DENTISTE Wetgevende Kiezingen ZOMERCRRMRVRL 4 De Wetgevende VerKiezingen ssdert den Wapenstilstand Les Elections Legislatives depuis l'Armistice Elections Légsslatives Kandidaten Candidats Een Schandalige en Tergende Toestand Landbouwcomice Kemmel-Yper Veeprijskamp van 16 April 1929 UITSLA G STAD POPERINGHE ZOXDAG 12 IhEI 1929, om 3 uur 47, Rue de Dixmude, 47, YPRES KAMERS - CHAMBRES UITSLAGEN RÉSULTATS Aantal Zetels Nombre de Sièges Stemopneming van Scrutin du 18-11-1919 20-TI -1925-4-1925 Katholieken - Catholiques 73 80 78 Liberalen - Libéraux 34 33 23 Socialisten - Socialistes 70 68 78 Ffontisten - Frontistes 5 4 6 Kotnmunisten - Communistes 2 Classes Moyennes 1 Renaissance Nationale 1 OütLStrijders-Anciens Combat. 2 1 186 186 187 S £4 UT - SÉWAT Liberalen Libéraux Werkelijke - Effectifs MM. De Coene Joseph, Nijveraar, Gemeente raadslid. Kortrijk Vermeulen Hector, Nijveraar Yper. Lamote Leopold, Moescroen. Deleu Isidore, Burgemeester, Meessen. Plaatsvervangers - Suppliants AIM. Van Nieuwe-nhove A Nijveraar, Gemeen teraadslid, Yper. De Gand A bert, Nijveraar, Gemeenteraads lid, Dottignies. Reypens Ferd., Doktor, Meessen. Gallens Evarist, Handelaar, Sweveghem. Katholieken Catholiques W erkelijke Effectijs MM. Gilbert Muliie, uittredend Senator, Land bouwer en Veearts te Dottenijs. Gustaai Bruneei de Montpellier, gewezen Senator, te Kemmel. Albert Cappelle, Nijveraar, Gemeenteraads lid te Meenen. Rodolf Demyttenaere, Landbouwer en Han delaar te Gheluwe. Plaatsvervangers - Suppliants MM. Cyriel Lemahieu, Landbouwer en Schepen te Yper. jean Pollet, Brouwer en Provinciaal Raads lid te Moeskroen Henri Debrabandere, Landbouwer, Provin ciaal raadslid en Burgemeester te Des- selghem, Joseph Van der Mersch, Advokaat-Pleitbe- zorger te Yper. Christen Democraten Démocrates Chretiens Werkelijke - Effectifs MM. Bossuyt Gaston, Uittredend Senator, Kor trijk. Alayeur Arthur, Voorzitter van den Provin cieraad en Schepen, Kortrijk. Ghesquiere Emiel, Gemeenteraadslid te Wervik. Duquesne Achiei, Lid van den Werkrech- tersraad van Beroep, Wevelghem. Plaatsvervangers - Suppliants MM'. MeheusMaurits, Gemeenteraadslid, Meenen. Vuylsteke Alois, Geneesheer, Moeskroen. Vercruysse Joseph, Provinciaal Raadslid en Schepen, Sweveghem. Socialisten Socialistes Werkeljke - Suppliants MM. Coole Joseph. Martens Gustaaf. Bonnet Hector. Vanwymelbeke Arthur, Plaatsvervangers - Suppliants MM. Allinckx Désiré. Verraes Auguste. Sieuw Emiel Dendoncker Raymond. KAMER - CHAMBRE Liberalen Libéraux Werkelijke - Effectijs MM Max Glorie, Advokaat, Schaerbeek. Bryxis André, IJzerwegbediende, Yper. Beheyt Henri, Poperinghe. Plaatsvervangers - Suppliants MM Lietaert Nestor, Handelaar, Poperinghe. Vantomme Eloi, Vlasbewerker, Wervik. Titeca Arthur, Burgemeester, Westnieuw- kerke. Katholieken Catholiques Werkelijke - Effectifs MM. Henri Brutsaert, uittredend Volksvertegen woordiger, Geneesheer en Gemeente raadslid te Poperinghe. Hubert Van Elslande, Landbouwer te Wervik Robert Lepoutre, Provinciaal raadslid en Schepen te Waasten. Plaatsvervangers Suppliants MM. Ernest Iweins d'Eeckoutte, oud-strijder, Brielen. Emiel Desmytter, Landbouwer en Gemeen teraadslid, Poperinghe. Boudewyn Lietaert, Landbouwer, Poel- capelle. Christen Democraten Démocrates Chretiens Werkelijke Ejjectifs MM. Depontieu Edmond, uittredend Senator, Meenen Demuysere Louis, Lid van den Werkrech- tersraad, Komen Deforche Hector, Burgemeester, Passchen- daele Plaatsvervangers - Suppliants MM. Flament Achiel, Schepen, Gheluwe. Lefebvre Hilaire, Provinciaal Raadslid, Poperinghe Lommez