Groote Velokoers Bericht van Ranbesteding Ouverture $alon de Coiffure Opening Coiffeur 5alori A vendre Moto te koop Te koop Ford-coupé W ÏELRI J D E IT Op Zondag 9 Juni Grcolö Saankoers Oostende - Kemmei Kalf vaart - Kermis PRIJSKAMPEN voor merrieveulens en KweeKmerriën van het Belgisch treKras JAAR 1929 Gemeente Crombeke Beheer van Bruggen en Wegen Administration des Ponts et Chaussées YPRES omxoxfpxisz Embaliagepapier in rollen Zondag laatst heeft onze Ypersche crack, GHISQUIÈRE Alfons, zijne T overwinning van het seizoen behaald in den klassieken koers genaamd Circuit Franco- Beige Niet min dan 123 renners namen eraan deel, waaronder het puik der Belgische enFransche juniors, alsmede menige onafhankelijken. Onze Fonten, die deze koers reeds ver leden jaar op zijne eerelijst mocht schrijven, wilde kost wat kost voor de 2' maal als over winnaar Roubaais binnen stormen. En hij hield woord. Hier heeft hij ons eens te meer zijne kunde in al hare schoonheid getoond en ons laten zien wat wij van hem in de toekomst mogen verwachten. De koers was een vlucht en hardnekkigen strijd tegen tegenstrevers, feilen wind en regen, gedurende den i5o km. langen wed strijd. Alfons leidde bijna gansch den koers, in de controlen was hij eerste, op de slechte banen, op de bergjes sleurde hij alles van een, tot van deze overgroote bende er nog slechts twee renners bleven, hij en zijn mak ker Vervaeke. Beiden betwistten den eind sprint, waar Alfons met een groote lengte won. De koers in zijne bijzonderheden beschrij ven ware te lang, daaraan besteedde het num mer van 3 1.1. van het Fransche blad (Journal de Roubaix die de koers inrichtte, vijf groote kolommen, waarin van 't begin tot het einde niets dan lof voor onzen koenen strijder. De volgende regelen, uit voornoemd blad, zullen een juist gedacht geven van den strijd en de kunde van onzen favori Alfons. Voor de tweede maal naeenvolgens be haalde Ghisquière Alfons de overwinning in de Circuit Franco-Beige». Hij heeft gewon nen als groote kampioen en het minste dat men zeggen kan is dat zijne overwinning meer dan verdiend was. De sportgazet l'Auto schreef meer De overwinnaar van de Circuit Franco- Beige hisquière Alfons, mag heden als de sterkste junior van België aanzien worden Ziedaar tot hoeverre het onze Fons ge bracht heeft. Zijn onverdroten, stilzwijgend werken, zijn regelmatig leven, zijn gehoor zaamheid aan beschermers en raadgevers hebben er oneindig veel toe geholpen. Indien hij, na zijn legerdienst, het goede ingeslagen pad voort bewandelt, zal de stad Yper binnen hare muren een kampioen tellen, die in de groote wedstrijden der beroepsren ners immer een hoofdrol zal spelen, zooals hij het tot heden bij de mindere categoriën deed. Alle sportliefhebbers zullen zich bij mij voegen om hem hartelijk proficiat te wen- .schen voor zijne schitterende overwinning van Zondag laatst. Te Yper ie premie aan het Hotel des Brasseurs 1 weede premie aan de herberg «De Grodte Pintegeschonken door «Groom Limenade vertegenwoordiger Daniel Heu- gebaert. Vaste Controle Café Sportwereld pre- miën van 20 fr. aan den eersten, geschonken door Jules Coulembier, en van 10 fr. aan den tweeden, geschonken door Heughebaerl, ver tegenwoordiger van Groom Limenade Op Zondag 16 Juni, om 3 ure 400 Fr. Prijzen Op Maandag 17 Juni, vanaf y ure Vermakelijkheden in de htrbergen der wijk 180 Fr. Prijzen Provinciebestuur van West-Viaanderen Deze prijskampen zullen plaats hebben als volgt Voor de 2e omschrijving te Thourout, op Zaterdag 29 Juni 1929, te 10 ure voormiddag, ter Burgplaats. Voor de 4e omschrijving te Veurne, op Woensdag 19 Juni 1929, te 10 1/2 ure voor middag, op de Kaatsspelplaats. Voor de 5e omschrijving te Kortrijk, op Donderdag.20 Juni 1929, te 11 ure voormiddag, langs de Vandenpeereboomlaan. Voor de 6e omschrijving te Yper, op Maandag 24 Juni 1929, te 10 3/4 ure voormiddag, ter Groote Markt. De inschrijvingsbulletijns der aan de prijs kampen deel nemende merrieveulens en kweek- merrièn, moeten naar het Provinciebestuur gezonden worden vijf dagen voor den dag i der prijskamp. Exemplaren van dit bulletijn zijn