F.. Ghesquière Em., Gouwy C.,Vallaeys Ch. ONDERSCHEIDING Amitiés Francaises Zuidwateriug van Veurne Concordat Préventjf - AVIS semble-t-il, pour enrayer une accentuation plus prononcée de la baisse. Du soutien et de la fermeté en Charbons Glacés et Verreries. Les valeurs de Trusts et dÉlectricite se retrouvent en baisse. Aux Chimiques, a l'exception de la Phar- tnaciequi se tient trés bien, on note plutót de la faiblesse. Aux diverses, 1Englebert se retrouve a 14.000 frs. Ce titre est bien payé. J'en viens aux Coloniales. On imprime beau- coup de papier a leur sujet et l'on commence trouver que bon a été un peu trop fort a la baisse. On donne de nombreux chiffres a l'appui. De la a conclure que l'on prépare un retour en faveur des coloniales, il n'y a qu'un pas. Malgré tout ce que l'on pourra dire et écrire, je. persiste a penser que les valeurs commerciales coloniales de premier ordre sont seules intéressantes et que toutes les autres ne méritent pas qu'on s'y attache. Ce n'est pas paree que l'on a beaucoup baissé (in'était-on pas beaucoup trop cher) que leur cas devientintéressant. II faut s'en tenir en ces valeurs a ce qui pivote autour de 1 'Union Minière et qui tire de son développement prodigieux, sans concur rence, un profit appréciable Cinientkat, Tra- beha, Brasseries, Coelectric, Citas, Unatra, Chemin de F er Congo. Au Chemin de Fer du Katanga je préfère, du point de vue revenu, les Vicinaux du Congo dont l'intérêt est garanti par YEtat et qui rap- porte le double pour le même argent. Les valeurs du groupe Grands Lacs sont c'ertes également de tout premier ordre mais trop éloignées du rendement. Leur tour vien- dra dans quelques années. La Cregeco est revenue a un bas cours et a, en sa faveur, l'avantage d'un marché trés animé quand elle est en vogue et que son animateur sait entrainer. Toutes les valeurs intéressées directement ou non par l'exploitation de la Forminière sont également de premier ordre. Les stati stiques récentes indiquent que ce groupe a produit 23 °/0 de l'extraction mondiale de diamants. Les valeurs s'occupant d'exploitations agri- coles en rendement, que ce soit pour de bhuile de palme ou du café, sont également a aCquérir. On parle beaucoup de la Katangale grand ipirage du Congo. On signale a raison que chaque titre correspond a 46.000 frs. de quote part dans la valeur de son portefeuille. Pour justifier le reste, on ajoute la propriété de 675 hectares par titre et une participation de droit dans les nouvelles affaires. Cette conception est erronée. Les droits du C. S. K. en ce qui concerne les terrains ne s'appliquent qu'aux terres non grévées de droits indigènes. En dehors des affaires minières, a moins de conventions spéciales, le C. S. K. ne reqoit aucun apport a la création d'affaires nouvelles. Ce titre a une valeur spéculative certaine, mais la détermination de sa valeur réelle est chose délicate. A propos de la Tanganika, la baisse a la quelle nous assistons est exclusivement due a la nécessité pour la place de dégorger encore le trop plein. On ne met pas assez en évi- dence, l'absurdité de notre marché qui s'at- tache, dit-on, a la chute du cuivre, dont le cours est supérieur de 10 livres au couis moyen de l'an dernier. L'augmentation de bénéfices, du lait de cette seule différence ressort a deux cents francs par titre et cela sans tenir compte de l'accroissement énorme de la production qui dépasse en un mois la production annuelle de [916. Et le Chemin de jer du Benguellane vaut-il rien N'est-il pas la ligne droite des mines a la mer et ne l'inau- gure t-on pas le 10 Juin Le titre est bon marché, trés bon marché et il trouve sa place a de tels prix dans les porteteuilles les plus conservateurs