STADSNIEUWS. l DE WARE SCHULDIGEN De duurte van het vleesch. Provinciale leening van 3,500.000 fr. Keuring der hengsten van inlandsch ras. Maatschappij Les Amis Réunis. Herberggevechten. Kruis b oog s chutters. Oud-Pompiers. Maatschappij Oud-Pompiers. Vlaamsche Ster. HET BOERENMEISJE Minister baron Vander Brugghen heeft onlangs de afgevaardigden der Antwerpen- scbe varkensslachters in verhoor ontvangen. Deze handelaars hebben hem al het nadeel doen inzien dat hun berokkend wordt door het gesloten houden der grens. Dit moest den minister bekennen, doch hii heeft veel wijwater ten beste gegeven, veel schoone beloften gedaan, maar de grens openen dat kon hij niet, dit was onmogelijk, zoo sprak hij I Zoodat de slachters niet veel gevorderd zijn. En de werklieden nog minder Indien zij niet kunnen leven van patatten en roggen- brood, des te slechter. Varkensvleesch moet duur blijven om niemand rijk te maken. Provincie VVest-Vlaanderen. aan 3 t. h. toegestaan door koninklijk besluit van 29 November 1892. Nr 28. Trekking van 5 October 1906 A, Schuldbrieven in de trekking van 5 October 1906 uitgekomen, uitbetaalbaar in de Banque de Bruxelles, Koninklijkestraat Nr 62, te Brussel, of in de Bank van West- Vlaanderen, Vlamingstraat, Nr 54, te Brugge, met ln Januari 1907 (rentebriefje van ln Juli 1907 aan den titel vast). 1° Zijn uitbetaalbaar tegen 500 frank de volgende nummers De Nrs 54, 148, 430, 609, 841, 891, 1059, 1193 1349. 1376, 1632, 1726, 1778, 2451, 2990, 3101, 4141, 4185, 4188, 4208 en 4763. 2° Zijn uitbetaalbaar tegen 100 frank: B. Schuldbrieven in de zelfde trekking uitgekomen maar toebehoorende aan de reeks niet uitgegeven titels. De Nrs 5073, 6188, 6447 en 6602. Herhalingslijst der nummers die in vroegere trekkingen uügelot werden maar tot heden ter uitbetaling niet aangeboden geweest zijn. Bet onderzoek der hengsten van inlansch ras bestemd tot den openbaren springdienst, gedurende het jaar 1907, zal plaats hebben op de hiernagemelde plaatsen, dagen en uren. Voor de lBte omschrijviug, te Brugge, den DLjnsdag, 13n November 1906, ten 10 ure 's morgens, op de Burgplaats; Voor de 2de omschrijving, te Thourout, den Woensdag, 7n November, ten 10 ure 's morgens, op de Burgplaats Voor de 3<" omschrijving, te Ghistel, den Maa dag, 12n November, ten 10 ure 's morgens, op de Groote Markt Voor de 4de omschrijving, te Dixmuide, den Zaterdag. 10n November, ten 10 ure 's morgens, op de Groote Markt. Voor de 5de omschrijving, te Kortrijk, den Zaterdag, 3tt November, ten 10 ure 's morgens, op de Veemarkt Voor de 6de omschrijving, te Yper, den Maandag, 5" November, ten 10 ure 's mor gens, op de Veemarkt. Prijskampen voor veulens en hengsten van inlandsch ras. De prijskampen vcor het verleenen der premiën die luidens de artikelen 14 tot 16 der verordening, aan de eigenaars van veu lens en hengsten van inlandsch ras, kunnen toegekend worden, zullen plaats hebben, te weten ADe prijskampen voor de omschrijvings- premiën, voorzien onder letter A van artikel 14, en de bewaringpremiën andere dan deze van 6000 frank, te Brugge. Thourout. Ghistel, Dixmuide, Kortrijk en Yper, onmiddelijk na de hengstenkeuring Heel vriendelijk door president Freddij Valcke uitgenoodigd tot het concert, door de maatschappij Les Amis Réunis gege ven, Zondag 11. in het lokaal Café de Com merce wilden we eens zien wat die maat schappij van jongelingen eigentlijk is, en waarlijk dat honderdtal uitverkoren, die op uitnoodiging het concert bijwoonden, heeft zich vergast aan iets lekkers, iets dat be wijst dat nog initiatief in ons jonge lui zit, dat het weet dat jongelingen zich kunnen