BT YPERSCHE- LA RÉOION D'YPRES Zondagrust - Repos dominical Bijvoegsel Wekelijksch Overzicht Déclarations - Passavants Een Karmelkincf Albert - Arthur - lifted VAN EGROO 10e Jaargang, Nr 9 - 8 Juni 1929 1CF 4nnée, FT 9 - 8 Juin 1929 Supplément La Procession du St Sacrement La fête du Sacré-Cteur LOFLIED Gelukzalige Iheresia-Margaretha Bedanking Heer Maurice Fierre DUMORTIER t ZIÏLillSSEN W-_ar De Herstellingen. Eindelijk schijnt de zaak eene afdoende oplossing te verkrijgen. De Duitsche regeering heeft het plan der bondgenooten aangenomen en de laatste stronkeisteen de overname der marken zal insgelijks afgehandeld worden. De Belgische gezanten hebben goed voet bij stuk gehouden en ten stelligste te kennen gegeven dat zij geene overeenkomst zouden toetreden zonder dat de markenkwestie ter- zelfdertijd zou afgemaakt worden. Men weet dat Duitschland sedert lang en nog altijd deze zaak wilde verbinden aan de teruggave van Eupen Malmedy. Óm alle misverstand en gebeurlijke schel merijen van het Reich te ontwijken is de heer Jaspar zelf naar Parijs gegaan en heeft geeischt dat er stellige beloften met bewijzen zouden gegeven worden. Dit werd dan ook bekomen i) De heer Schacht heeft een schrijven gestuurd aan den heer Francqui waarin hij toestemt om dadelijk onderhande lingen met Belgie aan te gaan en aanvaardt dat het aangenomen herstellingsplan niet kan in werking treden vooraleer eene overeen komst is gesloten 2. Een tweede brief verklaart uitdrukkelijk dat er geen sprake zal zijn van teruggave der ontnomen strook land. 3) In overeenstemming met al de gezanten zullen deze verklaringen opgenomen worden in het verslag. 4) De betalingen die, na het akkoord, verschul digd zijn zullen vereffend worden door middel van bons zoo als de andere voorzien bij 't plan Young. China. Er heerscht tegenwoordig eene groote spanning tusschen China en Rusland. Het is wel een merkweerdig feit dat Rusland na alzijnewerking om China tot burgeroorlog, sovietisme en omwenteling opgejaagd te heb ben, deze macht tegen zijn eigen instellingen ziet omslaan. Men beweert dat de Nankingregeering besloten heeft de hand te leggen op den spoor weg van 't Oosten in Mandchourye. De Rus sen, alhoewel de Chineesche toestand niet heel vast is, vreezen dat zij geene macht genoeg bezitten om den vijand te bestrijden. Te meer daar China zou mogen rekenen op de medewerking van generaal Semenoff, die vroeger deel uitmiek van 't leger van generaal Koltchack. Deze troepen zouden nog zeer talrijk zijn en beschikken over een kapitaal van 80 millioen roebels (goud) bezet in Chi neesche banken. Daarenboven zijn de Russen zeer ongerust dat er door hem in Siberie een opstand zou verwekt worden. Ten slotte meldt men eene groote mistevre denheid te Boekhara die ieder oogenblik kan ♦overslaan tot omwenteling. Mexiko, De pers vermeldde deze week dat er met de Mexikaansche Regeering, door tusschenkomst van den Amerikaanschen ge zant, een verbond gesloten was waarbij de Kerkvervolging zou een einde nemen. De laatste berichten brengen echter logenstraf fing van dit nieuws en de Regeerit g gaat voort met kloosterlingen te verbannen, die verdacht zijn den opstand te hebben bevoordeeligd. Engeland. De Engelsche verkiezingen hebben een voorkeur laten blijken voor de Travailiisten die men volstrekt niet mag verwarren met onze socialisten, al zijn het ook de partijgangers der arbeidersklas. Echter zijn ze niet sterk genoeg om alleen de Regêeiing te vormen en denkelijk zal de liberale partij haren steun daartoe verleenen. Mac Donald, de bekende leider, is gelast met deze Regeering samen te stellen zijne leid- gedachte beoogt eene inniger samenwerking der Europeesche landen, zonder naijver, zonder geheime verdragen die de volkeren tegenover elkander stellen. De strekking is heel schoon maar de bewerkstelling zal zwaar der vallen. Italië. De Romeinsche pers meldt dat men te Rome, bij toeval, nieuwe Katakom- ben heeft ontdekt, die er sedert de 3e eeuw moesten bestaan. De baan nabij Campo Verona is ingestort en heeft de gewelven bloot geleed od ongeveer 5ocm. beneden den wegvloer. RIK. en vente au bureau de ce journal. Malgré te temps incertain la procession de la Fête Dieu s'est déroulée dans nos rues pavoisées. Le cortège religieux s'est mis en marche a Tissue de la Grand'Messe a l'église provisoire de St-Martin. Les honneurs étaient rendus par les Pom piers communaux armés et par un peloton de gendarmerie. La musique Ypriana en deuil, était absente, et devant la mortuaire du Chef regretté, le Dieu de TEucharistie se sera sou- venu de son serviteur artiste qui composa ces superbes marches de procession dont le répertoire religieux Yprois s'est enrichi. Remarqué le groupe martial des Turners catholiques et celui des Communiants de cette année. Sous le