te ver krijgen in het bureel 7 van het Provinciebe stuur. De kweekmerriën aan de jury voor te stellen moeten drachtig zijn of in den loop van het jaar een veulen van een goedgekeurden hengst gedragen hebben. Het bewijs ervan zal gevoegd worden bij het inschrijvingsbulletijn. De samenstelling der omschrijvingen en de toe te kennen premiën zijn aangeduid in het besluit der Bestendige Deputatie van 18 April 1929, hetwelk benevens de provinciale veror dening van i5 Juli 1924 ter verbetering der paardenrassen, opgenomen is in het Bestuur lijk Memoriaal der Provincie deze beslissin gen kunnen dus in de gemeentehuizen geraad pleegd worden. Brugge, den 26 April 1929. De Gouverneur, Baron janssens de bisthoven. Op 22 «juni tas®, ten 11 uur, zal er ten Gemeentehuize overgegaan worden tot de openbare aanbesteding der herstellings werken aan de Kerk van Crombeke Plannen, lastenkohier en bestek liggen ten_ inzage in het Gemeentehuis. Het bestek bedraagt de som van 84.571,20 fr. De Voorzitter van den. Kerkraad, A. DESMYTTER. Ministerie van Openbare Werken Bestuur der Provincie West- Vlaanderen Op 1" Juli 1929, zal er overgegaan wor den tot een vergelijkend examen voor het be geven van 4 plaatsen van kantonnier bij het Beheer van Bruggen en Wegen. Om aan de proef te mogen deelnemen, moet men ip Belg zijn 2° Minstens 21 jaar en hoogstens 34 jaar oud zijn op het oogenblik van het examen voor diegene die het voordeel ge nieten van de wet van 3 Oogst 1919 wordt deze ouderdomsgrens verschoven zooals bij die wet bepaald is (art. 8, 2e alinea) 3° Van goed gedrag, leven en zeden zijn 4° Voldaan hebben aan de wetten op de militie. De liefhebbers worden verzocht per brief hun aanvraag te sturen na;.r het kantoor van Bruggen en Wegen, Vrijdagmarkt, Nr 12, te Brugge, vóór den 20 Juni. In hun aanvraag- behooren zij te vermelden of zij oorlogsver minkte of oud strijder zijn, ofwel indien zij gedurende den oorlog bijzondere feiten van zelfopoffering gepleegd hebben of gekwetst zijn geweest. Indien zij begeeren, kunnen zij in gezegd kantoor nadere inlichtingen van allen aard' bekomen. Ministère des Travaux Publics Direction de la Flandre Occidentale Le lr Juillet 1929, il sera procédé a un examen pour la collation de 4 places de cantonnier a l'Administration des Ponts et Chaussées. Pourpouvoirêtreadmis a l'épreuve, il faut.- i°) Etre Beige 2°) Etre agé de 21 ans au moins et de 34 ans au plus au moment du concours cet'te limite est reculée, pour les béné&ciaires de la loi du 3 aoüt 1919, dans les limites prévues par cette loi (art. 8, 2e alinéa) 3°) Etre de bonne conduite, vieetmceurs: 4°) Avoir satisfait aux lois sur la milice Les participants sont priés d'adresser leur demande au bureau des Ponts et Chaussées. Marché du Vendredi, n° 12, a Bruges, avantle 20 juin. Ils doivent mentionner dans leur demande s'ils sont invalide de guerre ou ancien combattant, ou bien s'ils ont, durant la période de guerre, accompli des actes de- dévouement ou ont été blessés. S'ils le désirent, ils peuvent, dans le susdit bureau, obtenir tous les renseignements voulus. Coin de la rue de Stuers et rue du Passage Travail soigné. oPrix modérés. Albert SA E SEN Hoek der Stuers- en Doorgangstraat - YPE^ - Verzorgd werk. oMatige priizen. ALLERHANDE KAZEN Hollandsche Gouda, Presente, Alkmaar, Edam'mer. Fransche Roquefort, Neufchatel. Bries, Camemberts, Gervais doux), Gervais (demi-se!)Crèmes de Gruyère et de Roquefort. Zwitsersche Gruyère. Italiaansche Parmesan. Engelsche Canadian Craft Chester. HET KAASHUIS FROMAGER1E Gesticht in 1866 Groot Klein 38, Statiestraat, 38 YPER Paters aas Portjalut Specialiteit alle soorten HiiRVE KRRS NATUUR BOTER EIEREN Altijd Versch Conserven Chocolade Kruidenierswaren Magnifique Auto BU1CK, comnre neuve, roulé 12000 km. S'adrtsser au bureau du journal. merk 9 riuooph in zeer goeden staat, Cité Ligy> 4L Yper. rei' zeer goeden staat, dienstig voor dokters, r< zigers, enz. Genadige prijs, weinig verbruik carburateur Solex nieuwe banden. Adres ten bureele. te koop ten bureele dezer i5, Boterstraati

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6