üaison ci@ MaiTtre- öerievig HANDELSHUIS Ie verplfitan of le keepen uit dar hand P Une belle Propriété L,oui3 Os.styn EXTRAIT Uit der hand te koop A vendre de gré a gré r Uit ter hand te koop# A vendre de gré a gré A vendre de gré a gré A vendre de gré a gré Plechtig Ohtaaf HABITATION tres spacieose en plus vers une centralisation qui s'accom- pagne d'augmentations de capital. Car com ment se présentera l'avenir pourra t on encore faire appel au public ou bien le fera t-on dans des conditions aussi favorables, puisque actuellement il s'en détourne. Dès la terminaison des palabres Francaises au sujet des dettes, il est vraisemblable que les dites valeurs reprendront du champ sous la conduite de la Banque de Paris. Quant a la Tubize, elle a été ces derniers jours l'objet d'attaques qui n'ont pas plu a tout le monde. Le moins qu'on puisse dire, c'est que le marché a bien tenu le coup. D'ailleurs, je m'empresse d'ajouter que les initiés ont profité de l'occasion qui leur était donnée de trouver du papier a des bas cours. La tenue de la dite valeur a indisposé tout le marché et lorsqu'on n'a plus que des ragots invraisemblables et des manoeuvres de mauvais genre pour influencer un groupe, on doit conclure que la fin de la baisse est bien proche. Et puis, les gens de la partie vous disent que l'article va, que les stocks sont minimes. Ces arguments la sufhsent OUR tous conseils et opérations finan- cières, adressez vous a agent de change agréé 68, Avenue Louis Lepoutre, BRUXELLES, Téléph. 4.68.68 ter eere van O. L. Vrouw van het H. Scapulier. Daar is geen christen mensch of die is van af zijn H. Doopsel reeds onder de bescher ming gesteld van de Moeder Gods, door het dragen van het H. Scapulier het schouder kleed door O. L Vrouw aan de Karmelieten geschonken en door de Karmelieten aan alle christenen, die willen deelen in de voorrechten aan het godvruchtig dragen van dit scapulier verbonden bescherming tegen lijfs en ziels gevaar en vrijwaring voor het eeuwig vuur. De wereld door is de godsvrucht tot het H. Scapulier verspreid en op i6e Juli, bidden al de priesters in de H. Kerk de mis en de ge tijden ter eere van O. L. Vrouw van den Karmelberg. Doch vooral bij de Karmelieten wordt dit feest telken jare gevierd op i6n Juli, ter herinnering aan de groote gift van het H Scapulier door O. L. Vrouw gedaan aan den H. Simon Stock, overste der Karmelieten in Engeland, wanneer deze Heilige het volgende gebed als een zielelied had gezongen het welbekende lied Flos Carmeli. Karmels Bloemë nooit volprezen, Wijngaardsrank in bloeienstijd, 's Hemels Luister uitgelezen, Maagd, die tevens Moeder zijt, Moeder zoet, den Karmelieten Geef een gunst tot liefdeblijk, Sterre van de zeeën. Evenals op andere ja: en zal dit oktaaf hier ter stede in de paterskerk door de brave menschen van Yper meegevierd worden ter eere van de Moeder Gods en tot eigen ziele- bate, 1) Zondag I4e Juli openingsdag van het oktaaf met na het lof om 5 uur openingsser moen. 2) Eiken dag in de week onderricht na de mis van 6 V, uur en groot sermoen na het lof 's avonds om 7 V* uur. 3) Zondag 21' Juli. - Sluitdag van het oktaaf en sluitsermoen na 'het plechtig lof om 5 uur, waaronder Processie. De sermoenen en onderrichtingen zullen gepredikt worden door E. P. Geerebaert, Redemptorist. Burgerlij&e Stand van ¥per Verklaringen van den 4 tot 10 Juli IQ2Q. Geboorten Coussee Maria, Zonnebekesteenweg, 90 De Smal Jacques, Groote Markt, 43. Huwelijken Courtequisse Gerardus, electriekwerker en ï.onte Alexandrine, dienstmeid, beiden te Yper. Geldhof Remi, paardengeleider te Voormezeele en Titeca Helena, huishoudster te Yper. Legrand Joseph, handelaar en Lemahieu Marie-Louise, z b., beiden te Yper. Vanden- broucke Oscar, handelaar en Lemahieu Marguerite, z.b., beiden te Yper. Overlijdens Raepsaet Pierre, 24 j., student in de rechten, ongehuwd, Cartonstraat, 24, (van Dottigniesj. Matsaert Virginia, 81 j., kloosterlinge, Maloulaan, 2. Ferriex Julianus, 83 j., z.b echtg. BeAdel dementia, Rijke Klarenstraat Toulouse Hermine,81 j z b., wed. Lamote Cornelius, Rijselstraat, 38 Seys Michel, 45 jhandelaar, echtg Ente Marie-Thérèse, Mondstraat, 10. Huwelijksaankondigingen Georgius Bloem, zadelma ker, te Genten Magdalena Hof, z.b., te Yper. Maurits Baelde, cimentbewerker, te Yper en Julienne Vanfleteren, huishoudster, te Meenen. Julianus Velein, bediende en Maiia Coutereels, z.b., beiden te Yper. Nous avons la douleur d'annoncer la mort de Monsieur Landoy, Directeur de l'Univer- sité Cinégraphique Beige. Monsieur Landoy était en voyage d'études en \mérique. Au cours d'une visite du Park Yellowstone il s'informait a un gardien du paicafin de savoir si l'eau allait bientöt jaillir. Passant a l'en- droit ou d'un geyser s'échappa soudain un jet d'eau bouillante, il lut si affreusement brülé que, malgré les soins empressés qui lui furent prodigués, il est mort des suites de ces