Nieuwe Treinen De Concert Zaterdagen, ho 29 Juni tot 14 September inbegrepen Zondagen, van 30 Juni tof 8 September Zondagen, van 15 Mei tot 30 Septembertertraagrie trdin 330^: Alle dagen, van 29 Juni tot 8 September van 29 Juni tot 8 September ders, 2 autos6 cylinders, een chassis. M. F. Burgho, huis van T. S. F., zeer gunstig gekend, vertoont Supernova en Tele funken het eerste toestel is een meubel dat kan doorgaan als een echt salongarnituur. De boekhandel Daniel Delmottevertoont de laatste nieuwigheden van den boekhandel De uitgaven Larousse, Werken over Belgisch Congo en al wat belangwekkend is en heden- daagsch. De firma De Stordeur van Leuven, vertegen woordigd door het huis Leon Theeten, ver toont dierenvoeder van alle slachen hoedanig heid door de bezoekers van den landbouw- stiel wordt deze stand druk bezocht. De stand der Ypersche W ever ij is waardig te prijken in de handelsfoor eener groote stad: de geweefsels in Yper gemaakt, door Yper sche wevers, worden verzonden de wereld rond en voornamelijk naar Belgisch Congo. Veel Congoleezen dragen Ypersch geweefsel op hun rug Eere, lof en dank aan het bestuur der weverij. M. Oscar Houtman, vertoont in zijn prach- tigen stand alle lichttoestellen, electriciteits toestellen, T. S. F. toestellen, Seibt en Ondolina. De Centrale Brouwerij vertoont eene zeer belangwekkende uitstalling, waar men de fabricatie van de bierep kan gadeslaan. De Maatschappij Omnium vertoont 3 elec- trieke motors. M. Hector Vermeulen, de van ouds gekende Ypersche brouwer, vertoont per reclaam, zijne smaakvolle bieren welke hij maakt zooals vóór den oorlog. M. Van Eenaeme vertoont zijne machien- oliën, het gunstig gekend mark Texaco M. Firmin Gouwy vertoont triporteurs, zeer practisch vervoermiddel voor bakkers en kleinhandelaars. M. Robert Lacante vertoont alle electrici- teitstoestellen, pompen, kranen, en alle ver warmingstoestellen stand waardig te prijken in eene groote stad, goed opgeschikt en druk bezocht. De Centrale gas en electriciteit heeft in haren stand iets nieuws opgevat en meesterlijk uit gevoerd het gereedmaken van alle slach van spijzen, kramiek, wafels, bifsteks, frites, onmiddellijk opgediend aan het publiek. On- noodig te zeggen dat hare leus Kookt en braadt op gaz veel bijval geniet. De Luchtvaartsectie heeft iets aangebracht, hoogst aantrekkelijk en tevens goede propa ganda voor de vliegdiensten een tiental vliegtuigen van alle marken, een hispano- Suiza motor, eene reeks kaarten, en licbt- prenten per vliegmachien genomen, waar onder Yper, Veurne, Brugge, Komen, Wer- vick, Oostende, enz., enz. M. Calembert, bestuurder der propaganda- diensten in het Ministerie van Yzerwegen heelt waarlijk eene groote aantrekkelijkheid bezorgd en verdient al onzen dank. De firma Moreels, N. Vvertegenwoordigd door verscheidene Ypersche handelaars in landvetten, vertoont in haren stand hare verscheidene soorten van Peru guano. Eindelijk M. Charles Declercq Steyaert, vertoont op den koer, afsluitingen voor hovingen in beton, net afgewrocht en voor gesteld. In de Beroepschool, Meenenstraat De militaire vliegdienst van Wevelghem heeft iets buitengewoons gebrachteene echte vliegmachien, die hare vleugels openspreidt op den koer der school, gansch gereed om de lucht in te stijgen. Alleenlijk de stuurman ontbreekt 1 D- avion bekomt een welverdienden bijval. M. Alphovsi