dais entouré de nombreux fidèles portant un flambeau M. le Chanoine Lamiroy, Doyen d'Ypres, portait le St Sacrement. Le spectacle de la bénédiction solennelle du haut du reposoir dressé contre le nouveau Palais de Justice fut trés impressionnant. Lajournée du 7 Juin, a été religieusement fêtée par de nombreux Yprois s'associant au culte de TEglise. La ville était abondamment pavoisée en Thonneur du Christ-Roi, et, al'hdtel de ville, fiottaient nos couleurs nationales. Les cérémonies religieuses ont été bien suivies dans toutes nos églises. zal heden, qD Juni, te Rome, op het altaar geplaatst worden de nieuwe Gelukzalige, Zuster Theresia-Margaretha van Jezus' Hert, wordt heden ook, in de Paterskerk alhier, voor het eerst plechtig vereerd en aanroepen. Te 5 ure, plechtig Lof met jubelend Te Deum, waarna hieuw loflied ter eere der nieuwe Gelukzalige, door het volk te zingen, waarvan de woorden zooals volgt ter eere der van hst H. Hert (Anna-Maria Redi) 1 Een nieuwe bloem uit Karmels hoven Met kleur en geur versiert onz'aard'. Een nieuwe sterre blinkt daarboven En wenkt ten hemel onze vaart Een zusterziele van de Kleine Die aller Koningintje werd, Heur naam klinkt even zoet en reine Theresia van Jezus'Hert. Keerzang O zaalge Maagd, ons loflied klinkt u tegen Nu ons ie Kerk U plechtig vieren doet. Wij smeeken U, zendons uw hemelzegen, Ontvlam ons hert tot God van liefdegloed 2. Won zij het hert van die heur zagen, Door hare deugd en minzaamheid, Toch was haar doel aan God behagen Want liefde is 't wat Gods hert verbeidt. Zij had verstaan dat God is liefde En wat hij vraagt is liefde alleen. Als vreugde loech of smarte griefde, Zij minde God en was tevreêa. Keerzang 3. Theresia, die in uw leven De zieke menschen hebt bemind, Wil uit den hemel hulp ons geven, O Goede en machtig Godeskind. Wil in ons hert de deugd bewerken De liefde Gods, het hoogste goed, Met naastenliefde elkander sterken Want liefde is 't die ons heil'gen moet. Keerzang. De Apotheek van i La Pharmacie de Mr S N O E C K Groote Markt o— Grand'PIace is ALLEEN OPEN j reste seule ouverte k o j Zondag 9 Juni Dimanche 9 Juin Le mois dernier est décédée a Gand, une vénérable Yproise nonagénaire Madame Veuve Pierre Wydooghe, née Fanny Otto, femme de grand cceur et c.oncitoyenne d'élite. Malgré son age avancé elle était restée vaillante durant les grands bombardements de 1914-1915, et ne quitta sa ville infortunée qu'a l'évacuation forcée, de fin Avril I9i5, pour se réfugier en France. Apr ès les funérailles solennelles, a Mont- St Amand, l'inhumation a eu lieu au Cimetière d'Ypres. Les Yprois qui Tont connue auront pour elle un souvenir pieux. Vrouw Weduwe Gustaaf VERKOUTER- RAES en kinders danken inniglijk vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van ge negenheid die zij hen betuigden bij het afster ven van hunnen teerbeminden echtgenoot en vader en voor hunne aanwezigheid op de begrafenis. Madame Albert Van Egroo-Wyeland Monsieur et Madame Joseph Mahieu-Van Egroo Les families Van Egroo et Wyeland, ont la douleur de faire part de la perte de MONSIEUR Directeur de l'École de Muslqüe d'Ypres Directeur de l'Harmonie Ypriana Officier d'Académie Décoré de la Médaille Civique de le Classe leur époux, père, beau-père et parent bien aimé, né A Ypres, le 7 Juin 1879, et pieusement décédé-a Gand, le 31 Mai 1929. Les personnes qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire part, sont priées de bien vouloir considérer le présent avis comme en tenant lieu. Vrouw Maurice Dumortier-Camerlynck Jufvrouwen Jeanne en Denise Dumortier Heer Roger Dumortier De familiën Dumortier en Cameriynck, melden met diepe droefheid het afsterven van hunnen teerbe minden echtgenoot, vader en bloedverwant geboren te Yper, den 12 Maart 1882, en er godvruchtig over leden, den 31 Mei 1929. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht ais dusdanig te aanzien. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 9 Juni, om 8 y» u., in St Niklaaskerk, tot zielel lenis van Heer Hector WE NES Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 9 Juni, om 8 1/2 u., in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Prosper en Christina VERNIEST Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die za! gezongen worden op Zondag 16 Juni, om 8 uur. in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Henri SEGE8S echtgenoot van Irma Meulebrouck Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Juni, om 8 y, uu in St-Niklaaskerk, rot zielelafenis van Vrouw Weduwe Pierre ROUSSEEUW Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS hij te wonen die z I. gezonden worden op Zondag 16 Juni, om 9 u„ in de kerk der EE. BH. Paters CarmCieten, tor zxdelafenis van Heer Ferdinand DESWARTE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 9