De DROOM met de meid Belgische Msiders in Frankrijk werkzaam bericht Cinema Omnia AS DB CCEUR v ande Lanoitte's koffies zijn de beste Supportersclub C. S. Y. Oh Fiat Matten wij ons niet belachelijk Terechtwijzing De druppel Vergift Tij der het jaarlijksch avondmaal van Zaterda 6 1.1. werd er een omhaling gedaan, ten voc le le der geteisterden der over stroomd. - rek. welke 80 fr. 4^ opbracht. Deze so u d aan het Rood Kruis overge maakt. Onwaa leerbare Fiat uw naam is raadsel achtig, Fiat Zijt gij soms gelukkige bezitter van een prachtmachien Zwicht u dan van 't Kom< s<-h toetje. Fiat duist frank 1 roept de peerdcnleurder al de zweep leggen langs de ribb< as van een oud versleten ros dat als jong <n den man moet gebracht worden. Risschiert U ook niet met 't arm beestje door dii diepe ongedempte putten of 't zal ook dempig worden. Fiat is dan ook een soort latijnsch als 't u blieft 't Zal wellicht dat zijn een smeek gebed. Toujours bon caractère... jamais faché, zei Tjouchtjou. Inderdaad met eenige karren brijkegruis gij zijt voldaan. Maar waarom dan van eersten af niet vragen de vuilkarre te storten om die putten te dempen. Dat zou niets kosten en 't ware zoo geestig te robbe ren door die gebroken potten en pannen en blekken doozen. Neen, neen beste Fiat, wij Yperlingen.. zware lastenbetalers zijn niet met u t'akkoord. Dat Komensch roetje is een echt schandaal. Op zijn gansche lengte is het doorzaait met diepe gevaarlijke putten. Vooral dicht bij de kruissing van den ijzerweg, daar juist waar de geleiders van alle voertuigen met gespannen aandacht moeten letten op den trein, ligt een grondeloozen kuil. In kórten tijd hebben wij ook onzen Boyau de la mort in vervanging van dat fameus Rhoubénite roetje. Wij zullen daarop wederkeeren. Eenige lastenbetalers. Onze nieuwerwetsche gemeenteraad geeft dikwijls het tooneel der hooge kennissen en bekwaamheden van sommige Heeren, die denken in staat te zijn onze stad te besturen. De lezers van Het Ypersche in het bijzon der hebben na iedere zitting de gelegenheid de talenten onzer gemeenteraadsleden te bewonderen. In de zitting van Maandag 11 heeft de heer Schepene Lemahieu ook zijne missing begaan. Ziehier wat hij zegde aangaande de vaart Yper Yzêf. WIJ WETEN NOS NIET ZOO ER MEER OF ÉEN SAS zal gebouwd worden te Boesinghe. Hierom ware het wenschelijk dat de stad bij het bevoegd ministerie zou aandringen om een schels te bekomen van de vaart, van aan de kaai tot aan Boesinghe, zoodoende zouden wij kunnen zien wat men schikt te doen. Ieder Yperling weet nochtans hoe ons kanaal zal uitgevoerd worden, Hoe dikwijls werd dit niet reeds in Het Ypersche be schreven En nog in deh brief gtstuurd door den Heer Jaspar, op 29 November 1928, aan den Heer Brutsaert staan de werken duidelijk uiteengezet. Wij herhalen ze hieronder Ontworpen Werken I. Werken waarvan de aanbesteding binnen ko t zal geschieden. a) Levering der noodige arduinsteenen tot den heropbouw van de Sluis te Boesinghe Het Sas genaamd. Vermoed, bedrag 200.OCfi jr. b) Heropbouw van de Sluis te Boesinghe Het Sas genaamd. Vermoed, bedrag 2 1/2 millioetii II. Overblijvende Werken. a) Heropbouw der brug Boesinghesteen- weg, onder de baan Boesinghe Langemarck, de herstelling van het trekpad inbegrepen. Vermoedelijk bedrag g5o.ooo fr. b) Heropbouw door de Nationale Maat schappij der Belgische Spoorwegen van de ijzerwegbrug van Boesinghe op de lijn Oos tende-Yper. Voor memorie c) Heropbouw van een nieuwe Sluis te Boesinghe - Dorp, onmiddellijk stroomop waarts van de voornoemde ijzerwegbrug. Vermoed, bedrag 2 i'2 millioen. d) Uitbaggering tusschen de nieuwe Sluis te Boesinghe-Dorp herop te bouwen en de Kaaien van Yper. Verm. bedrag 2 millioen. e) Bijkomende werken in uitgestrektheid van den bovenwaterloop bevattende namenlijk 1) De heroprichting van het trekpad tus schen de palen 4 K. 345 en o K. 2o5. 2) De verplaatsing stroomopwaarts van de waterafleiding der Westbuizen. 3) De inrichting van den uitgang der Zwaen- hoefbeek. 