HOFSTEDE De Roode Sterkte Vente extraordinaire et Volontaire Groot 60 Ha. 72 aren 73 ca. te Ramscappelle - bij - Nieupoorf Le Liindi 20 Mal SÖ29 Openbare Aanbesteding Op Dinsdag 21 Mei 1929 Op Woensdag 29 Me! 1929 - Le Mereredi 29 Mai 1929 Uit ter hand te koopen Studiën van de Notarissen en Floor te Veurne, Gérard te Doornijk Glorie te Brugge. Stellige Toewijzing DINSDAG 28 MEI 1929 om 2 ure namiddag, te VEURME, Groote Markt, ter herberg DE BEURS bij M. Mathieu van Heesc DER GOEDE WELGELEGENE Een der schoonste en beste van beide Vlaanderen Verdeeld in 9 koopen. Plakbrieven met plan te bekomen bij voornoemden notaris FLOOR. Samen ingesteld 1.730.000 fr. Gebruikt door M. Alfons Monteyne, te Ramscappelle, tot 30 September 1936, mits 60.615 fr. 's jaars, boven de lasten en premie van brandverzekering. VILLE DE WERVICQ STAD YPER Maken van Wielrijderspaden en St Jan - ZilJebeke, (grondgebied Yper). BERICHTEN GEMEENTEWERKEN Woensdag 22 Mei 1929, te i5 uur, zal er door het Schepenencollege ten stadhuize overgegaan worden tot de openbare aanbe steding voor het levsren van 'I Koninklijk Stierengesliciit in de Rom BurgerlijKe Stand van Yper Etude de l'huissier AchüiS Goigne, Place de la Gare, a Wervicq. pour cause de depart et cessation de profes sion en la demeure de M. Albert BILLET, entrepreneur a Wervicq, Rue Fiamande, 8. (Lundi de Pentecóte), a 3 heures de l'après- midi, il sera procédé par le Ministère du dit huissier Achille Goigate, a Wervicq, a la belle et grande vente extraordinaire de Belle voiture automobile a Vétat neut conduite intérieure, 4 places, marque Peu geot 8 H. P. Machines Américaines a travailler le bois toutes en excellent état pour servir aux menuisiers, charpentiers, ébénistes et entre preneurs, consistant en Dégauchisseuse combinée 0,45 de large, table 2m20, porte outils rond avec 8 couteaux pouvant servir a raboter les battants. Rabo- teuse, avar cement automatique a friction de on,6i de large, avec 4 couteaux. Mortaiseuse verticale américaine avrc toutes les mêches pour mortaises, pour couper les onglets et pour entailler les marches d'escaliers Toupie avec guide. Machine a affuter tous les fers a raboter et a moulurer. Scie circulaire hoiizontale pour scier les tenons. 3 établis. Serre joints. Echelles de 5 mètres. Charrette a bras. Moteur h gaz pauvre, 12 H. P. avec gazogène et pompe. Arbre de transmission, longueur 6m5o, diamètre omo5. 4 Coussinets a bague, paliers et manchons, poulies et cour- roies en cuir et en balata. Huile pour moteur. Huile pour auto. Bois a brüler. Poutrelles en fer et beaucoup d'autres objets trop long a énumérer. Conditions ordinair es et au comptant. WEST - VLAANDEREN om 3 ure nanoen, voor het langs de banen Yper Komen, Yper - Pilckem Bestek 57-3oo fr. Borgsom i/io van 't aanbod. Aanbiedingen aangeteekend per post den Heer Burgemeester te Yper te sturen uiter lijk op Maandïg 20 Mei 1929. Inlichtingen te bekomen op het stadssecre- tariaat en ten hureele van den arrondisse- ments ingenieur P. De Graer, Dixmudestraat, 52, Yper. DOMEINEN De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Wervick, zal om 10 ure voormiddag, op de houtstapelplaats van het Albertfonds te Wervick, openbaar verkoopen 1) Twee houten barakken met dubbele wanden, gedekt met pannen. Gebruikt zonder pacht. 2) a) 17 pyrènes b) 7 charges d'extincteur c) 21 extincteurs «Minimax» d) 18 chargeurs e) 10 suspensions. VOORWAARDEN Betaling met gereed geld. Kosten i5 DOM AI N ES Le Receveur de l'Enregistrement et des Domaines a Wervicq, procèdera a io heures du matin, au dépot de bois du fonds du Roi Albert a Wervicq, a la vente publique des objets ci-après 1) Deux baraquements en bois a double parois couverts en tuiles Occupés sans bail. 2a) 17 pyrènes b) 7 charges d'extincteur c) 21 exdncteuis Minimax d) 18 char geurs e) 10 suspensions. CONDITIONS Paiement au comptant. Frais i5 a) 174S vierkante meters kass eisteen en b) i5So loopende meters geciseleerde voetpad banden, type 0,15Xo, 35X1,25 en 5oo loopen de metersvoetpadbavdentype vicinal 0,15 x 0,35; c) 2045 vierkante meters vloerplaten in samen geperst beton. De aanbevolen inschrijvingen moeten onder dubbelen omslag rer post besteld worden den Dinsdag 21 Mei op het adres aan de Heeren Burgemeester en Schepenen der stad Yper. Op den binnenomslag moet het werk aangeduid zijn voor hetwelk ingeschreven wordt. Op den buitenomslag zal er