Vande Lanoitte's koffies zijn de beste INotre Oare Trafic de la Gare d'Ypres Het Avondmaal der Handels - en Nijverheidskamer Huldebetoon aan M. De BoecKx y$n>iaai der statie daardoor zoo moeilijk als gevaarlijk geworden De aandacht der inwoners onzer sta '-\ erd op deze gevaren gevestigd. Maar wat zal er gebeuren wanneer duizenden vreemdelingen zich doorheen manoeuvree- rende locomotieven en reeksen buurtspoor- wagons naar hun treinen zullen moeten be geven Het is hoogst noodig de nieuwe statie op haar dtfinitieve plaats, rechtover de Colaertplaats op te richten. Dank zij de gron den beschikbaar geworden door het vertrek der Buurtspoorwegen zal men die gebouwen naar de stad kunnen vooruitschuiven, om der wijze de kaaien en de toegangswegen naar de treinen te verbreeden De vuile barakken die zoo goed als kwaad de winketten en wacht zalen beschutten zullen dan eindelijk ver dwijnen 1 En het is te hopen dat het spoorwegbestuur deze eenige gelegenheid niet zal laten voorbij gaan. On envisagerait, parait il, dans certains milieux, de lotir pour la batisse Irs terrains se trouvant entre la rue de Poperinghe et l'ali gnement du Torentje Place Colaert, devenus disponibles a la suite du déplacement 'de la Gare des Vicinaux. II est a espérer que pareille erreur ne sera jamais commise. Maintenant que la recon struction de la. ville est fort avancée, les ter rains a batir ne manquent guère. La Ville elle même ne liquide pas bien rapidement les terrains de l'ancien Chateau d'Eau qui se trouvent cependant dans le même quartier. Lors de la vente des terrains se trouvant a Test de l'Avenue du Maréchal Foch, les acquéreurs se-sont surtout présentés paree que ces terrains faisaient face aux gares du Chemin de Fer et des Vicinaux. Lotir pour la batisse •les terrains se trouvant en face causerait aux propriétaires de l'Avenue du Maréchal Foch un tort sensible et a leurs immeubles une itioins- value commerciale sérieuse. D'ailleurs, le lotissement des dits terrains 'émpêcherait1 toute amélioration future des installations de la gare des Chemins de Fer. Notre gare est trop étroite. Lorsque la Cham- bre de Commerce et de l'Industrie a demandé a la Société Nationale des Chemins de Fer d'envoyer a Ypres une partie des abris de quai de la gare de Gand-Sud désaffectée, il fut répondu que les quais a Ypres étaient trop étroits pour permettre le placement de ces abris. Tout le monde a pu assister aux cohues dues a l'insuffisar.ce de nos installations, les -j'Ours de grar.de affluence que nous connais- ■sons depuis qu' Vpres est dever.ue un des prin- fcipaux cemres de grand tourisme de notre pays. Que doivent penser les étrangers de -notre Administration ferroviaire Et qu'en penseront ils, a la saison prochaine, mainte- ■*nant que les terrains se irouvant en face de la Garesont devehus le champ sur lequel manceu- vrent h s Vicinaux A certaines heu-es, l'accès ■de la Gare est devenu de ce fait aussi difficile •que dangereux. Les habitants de la ville sont prévenus de ces dangers. Que se passera t-il ■lorsque des milliers d'étrangers devront se :rendre a leurs trains parmi les locomotives et les rames des Vicinaux en pleine manoeuvre II est plus que temps que la nouvelle gare soit 'construite a son emplacement détinitif, en face du square Colalert. Grace aux terrains devenus vacants par le depart des Vicinaux, on pourra avancer ces batiments vers la Ville, de fagon -a élargir les quais et les voies d'accès vers les trains. Les sordides baraquements servant a abriter tant bien que mal les guichets et les salles d'attente disparaitront enfin II est a espérer que l'Administration ferro viaire ne laissera pas passer cette occasion unique. Wijzigingen aan den treindienst met 2 Februari a. s. Trein 3193 van Kortrijk naar Thourout ver lengd tot Brugge Thourout vertrek 7.21 - Brugge aankomst 7 48 in aansluiting met trein 3289 uit Yper v. 6 00 Die trein vertrekt dus 's morgens 10 minuten vroeger uit Yper. Lijn Yper - Oostende 3293 V. Yper 9.26 in plaats 9.17 Lijn Yper - Rousselare 3696 V. Yper 14.57 in plaats 14 55 Lijn Yper - Kortrijk 2827 V. Yper 17.51 in plaats 18 00 2807 S.D. V. Yper 5 35 in plaats van 5 37 3702 S D. en D. 313 V. Yper 5 00 in plaats [van 5 02. L Nieuwe trein 3688, S. D. Poperinghe-Kortrijk Poperinghe V. 15 18 Yper 15 32-15.34 Kortrijk 16 33 - sluit aan met 249 Bloc voor Antwerpen en 269 voor Brussel. Nieuwe trein Kortrijk-Poperinghe nr 3689 S. D. Kortrijk V. 17.34 Yper 18.51 - 18 53 Poperinghe 19.08 Trein 2820 uit Brussel vervroegd Kortrijk V. 17.45 Yper 18 35 - 18 37 Poperinghe 18.49 Stilstand Wervick, Houthem en Zillebeke afge schaft, verboden aan weekabonnenten. •k Treinen 3292 en 3305 zullen met 't aanstaande badseizoen rijden van Zaterdag 29 Juni tot 30 September onder denzelfden uurwijzer. Ten titel van proef zullen de treinen 3206 en 3211 rijdende tusschen Brugge en Thourout tot Yper rijden, als volgt gedurende het zelfde tijdstip 3206 3211 Brugge 10 23 Yper 13 20 Thourout 10.43 10 45 Thourout 14.2 14 4 Yper 11 30 Brugge 14 28 Versneld verkeer' mét Brugge, Blankenberghe, Knocke a z en Yper. De Statie Overste, VANDROMME. i°) Voyageurs. Période de 3 mois du ir Juillet au 3o Sep- tembre IQ28. a) Billets distribués 80982 Recette 7gó.431,85 b) recueillis 91470 abonnements et recettes des abonnements non compris. Moyenne par jour di s voyageurs utilisant la gare circa 2000. 