4) De herstelling van de haven en de muren der Kaai te Yper. Vermoed bedrag van de gezamenlijken wer ken 1.5 millioen. Laten wij ons dus niet belachelijk maken. Men spot reeds genoeg in het hoogere bestuur van Bruggen en Wegen met onze streek, zonder dat de stad Yper voorwendsels geve tot hernieuwde spotternijen Wij ontvangen volgend schrijven Heer uitgever van Het Ypersche Om alle verdachtmakingen die uit het arti kel, Hoe rijmt men dat te saam verschenen in uw blad van Zaterdag 1.1., kannen voortko men weg te nemen houd ik eraan te verklaren i° Dat op dien Donderdag avond het orgel enkel bespeeld werd door een lid van de Amitiés franqaises zoo men mij verzekert, namelijk den zoon van den orgelmaker zelf. 2° Dat ik niets wetende van de invrijheids stelling van Dr Borms, het spelen van den Vlaamschen Leeuw niet aanzien heb als zijnde van aard om olie op het vuur van poli tieke driften te gieten. Ik zou den onbekenden schrijver van be doeld artikel, indien hij een oprecht katholiek is, vriendelijk willen verzoeken als hij iets te zeggen heeft op de handelwijze van den pas toor van St Niklaais, hem, naar den raad van het Evangelie, eerst te komen spreken voor aleer daarover, op gevaar van de liefde en rechtveerdigheid te kwetsen, in dag- of week bladen te schrijven. Aanveerd, Heer uitgever, mijne beste groe ten. J. DENYS, pastor op S. Niklaais. Yper, 3l Januari [929. Eft T' A D. "ST I» E JBt Te lekenen van 1" Maart 192Q, zullen de Belgische grens- en seizoenarbeiders, 't is te zeggen deze die in de nijverheids-, handels- of landbouwinrichtingen gelegen in Frankrijk werken, terwijl zij hunne woonplaats behou den in België, waarheen zij, in den regel, iede ren dag of iedere week terugkeeren, aan de volgende pleegvormen onderworpen worden De Belgische arbeiders zullen, om hunne weikzaamheden in Frankrijk voort te mogen uitoefenen, moeten drager zijn van eene bijzondere eenzelvigheidskaart. Om zulke kaart te bekomen, zal ieder be langhebbende zich ten stadhuize (bevolkings- bureel), zoohaast mogelijk, moeten aanbieden, voorzien van 1) Twee nieuwe en gelijke photos 2) Een getuigschrift van goed gedrag en goede zeden 3) Een getuigschrift van het hoofd der inrichting die hem in dienst heeft of die. zich verbindt hem in dienst te nemen dit getuig schrift moet door het bevoegde Office public Francais de placement «geviseerd worden. Het Stadsbestuur mag enkel kaarten afleve ren aan de Belgische grens- en seizoenarbei ders te Yper gehuisvest. (Belgisch Fransch akkoord van 4 7-28). Te Yper, den 20 Januari 1929. Bij bevel De Secretaris, De Burgemeester G. Versailles. H. SOBRY. Namens den Gemeenteraad van per, die den 29 December laatstleden 2000 fr. hulp stemde voor de overstroomde Scheldebewo- ners en die den 28 Januari 11. bij hoogdrin gendheid eene geldomhaling vroeg in stad, hebben wij de eer deftige personen van goeden wil uit te noodigen Woensdag 6 Februari aanstaande, om i5 ure, ten stadhuize (Raads zaal), inschrijvingslijsten te komen nemen, en die aan de inwoners te gaan aanbieden, om de overstroomden te kunnen ter hulp komea- door bemiddeling van het Vlaamsch Kruis. Yper, den 29 Januari 1929 De Burgemeester en Schepenen,. De Secretaris, H. Sobry. G. Versailles. AVIS Au nom du Conseil communal d'Ypres, qui vota le 29 Décembre dernier, un subside de 2000 frs. pour les sinistrés des bords de l'Escaut, et qui demanda le 28 Janvier dernier d'urgence qu'une quête fut faite en ville, nous- avons l'honneur d'inviter des personnes de bonne volonté et réputation a venir prendre le Mercredi 6 Février prochain, a i5 heures, a l'hótel de ville (Salie du Conseil communal), des listes de souscription et de les présenter a domicile, en vue de venir en aide aux sinistrés par l'intermédiaire de la Croix Flamande. Ypres, le 29 Janvier 1929. Les Bourgmestre et Echevins, Le Secrétaire, H. Sobry. G. Versailles. Groose Yper» Zaterdag 2n en Zondag 3" Ftbruari Telkens om 8 u. 's Zondags namiddagvertooning om 3 u. - ECLAlffi' JOUK^AL - GROOT BLIJSPEL dat zich afspeelt in een weelderig midden met Louise Fezenda. Kinder in niet toegelaten Groot en echt Levensdrama Vei tolkt door Alired Abel en Paul Richt er Opgelet Opgelet Maandag 4 en Donderdag 7 Februari Telkens om 8 Een meesterstuk van Emile Zola, vertolkt door de grootste fransche artisten. Dramatisch blijspel waarin Lon Chancy zich bijzonder doet opmerken. kort Oe Clown maurice de féraudy Prijzen der Plaatsen -2,00 - 2, 75 3,75 alle taksen inbegrepen i

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 10