verzetten op eene aller lof bare manier, en terzelfdertijd bij het aangename ook het leerzame, het nuttige weten te voegen. Wat het muzikaal deel van het program ma betrof, een muziekkenner nevens mij sprak met veel lof over de jonge muziekan ten, die met magister hand viool en clarinet hanteeren. Hardi dus Heeren Val cke, Harteel, Allewaert en Jacobs. Jammer dat de saxophone wat te wenschen liet, nu, niet alles kan in de wereld perfect zijn, en tot Maurice Louwier zeggen we ook goed jongen, laat den moed niet vallen, vooruit, vooruit op den weg der kunst. De jonge Gaston Vermast vergastte ons op eene alleenspraak iu verzen van Victor Hugo.'T is een heel knappe jongen, die op meesterlijke wijze la guerre civile heeft voorgedragen. Ook hebben de warme toe juichingen hem ruimschoots de moeite ver geld de 135 verzen van den grooten meester van buiten te hebben geleerd. Van harte geluk, Gaston, en we nemen goede nota der belofte, die ge ons Zondag avond deed, van voortaan uwe welwillende hulp te leenen daar waar het pas geeft En wat hebben we gelachen in de panto- mine begeleid door een orkest, onder be stuur van heer Arthur Muylle. Elk bevond zich wonderwel in zijne rol liefde 1 dat spelen onze jongens ook al. En dan les hercules, fin de siècle. Waarachtig, de herculen Dupont en Ver mast, waren goed van schik, dragen, hef fen, spelen met gewichten van 'k weet niet van hoeveel, en dat deden ze met eene overtuiging als hadden ze voor leer meester, artisten gehad van den grooten Barnum. Ja, niets ontbrak, bloote, geta toeëerde armen en beenen, en daarbij, het eerekruis op de borst zeker om de gunst van het publiek te winnen Hewel, jongens, we hebben u goed en warm toegejuicht Als slot van het concert werd ons opge- discht het theaterstuk, Une noce a l'amé- ricaine en daar hebben we de jonge ar tisten zien plank nemen. De rollen waren allerbest uitgevoerd, mij dunkt, niet eens heb ik hooren infiuiteren, en 'k verzeker dat de partijen van de heeren Allewaert, Du- pont, Valcke, Angillis niet gemakkelijk wa ren I En wat zal ik zeggen van heer Firmin Harteel, zijne faam is, als die van den on- sterfelijken eBgelschman, die hij vertegen woordigde, genoeg gekend, fumiste is hij, en dat heeft hij wonderwel bewezenin gansch zijne rol heeft hij niet een oogenblik vergeten dat hij engelschman was, met en- gelsche taal, gewoonten, zeden en gebaren. In een woord, het gebeele concert is heel puik afgewerkt, en de warme toejuichingen hebben niet gefaald. En nu vooruit, jongens, doe zoo voort, leg er u op toe, opdat uw club, een faam krijge in onze stad. Gij hebt een doel verzet voeg daarbij het nuttige u onderwijzen, optreden vóór het publiek, en moogt ge al een beknibbelaar vinden over uw doenwijze, vreekt u op hem, noodig hem uit op uwe concerten, opdat hij beter gevoelens over u krijge, en zijn verstokt harte weder trille bij het omgaan met de jongeren. Nog eens, dank, leden der vereenigde vrienden geluk met uwe maatschappij, president Freddij I en wanneer het naaste concert T. UN CONCERT 00NNÉ PAR LE CERCLE LES AHIS RÉUNIS F. Z. Zondag nanoen brak er twist uit in de herberg De Sterre Statiewijk, waar bal werd gegeven. Lieden van Zaalhof werden buiten gezet, 's Avonds keerden zij terug, zochten twist en verscheidene werden ge kwetst. De helft van het herbergmobilier werd verbrijzeld. Zelfs werd een vuurschot gelost. Rond 11 uren vernielden de perscmen van Zaalhof in de Rijselstraat, de herberg Belle Vue daar werden deuren en ramen uitge- ruikt, en de baas is gewond geworden. Lokaal BRONZEN HOOFD Maandag 22 October 1906. Schieting gegeven door de koning. 