20) Marchandises. Période du J' Octnbre au 3r Décembre T028. a) Wagons chargés 3.-87 dont i683 W. 21868 Tonnes de betteraws, b) Wagons déehargés 4224. c) Wagons remaniés a la formation (escales) entree et sortie 607.32. Soit une moyenne de 800 par jour ouvrable. d) Produit 1° Départ 826 516,20 2° Arrivée 1.007.864,00 Total 1.834.380.20 (recettes aux sta tions de départ et d'arrivée confondues). Zaterdag 11. had in het lokaal Hotel du Sultan het jaarlijksch avondmaal der Han dels en Nijverheidskamer plaats. Zooals telken are was de spijskaart geschikt om de zinde- lijkste te voldoen Ook waren de leden talrijk opgekomen en deden groote eer aan de lekkere spijzen die opgediend werden. Het bestuur had eraan gehouden den heer Arthur Butaye tot het avondmaal uit te noodigen om eens de gelegenheid te hebben aan dezen verdienstelijken Yperling al den dank uit te drukken welke de Ypersche Han delaars en Nijveraars gevoelen voor hem, die sedert den beginne, met zooveel moed en standvastigheid de belangen der geteisterden en der verwoeste streek verdedigd heeft. Ook vonden de woorden van lof en dank, welkë de heer Voorzitter bij het nagerecht hem toe stuurde, den meesten bijval onder de leden en het was onder algemeene toejuiching dat er voorgesteld werd te drinken op de gezond heid van den heer Arthur Butaye. Deze be dankte in gepaste woorden, wierp een blik op het verleden en tronde het werk dat nog te doen valtde geteisterde streek, en Yper in het bijzonder, zijn nog zoo ver van wat ze in 1914 waren. De strijd moet gevoerd wor den tot het einde en hij wakkerde de Handels- en Nijverheidskamer aan ook op de bres te blijven tot de voltooiing der taak. De lang durige toejuichingen bewezen hoe de gevoe lens der aanwezigen overeenstemden met de woorden van den achtbaren heer Butaye. Het feestmaal ging voort in de beste stem ming tot het oogenblik wanneer, tot spijt van allen, het afscheidsuur klopte. Bestuurder van den Dienst voor Landbouwherstel te Yper Zondag, i3 dezer, werd in het Hotel Continental gehuldigd en gevierd, den Be stuurder van den Dienst voor Landbouwher stel, weledele heer De Boeckx, die eerlang Yper verlaat. De medewerkers van het eerste uur, te zamen met de huidige, alsmede de heer Staatslandbouwkundige U. Simoens, brachten dien vriendelijken man, dien onvermoeibaren 'werker, die zonder verpoozen en met al zijn krachten ijverde voor het spoedig herstel der vei woeste landbouwstreek, een hulde zoo verdiend, als ze hartelijk bleek. Al wie terugdenkt aan den akeligen toe stand onzer landbouwstreek na den wapen stilstand, moet begrijpen, dat de achtbare heer De Boeckx, als Bestuurder der Moto- culture die hij in Zuid-Vlaanderen geheel inrichtte en wijselijk tot haar groote en wel doende werking leidde, in deze verlaten streek reuzenwerk verrichtte, en den landbouw alsmede den lande onschatbare diensten bewees. De heer Leon Boereboom, Alg. Opziener aan het Ministerie van Landbouw Openbare Werken, gewezen Hoofd Bestuurder van den dienst voor Landbouwherstel,beredeneerde en noeste voorvechter voor het herstellen der gansrhe verwoeste streek hield eraan, zijn besten medewerker, te komen begroeten en huldigen vóór zijn heengaan. In een aanspraak gedurende het feest, her innerde de heer Boereboom aan de gaven van den heer De Boeckx aan zijn ijver en weik- vermogen, aan zijn toewijding en vriendelijk heid voor de geteisterden, aan zijn groote be kwaamheid en tevens kameraadschappelijken omgang met zijn onderhoorigen, aan zijn plichtbe wustzijn en plichtvolbrengen om den plicjit zelf ten bate der geteisterden. In het behulpzaam zijn, zoowel den min dere als den meer begoede, heeft de heer De Boeckx zijne grootste voldoening gevon den. Hij wees er op, hoe gaarne de heer De Ioeckx, den dienst, dien hij zoo .ter harte nam, had willen voleindigen. Het was met een hartelijk genoegen, bege leid van veelzeggend handgeklap, dat de heer Boereboom, den heer De Boeckx het land bouw-eereteeken van T klas overhandigde. ze!Hgheidldebet°0n Verliep in Westelijke ge- Talrijke telegrammen van deelnemende eerebetuiging werden toegezonden o'. m. door den heer Alg. Bestuurder Gesché, de heeren Staatslandbouwkundigen Pauwels en C er Vrancken, alsmede het voorgeleden" geestdriftige toejuichingen B°eckx Hotd Continental Yper Federatie Geteisterden spijtig over uw vroegtijdig heengaan dankt U hartelijk voor Zldbouw m kardnekkiS w"k tot herleving ^rz!Z7W0'steFreek- Advokaat But

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 2