Amand, Advokaat, Provinciaal Raadslid, Yper. Socialisten Socialistes Werkelijke - Effectifs MM. Missiaen Edgard, uittredend Volksver tegenwoordiger, Minnekeer Albert. Clement Jules. Plaatsvervangers - Suppliants MM. Mahieu Henri. Lauwers Louis Boxoen Cyriel. Aan den Heer Hoofdingenieur Verstraete, Bestuurder van Bruggen en Wegen, Brugge. Op de kalsijde gaande van de Café Fran cais (baan Yper-Dickebusch) tot aan Voor- mezeele dorp, dus op een lengte van min dan 2 kilom., bestaan drij plaatsen zeer gevaarlijk voor alle gerij maar vooral voor autos en nog meer voor autobussen. 1) Dicht bij voornoemde «Café Frangais daar waar de tramlijn de kalsijde dweerscht, bestaat een ware omwoeling, 't kerkhof der autos. 2) Aan de kruising der Staatsbaan Yper- Nieuwkerke en den weg van Voormezeele naar Vlamertinghe, aan het punt algemeen gekend onder den naam van Voormezeele- Kruisstrate, is de ommedraai zeer gevaarlijk door diepe putten gevormd door de zijlagen. Bij den minsten regen vormen zij ware moe rassen en offeren 't grootste gevaar voor alle verkeer. 3) Tusschen voormelde Voormezeele-Kruis- strate en het dorp bestaan diepe rechtin- gaande en verraderlijke putten, en daar- tusschen hoog uitstekende steenen. Als hinderlaag, om de Toeristen te doen hals en nekke breken, kan niets beters uitgevonden zijn. Sedert lang, ten andere, botsen wij hier op kwaden wil, want vele stappen om ver betering te bekomen zijn reeds gedaan ge weest. Misschien wel zullen wij beter kans genie ten met ons tot het Hoofd van den Provin cialen Technischen Dienst te wenden. Wij doen het met hoop en vertrouwen. Eenige Toeristen. i' Prijskamp Vaarzen zonder tanden T prijs Verguld eermetaal en 5o fr. aan Wwe Lievin Beirnaert, Reninghelst. 2e prijs Zilveren eermetaal en 40 fr. aan W ve Charles Catteeuw Reninghelst. 3e prijs Bronzen eermetaal en 3o fr. aan Camlel Verhille, Westnieuwkerke. 2e Prijskamp Vaarzen met 2 tanden ie prijs Verguld eermetaal en j5 fr. aan Ernest Kestelyn, Westoutre. 2e prijs Zilveren eermetaal en 60 fr. aan Wwe Charles Catteeuw, Reninghelst. 3e prijs Bronzen eermetaal en 5o fr. aan Georges Descamps, Reninghelst. 4e prijs 40 fr. Wwe Charles Catteeuw, Reninghelst. 5e prijs 3o fr. aan Camiel Verhille, West nieuwkerke. 6' prijs 20 fr. aan Leon Devos, Kemmel. 3' Prijskamp Vaarzen met 4 tot tanden T prijs Verguld eermetaal en 70 fr. aan Wwe Charles Catteeuw, Reninghelst. 2° prijs Zilveren eermetaal en 5o fr. aan Sylvère Vancayseele, Kemmel. 3e prijs Bronzen eermetaal en 40 fr. aan Camiel Verhille, Westnieuwkerke. Prijskamp Melkkoeien Lot van 2 ie prijs Verguld eermetaal en 100 fr. aan Sylvère Vancayseele, Kemmel. 2e prijs Zilveren eermetaal en 80 fr. aan Camiel Verhille, Westnieuwkerke. 3' prijs Bronzen eermetaal en 70 fr. aan Wwe Charles Catteeuw, Reninghelst. 4e prijs 60 fr. aan Camiel Verhille, West nieuwkerke. 5e prijs 5o frank aan Jules Vandamme, Kemmel 5'" Prijskamp Eenvormigste en talrijkste lot I' prijs Verguld eermetaal en 200 fr. aan Camiel Verhille, Westnieuwkerke. 2e prijs Zilveren eermetaal en i5o fr. aan Sylvère Vancayseele, Kemmel. 3C prijs Bronzen eermetaal en 100 fr. aan Wwe Charles Catteeuw, Reninghelst. 6C Prijskamp Stieren zonder tanden i' prijs Verguld eermetaal en 75 fr. aan Nestor Behaeghel, Kemmel. mei ^EKLAAi^STOST 6.000 Fr. PRIJZEN, Fr. 6.000 Alle inlichtingen alsook de voorwaarden tot deelneming, kunnen verkregen worden op het Secretariaat van het feest, Yperstraat, 2, te Poperinghe, waar de inschrijvingen ten laatste den 5 Mei moeten toekomen. jfme VANDENDRIESSCHE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 4