DENTISTB Alb, KideyFijselstraaf, 194, l/S Aan den Telefoon BIL, Jj&aT WIELRIJDES Nieuwe zege van Alfo s GHESQUIÈRE van Yper Koopt zuivere HONING bij den bijenhweeher ze!f 7.4 i 8 VOITURES sortent journellement des USINES FORD des Glycérines Corps Gras nog geer. kfl- ederlaag te boeken hadden. Doch die rrt-ffslag is eenigszins te verschoo- nên'gezi i vierof vir invallers (scholieren) in 't gelid stolden om het zware elftal der bezochten te bekampen. Niettemin blijven zij kampioene*1 hunner reeks en zijn daarom hartelijk te feliciteeren. Hun flink optreden brengt een te goed van 17 punten aan, als volgt te onderverdeelen 8 overwinningen, 1 drawn, 1 nederlaag, 62 goals voor en enkel 8 teger Hieronder de verschillende uitslagen Is eh<-m 6-t 2-2 Stade Moescroen i3 0 8 0 A. A. Moescroen 11 0 6-0 Kortrijk Sport 9-0 2-1 Heule 4-1 o3 nu, juniors, u goed getraind voor den eindtoer. Derde speciaal, er op geluimd eens ferm de beenen te rekken en voor de laatste match de twee punten thuis te houden, werd in zijne verwachting te leur gesteld daar Waereghem onder weg bleef ten gevolge eener autobreuk. Zoo werden de punten door forfait gewonnen. Mannen, de ontmoetingen voor den beker van Poperinghe staan u te wachten. U goed ge oefend, (de match tegen Watou morgen zal reeds deugd doen) om dit juweeltje naar Yper te brengen. En nu wat gezegd van de 12-0 der tweede afdeeling Als men enkel de cijfers nagaat en rekening houdt van 3 invallers, zou men den ken dat roort-wit op den Butterpit niet bestaan heeft Nochtans als men verschillende oogge tuigen hoort spreken en de verslagen der sportkroniekers nagaat, moet men bekennen dat het vertoonde spel het Oostendsch publiek voldaan heeft. Dit is grootendeels toe te wijten aan het open spel dat Yper voor den dag haalde en niet het minst verdedigend optrad niettegenstaande het overgroot getal tegendoelen. De ontmoeting van Zondag laatst zal nogmaals voor les gediend hebben aan onze rood-witte spelers die met te meer moed de strijd tegen Kortrijk Stade zullen aanvan gen, om, zooals tegen Waereghem, de beide punten thuis te behouden, De scholieren zetten de ontmoetingen van den eindtoer in. Cercle Brugge, Kortrijk Sport en Yper, wederzijdsche kampioenen hunner reeks, nemen aan deze wedstrijden deel. De twee eerst geplaatste ploegen dezer finaal mogen op de eindronde van de Belgische provinties aanspraak maken. Onze jeugdige en belovende spelertjes trekken tegen Kortrijk ten strijde. Indien zij goed doorgeven en volhouden tot het eindr, dan zijn de twee eerste punten de onze. Nemo. Supporters van C.S.Y. Morgen begint de eindronde der scholieren. Onze jongens doen de verplaatsing naar Kortrijk Sport en spelen er 's morgens om 10 uur. De suppor tersclub heeft besloten hen te vergezellen en noodigt alle leden uit zich voor de reis te laten inschrijven bij Alb. Blootacker, Ca:'é de l'Yser vóór Zaterdag avond. Vertrek per auto-camion om 8 1/2 uur. Supporters zijt talrijk op post om onze jongens onophoudend aan te moedigen en zoo de zege te helpen afdwingen, die hen op den weg naar de eindronde van België moet brengen, Een vriendenmatch zal gespeeld worden, op Maandag 25 dezer, bij Lucien Vereecke, herberg De Slachter en R. Vandevyvere, herberg l'Aigle d'Or te Yper, tusschen 8 goede spelers. Het ie deel zal Maandag toekomende ge speeld worden, 4 tegen 4, in De Slachter en zal 100 punten bereiken. Veertien dagen later znllen de re urnmatchen plaats griipen bij R. Vandevyvere. Wij houden de liefheb bers op de hoogte. Biljardaire. De openingsprijs, geschonken door de Brasserie Centrale heeft een weergaloozen bijval gekend en indien het getal renners (17)» die aan den aanzet waren, maar gering was, de hoedanigheid miste niet en men voorzag dat er koers ging gehouden worden zooals het nog al dikwijls met de juniors gebeurt. De overwinning viel te beurt aan den loka len crack Alf. Ghesquiere, die zijne zege van verleden week te Cruyshautem bevestigde en aan zijn streekgenooten bewees in prachtform te zitten. Immers, hij stond gedurig op het voorplan en onderscheidde zich dapper door zijn aanhoudend uitschieten, waardoor hij den koers levendig hield. Hij snapte voor zijn deel alleen 11 premiën. 1' Ronde. De groep blijft bijeen en heef: het zichtbaar op Ghesquière gezien die uit het oog niet verloren wordt. Knockaert, Kindt, Vellemans en Vervaeke demarreeren gedurig en altijd is het Ghesquière die de achtervolging moet inzetten. Cóppens cre- veert in 't uitgaan van Zonnebeke. 2" Ronde. De groep rekt gelijk een kouse band in 't doorrijden der stad. Zooals in de vorige ronde beloeren de renners elkander en antwoorden op iederen uitval. Kindt creveert aan 't Wieltje en loopt in bij het aanvan gen der derde ronde. 