1° prijs, Hoog getal, Pinteion Félix. 2* prijs, Laag getal, Paeme Charles. 3 prijs, P Middelbaar getal, Brunfaut Aug. 4. prijs, 2° Middelbaar getal, Lion J. B. 5. prijs, 3e Middelbaar getal, Nolf Ernest. Prijs voorde vogel. Vandevijver Arthur. Morgen Zondag, 28 October 1906 om 7 ure 's avonds, geeft deze maatschappij, in haar lokaal een luisterlijk Concert, gevolgd van danspartij, dit feest beloofd zeer aan trekkelijk te zijn, daar verschillige artisten hunne medewerking verleenen, zooals M. Voddé en M. Loo, van Brussel. Hieronder geven wij het programma: PROGRAMMA Ire jpartïe. 1. Ouverture Triomphale, 2. Confidences, gavotte, 3. Les peliles Brebis, fantaisie, 4. La Lettre de Manon, Ch. Bach. E. Wesly. Varney. E. Gillet. 5. Quand l'A mour meurt, valse, Crémieux Partle. 1. M. Voddé dans son répertoire, 1. Andante et Polonaise pour quatre clari- nettes par MM. Jacobs R., Jolyt D., Duprez D. et Scbeerlynck D. 4. M. Loo, négro-musical. Redoute. Vrijdag 2 November 1906, ten 8 ure juist's avonds, in het lokaal. Algemeene vergadering der actionnaris- ten, Dagorde 1. Rekening, 2. Uitbetaling der obligatien. De interets der obligatien (coupon n° 13, zijn betaalbaar van 2 November, bij M. A. Dechièvre, bankier te Yper. Zondag toekomende, 4 November, om 6 ure 's avonds biedt de wakker tooneel- maatschappij De Vlaamsche Sier haren inschrijvers en het publiek de eerste vertoo ning aan van het wintergetij. Op het programma komen drama in 5 bedrijven, door Lod. Lievevrouw-Coopman, en blijspel met zang in één bedrijf door Roeland. Het zal dus eene heel mooie vertooning zijn, waar de liefhebbers van dieproerende tooneelen en ook van prettige tafereeltjes naar hartelust zullen kunnen genieten. Ook lijdt het geen twijfel dat de tooneelzaa proppensvol zijn zal en dat de telaatkomers er veel spijt van zouden kunnen hebben. Wie nog niet ingeschreven is, wende zich tot den heer K. Deweerdt, schatbewaarder der Maatschappij, Rijselstraat, 59, waar er ook kaarten op voorhand te verkrijgen zÜQ' 03 1 a a 3 g Sp O z Nummers der TREKKING. COUPONS die moeten vast gehecht zijn aan den titel. DATUM DEK uitbetaling. 112 27 1 Januari 1907 1 Juli 1906 1350 23 1 Januari 1905 l Juli 1904 1425 27 1 Januari 1907 1 Juli 1906 153S 26 1 Juli 1906 1 Januari 1905 1741 26 V 1894 27 1 Januari 1907 1 Juli 1906 1928 27 n 2104 25 1 Januari 1906 1 Juli 1905 2411 27 1 Januari 1907 1 Juli 1906 2598 27 3)69 26 1 Juli 1906 1 Januari 1906 3554 26 3878 26 4010 27 1 Jauuari 1907 1 Juli 1906 4240 27 3» 4278 15 1 Januari 1901 1 Juli 1900 4398 27 1 Januari 1907 1 Juli 1906 4727 26 1 Juli 1906 1 Januari 1906 4827 27. 1 Januari 1907 1 Juli 1906 4838 24 I Juli 1905 1 Januari 1905 7011 16 1 Juli 1901 1 Januari 1901 7136 25 1 Januari 1906 1 Juli 1905 7324 19 1 Januari 1903 1 Juli 1902 •wsasBMHfr -«s» Ce fut dans des circonstances effacées que naquit ce cercle. Quelques jeunes qens ayant terminé leurs études, se revirent dans leur ville natale et proposèrent de fonder un cercle d'amis. A trois, ils se réunirent au café du Saumon; après avoir tari la source de leur conversation, ils se mirent a douter de la perfection que la sagesse des hommes attribue aux colléges i. trois. Ils baillèrent done, s'étirèrenl et votèrent la clöture de la séance. Nous n'exhumerions pas du passé ce début qui manque de solennité, si l'un d'eux, n'avait décidé d'adresser un appel aux anciens camarades d'école, pour les engager s'unir en vue d'un effort commun. Cet appel fut entendu. Un grand nombre d'adhé- sions morales et autres affluèrent de partout. Le zèle du comité organisateur eut été stimulé moins. Valllamment ils travaillèrent