V erfaillie vertoont eene schoone verzameling brandkoffers Bauche, stoven'en kindervoituren zijn Stand is net opgeschikt en wel bezocht. MM. Camille Quaghebeur en Robert Berat, depositarissen der vermaarde pianos Gevaert, verlustigen en vergasten de bezoekers, met hunne tentoongestelde pianos op dewelke zij gestadig concert laten hooren rijke Stad die steeds omringd is De Centrale Gas- en Electriciteit Maatschappij vertoont zooals voorgaan ie jaren, hare laatste nieuwigheden in gastoestellen voor verwar ming en nijverheid. M. Simmons H. S., huis Radio - Flandre T. S. F. vertoont ziine laatste nieuwigheden in radiotoestellen, accumulateurs, lampen, luidsprekers en alle toe >ehoorten eene rijke verzameling toestellen g< lijkende aan salon meubels. \1Vancampen-Duboisvertoont gegoten stukken uit zijne gekende ijzergieterij, van alle vormen en alle sl ich, kundig afgewrocht. De Maatschappij Sinter vertoont zooals voorgaande jaren eene verzameling naai machiei en van uitmuntend fabrikaat voor familiën en werkplaatsen, fijn afgewerkt en geruchtloos. MC. Gantois vertoont een zeer prachtigen Stand waar hij de fijnste producten van zijn handel in wijnen en likeuren tentoonstelt. Het oud gekend huis Edouard Toussaert stelt ook voor aan de talrijke bezoekers, de fijnste produkten van zijn handel in wijnen en likeuren goed opgeschikte verzameling. M. Joseph Seys laat aan de bezoekers zien welke schoone vernikkeleerde stukken uit zijne werkhuizen komen. M. Henri Vandermarliere, gediplomeerde paardensm'd, vertoont eene mooie collectie hoefijzers, met kunst afgewrocht. MRobert Colaert, de fabrikant van rotin, toont aan de bezoekers hoe de faam tier Ypersche nijverheid in den vreemde gekend en geschat is. Immers, hij exporteert zijne rotins tot in Egypte en Zuid-Amerika, om zitbanken te maken in treins en trams. M. Leon Monkerhey-Van Neste, handelaar in kolen en bouwstoffen, heeft geene moeite noch kosten gespaard om ie:s prachtigs voor te brengen. MHector Timmerman, arduin- en marmer- bewerker, vertoont fijn afgewrochte grafzer ken, kruisbeelden, kerkhofversieringen, enz. oud huis gekend voor trouwe bediening en rappen uitvoer. M. De Rynck Battheu, handel in 't groot van witgoed en merceriën, heeft een Stand waardig te prijken in eene wederlandsche tentoonstelling, rijk, fijn en wel voorzien. M. Prosper Degroote, huis- en sieraadschil der, heeft nogmaals eene rijke verzameling zijner kunst tentoongesteld alsook eene wel gelijkende tableau, verbeeldende het Britsch Monument der Meenenpoort. M. Maurice Boom en zijn vertegenwoor diger M. Emile Laheye stellen eene collec-ie waterdichte dekzeil, n voor, van alle grootten. De Spell.werkschoot, onder bestuur van Mejufvrouw Hullaert, wekt zooals voor gaande jaren, immer veel belangstelling op de Ypersche jeugd gebogen op het spellewerk kussen maakt de Ypersche kant, de gansche wereld door bekend en gewaardeerd. M. Austin Wood en M. André Coffyn ver vullen eene gansche zaal met hunne kunst schilderijen hun penseel kenmerkt goed werk. MM. Donck en Wanderghot? vertoonenhhnne fijne baksteenen uit hunne steenovens. En eindelijk worden onder de oogen der bezoekers gelegd, de vruchten van het goed vakonderwijs, welke de leerlingen metaalbe werkers en houtbewerkers in de beroep school genieten, onder het wijs bestuur van Eerw. Heer Bouteca en de kundige leiding van bekwame