LA RÉQION D'YPRES f Zondagrast - Repos dominical Wekelijksch Overzicht 10e Jaargang, Nr 7 25 Mei 1929 Bijvoegsel 10e Année, N° 7 25 Mai 1929 Supplément Allerhande Nieuws Gheluvelt. Op het gehucht Everzwijn- hoek alhier, gebeurde er Maandag namiddag rond 6 uur een pijnlijk ongeval. Eenige kinde ren waren er aan 't spelen, toen op zeker oogenblik er zich een aldaar rondslenterende obus, door onbekende oorzaak, ontplofte met het ongelukkig gevolg dat een der spelende kinderen afgrijselijk verminkt, dood ten gronde stuikte terwijl twee andere, ijselijk gekwetst naar 't hospitaal moesten overgebracht wor den. De droefheid der ouders is onbegrensd, en de verslagenheid der bevolking algemeen. Vlamertinghe. Bij het afrijden der brug over de Kemmelbeek deed er zich Dinsdag namiddag een smartelijk ongeluk voor. Een voerman geleidende twee aaneengehechte met brijken geladen wagens met drie paarden bespannen, struikelde op zeker oogenblik en viel ten gronde. Beide zware wagens liepen hem over het lijf en de man werd dan ook schier op slag gedood. De nog jeugdige hulp geleider, spande al het mogelijke in om zijn ongelukkigen makker te redden, doch te laat. Hij zelf werd bij deze poging aan het been gekwetst. Poperirighe. In den nacht tu.sschen Zondag en Maandag rond 2 uur 's morgens, geraakten eenige wildemannen, in de Potte- straat, aan den slag. Messen, kapmessen, bijlen, enz. werden bijgehaald en natuurlijk bleven er slachtoffers. De genaamde T. J. en dezes zoon, bekwamen wederzijds zes en vier messteken of wonden. De tusschenkomst der politie stelde een einde aan het gevecht, en laat ons hopen dat de helden dezer partij, loon naar werken krijgen. Recinghelst.- Dinsdag morgen ontstond brand in het bakhuis van den landbouwer j. D. op het gehucht het Molentje alhier. De toegebrachte schade welke niet aanzienlijk is, daar de brand geen te groote uitbreiding nam, is door verzekering gedekt. Gemeente Vlamertinghe -KERMIS- allerhande volksspelen VELOKOERS voor Beginnelingen Pronostiekwedstrijd Burgerlijke Stand van Yper -"—■■■ Necrologie Leopold - Jacques LEMAHIEU f ZIELMISSEN Vrouw Marie - Louise DESCAMPS Meenenstraat o— Rue de Menin Het Herstelvraagstuk. Men schijnt eindelijk tot een voldoenden uitslag te zijn gekomen in deze netelige zaak. De schuld- eischers van het Reich, hebben voet bij stuk gehouden, om al hunne eischen staande te houden. Alleen is er eene kleine verandering toegestaan in de wijze van vereffening. Ziehier de groote trekken der aangenomen besluitselen 1) Eene gemiddelde afkorting van 2 1/2 mil liard gedurende de 37 eerste jaren, zooals voorgesteld door M. Owen Young. 2) Afbetaling der oorlogsschulden gedu rende de 22 laatste jaren. 3) Voldoening aan België met terugbetaling der afgeloste marken. 4) De vermindering op de Duitsche beta lingen zou vergoed worden door de winsten op de nieuwe internationale Bankinstelling die geschapen wordt. Volgens nadere toelichting zou aan ons land in de volgende mate bevrediging verleend worden in de markenkwestie Gedurende 10 jaar zou een bijvoeglijke storting van 25 miilioen mark-goud aan België verleend worden ten einde als vergoeding te dienen voor de aflossing der achtergelaten marken. Engeland. Terwijl wij in België onze muren zien bekleeden met allerlei gekleurd papier van kiespropaganda, is 't niet zonder belang te hooren wat de engelsche verkie zingen inhouden. De engelsche verkiezingen zullen plaats hebben enkele dagen na de onze maar wat een bijzonder karakter aan den strijd in Engeland moet geven, is de deelname van vijf miilioen 25o duizend nieuwe kiezers en deze kiezers zijn VROUWEN Welke nieuwe richting zullen zij aan den uitslag geven Frankrijk. Het duitsche bestuurbare luchtschip Graf Zeppelin dat op weg was om eene nieuwe vlucht van langen duur uit te voeren, heeft dien tocht moeten onder breken en is op fransch grondgebied moeten dalen. Alles is gelukkiglijk zonder moeilijk heden en zonder politieke verwikkelingen afgeloopen. Dit ongeval bewijst eens te meer dat het nut van de zoogezegde Zeppelin machie- nen, heel klein is. Weet men dat Duitschland reeds 117 zulke luchtschepen vervaardigd en gebruikt heeft en dat er thans maar een enkel meer van overschiet. Twaalf ervan werden vernietigd gedurende den oorlog binnen de duitsche lijn 8 gingen verloren door gedwongen daling in Engeland; 2 werden door