STADSNIEUWS. Prijskamp met de kaart Schoonheid chez Ia veuve Henri Hoflack GROOT BAL N ELROSE 1 De Maloulaan. Prijskamp voor visschers HAAR HERSTELLER Het zelfde te Yper. Nationale Tombola van den bond der Belgische Blinden, Stokpaardj es—Leliemelkzeep Bières en bouteilles z Maandagavond werden de veroordeelden, vader en dochter Laperre, verwittigd dat zij woensdag, ten 9 en half uren, opnieuw voor don vrederechter moesten verschijnen. Voor dinsdagavond werd eena meeting georganiseerd en zulks verwekte eene ge weldige bewegiDg in de stad. 1.500 men- schen kwamen naar 't Volkshuis gestroomd en M. Wauters schandvlekte naar behooren de klassenjusticie. Woensdagmorgen, van af 8 uren, was er weer eene groote beweging in en rond het Volkshuis. Om 9 uren kwam men ons berichten dat de juge zijne betichten wenschte vrij te spre ken 1 Kwart na 9 uren zelfde bericht, niettegen staande de dagvaarding der betichten slechts voor 9 en half uren was aangekondigd. De straat leidende naar het justiciepaleis, zag zwart van volk. R9 zaal was eivol en men stikte er bijna. In vijf minuten was de zaak afgeloopen. EN ONS MEISJE EN HAAR VADER WERDEN VRIJGESPRO KEN. Daarbij werd het vlaggetje teruggegeven, en er zijn geene kosten. Onmiddelijk kwamen de Volkskinderen hun makkertje afhalen, een paar bloemtui len als herinnering overhandigend. Alhoewel er reeds over geschreven is ge weest moeten wij nogmaals bekennen en velen toe ons, dat het eene ware schande is, geene middels in te spannen om de stinkende reuk van den waterput te vermijden, al wie langs daar geweest is moeten bekennen dat het eene echte nalatigheid is geene spoedige maatregelen te nemen om zulks te vermijden. Waarom zenden de bowoners van den Maloulaan geene petitie aan wie het behoort; indien er eens eene besmettelijke ziekte moest van voortkomen, wie zal er de ver antwoordelijkheid op zich nemen? 1 Het is nu al zoolang dat de bewoners reklameren, en waaraan er geen gevolg gegeven wordt. Zou onzo schepea van openbare werken er niet kunnen tusschen komen, om een spoedig maatregel te nemen, want wij herhalen het. Het is eene ware schande en terzelfder tijd zeer nadaelig voor do gezondheid. Bericht aan wie het aangaat. Da maatschappijen van stad hebben hun lokaal op de Kaai! Waarom heeft de prijs kamp plaats aan de Meenenpoort? Eb wel voor de goade reden, dat de Vaart en Kaai bijna toe is, dat de visch ligt te rotten en ver smacht in da vuiligheid, waarom dat niet gekuischt Vroagar zag men zondag's en weekdagen, 20 a 30 visschers de kaai en vaart optrekken, en de lastenbetalers van de kaai een goed stuiverken lieten verdienen, terwijl nu, gaat zien om u te overtuigen allen vertrekken naar Boosinghe en verder cp, alles wordt verwaarloosd, nochtans volgens den op brengst van de permis men zou waarlijk meer moeten zorgen dat de kaai en vaart wat beter onderhouden werd. Toe dan mannen van den waterstaat, zet u eens aan 't werk en geeft gehoor aan de vraag van duizende visschers. Zij zullen er u dankbaar voor zijn, en u van tijd tot tijd een goe snoekje bezorgen Een Visscher. Proeft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. BURGERSTAND van den 3 tot dsn 17 Augustus 1906. Geboorten. Dumortier Jossphus, Veurne steenweg. Hollebeke Florimondus, Dixmude steenweg Portel Carolu', Neerslaat. Littere Bertha, Dickebusch steenweg. Allaer Josephus, Nieuwe Houtmarkt. Tanghe Julia, Dickebusch steenweg. Bulckaen Maria, Veurne