a une tache commune comprenantla formation d'une section de comédie au sein de la sociétó «Les Amis Réunis» La plupart des nouveaux membres furent des gens de talent qui, peut être dans l'avenir, se chargeront de l'éducation artistique d'un public profane, sans doute par ignorance. Et puis, il se fit que les aspirations du comité organisateur loin de s'évanouir, se réalisèrent grace a ia bonne volonté de chacun, et au dégré d'excellence que tous atteignirent dès le début. Ce fut une belle émulation qui anima Mrs An Be Ca Dm, Cependant, l'une des dernières réunions générales fut marquée par un petit incident. Pendant le cours d'une de ces réunions on brisaé Mr. B. sa carrière présidentielle, parce- qu'il avait fait preuve d'une inqualifiable inaction et d'une assiduité aux réunions, qui, pour Ie motif qu'elle était trés discutable fut parfois trés discutée. U en résulta, pour celui qui avait accepté impru- demment la faveur naissante de la gloire rl'ütro dóflllillrorvtrttvl) otwl/L va llAll fit par ses amis. Ils firent de lui un vice-président d'honneur (sans majuscule). Cette preface étant un peu longuette, nous nous empressons d'arriver vite au compte rendu de la grande représentation de dimanche passé. Un programme aux couleurs aveuglantes, avait annoncé dans la ville d'Ypres tout entière, la nouvelle d'une fête. Sur ce programme était des- sinée une vierge en robe princesse, couleur des cieux, elle avait des cheveux bleus et un nez de navarraise, elle élevait aux nues un blason sur lequel on avait imprimé en gros caractères le nom de la société. Cette Renommée aux yeux pervers» plissait ses lèvres en un sourire d'intelligence. Elle planait dans les airs a une distance du sol qui ferait palir de jalousie le plus audicieux des poseurs de paratonnerres, s'il l'avait vue. Le Beffroi, l'Église St Martin, la statue de l'Im- maculée, placés a ses pieds ressemblaient 4 des joujoux minuscules, que l'on voit exposés ft l'étalage d'un bazar parisien, Dans la confection de ce programme-invitation, nous reconnaissons les soucis d'un éminent dessinateur qui, afin d'économiser de l'investigation aux générations futures, a éprou- vé le besoin de signer de son nom, la séduisante image d'une femme espagnole, oubliée dans un béguinage fiamand et placée dans un décor des plus appropriés. L'autre page de l'invitation porte le nom des différents auméros inscrits au programme. Les violonistes sont entrés les premiers en scène, pour exécuter le mieux possible, les oeuvres d'un mème maitre. Si parfois ils nous ont fait oublier le maitre, ils nous ont donné par contre l'illusion qu'ils racontaient une de ces bistoires que l'on destine aux gens du monde. Le petit Vermast a trés bien dit son monologne Guerre civile il a parlé sans aucun effort appa rent, d'une fagon trés agréable afin que le public ne devint pas morose. Puis, nous avons vu les athlótes herculóens en représentation extraordinaire. Tous deux ont édifié les personnes qui ne l'étaient pas encore. Puisque tous deux, ne supportent pas d'ètre traités une petite échelle, nous laisserons il d'autres le soin de faire leur éloge ainsique leur biographie. Finalement quelques jeunes gens ontjoué d'une fagon remarquable une petite comédie trés fine, une de ces comédies qui ne ressemble pas aux autres, car la plupart éveillent une répugnance générale a leur égard. Nons terminons en souhaitant longue vie au cercle Les Amis Réunis, pour l'intérêt qu'il porte ft lasolidarité qui existe entre jeunes genslibéraux Yprois. AVJLVÜU/U.& uauo ■*- <-«■ v. 3 me

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 2