3C Ronde. Nieuwe demarrage van Kindt die schijnt weg te geraken, doch zijne pogin gen alsook deze van Vervaeke blijven vruch teloos. Knockaert die het eveneens geriskeerd had slaagt erin eruit te muizen en bereikt Zonnebeke met 1 minuut voorsprong. Ghes quière, ziende dat het gemeend wordt, spant zich aan de karre en trekt de gansche groep na zich ter achtervolging van den vluchteling die aan 't Wieltje» vervoegd wordt. Pas erbij schiet Kindt opnieuw uit met Decroix Em in 't wiel en nemen een kleinen voor sprong. Daarna is het de beurt aan Ghesquière en Maes die de twee vluchtelingen inloopen te St-Jan. Vervaeke volgt op 5o meters, de anderen zijn min of meer gescheiden met D'Hondten Van Panteghem. Ziende dat de achterwacht voeling verliest, doet Ghesquière nog wat kolen op het vuur en de vier vluchtelingen weten weldra een merkelijken voorsprong te nemen. 4" Ronde. De 4 leiders doortrekken de stad met 1 minuut voorsprong en van dan af is het te voorzien dat het pleit onder hen zal beslecht worden in den sprint. 5" Ronde. Beurtelings de leiding nemende komen ze samen toe te Zonnebeke met 1 1/2 m. voorsprong op hunne naaste tegenstrevers. Buiten Zonnebeke demarreeit Ghesquière eensklaps met volle geweld en neemt in een wenk 5o meters en niettegenstaande de her haalde pogingen van Kindt, Maes en Decroix weet hij zells nog zijn voorsprong te vermeer deren en als groote overwinnaar,met 2 1/2 m. voorsprong, de eindmeet over te vliegen, on Ier donderend applaus van het talrijk aan wezig publiek. Daarna wa het de beurt aan Kindt, Decroix en Maes die een indrukwtkkenden sprint aanvingen welke door eerstgenoemde gewon nen werd. Coppens, zooals altijd, was onge lukkig en creveerde 2 maal. D'Hondt deed een zeer verdienstelijken koers en zal dit jaar nog van zich doen spreken. Ziehier de orde der aankomsten. 1) Ghesquière Alf., van Yper, op rijwiel Vanhauwaert, de 107 km. in 3 ure 7 min. 2) Kindt 3) Decroix Em. 4) Maes 5) D'Hondt 6) Vellemans 7) Coorevits 8) Vansteenkiste 9) Houplines. SPRINTER. La production jourjjalière de voitures et de trucks Ford mudèle A a presque atteint le chiffre d- 7.5uo au mois de janvier; les usines. de Detroit sont, en effet, arrivées a sortir 6.000 voitures par jour, tandis qu'a l'étranger les chiffo s se main iennent a 8g3, a l'exclu- sion des usines Ford du Ganada. Avec les- tout derniers chiffres obtenus, la production s'est accrue de 5z5 unités portant le total a 7.418, avec la pussibilité d'atteindre 7.5oo a la fin de janvier. Ce chiffre élevé de la production journalière a atteint en l'espace d'un peu plus de- douze mois.U accroissement sensible et con stant n'a cessé de se manifester depuis le mois d'octobre dei nier Vers la mi septembre, la proiiuc ion journalière était de 4.788 unités un mois apiès e.le atteignait 5.286 trente jouts encore apiès elle était 1 le 6 220,en com- prenant celle des usines a l'étranger et de la Ford du C-mada Aujourd'hui, ce même total a été obtenu. ou a peu prés, dans les seules usines de üétroit et cela en une période d'en- viron trei te jours. II a fallu vmgt ans a la compagnie pour être en mesure de construire 7 000 voitures et trucks en un jour. En juillet 1923 ce chiffre élevé était obtenu, après deux décades de dé- velopp- m- nt constant et d'amélioration de l'outillage. Quant aux progrès nouveaux de la compagnie, on sera suffisamment édifié si l'on songe que le chiff e journaln-r de 7.418 unités vient d'etre atteint après que l'on fut parti d'un scratch il y a un peu plus d'un an. Rrrrrrrrrrrrr Allo Allo ben ik in 120, 't huis Monkerhey-Van Neste, op de Koeimarkt Ja, aan wie heb ik de eer te spreken a. u b. 't Is hier Madame Marijsse, Meenen- straat. Ja, Madame, en wat zoudt er u believen Zoudt gij zoo goed willen zijn, mij zoo haast mogelijk 1000 kg. Braisetten te sturen voor mijne cuisinière en 5oo kg. An'hra- cieten vo< r mijn feu continu Zeker, Madame, wij zullen er voor zor gen, dezen namiddag nog. Dank u welschoone brokjes niet waar, en niet veel mul. Dezelfde lijk de vorige keeren, want 'k was bijzonder tevreden. Alles zal in ords zijn. en gij zult tevreden blijven. 1 ot dez-n na niddag, Madame, Dank. u wel. Sociéfé Anonyme Franco Beige WERV1CQ - Les actionnaires sont convoqués pour l Assemblée Générale Ordinaire qui se tiendra a 1 It sine, rue Pompe a Feu, a Wer- vicq, le Mardi 16 Avril, all h. du matin. ORDRE DU JOUR 1 Approbation du bilan et du compte de profits et pertes pour l'exercice 1928. Décharge aux Administrateurs et aux. Commissaires. 3") Nominations statutaires. - i?"" 1 A NDENDIUESSC Rue de Dixmude, 47, YPRÊ&ta

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 10