et les mieux établis. Ypersché Voetlxi Ihron ieh Met een zeker angstgevoel werd de ont moeting tegen Daring Blankenbergheingezien, te meer dat Cercle met drie invallers moest optreden. De opkomst was ook geringer dan naar gewoonte maar eenigszins toe te wijten aan de kermisaangelegenheden van den Yper- schen omtrek. Het is de Heer Delafontaine die als scheidsrechter optreedt en den opgooi op het gestelde uur doet spelen. Kapitein Marqonneau verliest den toss voor de zoo- veelste maal en Yper moet het tegen wind aftrappen. De eerste gevaarlijke aanval komt langs Versailles, doch Daring blijft niet on werkzaam en dwingt corner ai welke Mar<;on- neau in re corner moet redden. Het eerste alarm is nauwelijks voorbij of een shot van Vansevenant vliegt langs de kooi heen. Een aanval via Versailles eindigt met een kopstoot van Molein, het leder wordt echter opgevangen. Blankenberghe, niettegenstaande den wind, vindt de goede verstandhouding niet en de wit zwarte stormloopen worden allen gemakkelijk gebroken. Een pas van Versailles door Cherchye opgenomen moet door den vijandelijken doelbewaarder in hoekschop af gewend worden. Een tweede corner voor rood-wit brengt insgelijks niets op. Yper richt zich goed in en goed gesteund door de halflinie, waar Bourdeaux zich wederom goed onderscheidt, geven onze voorspelers de achterhoede der bezoekers veel werk. Cher chye, Molein en Deplancke bezorgen wel de vleugels. Zoo zendt Vansevenant op pas van Cherchye goed in, de keeper mist den bal en een wie-zwarte back redt met de hand een zeker doel. Penalty welke Molem in den linkerhoek met een grondscheerend shot in doel omzet aan de 33e minuut. Daring beseft het gevaar en geeft goed door, zelfs wat al te veel want de heer Delafontaine moet hande lend optreden om hunne menigvuldige fouls te fluiten. Een keihard shot wordt meesterlijk door Marconneau gehouden. De aanvallen zijn meer verdeeld ofschoon Yper gedurig de baas gebleven is spijts het nadeel van den wind. Op corner voor de bezoekers komt de rust met 1-0 voor C. S. Y. De strijd vangt opnieuw aan met een langen pas van Bourdeaux aan Vansevenant, Cher chye kopt het inzenden en het leder komt op de bovenlat terecht. Dezelfde speler neemt op maar kopt boven. Yper blijft dreigend optre den en Laconte, Dumortier en Bourdeaux jagen onze voorlinie vooruit. Daring doet loffelijke pogingen om door te breken maar botst op den slimmen Debuyser of op den in form stekenden Dechièvre. Twee corners brengen ons niets op, doch op foul tegen Molein, zendt deze speler een prachtig shot van op 3o meters naar 't doel en de keeper der Noordzeestranders heeft voor de tweede maal het nakijken een kwart uurs na de her neming. Blankenberghe geprikkeld door ons succes laat geen gelegenheid voorbijgaan om le jeu dur in praktijk te stellen, doch de scheidsrechter grijpt iedermaal in. De miste vreden half rechts der bezoekers kan dat moeilijk verkroppen en op vermaning van den referee geeft hij dezen heer een slag in het gezicht. Het spel wordt stilgelegd alswanneer nog 22 minuten te spelen vallen. Zoo eindigt, op onzachte manier, een ontmoeting die Yper ruimschoots ging winnen door het kranig op treden onzer in lijn gestelde ploeg. Morgen Zondag, gedwongen rust. Tenge volge eener beslissing van het Provinciaal Komiteit worden al de te spelen matchen van acht dagen verschoven. Deze maatregel is waarlijk betreurenswaardig, in dien zin dat het seizoen al lang genoeg duurt en dat er voor de eene of andere reden, zooals de kie zingen die aanstaande zijn, nog andere ont moetingen zouden uit te stellen vallen. Indien de onderhandelingen doorgaan, komen onze derde specialers op Sinxen- Maandag uit tegen Langemarck en de scho lieren