steenweg. Vierendeels Willy, Lange Meerschstraat Claeys Cecila, Aardeslraat. Coutelle Luciana, Doorgangstraat. Verminck Petrus, Veemarkt. Daniels Gustave, Meenonstraat. Dethoor Aatonia, St Jacobskerkhof. Lefebvre Georges, Hondstraat. Vandenabeele Achilles, Rijselsteenweg, Philippart Arthur, Bukkerstraat. Defever Magdalena, Dickebuschsteenweg. Duprez Lucianus, Neerstraat. Muylle Eric, Zonnebekesteen weg. Huwelijken. Verouter Georgius, smidsgast, en Schoon- heere Leontina, kanten werkster, beiden gehuisvest te Yper. Reydant Emiliue, vuurstoker, en Declercq Julia, kantenwerkster, beiden gehuisvest te Yper. Ossieur Valerius, smidsgast, en Lesage Helena, werkvrouw, beiden gehuisvest te Yper. Tiberghein Edmondus, leurder te Waere- ghem, en Priem Maria, zonder beroep, te Yper. Behague Henricus, timmermansgast, en Dethoor Helena, zonder beroep, beiden ge huisvest te Yper. Lagrange Henricus, vuurstoker in de Staat3weldadigheidschool, en Maes Anna, strijkster, beiden gehuisvest te Yper. Vercamer Josephus, smidsgast, en Alle man Maria, kantenwerkster, beiden gehuis vest te Yper. Flepts Emilius, hovenier en Sagers Maria, hoveniei'ster, beiden te Yper. Van Labeke Josephus, ijzerdraaier te Brugge en Baratto Cesarina, kleermaakster te Yper. Gruwez Daniel, handelsreiziger en Sierens Mnria, zonder beroep, beiden te Yper. Sterfgevallen. Lagrou Leo, 10 maanden, Plaat3 Alphonse Vandenpeereboom Larnou, Bertha, 3 maanden, Minneplein, Nyssen, Emiiie, 17 j. z. b. Rouzé, Philomena, 02jz. b. ongehuwd Poperioghe steenweg. Derous, Alphonsus, 8 maanden Zaalhof Allewoirelt, Sophie, 80 j. z. b. weduwe Cool Joannes. Tempelstraat. Lamerant Carolus, 71 j. z. b. Wed. Adri- aen Barbara, Dixmudestraat. Deboeuf l,eo, 2 weken, Korte Thourout- straat. Tavenier Suzanna, 3 jaren, Korte Meerschstraat. S°ys Maria, 77 j. leurster, Wed. Gikiere Joannes, Blindeliedenstraat. Depuydt Sophia, 80 j. z. b. Wed: Lecoin- tre Petrus, echt. Delbecque Augustus, Pen- nestraat. Winne Sophia, 71 j. z. b. Wed. Baeke- landt Ludovicus, Elverdinghestraat. Vandromme Ludovicus, 79 j. koster, Wed. Kinoo Maria, Nieuw Houtmarkt. Te bekomen bij M. Raym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Waarom nog hoesten Wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch Borst Siroop De Pralere altijd voldoenen is om den geweldigs ten en gevaarlijkslen hoest te genezen. Alwie borstsiroop Da- pratere genomen heeft kon niet nalaten zijne voldoening uit te drukken en zegt aan alwie die het hooren wilt; dat is waarlijk eene goedt borst remedie. 2 fr. deflesch te Oostende en to bekomen bij M M May Libotle, Aertsens en Donck te Yper, Monleyne, Poperinghe. Van Win dekens te bekomen en overal. En te bekomen in alle goede apotheken Iedereen heeft bitr verschillige gevallen zooals het volgende gelezen betreffende de personen der twee geslachten, die he ze o gezegd hebben want er gaat geene week voorbij zonder dat er iemand onzer stad op dezelfde wijze met geestdrift en erkentenis spreekt: ondanks dit alles zal bet volgende ons nog veel belaDg inboezemen, want bet geen een buurman zegt noodigt ons aan en boezemt oOs vertrouwen in. Mm8 V. Ommeslach, 123 Rijselstraat te Yper, zegt ons Sedert wol vijfjaren kloeg ik van do nie ren, ik had zoo hevige nierpijnen bijzonder als ik mij moest bukken, dat ik moeite had het niet uit te schroeuwen, dikwijls had ik duizelingen, zweetingen tegelijkertijd dan huiveringen, mijne nachten waren