Gemeenteraad van Yper Verslag der Zitting van 13 Mei 1929 M. Declercq. De •waterleiding ligt juist r r De zitting wordt te 6 u. 10 geopend. Zijn tegenwoordig de heeren Sobry, burgemeester voorzitter Declercq, Lemahieu en D'Huvet- tere, schepenen Van Nieuwenhove, Van- damme. Capoen, Laton, Bonnet, Soete, Del ah aye en Coutelle, raadsleden. Afwezig de heeren Glorie, Missiaen en Leuridan. 1. Proces-verbaal der zitting van 8 April-2g. Na lezing, door den heer Secretaris gege ven, wordt dit proces-verbaal zonder opmer kingen goedgekeurd. 2. Stadseigendommen Verkoop van grond. De heer Voorzitter stelt voor een perceel bouwgrond van 53o m2, gelegen in de Elver- dinghestraat, het laatste dat nog beschikbaar is gezien er vroeger besloten werd den aldaar nog overblijvenden stadsgrond te behouden, openbaar te koop te bieden op den instelprijs van 20 fr. den m2. Dit voorstel wordt eenparig gestemd. 3. Stadsmeisjesschool (St-Janstraat) Hof V er pachting Proces verbaal. Voor de verpachting van dien hof, eener groote van 14 a. l5 c.., werd een aanbod ge daan van 200 fr. De heer Voorzitter stelt voor die verpachting, die maar toegestaan is voor een jaar, goed te keuren. Stemmen ja: de heeren Declercq, Lema hieu, Van Nieuwenhove, Vandamme, Capoen, Laton, Soete, Delahaye en Sobry Neen l de heeren Bonnet en Coutelle. De heer D'Hu- vettere onthoudt zich. 4. Openbare Werken A) Leveren e>i plaatsen van een dijkwand in gewapend beton aan den noord-oostkant van Zillebeke- vijver Aanbesteding Proces verbaal. Voor het leveren en plaatsen van dien dijk wand op een lengte van l5o m. zijn twee aanbiedingen ingekomen, deze van den heer Ch. Declercq voor ongeveer 23.000 fr. en deze van den heer Bollengier voor 26.000 fr. Het bestek voorzag een som van 3o.ooo fr. De heer Voorzitter stelt voor de heer De clercq, laagste aanbieder, als aanbesteder uit te roepen. Dit wordt eenparig aangenomen. B) Besteeniging der Basculestraat Aanbesteding Proces-verbaal. Voor de besteeniging der Basculestraat op een lengte van 450 m. en een breedte van 5 m., werk dat moet uitgevoerd worden in 180 da gen, werd er slechts een enkel aanbod gedaan voor de som van 94.695 fr., 't zij 27.195 fr. meer dan de som voorzien in het bestek van den heer stadsingenieur. Gezien dit groot verschil in prijs, is de heer Voorzitter van oordeel dit werk slechts later te doen uitvoe ren samen met het besteenigen der Noordlaan. Daar het werk alsdan veel belangrijker zal zijn, verhoopt hij het aan voordeeliger voor waarden gedaan te krijgen. M. Soete. Het bestek is mogelijks reeds lang opgemaakt en sedert is alles merkelijk in prijs opgeslegen. Ik vrees dat dit werk, zoo gij het uitstelt, later nog meer zal kosten. M. Bonnet. Werd het oordeel van den heer Ingenieur gevraagd nopens het verschil der prijzen van nu en deze ten tijde dat het bestek opgemaakt werd M. Lemahieu. Er zijn twee factoren die schijnbaar een hooger aanbod verrechtveer- digen, namelijk de stijging der prijzen van de materialen en der kosten van vervoer, en de tweede factor is het opslaan der uurloonen. Doch niettegenstaande dit vindt de heer inge nieur dat het aanbod toch nog te hoog is. M. Vandamme. Beschikt gij reeds over een krediet voor de besteeniging der Noord laan M. Declercq. Ja gezien de aangegane leening goedgékeurd werd. Doch vooraleer dit werk te kunnen uitvoeren, moet de tram lijn eerst verlegd en de telefoonpalen wegge nomen worden. M. Vandamme. Is de waterleiding reeds voorzien in de Basculestraat langs de straat. M. Vandamme. Vroeger