tegen hunne makkertjes van Poperinghe. NEMO. PK O NQ ST IS KW BOST RIJD II Rfdeeling Seizoen 1928- 1929 2 L 7 DEELNEMERS Uitslagen Matchen van 12 Mei 1929 C. S. Yper 5 Daring o (gesch.) Thourout 7 S. K. Sweveghem 5 S. V. Sweveghem 2 Stade 1 St. Moescroen 1 Rousselare 1 Waereghem 1 A A. Moescroen 1 Veurne r Thielt 4 Heyst 1 A. S. Oostende 7 Algemeen klassement na 12-5 29 G. G. D. V. V. T. P. 1 A. S. Oostende 26 24 2 148 10 50 2 V. Q. Oostende 24 19 1 4 93 24 39 3 Waereghem 27 15 6 6 85 53 36 4 Thourout 25 16 3 6 57 55 35 5 A. A. Moescroen 26 15 5 6 54 35 35 6 Daring Blankenberghe 27 14 3 10 79 61 31 7 Heyst 27 11 4 12 54 78 26 8 Stade Kortrijk 27 11 2 14 56 67 24 9 Rousselare 25 9 2 14 50 73 20 10 S. K. Sweveghem 27 10 17 42 76 20 11 Thielt 26 9 1 16 54 81 19 12 C. S. YPER 25 9 16 46 71 18 13 S. V. Sweveghem 27 7 2 ik 39 82 16 14 Veurne 26 6 2 18 35 76 14 15 Stade Moescroen 26 2 5 10 26 68 9 2 I Uitslagen van 12 Mei 1929 9 punten Bost (V). 7 Naar Promotie (2e), Delobel R Blootacker A. 6 punten Dedulle Ch., Floor M., Dethoor Mme Dechiever, Versailles L. 19 pronostiekers van 5 punten i5 4 62 3 7i i3 Algemeen klassement na 12-5 29 174 punten Knockaert P. 167 De Groote J., Ghys Em.. Hollebeke J. 164 punten Vanderghote P. i63 Barnes, Charles Quint, Rood en Wit, Vander Meersch A. 162 punten Werrebrouck A., Soete M Mme Desodt, Berlingin, De Haene H. 161 punten Knockaert A., Hoorens J,. Dumortier L., Masschelein J. 160 punten Neysens J., Ghys J., Gouwy Cam., Raekelboom L. We vernemen, dat den Heer DEBERGff Alphonse, concierge aan de Middelbare school alhier, het burgerlijk eereteeken voor meer dan 35 jaar dienst werd verleend. In een leeraarsvergadering werd door den Bestuurder der school aan den gewezen concierge het diploma van gemeld eereteeken overhandigd. In een korte toespraak werd hulde gebracht aan denman, die gedurende meer dan 40 jaar zijn ambt met getrouwe zorg heeft waargenomen. We wenschen den sympathieken concierge nog lange jaren een welverdiende rust. 9 Le Comité des A. F. rappelle a ses membres qui les inscriptions pour l'excursion a Notre Dame de Lorette, Arras et Vimy du 16 Juin doivent être remises chez M. Glissoux au plus tard le 20 Mai. Passé ce délai il ne pourra garantir les places aux mêmes conditions. En auto car confortable 32 fr. Car de luxe 52 fr. Les membres accompagnant en moto ou auto particulière sont priés de se faire inscrire également afin de pouvoir au besoin leur faire certaines communications. ALGEV1EENE VERGADERING op Dinsdag 4 Juni 1929, om i5 uur stipt namiddag, te Oostvleteren, in haar lokaal St-Sebastiaan voor de leden, eigenaars van 5 ha. grond in de omschrijving. De Voorzitter, Victor Pil TEkS, Burgemeester - Notaris te Reninghé. Tribunal de Première Instance d'Ypres siégeant consulairement. Par decision du i5 Mai 1929, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant con sulairement, a fixé au ig Juin igag, a 3 heures de relevée, en l'auditoire de ce Tribunal, Caserne d Infanterie a Yprcs, ia réunion des créanciers de THEETEN Léonnégcciant, domicilié et demeurant a Ypres, deniandeur en concordat préveniif de la faillite. Les cré meiers sont invités a y assist er. Ypres, ce i5 Mai 1929. Le Juge délégué, Jos. Matton* BERICHT De Burgemeester heeft de eer zijne onder- hoongen te laten kennen dat er Twee Bijge voegde kostelooze Openbare Zittingen van I o k 1 n e n t i n g zullen gehouden worden ten Stadhuize van Yper, op Zaterdag 25 Mei en Zaterdag x Juni 1929 telkens van 5 tot 7 ure 's avonds. Hij 1 aadt de inenting ten zeerste aan, aan e ohvassenen alsook aan de ouders voor hunne kinderen. Yper, i5 Mei 1929. De Burgemeester, H. Sobry.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6