vermeld staan Inschrijving voor aanneming van werken. De bijzondere lastkohieren liggen ter inzage in het Gemeentesecretariaat. Bij Bevel Yper, den 7 Mei 1929. De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen, G. Versailles. H. Sobry. Schoon perceel BOUWGROND te Yper, Kaaistraat, groot 276 vkm. 37 vkd. met hangaar van 20 m. diep op 5 meters breed en omnngd met muren. Wel geschikt voor aan nemers, schilders, garagisten of handelaars. Voorwaarden ter studie van den Notaris De Cock, Korte Thouroutstraat, 4, te Yper. Moozebeke-bij-Hoogezieken, den 16 Mei ig2() Meneere van 't Ypertje, Dat is mie nu wel nen toer hé Ma» 'k hadden 't joen altijd gezeid dat de boertjes niet te vele mosten huider boontjes te weeke leggen Nu tot daar ge moet niet verschieten maar Jan i van 't Keuninklijk Stierengesticht is dood. En ge meugt zeggen steendood. Godarten van de Labetoore heed hem de sterre ingeslegen. En da ge oltemets moste goeste hen ge moet maa gaan bie Bertje Deleu in de Tempelstrate hie hangt daar in den winkel. Ge zult curieus zijn, enné, hoe dat datte gekomen is. Maar der was met dien baas geen huis meer te houden. Sedert dat hie aan de* Staat was hie wilde biekans niet meer roeren., en ols hie nog ne keer wilde up 't tapijt komen hie pretendeerde ol zijn medaliën aan te doen Up zijn Brussels zeide hie. Maar ge ziet den dien van hier van zoo gouw of dat de koeien dien gepareerden Matador zagen ofkomen, ze verschooten huider biekans dood, en ze waren 't up d'een ol 't Hooge en d'andere de stee in, der kosten folien gebeuren. En me zegt één ongeluk komt nooit alle ene Die sukkelaars van Yperlingen zijn der nog nen keer nevens. Ze waren zoo blijde en zoo preusch met huider Koninklijk Stierenge- sticht, en daar zè 't is ol gedaan. Orders zijn gegeven te Brussel om 't Weldadigheidsge sticht rap op te bouwen en ol 't personeel daar weder te keeren. En vind je gie ook niet, Meneere, dat ze zoo geweldig niet zou'n moeten zijn te Brussel met ol huider medalien en decoraties. Da ze bewaringspremiën geven aan de die die nog nooit niets gedaan hen, dat verstaat zich 't is voor de slete die der kan up komen en nen i3n maand doet altijd plezier, maar da ze en twien olzoo vul medalien han gen, 't is genoeg om der nen leegaart van te kweeken. En 't meeste van ol is dat der daar zoo vele geld in gaat. Ze zou'n beter de stra ten der meê vermaken. Nu, Meneere, ik reken up u om dat droevig nieuws van Jan i zijn dood alzoo stillekes e* voorzichtig aan d'Yperlingen mede te deele* en ik bied u mijne beleefde groeten. Uw bedroefde dienaar, Tjeenen Verclincke. Verklaringen van g tot 15 Mei ig'ig. Geboorten Dehonghere Ginnette, G. de Stuersstr. 51 Segers Georgette, Oude Houtmarktstraat Degryse Regina, Zonnebekestw. Van Wichelen Rosanne, Statie straat, 43. Huwelijken Vanfleteren Gustave, werkman en Baelen. Leonie, z.b. beiden te Yper Pollee Jules, steenkapper en Leupe Maria, fabriekwerkster, beiden te Yper. Overlijdens Gryson Octavie, 81 j. z.b wed. Minne keer Amand, Rijselstr. 38 Ghesquière Angel ique, 71 j. z.b. wed. Scoriere Edouard, Poperinghestw. 26 Muylle Oscar, 40 j., barreelw., echtg. Terryn Helena, Capucienen- straat Debrabandere Marie-Louise, 68 j. hutshoudster,, echtg. Debusschere Edmond, Dixmudestr., 21 Buseyne Jósephus, 65 j., gepensionneerde brievenbesteller, echtg,. Boudry Elisa, Rijselstraat, 55. Huwelijksaankondigingen Joseph Tytgat, aannemer te Boesinghe en Bertha Depuydt, z.b. te Yper Georgius - Fiers, diamantbewerker en Maria Verhaeghe, bediende,, beiden te Yper. Het bureel van den Burgerlijken Stand zal open zijn op?- 20" dezer (2e Sinxendag) van 11 tot 12 ure 's middags voor de VerkIarin£eÉva" geboorten en sterfgevallen. Qroote occasiebuitengewone genadige prijs r Te koop Auto FORD zoogoed als nieuw bij J. DEVOS, Autover-- huurder, Statiestraat, 55, I/S. Telefoon 48. MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Tarwe de 100 kilogr. Froment les 100 kilos Rogge ld. Seigle ia. Haver id. kvoine id. Aardappelen, 100 kil Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CBafs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kilos Yper 11 Mei Kortrijk 13 Mei Rousselare 14 Mei Veurne 15 Mei 165 169 165 164 162 167 158 170 172 169 166 74 53 45 47 26,75 24.50 25,50 25,00 0,79 0,77 0,80 0,77 00 00 00 - f 00 - L0 I S 8-5= O 175 175 170 52 24,50 0,77 h

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 8