Huis van Vertrouwen, ÖSTENöE. - füJRSli ACHILLE ÖEHIEIE, Voedsel voer liet Volk, ELROSE De nieuwe Gaze. Eene nieuwe Tooneelzaal Tram van Gheluvelt - Yper. Examens. HAAR HERSTELLER inwoner van Kortrijk. Voor liet copieereR van muziek en alle andere handschriften ARTHUR MUYLLE Aan de Duivenliefhebbers der beide Vlaanderen, RICHT Mijnheer de uitgever zoudt gij zoo goed niet willen zijn, eens in uw blad te vr.igen, aanwie het aangaat, hoe het komt, dat bij het ontsteken der gaz, er eenen stank ont staat, dat men er vod zou ontpasselijk wor den, en de pest in zijn huis krijgen, ware er daar geen middel om dit te vermijden. Is het niet genoeg dat men somtijds geen licht heeft, moet men nog met zulken slank beproefd zijn I 't is eene schande. Ehwel! Ehwel! wij hebben het batje vast met Debrouwers gaze, tijdens M. Valcke, was het geheel anders. Bericht aan wie het aangaat. Lowiè. BURGERSTAND TE YPER. Sedert jaren vragen de Yperlingen eene nieuwe Tooneelzaal, daar deze die nu be staat eigentlijk geene zaal is, om de aanwe zigen behoorlijk te plaatsen, oftooneeltroepen er stukken op te voeren zooals het behoort. Welnu er is ernstig spraak, en reeds is men aan het meten geweest in den open baren hof, kant der Houtmarkt, om daar eenen schouwburg te bouwen Moest dit plan zich verwezentlijken, het ware voor zeker eene schoone standplaats. Tot wat strekt den openbaren hol? Tot speelplaats voor de kleine kinderen, want voor de wan delaars, de schoone boulevards zijn er, en voor de kinders de twee schoone pleinen, neen, betere plaats kan men in Yper niet vinden. 't Is te hopen dat het er zal van komen. Eenige jaren geleden, toen M. Arth. Mer- ghelynck, voorzitter was van de hospicen, had hij ook het voornemen aan het bestuur voor te stellen eene nieuwe tooneelzaal te doen bouwen. Zijn plan was niet slecht ziehier van het gasthuis, de zaal, langs de Thouroutstraat, magazijnen der Pompiers, bureel van politie; boven den academie en langs de Meenenstraat van onder, de wacht der troepen; (want toen bestond de hooge- wacht van 't voetvolk nog onder de Halle,) want hij vond dat een gasthuis niet in staan, te vroegtijdig is M. Arth. Merghe- lynck, komen te sterven zooniet, had zijn plan voorzeker uitgevoerd geweest. Eindelijk hebben de bewoners der Mee nenstraat en Boterstraat hunne vraag beko men, den tram zal langs daar niet doorrij den. De kiezingen zijn aanstaande, men heeft bevreesd geweest de eenige kiezers te misdoen die beweeren dat het doorrijden van trams te veel schade bij brengt aan de gevels meubels en koopwaren. Wij van onzen kant vinden geheel het overgestelde in plaats van schade, brengt het doorrijden van trams in eene stad veel profijt bij, want hoe meer beweging hoe grooter profijt. In andere steden luistert men niet naar de reklamaties van eenige mannen, men werkt voor het algemeene best en minst kosten. Volgens wij vernomen hebben zijn de rails reeds gelegd tot aan de zwemschool om van daar langs 't minneplein tot aan de steenen brug door te trekken, wat een ver loren en kostelyken omtrek I M. Robrecht Gloria, van Westnieuw- kerke, komt met succes zijn examen te ondergaan van doctoor in rechten (2e proef) voor de jurij der faculteit van de Hooge- school van Gent. Wie bieden hem onze rechtzinnigste ge- lukwenschen en wenschen hem goeden bij val in zijn avokaatschap. M. Max Glorie, van West-nieuwkerke, komt met succes den graad van kandidaat in wijsbegeerte en letteren te bekomen, voor de jurij der faculteit van Gent. Onze vurigste gelukwenschen. van den 19 tot den 26 October 1906. Geboorten. Gabriel Maria, Schuttelaerestraat. Coflfijn Gustavus, Nêerstraat. Doolaeghe Gabriel, Siat Christofïelstraat. Doolaeghe Michel, Sint Christoffelstraat. Versmissen Franciscus, Veemarkt. Devos Laura, Korte '1 houroutstraat. Mechelen Irma, Bruggesteenweg. Huwelijken Quinten Iienricus, beenhouwer, te Zonne- beke, Weduwaar Devos Amelia en Vanexem Febronia, werkvrouw te Yper. Rohart Henricus, z. b. Weduwaar van Poupaert Philomena en van Dillies Victo rina en Morlion Hortentia, winkelierster, weduwe van Dekoninck Emilius, beiden te Yper. Sterfgevallen. Van Craeynest Bernardus, 82 jaar, z. b. weduwaar Vergote Maria, Lange Thourout straat. Coutelle Gustavus, ljaar, Doorgangstraat. Bogaert Amandus, 67 i. z. b. ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Nevejans Emilius, 56 j. kuiper, echtge noot Waselynck Eulalia, Nêerstraat. BALSEM zuivere kinawijn, ver wekt eetlust Profeft de Petit-Beurre Parein van Antwerpen. SAMEDI 27 OCTOBRE. a 3 heures, Concert symphonique. a 8 1/2 heures, Te bekomen bij M. Ra.ym. OMMESLACH. mercerie-en reukverkooper. Groote Markt, 55, Yperen. Qorandeü door een Er zijn misschien vele menschen hier te Yper door eene vreeselijke huidziekte aan getast, zooals speen, eczema of aderspattige zweren, en die te vergeefs alle soorten van middelen beproefd hebben, zoüder genezing te bekomen voor diegenen, zal de volgende rechtzinnige verklaring van eenen inwoner van Kortrijk, van zeer groote waarde zijn. M. J. Hoeüel, 22a Gentschesteenweg te Kortrijk, schrijft ons, dat zie daar zes we ken dat gij aan uitwendig speen lijd, maar dat hij aanstonds de Foster's Zalf ver kocht te Yper in de Apotheek Becuwe, ge bruikte en teene maal genezen was na twee dagen zulke moest tot zijne groote tevre denheid zijn want hij zegt ons, deze feiten bekend te maken. De huid is eene der wijzen waarop onzui verheden uit het gestel gevoerd worden maar zij is onderhevig aan bijzondere on gesteldheden, die haar werk beletten of tegenhouden en deze moeten afzonderlijk verzorgd worden. Eenige van deze ziekten zijn Speen, Roos, Dauwworm, Eczema, Schurft, enz. Foster's Zalf is een bijzonder geneesmiddel voor iedere soort huidjeukin- gen, men heeft ze gebruikt en hare kostbare waarde in duizende gevallen bestadigd. Verzekert U dat men de Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Hoeffel gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als met de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Belgie Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Goudenbergstraat, Brussel. (W. Y. 24.) PLACEMENT BUREEL (Bijgenaamd Lampiste) CAFÉ D'ANVERS Caserneplein. Herberg aan geringe prijs. te IJper. heeft de eer het publiek te berichten dat men alle dagen bij ham kan bekomen Frites-Mosselen - Baignets, Ingelegde viscb, Alle uur Bifsteeks, Wijn per glas, Pale-ale stout, Geuze Lambic, enz. Bruin, Bleek, Bier der Vlaanderen. Rousselaarsch Bier. Consommaiien van Ist9 Orde EETMAAL AAN ALLE UUR. ZICH TE WENDEN BIJ Boomgaardstraat, 19, YPER. Priester Delarue. Men zegt dat het krijgsbestuur den heer Delarue verzocht heeft zijne twee jaren krijgsdienst te komen doen, waarvan hij als priester ontslagen werd. COMEN. De misdaad van Ten Brielen. Dinsdag trof de heer politie- commisaris. vergezeld van den advocaat van Marie Descamps, in eene afhankelijkheid der hoeve, in eene weide eene som van 700 fr. aan, zich bevindende in eene blikken doos. Barbara Van de Velde, moeder van het slachtoffer Braem, werd in vrijheid gesteld. De oude ongelukkige is heelenal onschuldig. In de maand Juni 1907 zal er een GROO TE DUIVENVLUCHT plaats hebben te BRUGGE voor al de liefhebbers der beide Vlaanderen. De vlucht is op BORDEAUX en de mon sterpoule wint een HUIS ter waarde van 3600 frank Indiende inschrijvingen deze som over treffen zullen nog de volgende prijzen te winnen zijn 2e poule 250 fr. en het overige in prij zen van 100 fr. Van heden af tot 30 September 1906 is de inschrijving bepaald op 2 trank per duif. Deze inschrijvingen worden opgeno men in de bijzondere plaatsen van West- en Oostvlaanderen waar duivenmaatschappijen bestaan. Ook worden de inschrijvingen aanveerd in hef hoofdlookaal van De Postduif en de Fêdération du Nord, Roodestraat, 21, te Brugge, bewoond door M. B. Tuytten- De Backer. Het bedrag der inschrijvingen mag in timbers of postbon aan bovengenoemde lo kaalhouder gestuurd