den bliksem getroffen I stortte ten gronde in Frankrijk 22 werden afgebroken op hooger bevel omdat men er weinig nut kon uittrekken i3 werden ver nietigd bij de nederlaag om ze niet aan den vijand over te laten ten slotte kwamen al deze die overgeleverd wierden ook aan een ramp. Het algemeen oordeel der deskundigen is dat het type Zeppelin volkomen zal opge geven worden omdat dit tuig te lomp, te zwaar en te traag, is om tegen de lichte en snelle vliegmachienen te kunnen wedijveren. China. Generaal Feng heeft ten slotte zijn masker afgeworpen en zich als opper bevelhebber de* Noordelijke troepen doen uitroepen door afscheuring van de Nanking- regeering. Hij is voornemens te Peking een nieuw Kabinet te vormen met de linkerzijde en de burgerlijke kringen. Aldus valt de burgerstrijd in China nooit stil. RIK. Yper. De nieuwe weverij heeft deze week hare werkzaamheden begonnen in de hier onlangs opgerichte gebouwen en hare eerste werklieden aan het werk gesteld. Om te beginnen is hun getal nog gering maar alles laat voorzien dat binnen kort anderen zullen volgen. Wanneer zal de lange lijst dezer moordda dige ontploffingen mogen stopgezet worden Op 18 Mei 1929 heeft Zijne Eminen tie Kardinaal Van Roey, Aartsbisschop van Mecheten, het Vlaamsch Nationa lism opnieuw en ten strengste veroor deeld Gehucht Crommen Elst-Vijverhoek GROOTE JAARLIJKSCHE Op Zondag 26 Mei 1929 opgeluisterd door de Muziekmaatschappij De Vlaamsche Vrienden van Vlamertinghe. o Op Maandag 27 Mei i5o Frank Prijzen i5o Frank FINGSTEKING 100 Fr. PRIJS opgeluisterd door de Muziekmaatschappij De Vijverzonen van Dickebusch. IVfatcHen var» Zondag 26 Mei Daring Heyst A. A. Moescroen Rousselare S. K. Sweveghem St. Moescroen Waereghem S. V. Sweveghem A. S. Oostende Thourout Veurne V. G. Oostende Stade (bye). Verklaringen van 16 tot 22 Mei IQ2Q. Geboorten Bovend'aer-de Yves, Waterkasteelstraat, 54. Debleu Joseph, Meenensteenweg. Bouchaert Mar- cella, Neerstraat, 31. Landtsheere Adrien, Korte Thow- routstraat. Lagrange Lucienne, Dickebuschsteenweg, 271. Speybrouck Maria, Groote Markt, 24. Wenes Gilbert, Dickebuschsteenweg. Bovijn Diana, Hond straat, 21. Huwelijken Provoost Jerome, fabriekwerker, te Brie- len en Logier Germana, breister, te Yper. Scheire Roger, paswerker, en Vanelslander Irma, z b., beiden te Yper. Overlijdens Laridon Leonie, 67 j., z. b. echtg. Vaife gheluwe Leon, Poperinghesteenweg, 26. Ghesquier'e Maria-Louisa, 20 j., breister, ongehuwd, Lange Thourouf- straat, (van Zonnebeke). Deswarte Ferdinand, 54 j., verzekeringsagent, ongehuwd, Boomgaardstraat, 3. Dehollander Gaston, 5 j., Almoezenierstraat. Spender Adrienne, 35 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 26. Hoorelbeke Petrus, 70 j., z. b., wed. Deprince Nathalie, Lange Thouroutstraat (van Handzaeme). Lemahieu Leopold, 48 jherbergier, echtg. Gontier Helena, Rijsel- straat, 180. Walgraeve André, 8 j., Lange Thourout straat (van Dadizeele). Duthoit André, 8 jLange Thou routstraat, (van Gheluvelt) Madame Leopold Lemahieu-Gontier Monsieur et Madame Oscar Van Elslander-Lemahieu Monsieur et Madame Albert Lemahieu-Crepeele; Monsieur et Madame Daniel Barbio-Lemahieu Madame Veuve Jules Gontier-Costenoble Les families Lemahieu, Bentin, Gontier et Costenoble, ont la douleur de faire part de la perte irréparable qatls viennent d'éprouver en la personne de MONSIEUR leur époux, père, grand-père, beau-fils et parent bien-aimé, né Dickebusch, ie 29 Décembre 1880, et pieusement décédé i Ypres, le 20 Mai 1929. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas re?u de letfre de faire part, sonf priées de voiiloir considérer le présent avfs comme en tenant lieu. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 26 Mei, om 8 ijz u in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Antoon DE COOMAN - DOOM Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 26 Meiom 9 u.. in de kerk der EE. HH. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Weduwe van Emiel Baeyen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 2 Juni, om 8 V.uur. in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Elie VANDERMEERSCH gewezen kantoorklerk der belastingen. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER is ALLEEN OPEN op Zondag 26 Mei reste seule ou verte Ie Dimanche 26 Ma» I

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9