en ervaren leermeesters. Dank aan de onverpoosde werking onzer Handelskamer genoot de 6e handelsfoor nog maals een machtigen bijval. Het bestuur der Handelskamer streeft voort naar meer en beter, onze geliefde stad ten bate. Lof en dank aan het Comiteit der Handels foor, sedert vier maanden aan het werk het heeft noch tijd noch werk gespaard en den bekomen uitslag is de gewenschte belooning. De feestelijkheden ier gel Ier Handels'oor ingericht, liepen g< m stapel} Zondag 3r Maart werd de reeks concerten geopend door de Harmonie Ypriana die ons ve gastte op een splinternieuwe marsch": Le Bombardier van Parès. Het opening stuk Egmont (L. Van Beethoven) werd ten zeerste gewaardeerd. Daarna kregen we Vestris van onzen zeer begaafden toon dichter Paul Gilson, La Pon van Audran, een aangename operett Ie Bal let des parfums van Puppy. Onze Harmonie Ypriana wier lof niet meer te maken is, weet altijd én overal de goede faam van Yper op kunstgebied te verkondigen. De jongere Ypersche muziekmaatschappijen hebben zich heel goed van hunne taak ge kweten en bekwamen een welverd.ende deel in de toejuichingen. De heer Robert Debunne (Socialistische Harmonie) toont zich op de hoogte van zijn vak en in den heer A. Van Puyvelde (Vlaam- sche Harmonie) vindt men even veel talent. De Fanfare Royale van Meessen is een puik muziekkorps. Burchard de Comines en Scènes champêtres werden op meester lijke wijze uitgevoerd Die mooie fanfare bezit een uitstekenden Chef de heer A. Defer, bestuurder der Fanfare du Commerce van Armentières. Dat zegt genoeg. De Fanfare Ste Cecila van Watou, met den heer Joseph Seys aan 't hoofd, is een schoone en wel voorziene maatschappij die zich overal mag laten h >oren. Een bijzondere melding verdienen de Cornet en de Trombonne Puik Oubli en Souvenir en Un Saluto a Gemona behaalden veel bijval evenals de welgekende stukken Guillaume Teil en Carmen De knappe bestuurder M. C. Vandenberghe mag terecht fiér zijn op zijn werk. Ten slotte hadden wij de Harmonie Royale van Waasten toe te juichen. Die allerbeste maatschappij had een prachtig programma samengesteld waaronder De Elzenkoning (Peter Benoit), Tamhauser» (Richard Wagner), Suite de Ballet (Fr. Poppy). Die stukken hadden heel zeker veel succes behaald had het weder wat gunstig geweest. Maar door .een ongeval met de paraplu van de kiosk was er geen middel voor die Harmonie haar concert uit te voeren. Laat ons hopen dat het maar eèn uitgestelde zaak zal wezen. En nu, Handelskamer van Yper, tot toe komend jaar en altijd vooruit voor 't welzijn, onzer stad Voor het aanstaande badseizoen worde® volgende wijzigingen aan den dienst der reizigerstreinen gebracht Tusscken Yper en Oostende Kaai en terug, via Brugge. Yper Ï2-li Oostende K. 14.27 Oostende K. i3.5i Yper i5.55 Tusscken Hazebrouck en Oostende via Roeselaere Hazebrouck 6.3o Oostende 16.2? Yper 7-A-l 7'48 Yper 7 17.57 18.04 Oostende 9 i5 Hazebrouck 19.o5 Oostende 20.o5 Yper 21.58 Oostende Yper via Cortcmarck en terug Oostende 9.02 Vper 18.33 Yper 10.7 Oostende 19.38 van 29 Juni tot 16 September Knocke - Yper via Brugge tn vice-versa Knocke 9;?o Yper 12.54 Yper 11.29 Knocke 14.21 Kortrijk- Adinkerke - Panne via Yper en Poperinghe en terug Kortrijk 8.33 Adinkerke 18.45 Yper 9.13 9 i5 Yper 19.49 I9-5i Adinkerke 10.14 Kortrijk, 20.41

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 3