- 5 Ypersche Voetbalkroniek i II» ipttC Zooals voorzien werd de ontmoeting Roeselaere- Yper, tweede afdeeling, uitgesteld, en de Ypersche liefh-bbers hadden voor Zondagnamiddag verzet de vriendenmatch Yper derde speciaal-Watou. De rood-witte ploeg behaalde de zege met 71. Er mag ge zegd worden dat er zich in het elftal van Watou twee tot drie spelers bevinden die te vermelden vallen en die met eenige oefening en gepaste opleiding goede spelers kunnen •worden. Watou verdiende ten andere een of tweemaal meer te doelen. Zondag avond had het jaarlijksch banket van C. S. Y. plaats. Vele leden hadden den oproep M Valère SEYS Voorzitter C S Y- van de feestcommissie beantwoord, te meer dat bij deze gelegenheid de 25c verjaring ge vierd werd der aansluiting bij den Belgischen voetbalbond van onzen geachten Voorzitter den heer Seys Valère. Tusschen de verschillende gerechten (die terloops gezegd eere doen aan Evariste uit de Continental werd de jubilaris meermalen gehuldigd. De heer Mon kerhey is de eerste aan 't woord om de heeren Hubrecht en Claeys van 't Provinciaal Comi teit te verontschuldigen op het feest niet te kunnen tegenwoordig zijn. Vervolgens is de beurt aan den heer Onder-Voorzitter Baete Evariste Dames, Heeren, Waarde Voorzitter, Heden avond zijn wij, zooals naar ge woonte, vereenigd op ons jaarlijksch avond maal en te dezer gelegei heid vieren wij de z5e verjaring van de aansluiting van onzen sympathieken voorzitter, M. Valère Seys, als lid bij de belgische voetbal vt retniging. Naar hetgeen wij uit goede bron vei nomen hebben, ontwaakte het voetbalsport hier te Yper ten jare 1900. Onze voorzitter was er een der voornaamste stichters van, en tevens ook een der beste Ypersche spelers. Door zijne wilskracht en liefde voor de sport, werd de heer Valère Seys alras, in 1909, kapitein der eerste ploeg van zijne club, en als hoold -en leider zijner ploeg wist hij menige over winning te boeken, tot het oogenblik waarop, helaas, de schrikkelijke oorlog uitbrak. Na den oorlog, de F. C. Yprois was door die treurige omstandigheden gansch ontred derd werd er een nieuwe club gesticht onder den naam Cercle Sportif Yprois. En ik mag zeggen en van ondervinding ■spreken dat dit niet al te gemakkelijk ging, ik herinner mij nog zeer goed die moeilijke en lastige organisatie en vele andere sportman nen hier tegenwoordig weten er ook van te spreken, 't Is tijdens dit moeilijk begin dat plotseling, in 1922 of '23, een Ypersch sport man terug naar zijne moederstad kwam en in -ons midden opdaagde. Hij was the right man on the right placeden man dien wij hebben moesten. Sedert lang reeds staat hij aan ons aller hoofd en 't is aan U, geachte Heer Voorzitter, dat de eer toekomt zoo de Cercle Sportif Yprois na enkele jaren met zulke groote schreden is vooruitgegaan. In 1924 won onze derde divisie het kam pioenschap. Schoone tijden hebben wij toen beleefddeze herinneringen zullen onze vete ranen nooit vergeten. Een jaar nadien speel den wij in 2e afdeeling, en van dien dag af hebben wij, meer dan ooit, onzen waarden Voorzitter voor zijnen moed en wilskracht gewaardeerd. Iedere nederlaag of overwinning aanvaardde hij sportief en zoo menige zwarte wolken wist hij door zonneschijn te verdrijven. Tijd noch moeite spaarde hij niet. Moeilijke tijden, zoowel op financieel als op moraal gebied, hebben wij doorbracht en zoo deze heden verdwenen zijn is het aan U, Heer Voorzitter, te danken. Het jaar 1929 is in ons vooruitzicht een jaar- van grooten vooruitgang. Onze scholieren hebben het kampioenschap van 't Zuiden ge wonnen, maar kunnen het ongelukkiglijk niet halen tegen het Noorden. Onze juniors, met hunnen kapitein Bordeau aan het hoofd, hebben, door steeds den goeden raad van onzen Voorzitter te volgen, met klank het kampioenschap hunner reeks gewonnen en nu reeds spelen vier onzer juniors in tweede afdeeling. Ik mag u verzekeren dat Brugge en Oostende het, in de finale tegen onze juniors, niet gemakkelijk zullen hebben en dat onze jongens ginds prachtig figuur zullen maken en met veel kans zegevierend uit den strijd zullen komen. Daarom, kapitein Bor deau met uwe mannen, moedig voortge wrocht naar de eindzege Vervolgens hebben wij onze tweede afdeeling, afdeeling van tegenslagen. Hewel, jongens, ik moet het rechtuit bekennen, gij allen verdient deze plaats niet. Maar geenen moed verloren, na regen komt zonneschijn. Het provinciaal comiteit van Brugge en het centraal comiteit van Brussel zullen van tweede afdeeling twee series maken, serie A en serie B. Alhoewel het nog niet officieel is zal dit toch heel waarschijnlijk doorgaan. Ik vind dat die heeren wel wat laat zijn met hun besluit en wij staan daar met het spook van serie 8 voor onze oogen dat wij uit al onze krachten moeten vluchten. Wij moeten in serie A blijven, het voetbal spel van tweede afdeeling moeten wij trachten te behouden, wij moeten vooruitgaan en daarom, kapitein Marponneau, alles in 't werk gesteld om tot dezen uitslag te komen. Met