worden, die dan de bons van deelneming zal opsturen. Wij wakkeren de liefhebbers aan zich in te schrijven want hoe nader de piijskamp hoe hooger de inschrijvingprijs zal beloo- pen. De inschrijvingen na 30 September wor den volgenderwijzc vastgesteld Van 1 October tot 31 December fr. 2,50 Van 1 Januari tot 31 Maart 3,00; Van 1 April tot 15 Juni 5,00. De prijskamp zal in de beste orde en grootste regelmatigheid geschieden volgens het reglement van den nationalen prijskamp van Dax in 1905 gehouden. Namens het bestuur De Eerevoorzitter, L. WILLEMS, Blanckenberghe. De Voorzitter. M. DEVOS, Brugge. ISEGHEM. Twee gezusters verstikt. Nadere bijzonderheden. De twee gezusters, Victorina en Gabriella Deckmya, van Roeselare, waren op bezoek bij den pastoor van Isegen, hunnen oom. Dinsdagmorgend om 6 uren was de pas toor verwonderd dat zijne nichtje s i eg i ie opgestaan waren. Hij ging kloppen aan de deur hunner ka mer, maar kreeg geen antwoord. Nog meer verwonderd, deed hij de deur open en het elektrisch licht branden. Terzelf- derlijd beving hem eene stiklucht. Hij zag dat eene zijner nichten, Gabriella, nog te bed lag en de andere, Victorina, zat op eenen stoel. De pastoor zag nader toe en riep zijne huisgenooteu. Zij stelden vast dat de twee juffers dood warenze waren reeds koud. Dokter Van de Walledie inderhaast geroepen werd, kon niets dan de dood vaststellen. De oudste, Victorina, telt 28 jaar; de jongste, Gabriella, 18 jaren. Ze zijn de dochters van den heer Dcck- myn, handelaar ia kruidenierswaren, van Roeselare, die vader is van 16 kinderen9 dochters en 7 zonen. Mev. Deckmyn is ook onlangs overleden. De verstikking is veroorzaakt door den rook van een vuur dat geheel den nacht brandt. De rook is in de kamer gedrongen door eene spleet in de schouw. Men had deze spleet niet bemerkt, daar zij verborgen was achter het behangpapier. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. Beheer van Staatsspoorwegen. AANWERVING van het TECHNISCH PERSONEEL. In November 1906 worden vergelijkende examens afgenomen voor vier plaatsen van sectie-overste bij den dienst van Weg en Werken en, in Februari 1907, voor twee plaatsen van sectie-overste bij Trekdienst en Materieel. Het programma der vakken en voorwaar den voor de aanneming van technische klerken wordt, ais overgang, toegepast bij de examens, door dit bericht aangekondigd (zie Koninklijk besluit van 29 Juni 1900, alsmede ministerieel besluit van 30 Juni 1900, Moniteur van 25 November 1900). Wie aan die examens wil deelnemen, zie plakbrieven met de voorwaarden. De Engelsche bladen geven verslag over een bezoek van meer dan 4000 geneêsheeren en handelaars in kruidenierswaren aan de inrichtingen der C1' Bovril te Londen. De gasten hebben de verschillende lokalen der beroemde Cla doorloopen en met bewondering heel de vervaardiging gevolgd. Da prachtige laboratoriums de bereidingskamers met hunne ceramieke muren en vloeren, voor da eiwitstof en de vezelstof, deze twee hoofd- bestanddeelen van Bovril lïftbbeu do voort durende aandacht der bezoeker» opgemerkt. Geen enkele bereiding wordt met de hand gedaan; vandaar eene zui-verheid en eene bezorgdheid voor de hygiëne die veel bijdra gen om Bovril ltlaarblijkend boter te maken dan gelijkaardige produktea. De voort- brengst bedraagt, terloops gezegd, tegen woordig meer dan 150.000 flesschen per dag. De bezoekers verklaarden eenparig dat niets verwaarloosd wordt orn tot eene volstrekt zuivere bereiding danigheid te komen. De nieuwe premie gravuur van Bovril, eene schoor o schilderij van Arthur J. Elshy. Een verleidelijk lokaas, heeft iedereen to ko. rd. Deze gravuur wordt- tegenwoor iig aan de Belgische kliëiten van dit ui;Stekend van goede hoo- produkt aangebod'- - ja oi.au, maai uuiteU Siad moet MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwi; "ert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan me.de.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1906 | | pagina 3