slapeloos en bij mijn opstaan was ik gansch afgemat, en gebroken, ik was moedeloos want niette genstaande al de beproefde middelen be kwam ik geene enkele verlichting in mijnen toestand, ook toen ik zooveel goeds van de Foster Pillen voor de Nieren hoorde zeg gen, verkocht in de Apotheek Becuwe, wilde ik ze ook beproeven. Zeer goed beviel het mij want de uitslag was zeer merkbaar, van dag tot dag vermin derden mijne pijnen en voelde mij beteren beter, zoowel dat het mij heden schijnt ein delijk hersteld te zijn. Ik verklaar het bo venstaande waar en veroorloof U het ken baar te maken. Pijn in den rug is een teeken van urine zuur in het lichaam; 't is dat vergift, welk stoornis in de waterorganen brengt, want urnicezuur verstopt niet alleen de nieren, maar ook de doorgangen van de nieren tot de blaas en bet is de hoofdzaak van Blaas- ziekte, verlies van eiwitstof, enz. Foster Pillen voor de Nieren lossen dit urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlij ke wijze uit het lichaam af te voeren. Verzekert U dat men U de Fsster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als dte welke Mme Ommeslag gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor BelgieEn- gelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Gouden bergstraat, Brussel. Wacht voor namaaksels, eischt het handteeken James Foster op elke doos. W. Y. 14 Bentley's Extra Stout B, Y. B. AgentBailleul Heugebaert. STAD YPER. De trekking der tweede en laatste reeta blijft vastgesteld op den 3 September. v00r 50.000 biljetten, zullen er 150 prijzen zijQ voor eene waarde van 3500 frank. Het komiteit doet eenen dringenden opro6n aan al de vrienden en beschermers der blin den. Men kan biljetten bekomen bij M' p Steppe, voarzitter van het kemiteit, Peper straat, 19, Gent, en in den maatschappij, ken zetel van den Bond der Belgische Büq. den, Groote Markt, 24, Brussel. Alle vraag van ten minsten 4 biljetten zal kosteloos gezonden worden. Prijs per biljet: 25 centiemen. den 26 Augustus 1906 irs. Prijzen, Gegeven door de Maatschappij der Gedecoreerde werklieden met medebehulp van het Staatsbestuur. Het spel is den Jongman, de inschrijving zal plaats hebben in het lokaal bij Jules Goderis, Rijselstraat, ten 4 uren, om ten 6 uren te beginnen spelen. Geen anderen kunnen deel nemen dan gedecoreerden. Hopende M. dat gij ons met een bezoek zult wiilen vereeron, Da Schrijver, De Voorzitter, Coffijn Léon, Depuydt Jules, ELIXIR D'ANVERS stilt maag 3n buikpijn. S bestaat in een teder vlekkeloos gezicht, frisch, rooskleurig uiterlijk, witte flueelzachte huid en verblindend mooi gelaatskleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMANN C°r, Radebeul echte fabrieksmerk Stokpaardjes p. St. 75 ets. in Meenen, bij G. Delorge, Coiffeur, Rue Royale. BALSEM, zuivere kinawijn, ver wekt eetlust 0n peut se procurer CABARETIÈRE A la Nouvelle Poste RUE DE LILLE N° 61, YPRE8. la bouteille Roulers Rodenbachbrune,p&ledouble 0,30 D'Ypres 0,20 Audenaerde 0,40 Bière blonde de ménage 0,25 Stout 0,45 1/2 bouteille 0,25 Vieux temps (drijdraad) 0,60 Bavière 0,30 Louvain 0,30 1/2 bouteille 0,15 Diest 0,50 Boe 0,50 Lambic 0,60 1/2 bout. 0,30 Cauwe (Roulers) 0,24 KERMIS VAN SINT JAN. Zondag en Maandag 26 en 27 Augustus 1906 In de herberg DE KALFVAART INGANG VRIJ. m MEEST GEZOCHTE herstelt wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. ussMssaaitsSL!

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2