het tegenwoordig goed moraal uwer mannen, met uwen Voorzitter die naast u en met u is. en met een leger van supporters is het uwen plicht ervoor te zorgen dat wij in serie A mogen spelen. Nog een woordje van dank aan onze IIP specialers die ook hun beste doen om den naam van C. S. Y. zoo veel mogelijk te doen waardeeren. Waarde Heer Voorzitter, thans richt ik mij tot u Al onze bekomen uitslagen zijn de be kroning van uwe werken en van uwe pogin gen die gij door uwen onvermoeibaren strijd tot daden gebracht hebt. Reeds vijf en twintig jaren wijdt gij U met iefde en met een voetbal in uw hart aan de sporttoeen het is ons aller eenigsten en vurig- sten wensch, samen Uwe 5oe verjaring te mogen vieren. Ik weet dat gij met deze hulde niet gevleid zijt, maar onze plicht zegt ons eere wie eere toekomt. En het is met een onvergetelijk succes dat al de Ypersche sport mannen met volle genoegen onzen oproep, omU dit geschenk aan te bieden, beantwoord hebben. In naam van het comiteit, van al de supporters, ik mag zeggen van gansch het sportieve volk van Yper vraag ik U, Heer Voorzitter, dit portret te willen aanvaarden. Leve Rood en Wit Leve de Cercle Spor tif Yprois i Leve onze Voorzitter Threé cheers voor onzen President! Hip-Hip-Hip- Hurrah Nog een woordje van dank aan al de tegen- woordigen en bijzonderlijk aan den Voorzitter der supporters, M. Prosper Craye, die in twee jaar tijds onze supportersclub zoo zeer heeft doen vooruitgaan. Toekomend seizoen nog een tiental muzikanten en wij zijn er door. Een bijzondere melding voor het selectie comiteit, dat een ondankbare taak vervult en nochtans de pilaar, het roer is van de Cercle Sportif Yprois. Heeren van de selectie, wij weten dat gij allen uwen plicht doet, gedenkt steeds de leuze doet wel en ziet niet om. En wie zien wij hier nog Michel Vanden- bouwhede, een onzer sympathiekste Belgische internationale spelers. Vriend Michel, gij doet ons eere aan Vervolgens begroeten wij nog de ver- eerende tegenwoordigheid van twee sym pathieke figuren De Heer Ernest Seys, veteraan van de aloude F. C. Yprois en broe der van onzen Voorzitter, en de Heer Joseph Seys, stichter en voorzitter van de F. C. Eendracht Watou. Onze beste gelukwenschen aan den Heer Joseph Seys, die de voetbal sport te Watou ingebracht heeft, wij wen- schen hem en zijne spelers veel vooruitgang in hunne sportieve ondernemingen. Laat ons nu allen drinken op de gezondheid van de familie Seys en in 't bijzonder van onzen sympathieken Voorzitter Valère Seys. Deze redevoering werd luidruchtig toege juicht. Intusschen waren twee liefelijke jufters, in rood-witte kleuren uitgeaoscht, de zaal binnengetreden met het portret op voetstuk van den geachten Voorzitter, geschenk dat hem ter gelegenheid van zijn jubileum aange boden werd. 't Is een waar kunstwerk en de heer Tavenier, die zich daarmede bijzonder lijk bezig gehouden heeft, haalt eere van zijn werk. 't Is een welgelijkende photo en levende weergave van den heer Seys. Deze, bij het zicht der talrijke huldeblijken, is zichtbaar ontroerd. Ootmoedig verklaart hij al die ge zwaaide bloempjes niet alleen te verdienen en steunt er op dat ook de verschillende bestuurs leden het hunne bijgebracht hebben om C. S. Y. te brengen op de plaats die hij thans be kleedt. In gepaste woorden stuurt hij zijnen dank aan allen die medegeholpen hebben om dit feest zoowel te doen lukken. Een drie dub bele hoerah wordt ter eere van den Voorzitter aangeheven. De heer Margonneau in naam van al de spelers van de club, de heer Mon- kerhey in naam van het Comiteit, de kleine Martha in naam van Mijnheer en Madame Baete, bieden den jubilaris elk een schoone bloemengarve aan. De heer'Craye in naam van de supportersclub biedt den gevierden heer een prachtige pijp als geschenk ten beste en ver zekert verders dat de supporters voorts hun best zullen doen om de rood-witte ploeg uit al hun krachten te steunen en belooft voor toekomend jaar 8 tot 10 muzikanten aan te werven die ons tweede divisie elftal zullen ver gezellen. Die gezegden genoten de grootste instemming. Het verder verloop van het feest, doorkruist met alle soort van liederen, bracht het gezelschap in de beste en aange naamste vroolijkheid en het gewoon dans- partijtje diende tot slot van dezen onvergete- lijken avond Zondag trekt tweede naar Veurne die hier zoo kansrijk de zege behaalde, 't Ware mis schien beter te zeggen dat Yper dezen dag leelijk de kans verkeken heeft met 3 penalty's te missen die werden toegestaan. Dit alles om te verklaren dat die twee verloren punten wederom op ons actief moeten te goede ge bracht worden en onze mannen zullen daar voor zorgen. De scholieren ontvangen de jongens van de Leiestad. Een schoone wedstrijd wordt ver wacht. De ingangsprijs is bepaald op 1,25 fr. voor alle man en dat om eenigszins de kosten van de scholieren-eindronde te dekken. De lid- kaarten zijn dus niet geldig voor deze ont moeting. NEMO.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 5