werd reeds de treurige ondervinding opgedaan dat de water leiding daar zeer gebrekkig is. Nu gij daar schikt die straat te besteenigen, moet gij eerst zorgen er de waterleiding in orde te brengen en al de noodige grondwerken uit te voeren om dan later niet meer verplicht te zijn die straat opnieuw open te breken. M. Declercq. Wij moeten thans eerst zorgen de waterleiding uit te breiden langs den Vlamertinghesteenweg. Zondag laatst, tijdens een proefneming genomen bij het H. Hertgesticht, werd bewezen dat de pressing daar volstrekt onvoldoende is, en moest er daar een brand ontstaan de ramp ware ver schrikkelijk. M. D'Huvettere. De heer Voorzitter heeft gevraagd deze aanbesteding niet goed te keu ren. Doch ik denk niet dat wij alle werken terzelfdertijd zullen kunnen uitvoeren, daar wij over geen geld genoeg beschikken. Wan neer de leening van een millioen zal uitgeput zijn, zal het ook gedaan zijn met de werken en, volgens mij, zouden wij moeten een keus doen tusschen de uit te voeren werken en eerst de meest noodige werken uitvoeren. Daar de goedkeuring van de leening zoolang heeft aangesleept, hebben wij met een jaar te moeten wachten, zonder overdrijven, een ver lies van 25o.ooo fr. ondergaan. Thans zullen wij met dezelfde som van een millioen alle voorziene werken niet meer kunnen uitvoeren en wij zullen ons dan verplicht zien ofwel sommige werken te verdagen ofwel een nieu we leening aan te gaan. M. Bonnet. Het millioen is geleend ge weest voor bepaalde werken die moeten uit gevoerd worden, en hoe langer wij wachten hoe duurder zij zullen kosten. M. D'Huvettere. Ik geloof dat de heer Bonnet zich vergist, de werken zijn gespeci- fieerd geweest in de leening. M. Bonnet. De heer Schepen van finan ciën vertolkt juist hetzelfde wat ik gezegd heb. Wij zijn dus volledig takkoord. M. Delahaye. Volgens mij zou volgende vraag moeten gesteld worden Zult gij iedere aanbesteding verschuiven omdat het aanbod hooger is dan het bestek M. D'Huvettere. Mijn gedacht is dat de raad zou moeten onderzoeken welke aange duide werken het eerst moeten uitgevoerd worden. M. Sobry. Er is maar een aanbod inge komen, er is dus geen concurrentie geweest omdat het werk veel te klein is, en daarom ben ik van advies dit werk te voegen bij een ander werk. M. Soete. De aanbesteder heeft toch in geschreven aan prijs van concurrentie daar 'hij op vooihand niet weten kon hoeveel inschrijvers er zouden zijn. Zoo gij niet van oordeel waart dit werk seffens te laten uitvoe ren, was het onnoodig een aanbesteding uit te schrijven. De inschrijver had alsdan andere werken kunnen aannemen die hij mogelijks nu heeft laten varen. M. Delahaye. De esteeniging der Noord laan zal nooit niet kunnen gedaan zijn voor aanstaanden winter. M. Declercq. Jawel, de tramlijn zd er heel in 't kort verlegd worden en de telefoon palen zullen weg zijn met Augustus, zoodat wij dus heel gemakkelijk de aanbesteding zullen kunnen uitgeven op 't laatste der Juni maand of half Juli. M. Lemahieu. Kan dit niet uitgesteld worden tot de naaste zitting, hetgeen hoog stens een maand zal du: en M. Soete. En opgeslegen. M. Van Nieuwenhove. Tous les entrepre neurs sont occupés er. ce moment a d'autres grands travaux et vous verrez que pour la iprochaine adjudication, qui doit avoir lieu, vous n'aurez pas plus d'amateurs. D'ailleurs il m'est revenu que vous n'aurez plus d'entre- preneurs sérieux qui voudront encore soumis- itusschen is alles weer sionner, les conditions que vous leur imposez étant trop défavorables. M. Sobry. - Er is een voorstel gedaan geweest van uitstel, ik leg dit dus ter stem ming. Stemmen ja de heeren Declercq, Lema hieu, D'Huvettere, Van Nieuwenhove, Van damme, Capoen, Laton, Bonnet en Sobry neen: de heeren Soete, Delahaye en Coutelle. 