zal ook wat bijdragen om dat schoon werk te steunen en tot een goed einde te helpen brengen. Assurance agricole. La Mutuelle agricole nationale caisse commune d'assurance contre les accidents du travail agréé par le gouvernement est en passé de devenir une des plus puissantes Mu- tuelles de Bolgique, A sa fondation, elle comptait 711 adherents occupant ensemble 8198 ouvriers. Chaque jour il arrive de nou- veaux membres qui tout spontaném'ént écri- vent pour deinander leur inscription soit a la Mutuella soit a la cooperative suivant qu'ils tombent sous l'application do la nou velle loi ou de l'ancien régime. La société cooperative, annexéa a la Mu tuelle, assure la responsabilité. civile des agriculteurs, que ne peut couvrir une mu tuelle reconnue par l'Etat. Elle assure aussi les membres de la famiie des fermiers et industriels qui ne tombent pas sous Implication de la nouvelle loi. Les fermiers, les industriels et les com- mei c mts sont assurés ainsi contre les risques possibles par ces deux sociétés qui.dirigées et administrées par les mêmes hommes, se complètent ingénieusement. Ces sociétés ont leur siège a Bruxelles et leur activité s'étend sur la Belgique entière. On peut s'adresser pour renseignements au Directeur de la Mutuelle agricole natio nale a Bruxelles ou a M. Laruelle, adminis- trateur-délégué a Landen. La mutualitéqui a déjè, fait de si belles choses, en fera dans l'avenir de plus grandes encore, et on verra, que par elle, les charges résultant de la loi se reduiront a de bien minimes proportions. De Hooitijd. De hooitijd is aangebroken. Langs alle zijden hoort men de zeisen weerklinken, en weldra zullen de schuren rijk voorzien we zen van het hooi, die kostbare veevoeder, ten minste zoo het wisselvallige weder daar aan geen letsel komt stellen. Veel landbouwers verkeeren in 't gedacht dat men paarden en melkkoeien uitsluitend met goed hooi voeden kan. Zulks is begrijpe lijk wanneer men de samenstelling van het hooi nagaatimmers, het kan 6 8 verteer baar eiwit, 1 veten 41 koolhijdraten bevat ten, doch zulke voeding ware geheel on doelmatig. Genomen dat eene melkkoe slechts hooi te eten krege, zij zoude 20 kil. per dag nood'g hebben en de omvang daarvan, 't is licht te begrijpen, waar veel te groot. Daar bij, versch hooi kan verstoppingen en kram pen veroorzaken zoowel bij koeien als bij paarden. Met oud hooi gemengd, verdwijnen die schadelijke uitwerkselen. Oud hooi ver liest van zijne waarde, het gehalte eiwit stoffen vermindert de verteerbaarheid ver zwakt. Paarden die oud hooi te eten krij gen, worden dampig. Beschimmeld hooi is allergevaarlijkst. Het hooirantsoen dient dus gewijzigd en verbeterd te worden. Vroeger werd een deel hooi vervangen door haver voor de paarden; zemelen, graan en koeken voor de koeien. Hedendaags wijkt men van die verande ring nogmaals af en maakt men meer ge bruik van de suikervoeders en voornamelijk van de sucrema, dat door haren aangena- men smaak den eetlust der dieren opwekt en de rijkste opbrengsten verzekert. of!9fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het algemeen Depot voor BolgieEngelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Goudenbergstraat, Brusoel. Van eenen inwoner van Antwerpen, die iets te zeggen heeft ten opzichte der Fos ter's Zalf beroemd geneesmiddel tegen al de huidziekten, zooals speen, eczema, enz. Mme Bidoul, 54 Gijzelaarstraat te Ant werpen, zegt ons: Ten gevolge eener groote moeilijkheid en van eenen bloedomloop, ongeveer een jaar geleden, werd ik door eenen eczema achter deooreD, dat mij vreeselijk deed lij len, aan getast, de jeukingen waren zeer hevig-, ik was des te meer ontmoedigd daar ik reeds door verschillige geneesheeren verzorgd ge weest was maar altijd te vergeefs, integen deel de kwaal verergde van dag tot dag en ik wist niet meer wat aanvangen, toen ik aangeraden werd de Foster's Zalf ver kocht te Yper in de Apotheek Bécuwe, te gebruiken. Na eenige toepassingen was ;ik grootelijks verlicht, de jeukingen hielden op om wel haast eene korst te vormen, die tot mijne groote tevredenheid weldra op hare beurt af viel zonder het minste spoor na te laten. Ik verklaar hot bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. I)i jeukingen, eczema, het speen, alsook al de huidaandoeningen in 't algemeen zijn eene aanhoudende kwelling; de prikkeling is er des te onverdraagelijker van daar alle rust onmogelijk is; Tiet loven is een ware last en de gezondheid word ondermijnd, De Fost- r' s zalf verlicht altijd en verzacht reeds van de eerste toepassing gelijk welke huid aandoening, zooals exzema, bloedend of drooge speen, pijpzweren, aderspattige zvoer, vochtige korsten, impetigo, melk- korst, puisijes, dauwworm, jeukingen, win terhanden en voeten, barsteD, eDz. Vooral de gewone gevallen is eene doos altijd vol doende om niet alleen voor eene onmidde- lijke aerlichting, maar eene krachtige, blij vende en onhervalbare genezing te geven. De Foster' s Zalf gelukt altijd zelfs daar waar al de zorgen mislukten. Verzekert