brülures. C'est Monsieur Landoy qui a fondé l'Uni- versité Cinégraphique Beige qui, sous sa direction, a pris une si rapide extension en Belgique. Nous présentons a la familie Landoy l'ex- pression de nos sincères condoléances. LE COMITÉ. HANDBOOGSCHIET1NGEN ZON ,'AG 14 JULI Poperinghe St ebastiaan Oppervogel i5o fr. - Tweede oppervogel ioo fr. 2 Zijdvogels elk 75 fr. 2 Kallen elk 35 fr —7S Gepr. Vogels aan 15 fr.Ii25fr. Inleg i3.5o fr. Terug 10 fr. Voorwaar den Inschrijving In St-Sebastiaa.n recht over de pers, van g,3o u. tot 10,i5 u. Begin om 10,3o u. zeer stipt, tot 12,3o u., om te herbeginnen ten 2 u. en te eindigen om 6 u. Zooveel vogels als schutters. Auto voor Popennghe Vertrek om 9,45 u. bij Elie De Crock, de schutters worden ver zocht zich op voorhand te laten inschrijven. Poelcapelle Oppervogel 80 fr. 2.Zijdvogels elk 40 fr. 2 Kallen elk 20 fr 80 kleine vogels aan 10 fr. voor 100 schutters. Inleg 11 fr. Inschrijving tot 2 Vt u zeer stipt. Einde om 6 uur. ARRONDISSKMENT YPER Parket van den Prokureur des Konings BERICHT De Prokureur des Konings bij de Recht bank van in Aanleg van Yper heeft de eer ter kennis van het publiek te dragen dat de ge naamde GRUsON Jan Maria, daglooner, geboren te Waterland Oudeman (O. VI.den 3i Maart igo5, zich zeggende van Holland- sche nationaliteit, zoon van Frans en van Claeys Emilie, wonende te St Jan bij-Yper, vroeger gewoond hebbende te Hoboken, vóór hem, den 26 Juni 1929, eene verklaring van keus tot dé Belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, overeen komstig met artikel 10 der wet van i5 Mei 1922, een onderzoek over de geschiktheid van den voorgenoemden verklaarder. De personen die opmerkingen, inlichtingen of tegenwerpingen uit te drukken hebben we gens de gemelde vaderlandskeus mogen ze doen gelden door tussc.henkomst van den Officier van Politie van St-Jan tot den 25 Juli 1929. Yper, den 4 Juli 1929. De Prokureur des Konings, R. De Pom tere. Par exploit de l'Huissier Georges Tahon a Ypres, en date du ir Juillet 1929 spmmation a été faite a M. Valère Vandendriessche, négociant dernièrement domicilié a Ypres, actuellement sans domicile ni résidence con- nus, que la Société Anonyme «Crédit du Nord Beige dont le siège est établi a Bruxelles, rue du Fossé aux-Loups, 32, lui a fait somma- tion de payer a l'instant la somme de mille deux cent quaraute- huit francs 90 centimes, montant de son compte courant, plus les inté rèts et les commissions d'usage, contre remise des valeurs suivantes cinq dixièmes de part defondateur dela Société Beige Griffin, cou pon 1928 attaché remis engage. Pour extrait L'Huissier, Tahon G. Kantoor van den Notaris 311 ÜS&cskg. te Poperinghe Woonhuis met schuur stallingen, hennehok en verdere afhankelijk- heden, hun grond, weide en zaailand, samen groot 1 40 ö- 40 C3«uitmakend een Hofstedeken en zeer dienstig voor henne- kweekerij, al in éénen blok, te Zuydschote, dicht bij Steenstraete, langs den kezelweg; genaamd Westpoeselstraat ol Blazestraat, op zeer kleinen afstand van den provincialen steenweg van Yper naar Dixmude. Gebruikt door Eduard Parmentier tot 1 October ig3o. Etude du Notaire VANDE LANOITTR a Vlamertinghe. Belle et Spaciewse avecvastes dépendances, écurie, garage, cour et jardin, contenant 10 a. 7 ca., a YPRES, i36, rue de Lille, étant l'ancienne maison The Salvation Army Entrée en jouissance immediate. Convien- drait pour toutes institutions, commerce, industrie, hotel, maison de rappoft, etc. (met keus van overname van den bestaanden handel) in eene gemeente gelegen rond Yper bestaande uit Winkel en achterplaats, keu ken en achterkeuken, kelder, ruim magazijn, koer en ingangspoort. Ingenottreding volgens overeenkomst. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris DECOCK te West-Nieuwkerke. Gerieflijke WILLA (vrij en ongemeubeld) met garage en uitgestrekten hof te Kemmel bij het dorp. Voor alle verdere inlichtingen zich te wen den ten kantore van den Notaris DECOCK te West-Nieuwkerke. (actuellement café et maison de commerce) avec dépendaces et jardin, pour II a- I située a Neuve-Eglise, prés de la grande route et la Frontière Franco-Beige. Occupation immediate. Fac.Iité de payement. S'adresser en l'étude du Notaire DECOCK a Neuve Eglise. comprenant deux maisons bourgeoises avec dépendances et batiments a usage de magasins et env. 25 a. de fonds bads et terrain, située a Comities, Cinq Chemins. Cette propriété par suite de sa situation exceptionnelle, convient pour toute industrie et est a vendre, soit les magasins avec I mai son soit avec les 2. 1 our les conditions s'adresser en l'étude dn Notaire NAUDTS a Comines. Une partie de TERRE A LABOUR de 22 ares 5o ca., située a Comines, Cruiseecke, tenant de midi et levant le chemin dit Bece* laeiestraat Libre d'occupation. Pour conditions s'adresser en l'étude du Notaire NAUDTS a Comines.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1929 | | pagina 6