5. Vleeschhalle Kramen Openbare verpachting - Proces verbaal. Voor de 10 kramen die in verpachting aan geboden waren op den instelprijs van 800 fr., hebben zeven liefhebbers een aanbod gedaan voor de gezamenlijke som van 75oo fr. Er zijn dus drie vleeschkramen die niet verpacht zijn. M. Lemahieu. Seffens na de aanbesteding hebben de beenhouwers erover geklaagd dat het vleeschhuis had moeten gescheiden worden in de breedte en niet in de lengte. Daar al de voorwaarden op voorhand bekend waren hebben wij, in het Schepenencollege, besloten deze klacht aan de beslissing van den gemeenteraad te onderwerpen. M. D'Huvettere. De Commissie van het Museum heeft gevraagd de helft van het Vleeschhuis, langs den kant der Boomgaard straat, te mogen in gebruik hebben voor het bergen der kunstvoorwerpen die haar zullen toegezonden worden. Zoo wij de vraag der beenhouwers inwilligen, zullen wij klachten ontvangen der Commissie van het Museum. M. Vandamme. Gezien alle voorwaarden op voorhand bekend waren, moet de aanbe steding blijven zooals ze is. M. Delahaye. Ik denk dat, voor het Museum en het bewaken ervan, het beter ware het Vleeschhuis in de breedte te schei den zoo zou er slechts een ingang zijn, ter wijl er anders, lijk het nu is voorgesteld, twee ingangen zullen zijri. M .Lemahieu. Wanneer het Vleeschhuis in de breedte gescheiden wordt, moet er een nieuwe aanbesteding gedaan worden, immers zoo zouden er twee kramen aan den ingang gelegen zijn en daar deze het meest bevoor- deeligd zijn zouden wij niet weten wie er plaatsen. M. Bonnet. Ik ben van het gedacht van den heer Vandamme, namelijk dat de aanbe- steders te laat komen met hunne bemerkingen en dat er niet moet op ingegaan worden. Hierop wordt de openbare verpachting eenparig goedgekeurd. 6. Aangenomene St A loysius'school Aan neming eener 8sic klas. Om reden dat er 5i leerlingen zijn in het eerste studiejaar werd, op voorstel van den heer Cantonalen Schoolopziener, in de St- Aloysius'school een achtste klas geopend waarvan de aanneming gevraagd wordt aan dezelfde voorwaarden der andere klassen. Deze aanneming zal einde nemen tezelfdertijd als de voornaamste aanneming die in 1926 voor 10 jaar aaigegaan werd. M. Van Nieuwenhove. Je regrette de ne pouvoir cette fois, cominen 1926, émettre un vote affirmatif. II y a uu fait qui s'est pré senté il y a dix jours, dont je vous parlerai a huis clos pour justifier mon vote négatif. Hierop wordt het voorstel van aanneming goedgekeurd. Alleen de heeren Van Nieuwen hove, Bonnet en Coutelle stemmen neen. k^olitiever ordening op de openbare ver ma- kelijkheden Herziening. M. Sobry. Het eenigste dat wij door dit reglement beoogen is de misbruiken, che dezen laatsten tijd maar al te dikwijls plaats hadden tijdens dansfeesten te beletten- Wij hebben dus voorgesteld het dansen alleen maar twee dagen per week meer toe te laten in plaats van alle dagen en het spelen van muziek alleen maar van 14 tot 23 uur te ver oorloven. 1 ijdens de laatste zitting werd er veel gesproken over het tweede artikel van de v oorgestelde politieverordening. Wij kunnen teel wel dit artikel achterlaten en geen afme tingen noch grootte van zalen bepalen. De 'okalen die tegenwoordig als danszaal dienen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 2