U dat men U de Foster' s Zalf geve van dezelve soort als die welke Mme Bidoul gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,50 fr. de doos Priester Daens, ten wiens bate M. Destrée had voorgesteld dat al zijne vrien den in parlement iets zouden bijdragen om hem 't leven mogelijk te maken, wijst die vriendelijkheid van de hand en schrijft; Om waardigheids-en onafuankelijkheids- redencn staat het mij niet vrij dit blijk van achting en sympathie te aanvaarden, voor hetwelk ik den heer Destree overigons mijn besten dank betuig: ik hope wel door mijn werk, in mijn bestaan te voorzien met de hulpe Gods en die van de eerlijke men- schen. De heer Pieter Daens, broeder van pries ter Daens, (die bij de laatste verkiezingen te Brussel niet herkozen werd) heeft volgens gezegde van een dagblad van Gent, ver klaard: dat hij zijne plaats op de kandida tenlijst der kristen demokraten van Aalst, aan zijn broeder zal afslaan. Dus zou pries ter Daens, door die wijziging in 1908 op- nienw als kandidaat optreden. Een der loten van 100.000 fr. der leening van Brussel 1886, vervoegde trekkingen, is gewonnen, door het kommiteit der feesten van Bergen. Dit komiteit heeft besloten, om deze heugelijke gebeurtenis te vieren, eene heele reeks feestelijkheden in te richten, en aan twee honderd noodlijdende gezinnen eene som van 125 fr. te geven. Middel om de vlekken van wagensmeer en vet uit de klesderen te doen. Wielrijders vooral zijn blootgesteld hunne kleederen te bevlekken met wagensmeer en vet. Ziehier de formuul om ze uit te doen, ge geven door de Revue Universelle, formuul die de ontelbare belanghebbenden zeker zul len onthouden. Men doet melk zeer goed warmen en wascht de vlek er overvloedig mede dan spoelt men ze nogmaals met melk at, de stof goed wrijvende, derwijze dat de melk goed in het geweefsel dringe en het wagensmeer belette te stijven en eeno soort lijm te wor den. Vervolgens wascht men nog de vochtige vlek krachtig met benzine. Indien men geene melk heeft, bestrijkt men de vlek met boter, men wrijft goed in om het weefsel zacht te maken en vaagt het nadien zachtjes af, of beter nog, men scheept het af met een mes. Met deze bereiding is het voldoende de vlek's anderdaags met benzine te overstrij- ken ea de bleekste wollen stoffen zijn niet beschadigd. Op het lijnwaad en het katoen heeft de boter, in kleine hoeveelheid, hetzelf de uitwerksel, maar men moet 's anderdaags met zeep wasschen en overvloedig spoelen. a 5 heures Concert Populair Place de la Station. LA PHILHARMONIE Cercle Musical. a 10 heures du soir: GRAND BAL. Mardi 10 Juillet PÊTES données a l'occasion de la Kermesse. Le Lundi 9 Juillet 1906, a 6 heures du soir 4m r and donné sous la direction de M. Eug.Van Elslande,Officier d'Académie dans les jardins de la Société. PROGRAMME iie Partie. 1. Marche militaire avec trompettes et tambours E. Van Elslan 2. Ouverture de Stradella Auber. 3 Valse Tzigane a. Berger. 4. Fantaisie sur l'Opéra Mireille de Gounod. E. Van Elslan 5. Solo pour flüte, par M. Oreel Arthur, e. Van Elslan 6. Ronde des Elfes, j. Qung'i. 1. Die Irrfhart, ouverture, de Suppé. 2. Les Cloches du monastère, Nocturne, a. Lefébur 3. Fantaisie sur l'Opéra, Jérusalem Verdi. 4. Billet d'Amour, arr. Van Elslar 5. Les Frères amusants, Valse, Volst idt, 6. La Mattchiche, Marche Espagnole, Borel. Burgerstand van Poperinghe. Geboorten. Delaulre Germain, Casselstraat. - Quae beur Maria, wijk E. Peutevinck Maut wijk L. Thery Germain, wijk G. man Joseph, wijk D. Huwelijk. Remi Verroye, leurder en Felicie BI kaert, kantwerkster. Sterfgevallen. Debeer Maria, 53 jaar, werkvrouw, genoote van Henri Gykiere, overlede Comen. Gille Joseph, 96 jaar, zonder beroep, duwaar van Anna Halfmaerten, Hondst Lefever Benoit, 83 jaar, zonder be weduwaar van Carolina Lemahieu, Boe: pestraat. Desagher Gerarda, 2 1/2 jaar, Komst Rooms, Fedelis, '79 jaar, oDgeh schoenmaker, Trommelaarstraat. Lamberecht Anderé, 4 maanden, P straat. Sergier Amelia, 70 jaar, werkvrouw, genoote van Franciscus Graeschepe, W Huwelijksafkondigingen Jerome Adriaen, landbouwer en Rouseré, landbouwster. Waarom nog hoesten? W; wij openbaarlijk verzekeren dat eene Borst Siroop De Pralere altijd volf is om den geweldigsten en gevaarl| hoest te genezen. Alwie borstsiroc pratere genomen heeft kon niet nalate voldoening uit te drukken en zegt aan die het hooren wilt; dat iswaarli\ goede borst remedie. 2 fr. de flesch te Oostende en te bd bij MM. May Libotte, Aertsens en f te Yper, Monteyne, Poperinghe. Va\ dekens te bekomen, en overal. En te bekomen in alle goede apothj On peut se procurer CABARETIÈRE A la Nouvelle Pos! RUE DE LILLE N° 61, YRPj Bier-es en bouteil la I Roaiers-Rodenbach brune, pale doubj D'Ypres Audenaerde Bière blonde de ménage Ktout 1/2 bouteille Vieux temps (drij draad) Bavière Louvain 1/2 bouteille I >iest Loc Bambic 1/2 bout. Cauwe (Roulers) En cas de mauvais temps cetto Fète Musicale sera donnée dans la salie des Concerts de la Société.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 4